Red Dead Redemption 2: na divokém západě

Rockstar se nám před nedávnem předvedl s již třetím trailerem na nový díl jejich westernové akce Red Dead Redemption. Mimo to se objevila také spousta informací o tom, jak bude hra ve finále vypadat. Bude to jen GTA 5 v koňském, sedle nebo se vývojáři vydali jinou cestou?

V rámci odhalení traileru se objevilo několik rozhovorů s vývojáři. Konečně došla řeč na příběh, i když stále jen okrajově. A to také úplně stačí. Red Dead Redemption 2 přece jenom bude singleplayerová hra. Hlavní postavou bude tentokrát Arthur Morgan, člen gangu Dutche van de Lindeho a zároveň pravá ruka jejich vůdce, kterého si jistě pamatujete z předchozí hry. Vypadá to, že správu gangu jako takovou budete mít pod palcem vy sami. S tím přichází spousta věcí, na které musíte myslet.  

xegpfnsvlyeld0zkjnrc.png

Pravděpodobně tou nejdůležitější je zajistit, aby se členové gangu měli co nejlépe. Dostatek jídla a pití bude patřit mezi ty největší priority. Získávání zdrojů ale nebude vůbec lehké, protože okolí je mnohem nebezpečnější než kdy dřív. Arthur s gangem totiž plánoval přepadení ve městě, ale nedopadlo to přesně podle jejich představ. Museli utéct před strážci zákona se staženým ocasem. Tím to ale ani zdaleka neskončilo. Stále jsou jim v patách lovci odměn, takže se musejí mít neustále na pozoru.  

Příběh se má točit kolem toho, jak se Dutch spolu s dalšími postavami známými z prvního dílu stali těmi, kým jsou. Projdeme si všechny události, které vedly k tomu, že se vydali na tuto nebezpečnou cestu. Celkově ve hře bude hodně odkazů na jedničku, je to přece jenom prequel, ale i tak by si hru měli užít i zcela noví hráči.   

Ve hře budou hrát velkou roli vaše rozhodnutí a konečně i opět reputace. Jednoduše řečeno, pokud budete dělat bordel, okolí to bude vnímat. Ceny v obchodech budou vyšší, lidé s členy z vašeho gangu nebudou chtít mít nic společného a někteří na vás klidně vytáhnou zbraň. Jako příklad jsme dostali situaci s rybářem, kdy mu Arthur sebral všechno, co se dalo.  

Po jeho žádosti o navrácení odcizených věcí budete mít několik možností. Nejjednodušší je samozřejmě věci vrátit. Někdy ale půjde o opravdu důležité zdroje, takže budete muset sáhnout k možnostem, které vaší reputaci moc nepomohou. Můžete zbaběle utéct a pokud to chcete bez svědků, nic vám nebrání v tom rybáře zastřelit.  

kcfpf8wa8esalk0qkpo5.pngdorsz0jbcecmkxvzi3t8.pngdhw6ucx9laj5esv6rngn.png

Je tady ale ještě zajímavější možnost. Rybáři můžete pohrozit s tím, že jestli někomu o krádeži řekne, tak to s ním špatně dopadne. Od toho všeho se pak bude odvíjet celková reputace jak Arthura, tak celého gangu. V některých situacích si Arthur bude muset vybrat, jestli upřednostnit vlastní priority nebo zůstane věrný gangu. Stejně jako v GTA V pak budete narážet na náhodné události a svět bude celkově neuvěřitelně živý a naplněný výzvami.

Padlo několik slov i o koních. Prý nebudou fungovat jen jako vozidlo. Budete se o ně muset starat. Pokud svého koně budete zanedbávat, mohl by vás klidně vyhodit ze sedla. Vývojáři o něm mluví spíš jako o parťákovi. Také bude fungovat jako rozšířený inventář. Zajímavě to zní s jeho přivoláváním. Měl by zůstat tam, kde ho necháte a na pískání bude reagovat jen v určité vzdálenosti. Žádné spawnování za zády postavy a la Klepna ze třetího Zaklínače se nekoná.  

Red Dead Redemption 2 je nádherný výlet na nespoutaný západ

Red Dead Redemption 2 je nádherný výlet na nespoutaný západ

Dál jsme se dozvěděli jen pár drobností, třeba že uživatelské rozhraní si budete moci do sytosti upravit, charakteristickou Rockstar minimapu nevyjímaje. Tvůrci chtěj jít z dobou, ale přitom nezapomínat na oblíbené prvky svých her. 

O hře pro více hráčů na druhou stranu zatím nepadlo ani slovo. Sice ještě nebylo nic potvrzeno, ale je tak nějak veřejným tajemstvím, že by nový Red Dead měl mít svoji verzi GTA Online. Je tady hodně možností, jak bude tato herní složka vypadat. Pokud to bude stejné jako u série Grand Theft Auto, tak se multiplayer o něco pozdrží.  

x8xczj2a0y6g9rnhboko.png

Red Dead Redemption 2 má opravdu velké ambice a hráčská komunita od něj očekává opravdu velké věci. Rob Nelson z Rockstar Games také řekl, že absolutně neberou ohled na konkurenci: "Nechceme to udělat lépe než ostatní. Snažíme se překonat sami sebe." To je přesně to, co od Rockstaru chceme. Na divoký západ se znovu podíváme 26. října na PS4 a Xboxu One.  

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšího hitu Rockstaru?

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšíh…

GTA V je jistě stále celkem cool záležitost, poločas rozpadu se ovšem přiblížil a spolu s ním i myšlenky na nástupce v podobě GTA VI. Jaké bude?

9.  5.  2018 | | 6 N/A
Hráči kouzlí s fotorežimem v God of War, výsledkem jsou nádherné obrázky

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of Wa…

God of War je jednou z nejlépe vypadajících her současnosti a fotorežim je toho jasným důkazem.

16.  5.  2018 | | 2 N/A
Call of Duty: Black Ops 4 je novým dílem série, co boří zažité standardy

Call of Duty: Black Ops 4 je novým díl…

Prvotní představení máme za sebou, teď přišel čas na nášup videí a obrázků z očekávané akce.

18.  5.  2018 | | 8 N/A
Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Pomalými krůčky se k nám dostává léto a s ním i období sucha. Květnový line-up tomu ale rozhodně neodpovídá.

11.  5.  2018 |
Když jsou hry umění: nádherné obrázky, které by se klidně daly vystavit v galerii

Když jsou hry umění: nádherné obrázky,…

Hry jsou uměním a díky moderních nástrojům můžeme tvořit nádherné pohlednice z našich výprav. Pojďme se podívat na ty nejlepší z posledních let.

7.  5.  2018 | | 1 N/A
LEGENDY: Gangsterské herní šílenství se zrodilo ze zkratky GTA

LEGENDY: Gangsterské herní šílenství s…

Slavná série Grand Theft Auto nastartovala žánr, kterému se dnes zjednodušeně říká gangsterky. Od svého zrodu jako chyba v kódu se dostala až na výsluní herního průmyslu.

9.  5.  2018 |
Thanos míří do akce Fortnite díky speciálnímu, časově omezenému eventu

Thanos míří do akce Fortnite díky spec…

Nejpopulárnější světový film zavítá do nejpopulárnější videohry.

8.  5.  2018 |
Walmart zešílel: odhalil Splinter Cell, Rage 2, Borderlands 3 a řadu dalších

Walmart zešílel: odhalil Splinter Cell…

Úniky se občas stávají, obchodní řetězec Walmart to ale tentokrát opravdu slušně skonil.

9.  5.  2018 | | 3 N/A