Red Dead Redemption 2: na divokém západě

Rockstar se nám před nedávnem předvedl s již třetím trailerem na nový díl jejich westernové akce Red Dead Redemption. Mimo to se objevila také spousta informací o tom, jak bude hra ve finále vypadat. Bude to jen GTA 5 v koňském, sedle nebo se vývojáři vydali jinou cestou?

V rámci odhalení traileru se objevilo několik rozhovorů s vývojáři. Konečně došla řeč na příběh, i když stále jen okrajově. A to také úplně stačí. Red Dead Redemption 2 přece jenom bude singleplayerová hra. Hlavní postavou bude tentokrát Arthur Morgan, člen gangu Dutche van de Lindeho a zároveň pravá ruka jejich vůdce, kterého si jistě pamatujete z předchozí hry. Vypadá to, že správu gangu jako takovou budete mít pod palcem vy sami. S tím přichází spousta věcí, na které musíte myslet.  

xegpfnsvlyeld0zkjnrc.png

Pravděpodobně tou nejdůležitější je zajistit, aby se členové gangu měli co nejlépe. Dostatek jídla a pití bude patřit mezi ty největší priority. Získávání zdrojů ale nebude vůbec lehké, protože okolí je mnohem nebezpečnější než kdy dřív. Arthur s gangem totiž plánoval přepadení ve městě, ale nedopadlo to přesně podle jejich představ. Museli utéct před strážci zákona se staženým ocasem. Tím to ale ani zdaleka neskončilo. Stále jsou jim v patách lovci odměn, takže se musejí mít neustále na pozoru.  

Příběh se má točit kolem toho, jak se Dutch spolu s dalšími postavami známými z prvního dílu stali těmi, kým jsou. Projdeme si všechny události, které vedly k tomu, že se vydali na tuto nebezpečnou cestu. Celkově ve hře bude hodně odkazů na jedničku, je to přece jenom prequel, ale i tak by si hru měli užít i zcela noví hráči.   

Ve hře budou hrát velkou roli vaše rozhodnutí a konečně i opět reputace. Jednoduše řečeno, pokud budete dělat bordel, okolí to bude vnímat. Ceny v obchodech budou vyšší, lidé s členy z vašeho gangu nebudou chtít mít nic společného a někteří na vás klidně vytáhnou zbraň. Jako příklad jsme dostali situaci s rybářem, kdy mu Arthur sebral všechno, co se dalo.  

Po jeho žádosti o navrácení odcizených věcí budete mít několik možností. Nejjednodušší je samozřejmě věci vrátit. Někdy ale půjde o opravdu důležité zdroje, takže budete muset sáhnout k možnostem, které vaší reputaci moc nepomohou. Můžete zbaběle utéct a pokud to chcete bez svědků, nic vám nebrání v tom rybáře zastřelit.  

kcfpf8wa8esalk0qkpo5.pngdorsz0jbcecmkxvzi3t8.pngdhw6ucx9laj5esv6rngn.png

Je tady ale ještě zajímavější možnost. Rybáři můžete pohrozit s tím, že jestli někomu o krádeži řekne, tak to s ním špatně dopadne. Od toho všeho se pak bude odvíjet celková reputace jak Arthura, tak celého gangu. V některých situacích si Arthur bude muset vybrat, jestli upřednostnit vlastní priority nebo zůstane věrný gangu. Stejně jako v GTA V pak budete narážet na náhodné události a svět bude celkově neuvěřitelně živý a naplněný výzvami.

Padlo několik slov i o koních. Prý nebudou fungovat jen jako vozidlo. Budete se o ně muset starat. Pokud svého koně budete zanedbávat, mohl by vás klidně vyhodit ze sedla. Vývojáři o něm mluví spíš jako o parťákovi. Také bude fungovat jako rozšířený inventář. Zajímavě to zní s jeho přivoláváním. Měl by zůstat tam, kde ho necháte a na pískání bude reagovat jen v určité vzdálenosti. Žádné spawnování za zády postavy a la Klepna ze třetího Zaklínače se nekoná.  

Red Dead Redemption 2 je nádherný výlet na nespoutaný západ

Red Dead Redemption 2 je nádherný výlet na nespoutaný západ

Dál jsme se dozvěděli jen pár drobností, třeba že uživatelské rozhraní si budete moci do sytosti upravit, charakteristickou Rockstar minimapu nevyjímaje. Tvůrci chtěj jít z dobou, ale přitom nezapomínat na oblíbené prvky svých her. 

O hře pro více hráčů na druhou stranu zatím nepadlo ani slovo. Sice ještě nebylo nic potvrzeno, ale je tak nějak veřejným tajemstvím, že by nový Red Dead měl mít svoji verzi GTA Online. Je tady hodně možností, jak bude tato herní složka vypadat. Pokud to bude stejné jako u série Grand Theft Auto, tak se multiplayer o něco pozdrží.  

x8xczj2a0y6g9rnhboko.png

Red Dead Redemption 2 má opravdu velké ambice a hráčská komunita od něj očekává opravdu velké věci. Rob Nelson z Rockstar Games také řekl, že absolutně neberou ohled na konkurenci: "Nechceme to udělat lépe než ostatní. Snažíme se překonat sami sebe." To je přesně to, co od Rockstaru chceme. Na divoký západ se znovu podíváme 26. října na PS4 a Xboxu One.  


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Dr Disrespect dostal permaban, na Twitch.tv si už nezastreamuje

Dr Disrespect dostal permaban, na Twitch.tv si už …

Slavný streamer byl vyhozen ze své domovské platformy, zákaz má být trvalý.

28.  6.  2020 | | 6 N/A
Venku jsou nové spekulace o levnějším Xboxu: co přinese Series S?

Venku jsou nové spekulace o levnějším Xboxu: co př…

Objevily se nové informace o podobě a ceně menšího Xboxu. Že Microsoft chystá více konzolí v minulosti naznačil sám Phil Spencer. Skoro všechny dřívější úniky se vyplnily.

20.  6.  2020 | | 2 N/A
Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než si myslíte

Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než…

To, že hry jsou blahodárná činnost nám hráčům jistě nikdo nemusí vysvětlovat. Avšak tu a tam se hodí mít v záloze pár článků s důkazy, které jasně vysvětlí, proč u těch her prosedíme tolik času. Pojďme se tedy společně podívat na vědecky prokázané pozitivní důsledky hraní her a odhalme část toho, co nám za ty roky daly.

29.  6.  2020 | | 13 N/A
Zadarmo nebo se slevou: letní slevy na Steamu a Stranger Things 3 zdarma

Zadarmo nebo se slevou: letní slevy na Steamu a St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

26.  6.  2020 |
10 nejstrašidelnějších her z minulosti, které si dnes můžete zahrát

10 nejstrašidelnějších her z minulosti, které si d…

Pokud se u her rádi bojíte, připravili jsme pro vás seznam titulů, které zaručeně fungují. Pro některé z nich bylo potřeba sáhnout hluboko do propadliště dějin.

24.  6.  2020 | | 4 N/A