Red Dwarf – hra podle seriálu

Již poměrně dlouhou dobu běží na veřejnoprávní televizi seriál s názvem Červený trpaslík. Jeho hlavní hrdiny tvoří posádka kosmické lodi, která na svých cestách vesmírem zažívá mnohá dobrodružství. Dnešní plná hra se jím nechala inspirovat, a tak se můžeme zahrát do bezva adventury, v níž se setkáme se všemi protagonisty a místy, kde se seriál odehrává.
Red Dwarf – hra podle seriálu
Red Dwarf je adventura viděná z vlastního pohledu vytvořená podle již zmiňovaného stejnojmenného seriálu. Ale má toho s ním kromě názvu společného mnohem více – děj hry, i seriálu se odehrává na kosmické lodi, hlavní postavy jsou totožné, což jistě všichni příznivci uvítají. Teď už ke hře samotné.

První věc, o níž se netradičně zmíním již zpočátku, je download – hra je rozdělena na pět částí, z nichž každá má něco v průměru 600kb. To je celkem dobré, říkáte si. O to více jsem byl překvapen, jak byl autor schopen vměstnat do nejmenšího z těchto pěti archívů, jenž měl necelých 300 kb, něco málo přes 11 MB (!!!) programu. Tak to si vážně zaslouží uznání.

Red DwarfRed Dwarf

Hra je vytvořena ve Visual Basicu, což s sebou nese značná úskalí, která jsou na hře docela znát. Tím prvním je grafika. Ta zde není moc interaktivní a jde v podstatě jen o statické obrazovky, na niž se nacházejí aktivní místa ve formě použitelných předmětů. I když nějaký náznak interaktivnosti tu je např. plovoucí rybky v akváriu, ubíhající čas, ale dle mého názoru je to málo. Dalším věcí, která hře ubírá trošku na kvalitě je fakt, že všechny rozhovory jsou tu řešeny ve formě vyskakujících dialogových oken. To rozhodně není nejlepší způsob, ale budiž, to se dá ještě překousnout.

Hlavní důraz u her typu adventure bývá kladen na děj hry. Ten je docela zajímavý a točí se kolem toho, že jeden z posádky (Rimmer) byl unesen ufony. Čeká vás zábava na dosti dlouhou dobu, protože čisté dohrání hry by dle mých smělých odhadů mělo vzít průměrnému hráči něco okolo 2 až 3 hodin, ne-li více.

Asi nejhůře z celé hry na mě zapůsobila hudební stránka a to konkrétně fakt, že hra žádnou hudbu ani zvuky nemá! Je jasné, že hudba by zvýšila velikost hry o několik stovek kilobytů, neřku-li megabytů, i přesto mohl autor nějakou hudbu do hry zakomponovat. Bez ní působí na první dojem moc suše a nudně, což by hodně hráčů mohlo odradit, ale nedejte se tím zmást.

Red DwarfRed Dwarf

Překousnete-li těch několik nešvarů, co se týkají technického zpracování, čeká na vás příjemná oddychová hra. Tomu navíc ještě napomáhá to, že hra je v pěti na sobě zcela nezávislých archivech. To znamená, že si je nemusíte stahovat všechny najednou, ale můžete postupně podle toho, jak rychle budete ve hře postupovat – úvodní třeba hned, další až za týden. Teoreticky byste si mohli stáhnout poslední archiv a hru hrát, ale jednak jste ve všech částech od druhé (včetně) dotázáni na heslo, jež se dozvíte na konci předcházejícího dílu, druhak také proto, že byste ze hry moc neměli.

Hru stáhnete zde: http://www.simonsumner.co.uk/reddwarf.htm.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A