Reckless Getaway - auta za hranou zákona (recenze)

Jejich revírem je dálnice, jejich tempo je zběsilé. Ale rozhodně jim to nebude stačit, protože tentokrát jste to vy, kdo před poldama utíká.

Jedno bych měl určitě zmínit hned na začátku. Tohle není závodní hra v pravém slova smyslu, nebudete tak závodit proti ostatním protihráčům, ani nepůjde o to, kdo dojede jako první do cíle. Reckless Getaway je totiž o něčem trošku jiném. Hra je rozdělena do čtyř prostředí (kapitol), přičemž v každém z nich na vás čekají čtyři levely. Každá kapitola začíná hezkou animací, ve které jste právě vyloupili banku a nasedáte do auta. Po konci animace už se řítíte autem po zaplněné dálnici s policejními vozy v patách a máte jediný cíl: dojet do cíle levelu s co největším možným počtem bodů a nenechat se chytit ochránci zákona.

Reckless Getaway 01.jpg

Body sbíráte prakticky za cokoliv, nárazy do okolních aut počínaje a vytlačením policejních aut mimo trať konče.

Řítíte autem po zaplněné dálnici s policejními vozy v patách

Na silnicích také najdete spoustu různých ramp, na které je možné vyjet a následně se trochu proletět vzduchem a sesbírat ještě nějaké zlaté mince, které jsou po tratích hojně rozesety. Prakticky všechno, co na cestách potkáte, může být nějak zničeno, či zbouráno a díky velmi kvalitní fyzice si právě různé střety a srážky budete vyloženě užívat. Není snad hezčího pocitu, než bočním nárazem vyšoupnout dotírající policejní auto ze silnice, abyste pak efektně sebrali zlaté mince při jízdě po krajnici.

Reckless Getaway 02.jpg

Na cestě naleznete ovšem i velké množství různých power-upů, které vám pomohou se dostat na výše položená místa, či překonat policejní barikádu. Na použití těchto power-upů máte na displeji tlačítko, pro řízení si vystačíte jen s nakláněním přístroje. Ovládání lze samozřejmě změnit a mít směrové šipky pro zatáčení na displeji. Auto akceleruje samo, čili se staráte opravdu jen o zatáčení.
Po skončení levelu, který nemá žádný časový limit a jde tedy opravdu hlavně o nasbírání co nejvíce bodů, bude vaše výsledné skóre ohodnocené počtem hvězdiček.

VIDEO: 4746 'Reckless Getaway - Gameplay'

Logicky platí, že čím více jich budete mít, tím lépe. Hvězdičky totiž fungují i jako jakási vstupenka do dalšího světa, a pokud jich nebudete mít dostatek, máte zkrátka smůlu. I díky tomuto motivačnímu způsobu postupu hrou si budete závodění užívat a neustále se snažit sami sebe překonat, jen abyste mohli už konečně odemknout další svět.

Reckless Getaway 03.jpg

Čtyři různé kapitoly jsou opravdu rozlišné, nicméně jen vizuálně. Jízdní vlastnosti zůstávají stejné, ať už jedete po sněhu, nebo třeba po písku. Jinak je však fyzikální model na skvělé úrovni a všechny výbuchy a nárazy jsou zpracovány velmi věrně a přesně.

Čtyři různé kapitoly jsou opravdu rozlišné, nicméně jen vizuálně

Grafický kabátek je taktéž na vysoké úrovni a především na Retina displeji hra vypadá fantasticky. Bohužel chybí multiplayer v jakékoliv podobě, a tak si musíte vystačit s překonáváním vlastních nejlepších výsledů a sbíráním achievements v Game Center.

Reckless Getaway 04.jpg

Reckless Getaway není dokonalý titul, ale blíží se mu mílovými kroky a těžko se hledá důvod, proč hru nedoporučit. Má vlastně všechno, co dnešní hráč potřebuje. Rychlou a zábavnou závodní akci v líbivé grafice, skvělý fyzikální model a motivační hodnocením hvězdičkami. Pokud si plánujete s sebou na dovolenou vzít mobilní telefon a hledáte nějakou novou zábavnou hru, Reckless Getaway je tím pravým kandidátem.

Dostupné pro: iPhone
Žánr: Závodní | Akční závody
Výrobce: Polarbit | Webové stránky hry
 • Skvělý fyzikální model
 • Návyková herní náplň
 • Originální koncept
 • Výborné audiovizuální zpracování
 • Absence multiplayeru
 • Malý počet levelů
Související články
 1. 9mm – Max Payne v mobilu (recenze)
 2. Cars 2 - příliš rychlý Blesk McQueen (recenze)
 3. BackStab – pirát z Karibiku (recenze)
 4. Monster Hunter Dynamic Hunting – lovci dinosaurů (recenze)
 5. Fast Five The Movie: Official Game - filmová destrukce
 6. Asphalt 6: Adrenaline - jízda na plech (recenze)

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na PlayStation Plus a Sundered zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na PlayStation Pl…

Na všech platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Někdy je toho ale tolik, že se v tom člověk jen těžko orientuje. My vám s tím rádi pomůžeme. Podívejte se níže na akce, které by vám tento týden neměly uniknout.

10.  1.  2020 |
Nejkrásnější hry uplynulých let: hráči ve hrách „fotografují“ úchvatné snímky

Nejkrásnější hry uplynulých let: hráči ve hrách „f…

Stále více her začíná nativně využívat foto režimy a my se tak můžeme dívat na umělecká díla hodná našich obrazovek.

21.  1.  2020 | | 6 N/A
V Assassin

V Assassin's Creed Ragnarok procestujete Evropu, p…

Další díl populární série začíná unikat na internet stále více a oficiální odhalení už je víceméně na spadnutí.

11.  1.  2020 | | 5 N/A
CD Projekt Red přiznává brutální režim vývojářů ke konci vývoje Cyberpunku

CD Projekt Red přiznává brutální režim vývojářů ke…

Dokončit Cyberpunk 2077 není pro vývojáře žádný med a to nejhorší zřejmě teprve přijde.

20.  1.  2020 | | 5 N/A
Hráli jsme DOOM Eternal: peklo je na Zemi

Hráli jsme DOOM Eternal: peklo je na Zemi

Nedávno jsme dostali možnost vyzkoušet si ve Varšavě nový Doom Eternal. A stálo to za to! Takhle brutální a rychlou řežbu jsme tu ještě neměli.

21.  1.  2020 | | 11 N/A