Recenze: Wrath of the Lich King po měsíci

Datadisk od Blizzardu je sázka na jistotu. Podívejte se s námi, jak uspěl Král Lichů pod drobnohledem měsíčního sledování.
Seznam kapitol
 1. Spoiler warning!
 2. Chce to změnu
 3. Každý je hrdina
 4. Náhodné obrázky z Northrendu bez ladu a skladu

Předpokládám, že pokud se aspoň trochu zajímáte o World of Warcraft, a datadisk Wrath of the Lich King, nepřehlédli jste v létě náš týden plný článků, představujících tuto expanzi. Přibližně před měsícem přitom Blizzard vypustil rozšíření oficiálně mezi hráče a ti tak mohli otevřít novou kapitolu v dějinách světa Warcraftu – navštívit ledový kontinent Northrend.

 

V zemi Northrend, kde se snoubí mráz s ledem

Vaše kroky tak směřují do míst, kde na Ledovém trůně sedí bývalý paladin Arthas, nyní jako Král Lichů, v rukou chová Ledový smutek a čeká. Není však tak nečinný, jak by se na první pohled mohlo zdát, pod jeho vedením obsazují Northrend nemrtvá vojska, spojená s částí pavoučího lidu, a původní obyvatelstvo severního kontinentu dostává pořádně zabrat. To se však nelíbí ani jedné z hratelných stran a tak občas nastanou okamžiky, kdy musí Horda s Aliancí spojit své síly proti společnému nepříteli.

wotlk_34.jpgwotlk_35.jpg

Krásným příkladem je příběh části zvané Dragonblight, kde probíhá nelítostný boj draků. Pokud jste náhodou do těchto končin ještě nezabloudili, přeskočte raději následujících pár odstavců a hlavně video, které by vám mohlo zkazit překvapení.

Pozor, SPOILER, hrozí vyzrazení děje!

V Dragonblightu se totiž, podobně jako jinde v Northrendu, utkávají draci pod vedením dračí královny Alexstraszy s letkami modrého dračího aspekta Malygose. Po splnění mnoha úkolů v tomto kraji se však dostáváte do další fáze konfliktu, kdy spojené síly Hordy a Aliance obléhají pevnost Wrath Gate. Přímo ve hře se vám potom odehraje toto video:

O několik okamžiků později už mluvíte s paní draků, pak i (pokud jste na správné straně) se starším Saurfangem a nakonec i Thrallem, kterého navštívíte v Ogrimaru. Nebudete však jediná návštěva, za zády mu stojí Lady Sylvanas, vyhnaná z Undercity zrádným démonem.

wotlk_37.jpg wotlk_40.jpg

Na scénu přichází dokonce Jaina Proudmoore a děj se přenese do obsazeného Undercity, kde bojujete po boku Thralla a Sylvanas. Zažijete přitom neskutečnou atmosféru a pocit ovlivňování osudu celého herního světa, podobný, jaký se člověku dostává při vrcholných raidech na závěrečné bossy hry. A to přitom máte za sebou jen pár úrovní na ledovém kontinentě a všechno teprve začíná.

Zpět do reality

Pocit sounáležitosti s herním světem máte ale i při každém menším úkolu, který budete v Northrendu plnit. Tvůrci si dali záležet a nejednou se vám stane, že jenom při čtení různých událostí vám bude běhat mráz po zádech. Tentokrát opravdu stojí za to neodklikávat zadávání úkolů a snažit se vžít se do virtuálního světa. Wrath of the Lich King je expanze, kde se opravdu hodí umět aspoň nějak anglicky, jednotlivé mise pak na sebe budou perfektně navazovat a zážitek z různých zvratů se znásobí.

dopis.jpg

Kolegové v redakci by mohli vyprávět o různých zážitcích, co se jim ve hře přihodily, ale zmíním jen jeden další, aby bylo vidět, jak málo stačí k navození správné atmosféry. V rámci boje proti poskokům zhrzeného Malygose máte za úkol zabít i jednoho trolla u usměrňovače magie. Z jeho ostatků pak dostanete dopis pro rodinu, v němž se svěřuje, jak se přidal ke zlu jen proto, že mu bylo vyhrožováno smrtí jeho blízkých.

Na Ledovém trůně stedí Arthas, nyní jako Král Lichů, v rukou chová Ledový smutek a čeká

Dopis předáte správci pevnosti a tím pro vás vše zdánlivě končí. Ale to není zdaleka všechno, po pár dnech vám herní poštou přijde zpráva od trollovy sestřičky, která v ní děkuje za doručení jeho dopisu. V okamžiku, kdy jsem ji četl, mi projel páteří takový mráz, že jsem málem spadnul z míče.

Lákadlo největší

Většina úkolů a lokací však stále nemá na jinou novinku, a to je příběhová linie okolo nově hratelného hrdinského povolání Death Knight. David už se o ní vcelku podrobně rozepsal, je tedy na mě, abych zhodnotil spíš přínos tohoto nemrtvého hrdiny pro ostatní.

TIP: Čtěte si zadání úkolů, děj je zajímavý a stojí za tu chvíli zdržení.

Protože vás většina úkolů nakonec stejně dožene k návštěvě hlavní instance každého kraje, najdou se chvíle, kdy opustíte pohodlné pobíhání o samotě, a jako parta vtrhnete do některého z dungeonů. Potkáte se tak s Death Knightem po vašem boku a uvidíte jednu úžasnou věc.

wotlk_01.jpgwotlk_02.jpg

Blizzard opět zabodoval, a i když se na první pohled zdá hrdinská novinka příliš silná, rozhodně není samospasitelná. V závislosti na stylu hraní se rychle pasuje do pozice tanka, nebo DPS, vždy je však vítaným zpestřením hrdinské družiny, ale rozhodně ne nutností. Přitom bojová mechanika nemrtvého gladiátora je propracovaná do posledního detailu a každý jeho pohyb může plynule navazovat na ten předchozí. Posílení se dočkali i ostatní, je tedy čas na změnu.

Dostupné pro: PC
Žánr: RPG | MMORPG
Výrobce: Blizzard Entertainment | Webové stránky hry
Začátek prodeje: 14. listopad 2008
 • World of Warcraft
 • Svět Warcraftu
 • Northrend
 • Skvělé úkoly
 • Inscription
 • Deset nových úrovní
 • Nové povolání - Death Knight
 • Achievementy
 • Nádherná grafika
 • Skvělý soundtrack
 • Závislost
 • Nic pro nováčky
 • Závislost
Související články
 1. Soutěž o WoW: Wrath of the Lich King
 2. WotLK trhá rekordy i u nás
 3. Získejte WoW: WotLK stylově o půlnoci
 4. WoW: WotLK – nejdůležitější novinky
 5. Wrath of the Lich King – Inscription a svátek herbalistů
 6. WoW: WotLK – novinky v boji mezi hráči
 7. WoW: WotLK – Northrend aneb za králem Lichů
 8. WoW: WotLK – Death Knight aneb konečně nové povolání

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

7.  1.  2018 |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

2.  1.  2018 |
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
6 tipů na originální sci-fi pařby, u kterých se nebudete nudit

6 tipů na originální sci-fi pařby, u k…

Sci-fi žánr se opět vrací do formy, a to takovým tempem, že zombie nákazu zahnal do kouta. Jaké vesmírné pecky nás potěšily během posledních pár let?

10.  1.  2018 |
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A