Recenze: Street Fighter II – stín legendy?

Street Fighter se řadí mezi nejpopulárnější bojové hry devadesátých let minulého století. Druhý díl mobilní předělávky proto po více jak deseti letech přichází ve snaze navrátit lesk tvrdým soubojům, a to v uchované nostalgické retro grafice.
Recenze: Street Fighter II – stín legendy?

Žánr: Akční
Multiplayer: Ne
Platforma: J2ME
Testovací hardware: Nokia 6680
Česká lokalizace: Ne
Hru poskytnul:
Wapstránky.cz

Navracet se ke starým kořenům nebývá zpravidla špatným nápadem, a to ať už jde o cokoliv. Ovšem musí se vědět, jak na to. Zlatá éra bojových titulů již dávno pominula, a byť lze za poslední léta zpozorovat jistý nárůst v jejich oblíbenost, ne každý remake či pokračování úspěšné série se doopravdy podaří. Do jisté míry tím totiž směřuji právě ke Street Fighter II, jakožto předělávce jednoho z nejúspěšnějších old-school počinů.

Někdy více znamená více

Hodilo by se tedy podotknout, že ne všechno se podařilo tak, jak by opravdu mělo. Přes klasický úvod s výběrem vašeho i protivníkova bojovníka se dostanete do malého ringu, v němž jej musíte klasicky zdolat, a tím pádem přežit. Jak přitom plyne čas, dostáváte se do dalších a dalších lokalit, setkáváte se s víceméně novými soupeři a... tečka. Náplň Street Fighter II je chabá - vlastně hned zezačátku zaváněla dojmem odfláknutosti, kterého jsem se jak po deseti minutách, tak ani půl hodině nezbavil.

 
Opomenuta nebyla ani speciální útočná magie

Ono jednotlivé křížkování čtverečků, které znázorňuje zdolané nepřátele, za malou chvíli omrzí. A hra vás pak nepřekvapí prakticky ničím dalším, ani nabízenými komby. Bojová stránka Street Fighter II v žádném ohledu nepřekonává ostatní, působí suše a nezáživně. Variabilita jednotlivých chvatů sice není nejhorší, avšak jejich použití se často mine výsledkem. Příklad z praxe – chcete kopnout, ale než na zmáčknutý čudlík obtloustlý sumo zareaguje, mobilem řízený soupeř vás třikrát pořádně udeří. Ne že by bylo obtížné skákat, máchat rukama a dávat jednu pěst za druhou. Jen kvůli kýčovitosti a podezřele opožděným reakcím budete zatínat pěsti a vyhazovat mobil z okna.

 
Skoro všechno jako za starých časů... Jen o něco "méně" zábavné

Neznamená to však, že by Street Fighter II šlo olepit štítkem „jen pro hardcore a trpělivé hráče“. Naopak svádějte to spíše na štěstí, když se vám tu a tam podaří udeřit jako první a posléze stihnete protivníka pokropit ještě dalšími nelítostnými údery. Odrovnat ho v podobném případě zkrátka nedá příliš práce. Ale jak říkám – chce to kapku štěstí. Taktiku bych v tom opravdu nehledal.

Jak se do lesa volá, ten dřív mele

Zklamání. Street Fighter II je zkrátka zklamání. Jenže pocit beznaděje se dostavil také u adresy grafického zpracování. Retro styl sice řada nostalgicky vzpomínajících hráčů přivítá (a já se k nim přidávám), avšak animace postav a jejich „sekanost“ neudělají dobrý dojem ani na slepého, natožpak vidomého. Pomyslným posledním hřebíkem do rakve však alespoň není hudba, jež narozdíl od ostatních aspektů hry „vyčnívá“ svojí průměrností. Možná ji v nastavení vypnete, možná ne. Ale je tam, což se počítá.

Světlé stránky hry
  • Do jisté míry retro grafika
  • Důvod k roztřískání mobilu
Temné stránky hry
  • Opožděné reakce na ovládání
  • Kýčovitost
  • Jednotvárnost
  • Stereotyp
  • Malá variabilita po všech směrech
  • ... Tři tečky...

Je holt škoda, že páni autoři vsadili více na zvučné jméno a dávné úspěchy, nežli vlastní trpělivost a pečlivě odvedenou práci. S takovou snad ani Street Fighter II nelze nikomu doporučit. Možná jen nenáročným hráčům, nicméně i ti najdou v žánru bojových mobilních her řadu kvalitnějších kousků.

Grafika: 5/10
Originalita: 0/10
Atmosféra: 4/10
Hratelnost: 3/10

Inu, čekal jsem více. Street Fighter II je pouze matným stínem slavného předchůdce.

Celkové hodnocení: 4/10

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uchem uvnitř

Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uc…

Ubisoft už trápí bugy i v reálném životě.

10.  9.  2020 | | 5 N/A
Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |