Recenze: The Birds – ptáci útočí

Máte doma andulku? A věříte jí? A co takhle slepice? Myslíte, že jsou "normální" a nemohou vám ublížit? V tom případě se poohlédněte po The Birds – mobilní předělávce slavného filmu Ptáci. Třeba rychle změníte názor.
Recenze: The Birds – ptáci útočí

Žánr: Akční
Multiplayer: Ne
Platforma: J2ME
Testovací hardware: Nokia 6680
Hru poskytl:
WapStranky.cz

Pakliže si vzpomínáte na starší, zato známý horor s příznačným názvem Ptáci, určitě byste neměli přehlédnout jeho nově uveřejněnou mobilovou variaci. Stejně jako ve stejnojmenném snímku se i zde ocitnete vstříc nebezpečí číhajícího kdesi v nebesích. Nikdy nevíte, kdy k vám přiletí hejno krvechtivých tvorů, proto se musíte mít na pozoru. Přitom v The Birds nebude ani zdaleka jednoduché přežít – všude je samý chaos, panika a lidé v ohrožení života.

Přemýšlím. A myslím, že jsme v...

Zhostíte se jednoho obyčejného člověka, odhodlaného přežít za každou cenu. Mezitím ovšem musíte pozachraňovat tucty dalších bezbranných obětí nelítostných ptáků. Létají všude a nic jim neunikne. Na pokoji nenechají ani bezbranné děti, se kterými se maximálně můžete schovat v kontejneru na odpadky. Ale co se dá dělat? Vůbec nic.

  
Vše j v troskách... i má osobnost, Melánie.

Vaší výhodou oproti všem krkavcům je schopnost používat hlavu. Přitom kvůli nedokonale vyvinutému zraku létajícího hejna nezaregistrují nic, co se zrovna nehýbe. V mnoha úkolech rozprostřených do spousty levelů se proto setkáte s chvílemi, kdy namísto bezhlavého utíkání budete muset jednoduše zastavit, počkat a posléze utéct do bezpečí. Podobné chvíle jsou však spíše ojedinělé a ruku na srdce – předem připravené. Ptáci prakticky nemají žádnou umělou inteligenci tkvící ve schopnosti se rozhodovat samostatně, což ovšem The Birds ubírá na znovuhratelnosti.

Jedná se zkrátka o hříčku poslepovanou ze třinácti úrovní inspirovanými filmem. Na nich si sice autoři dali záležet a snažili se je propracovat, ovšem z druhé strany mince se jim veškeré činění zcela nevyplatilo. A ani nemohlo. Vše se skládá hlavně ze zachraňování ostatních nebo dokonce sebe samotného.


  
V zoologické zahradě...

Uáaaa!

 „Támhle je hejno a ohrožuje moji dceru. Zachraň ji, prosím!“ – tak tohle budete slýchávat v mírně upravených verzích častokrát. Nicméně zase natolik stereotypní práci Supermana nebudete zastávat, tudíž nemějte obavy. Zejména díky mnohdy zcela odlišnému postupu při záchraně v jednotlivých úkolech se budou střídat chvíle napětí s klidnějšími sekvencemi, u nichž si potrápíte spíše hlavu.. The Birds se přes svoji akční skořápku pyšní i menšími logickými „hříčkami“, kde musíte například odtáhnout hydrant, z něhož následně tryská proudem voda. Přitom předem přichystaný skript se postará o odlákání ptactva právě k vodě, čímž máte takříkajíc vyhráno.

  
Zachraň tři obyvatele? A kdo zachrání mě?


Akorát právě zamrzí absence větší volnosti v rozhodování, která se maximálně vztahuje na pár voleb v uschovávání sebe samotného a ostatních. Od pocitu zklamání mne nezachránila ani volba dvou možných způsobů hry – hororový a hrozný (spíše se jedná o dvě různé obtížnosti). Nicméně The Birds není špatnou hrou, o čemž svědčí mimo jiné grafické zpracování. Ve verzi, jež se mi dostala do ruky, nebylo takřka nač si stěžovat, přičemž hudební doprovod se pospolu s vizuální stránkou se nesl v podobném duchu.

Dú jú spík ingliš?

Neumíte anglicky? Nezoufejte! Ve hře je obsažena i česká lokalizace a díky tomu neztratíte přehled o dění. Škoda je jen její horší kvality. Věty jsou nepřirozené a někdy až moc stručné, tu a tam se dokonce mihne překlep – nemohl si na tom dát někdo více záležet? Nešvar spousty her v lokalizaci se holt dotknul i právě recenzovaným The Birds.

Světlé stránky
  • 13 levelů
  • Není to bezhlavá „akce“
  • Grafické zpracování s hudbou
  • Filmem inspirované sekvence ve hře
  • Přítomnost české lokalizace
Temné stránky
  • Repetetivnost úkolů
  • Žádná větší volnost ve hře
  • Kvalita české lokalizace

Považujete-li se ale za fanoušky filmů a rádi si hrajete na svém mobilním telefonu, mohu vám ptačí jatka vřele doporučit. Nejedná se o titul pro náročné hráče, avšak skvěle zabaví a přestože není dokonalý, neztrácí na atraktivitě.

Grafika: 8/10
Originalita: 3/10
Atmosféra: 7/10
Hratelnost: 6/10

Pokud máte fobii ze všeho, co jen peří má a léta, na The Birds se určitě nedívejte!

Celkové hodnocení: 7/10

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uchem uvnitř

Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uc…

Ubisoft už trápí bugy i v reálném životě.

10.  9.  2020 | | 5 N/A
Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 16 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |