Recenze: Singstar: Legends – zazpívejte si s legendami

vytisknout velikost písma
Na předvánoční trh k nám míří další z rychle se rozrůstající družiny karaoke her Singstar - tentokrát s podtitulem Legends. Budeme si prozpěvovat ty nejlegendárnější ze všech legend. Připravte se na Tinu Turner, Nirvanu, nebo třeba na Johna Lennona a U2.
Recenze: Singstar: Legends – zazpívejte si s legendami

Platforma: PS2
Typ hry: simulátor zpěvu
Multiplayer: až 8 hráčů
Výrobce: SCEE (
http://eu.scee.com/index.jhtml)
Vydavatel: SCEE (
http://eu.scee.com/index.jhtml)
Distributor v ČR: Sony CZ (
http://www.playstation2.cz/)
Homepage:
http://www.singstargame.com

Co Čech, to muzikant, říká slavné přísloví. Jak je to ale se zpěvem? Většina Čechů jistě ráda zpívá, ale dozvědět se něco o kvalitě vašeho zpěvu není snadné. Možností máte několik. Můžete jít do Superstar nebo nějakého Slavíka. Tam ale hrozí nebezpečí veřejného zesměšnění, pokud se váš názor na vlastní zpěv neshoduje s názorem poroty. V případě Superstar dokonce hrozí ještě nebezpečí jedno a tím je Hvězdná pěchota.

  

Poznáte, která obrazovka patří do první Singstar? Kromě výběru písní vypadá vše identicky

Další možností je na nějaké měření kvalit svého zpěvu se vykašlat a do konce života si pouze prozpěvovat ve sprše. Nyní ale existuje i možnost prostřední. Již po několikáté vám herní série Singstar nabízí možnost zjistit, jak na tom se zpěvem jste a dokonce i možnost se postupně vylepšovat. Spolu s nejslavnějšími legendami světové hudby si nyní můžete zazpívat v Singstar: Legend.

Jedna Singstar za druhou

Série Singstar je již zavedená a oblíbená a tvůrci nás neustále zásobují novými písněmi, abychom se náhodou nezačali nudit. Bohužel, další změny a vychytávky spíše ubývají. Kariérního módu pro jednoho hráče, který se objevil pouze u dílu prvního, se již nejspíš znovu nedočkáme. Nové módy pro více hráčů od prvních třech dílu zůstávají beze změny. Někdo možná namítne, že se na Singstar toho již moc vymyslet nedá, ale s tím já rozhodně nesouhlasím.

  

Tina Turner je tentokráte z menšiny zpěvaček * U2 patří k novějším věcem na výběru *John Lennon a jeho Imagine

Zvláště na samotného hráče Singstar stále zapomíná a i při více hráčích se s mikrofony dá vymyslet ještě spousta hříček, jak naznačila minihra Sing-Song, kterou najdete v Singstar: 80’s. Na druhou stranu je ale obdivuhodná rychlost, s níž nás Sony novými písněmi zásobuje. Sotva se na pultech objevila Singstar: Anthems se slavnými odrhovačkami jako například Radio Ga Ga od Queenu či Total Eclipse of Heart od Bonnie Tyler, už tu máme další Singstar - Legend. Pojďme se podívat, jaký hudební koktejl nám Sony namíchala tentokrát.

Po vložení nejnovější Singstar do mechaniky vaší PS2 se po kraťoučkém intru, ne nepodobném tomu v soutěži Česko hledá Superstar, objevíte ve starém známém menu. Na výběr máte opět ze hry pro jednoho hráče, více hráčů a takzvaný Freestyle.

  

Není nad zpěv ve dvou, ať už je to bitva či duet * Bez mikrofonů hru ani nespustíte

Ve Freestyle se nemusíte bát nízkého skóre, dokonce i ukazatele výšky a délky písně můžete vypnout a zpívat bez zábran, aniž by vám cokoliv ukazovalo kvalitu vašeho zpěvu. Snad jen až začnou sousedé bušit na dveře, je čas ukazatele zase zapnout. V singleplayer módu se od minule nic nezměnilo, najdete jen možnost zpívat vybranou píseň v kratší a delší verzi. Při samotném zpívání se také nic nezměnilo, Singstar rozeznává pouze výšku a délku tónu. Na rozeznávání správných (nebo alespoň přibližně správných) slov si nejspíš budeme muset počkat do doby, než vejde verze pro PS3, která již byla oznámena. Po dozpívání si můžete svůj výkon přehrát a obohacený různými efekty jako například robotizace či uložit.

V multiplayeru pro dva až osm hráčů najdeme klasické módy battle, pass the mic a duety. Zatímco v battle jde čistě jen o zisk co nejvíce bodů, pass the mic obsahuje hru pro týmy, ve kterých se hráči střídají při různých pravidlech. Jednou musíte co nejdříve dosáhnout hranice pěti tisíc bodů, jindy se zas členové týmů střídají po kouscích skladby. Složení módu pass the mic si můžete vytvořit podle libosti. Posledním módem duets jsou samozřejmě skladby zpívané ve dvou, ale protože ve výběru příliš skladeb i v originále zpívaných jako duety nenajdete, střídají se hráči prostě po sloce a refrén zpívají spolu.

  

Zapojení mikrofonů je jednoduché * Nirvana mezi legendy bezesporu patří * Od Eltona Johna bych radši brala něco jiného

Cože se bude zpívat?

Pokud se podíváme na výběr skladeb do Singstar: Legends, hned na první pohled převládají skladby pro muže. V dřívějších Singstar hrají prim většinou ženy, a tak tentokráte si přijde na své drsnější půlka planety. Počet písní se na rozdíl od předchozí Anthems, kde jich bylo pouze dvacet, opět vrátil na třicítku. Výběr je vyvážený a najdete zde jak staré věci jako Elvise Presleyho a Johna Lennona, tak i ne tak starou Nirvanu. I přesto se ale do posledních pár let nedostaneme, takže pokud máte raději novější skladby, Singstar: Legends není pro vás. Videoklipy si udržují svoji kvalitu, i když u starších věci se nelze divit, když občas zakolísá. Přece jen už je to všechno minulé století.

Světlé stránky hry
  • Dalších třicet písní

  • Více písní pro muže

  • Rozmanitost písní

Temné stránky hry
  • Žádné nové módy pro více hráčů
  • Opět nic nového v singleplayeru
  • Některé videoklipy v horší kvalitě

Singstar: Legends nepřináši opět nic nového a nejspíš to tak zůstane až do PS3 verze. Přináší ale dalších slavných třicet písní do vaší sbírky. Její zábavnost a hratelnost stoupá a klesá právě s výběrem písní, takže pokud se vám trefila do vkusu, není co řešit. Pokud ne, tak na zpívání nezanevírejte, brzy přijde Singstar další.

Seznam písní:

Aretha Franklin – Respect
Barry White – You’re The First, The Last, My Everything
Black Sabath – Paranoid
Blur – Parklife
David Bowie – Life On Mars?
Depeche Mode – Enjoy The Silence
Dusty Springfield – Son Of A Preacher Man
Ella Fitzgerald and Louis Armstrong – Let’s Call The Whole Thing Off
Elton John – Rocket Man
Elvis Presley – Blue Suede Shoes
Jackie Wilson – Reet Petite
The Jackson 5 – I Want You Back
John Lennon – Imagine
Johnny Cash – Ring Of Fire
Lynyrd Skynyrd – Sweet Home Alabama
Madonna – Papa Don’t Preach
Marvin Gaye – I Heard It Through The Grapevine
The Monkees – Daydream Believer
Nirvana – Smells Like Teen Spirits
Patsy Cline – Crazy
Pet Shop Boys – Always On My Mind
The Police – Roxanne
The Righteous Brothers – Unchained Melody
The Rolling Stones – Sympathy For The Devil
Roxy Music – Love Is The Drug
Sam Cooke – Wonderful World
The Smiths – This Charming Man
Tina Turner – What’s Love Got To Do With It?
U2 – Vertigo
Whitney Houston – Greatest Love Of All

Grafika: 7/10
Hudba: 7/10
Originalita: 0/10
Singleplayer: 5/10
Multiplayer: 8/10
Výběr písní: 7/10

Kromě nového nášupu songů nepřináší Singstar: Legends nic nového. Pokud se vám legendy strefily do vkusu, máte opět na pár měsíců co zpívat a pokud ne, počkejte si, za chvíli se určitě dočkáme další.

Celkové hodnocení: 6/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 podzimních herních hitů, které prostě musíte mít

10 podzimních herních hitů, které pros…

Okurková sezóna již tradičně zavítala v letních měsících i do herního průmyslu. Toto období ale za chvíli končí. S počátkem podzimu se na nás zase jednou spustí lavina očekávaných titulů, které mnohdy mají ambice dosáhnout na post letošní hry roku. Co by vás v této záplavě AAA her mělo zajímat?

10.  8.  2017 | | 12 N/A
4K obrázky z Battlefieldu téměř nerozeznáte od reality

4K obrázky z Battlefieldu téměř neroze…

Battlefield 1 stále patří mezi nejlépe vypadající hry současnosti. A z některých 4K pohlednic není těžké vyvodit, proč.

13.  8.  2017 | | 12 N/A
Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Je libo hokej? Nový ročník nejslavnější hokejové ligy světa klepe na dveře a spolu s ním i nový díl NHL od EA Sports. Jaké jsou první dojmy z betaverze?

11.  8.  2017 | | 4 N/A
10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet MMO hry

10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet M…

MMO je zkratkou anglického Massively Multiplayer Online, což je označení her pro obrovskou masu online hráčů. Je to neutuchající fenomén, do kterého se ale mnozí zdráhají proniknout. Tady máte 10 důvodů, proč byste si měli nějakou MMO hru zahrát. Hned.

14.  8.  2017 | | 3 N/A
Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak východní tvorba udává směr (galerie)

Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak …

Možná jste o hře nikdy neslyšeli. Možná už se ji nemůžete dočkat. Ať je to jak chce, Tarkov nemůžete minout z jednoho důvodu - realismus.

9.  8.  2017 | | 4 N/A
Uncharted: The Lost Legacy – když Nate není doma (recenze)

Uncharted: The Lost Legacy – když Nate…

Mysleli jste si, že série Uncharted skončí čtvrtým dílem? Tak to jste na omylu, ještě je tu Chloe a Nadine!

17.  8.  2017 | | 6 N/A
Do světa World of Tanks míří vůbec první singleplayerový příběhový zážitek

Do světa World of Tanks míří vůbec prv…

Prozatím jsme byli vždy zvyklí, že je World of Tanks čistě multiplayerovou záležitostí. Ne však na dlouho!

18.  8.  2017 | | 2 N/A
Nejnovější aktualizace pro Playstation 4 konečně přinese češtinu

Nejnovější aktualizace pro Playstation…

Sony chystá na svou konzoli PS4 zbrusu novou aktualizaci s pořadovým číslem 5.0 a ta přinese celou řadu novinek. Pro našince je tu ale podstatná hlavně ta jedna.

10.  8.  2017 |