Recenze: Terrorist Takedown 2: U.S. Navy Seals – zhyň, nevěřící

Abyste zdárně dokončili Terrorist Takedown 2, musíte vlastnoručně odpravit několik nepřátel. Přičichněte ke střelnému prachu a krvi.
Seznam kapitol
  1. Krev, pot a slzy?
  2. ...jenom slzy

Vývojáři z polského City Interactive si už kdysi řekli, že stříleček ze druhé světové je až příliš mnoho a rozhodli se svou sérii Terrorist Takedown zasadit do atraktivních kulis moderní války. Zápletka tohoto dílu se točí kolem zajatých novinářů a jejich osvobození. Vžíváte se tak do role seržanta speciální jednotky Seals a před sebou máte rutinní úkol – najít informátora ve spřátelené vesnici.

tt2_artwork.jpg

Úvodní rozhovor se spolubojovníky se příjemně vleče a po jejich odvelení na správná stanoviště můžete vyrazit za svým cílem. Velitelství jenom upozorňuje, ať zase nezabíjíte civilisty. No jo, pořád. Když bude dost terčů opětujících palbu, nebude nutno si vražednické choutky vybíjet jinde.

První výstřely

Už po několika krocích ale bere klidná atmosféra za své a v rukou obyvatel se objevují poloautomatické zbraně. Správný herní hrdina se však neleká ničeho, palbu opětuje a trousí první drsňáckou hlášku: „Miluju tyhle přátelské civilisty.“ Vůbec, celá komunikace s velitelstvím a příběh celkově vyznívá nádherně kýčovitě a humorně.

Celá komunikace s velitelstvím a příběh celkově vyznívá nádherně kýčovitě a neuvěřitelně humorně

Jako příklad uvedu chvíli, kdy teroristé vybili celé družstvo Seals kromě mé skromné osoby, a můj hrdina dostal za úkol stáhnout se zpět na základnu. Ovšem místo pokorného běhu k prvnímu vozidlu a sporadickou střelbu k nepřátelům jsem ze rtů toho blázna slyšel hlášku „Zaplatí, musí za to zaplatit, všechny je zabiju a rukojmí zachráním sám!“ Při následném záchvatu smíchu jsem sice koupil včelku, jichž měli nepřátelé plný úl, ale pobavil jsem se dokonale. Žel, asi to nebyl záměr autorů.

tt2_01.jpgtt2_02.jpg

Slibované pouliční boje zní z pohledu hráče lákavě, ale realita je smutnější. Představte si modelovou, tři metry širokou ulici, kde je sem tam pohozen nějaký povoz, džbán, auto, bedny, papírové krabice, vybuchující sudy a podobné veselosti. Máte? Přidejte tak pět teroristů, u nichž zkratka IQ znamená spíše Intenzitu Kvokání a spusťte scénu.

Kdo by ale používal pistoli, když z ní musíte vystřílet do nepřítele málem celý zásobník, než se terorista uráčí umřít na příliš mnoho železa v těle?

Výsledný obrázek vypadá následovně: První nepřítel zahajuje palbu ze vzdálenosti padesáti metrů a běží směrem k vám. Dávka z vaší zbraně ukončuje jeho mrzký život. Druhý a třetí terorista si zase razí cestu přímo k výbušnému sudu, jehož exploze je post-mortem předurčuje na kariéru letců. Čtvrtý se už jakž takž kryje za zdí, ale stále vám vystavuje na odiv asi 50 % svého těla. Pátý potom volí cestu nejmenšího odporu a kryje se za papírové krabice.

tt2_03.jpgtt2_04.jpg

Následuje váš pohrdlivý úsměšek a jeho smrt. Tedy plánovaná smrt. Nejspíše totiž se stejným úlekem jako já zjistíte, že v Terrorist Takedown neznají spojení „průstřelnost materiálů.“ Nic se neděje, vrh granátem vše řeší ke spokojenosti obou stran a i ty bedny se kousek pohnou. Eliminace všech cílů bez ztráty kytičky je určitě důvodem ke gratulaci, ale... Ono je to jakési nemastné, neslané a zároveň i bez zápachu.

Partyzánský boj

Co se dá dělat, v zásobníku už toho moc nezbývá, je nutno vybrat nepřátelům kapsy. Pominu-li, že se občas po stolech nacházejí zásobníky, jež zjevně nikdo nechce a ani se mu nehodí do zbraně, jsou nepřátelští vojáci vaším jediným zdrojem munice. A nutno uznat, že celkem vydatným.

tt2_05.jpgtt2_06.jpg

Díky skutečně inovativnímu systému výměny zbraní (za opasek si místo nože můžete zastrčit Kalašnikov) prakticky nemusíte použít jiné, než nejúčinnější pušky (AK-47, samopal z rodiny Heckler&Koch a Steyr AUG.) Kdo by ale používal pistoli, když z ní musíte vystřílet do nepřítele málem celý zásobník, než se terorista uráčí umřít na příliš mnoho železa v těle?

Dostupné pro: PC
Žánr: Akce | Tupá střílečka
Výrobce: City Interactive | Webové stránky hry
  • Střílení jako na střelnici
  • Hezký artwork při nahrávaní jednotlivých misí
  • Humorný příběh
  • Pěkná hudba
  • Hrůzný leveldesign
  • AI nepřátel
  • Neprůstřelnost materiálů
  • Slabá a neoptimalizovaná grafika

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Duty, Mafii a další legendy

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Dut…

Období po roce 2000 bylo výborné pro nadšence do her. Vznikla celá řada ikonických her, které definovaly, jak hry vypadají v dnešní době.

15.  1.  2022 | |23 N/A
Martin Nahodil
Téma
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

16.  1.  2022 | |108 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Razer ukázal futuristický stůl pro hráče. Obsahuje 65" OLED monitor a vyměnitelné moduly

Razer ukázal futuristický stůl pro hráče. Obsahuje…

Herní křeslo už má, teď Razer zkouší vymyslet i ideální stůl

6.  1.  2022 | |2 N/A
Lukáš Václavík
Razer
Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Na sociálních sítích se v posledních měsících rozjel trend s menší hrou Wordle, která stále nabírá na popularitě. Přidáte se?

17.  1.  2022 | |4 N/A
Martin Nahodil
Logické
Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity pro PS5 a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity p…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

14.  1.  2022 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Největší videoherní obchod historie! Microsoft kupuje Activision Blizzard za 68,7 mld. dolarů

Největší videoherní obchod historie! Microsoft kup…

Tak tohle asi nikdo nečekal… Call of Duty, Diablo, Warcraft nebo Candy Crash Saga budou brzy patřit Microsoftu

včera | |40 N/A
Lukáš Václavík
Activision BlizzardMicrosoft
První kalendářní rok s novou generací konzolí. Jaké poznatky si odnášíme?

První kalendářní rok s novou generací konzolí. Jak…

Nová generace konzolí je tu s námi už více než rok. Jaké jsou naše poznatky?

5.  1.  2022 | |16 N/A
Ladislav Novák
TémaNext-gen
Sony prozradilo další střípky o PlayStation VR2. Známe přesné parametry i první novou hru

Sony prozradilo další střípky o PlayStation VR2. Z…

Druhá generale VR brýlí pro PlayStation je zase o kousek blíž

5.  1.  2022 | |1 N/A
Lukáš Václavík
PlayStation 5PlayStation VRVirtuální realita