Red Faction – 3D akce od Volition

Tým jménem Volition je veleznámý svými hrami Descent: Freespace a Freespace 2, což jsou dva z nejlepších bojových vesmírných simulátorů na trhu. Již před poměrně dlouhou dobou byla do světa vypuštěna informace, že tým se zabývá pracemi na jakési tajuplné 3D střílečce. Nic víc zveřejněno nebylo. Až v poslední době prosáklo několik málo informací.
Red Faction – 3D akce od Volition
Tým jménem Volition je veleznámý svými hrami Descent: Freespace a Freespace 2, což jsou dva z nejlepších bojových vesmírných simulátorů na trhu. Již před poměrně dlouhou dobou byla do světa vypuštěna informace, že tým se zabývá pracemi na jakési tajuplné 3D střílečce. Nic víc zveřejněno nebylo. Až v poslední době prosáklo několik málo informací.

Red FactionRed Faction

Jméno oné hry bude Red Faction, velkou premiéru měla před pár dny na E3. Příběh ani místo děje není originální, ale zřejmě ani být nechce - Mars, vzpoura dělníků. Co je tedy tím obrovským lákadlem téhle hry? Jsou to deformace. Prosté a jednoduché deformace. Většina dnešních 3D akčních her je totiž vlastně dosti nerealistická - střelíte bazukou do dveří a ony zůstanou (obvykle) pouze lehce okouřené, nic víc. To se změní. Pokud se hráč schová proti palbě pod řekněme nějakým ocelovým plátem povalujícím se volně v krajině, může tam zůstat až do té doby, dokud se ocelový plát nezdeformuje (tedy neprotrhne) opakovanými nárazy projektilů. Nebo když například bude nutné sundat nějakou hlídkovou věž, resp. lidskou hlídku v ní, bude to možné nejen sniperskou puškou, ale i raketovou střelou do podpěr věže, která se poté sesype i s hlídkou. A hlídka s největší pravděpodobností zemře.

Red FactionRed Faction

Konečně také bude možné ovládat většinu vozidel, které ve hře najdete. Bude možné např. obsadit tank a pak se jím probourat do nějaké budovy, plné ostrých hochů, kterým z toho asi dosti rychle ztěžknou trenky. Přeci jenom – tank je tank.

Red FactionRed Faction

Samozřejmě bude hra obsahovat multiplayer, ovšem hlavní zaměření bude na single. S deformacemi se však otvírají nové taktické možnosti v multiplayerové vřavě. Už se nebudete muset spoléhat pouze na designéry, co že vám v levelu dali za možnosti krytí, ale budete si moct vyrábět své vlastní kryty - jako díry ve zdi, apod.

Red FactionRed Faction

Red Faction by mohl vyjít kolem léta příštího roku. Podrobnější info naleznete v jazyce anglickém na adrese http://www.redfaction.com/.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

včera | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

včera | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |