Reddragon 2 – podmanivé kouzlo gubernátů

Získáte neomezenou konrolu nad malým územím, o které jistě povedete války se stovkami ostatních hráčů. Tak takhle nějak zní údvodník na českou webbased online hru Reddragon2 (dále jen Rd2). Hra běží čistě v prostředí vašeho prohlížeče (jako třeba Colony) a tedy není potřeba žádná instalace.
Reddragon 2 – podmanivé kouzlo gubernátů
Získáte neomezenou konrolu nad malým územím, o které jistě povedete války se stovkami ostatních hráčů. Tak takhle nějak zní údvodník na českou webbased online hru Reddragon2 (dále jen Rd2). Hra běží čistě v prostředí vašeho prohlížeče (jako třeba Colony) a tedy není potřeba žádná instalace.

Pro akčnější hráče, kteří vlastní pořádné mašiny a rychlé připojení a jistě hrají Ultimu online nebo něco podobného, to asi nebude. Protože zde to vlastně celé ovládáte pouze klikáním myší na různá tlačítka. Ale to nevadí, Rd2 může být zábavný pro každého, protože možnost dobýt či dobít kamarádův slaboučký gubernát jistě každého potěší.

Hned na začátku hry se musíte zaregistrovat. Zvolíte si své jméno, které budete ve hře používat, rasu, za kterou budete hrát, a případně kouzelné knihy. Výběr rasy je velice důležitý, na výběr máte Trpaslíky, Elfy, Skřety, Hobity, Lidi, Džíny nebo Nekromancery. Každá rasa má své plus a své mínus. Například Trpaslíci jsou velice dobří válečníci, mají dobré zbrojaře a jednotky, ale nemohou si vybrat žádnou z pěti knih kouzel. Tím se dostáváme ke knihám.

Jak vidno je jich pět, od základních kouzel až po ty složitá a nejúčinnější. Čím lepší kouzlo, tím více „sežere“ many. Každý den máte možnost odehrát 30 period = kol, za tuto dobu musíte stihnout ekonomicky posílit stát a ještě zaútočit. Útočit můžete tolikrát, kolik máte generálů (max. 7), ti se k vám během hry postupně přidávají.

A dostáváme se k samotnému jádru hry. V menu máte několik položek, které signalizují, co všechno můžete ve hře vyvádět a provádět (k mé nelibosti tam není žádný odkaz na stránku xxx). Začnu BUDOVAMI – právě pod touto položkou se staví infrastrukturní budovy (dílny, školy apod.), jejich počet závisí pouze na infrastrukturních bodech, zlatu a velikosti země. Pak je tu možnost stavět jednu speciální budovu (Radnice, Velitelský stan …), kterou staví dělníci, na jejich počtu závisí, jak dlouho to bude trvat. Další položkou jsou PROFESE – zde máte přehled, kolik lidí kde je zaměstnaných a jejich počty s přibývajícími novými lidmi můžete měnit. Z několika různých povolání uvedu např. farmář, zedník, zbrojař. Další důležitý panel je ARMÁDA – každá rasa má tří druhy jednotek, první je Hoplít (nejhorší) a další jsou podle rasy, např. Elfové mají Lučištníka a Lesní přízrak. U Nekromancerů je velikým plusem, že jejich padlé jednotky 3. stupně se mění na jednotky 2.stupně. Pro všechny společné jsou zloději a válečné stroje. Snad nejvíce je potřeba tlačítko VÁLKY – možnost zorganizovat útok na cíl, který jste si vyhlédli ve STATISTIKÁCH, dostanete pouze zde.V položce ZLODĚJI je možnost vybrat akci, kterou provedou zloději. Ať už klasické ukradení zásob nebo sabotážní akci na svého nepřítele. Pro trpaslíky téměř na nic, ale pro Džíny životně důležité je tlačítko MAGIE, odtud lítají kouzla na hráče samého nebo na jeho nepřítele. A právě výběr knížek na začátku zajistí některá kouzla, takový Ohnivý deštík pěkně zdecimuje cizí armádu. Nyní přejdu k POLITICE – zde se sjednávají pakty, zde se odvíjí všechna mocenská dění v aliancích. Každý má možnost volit svého imperátora, a tak se nemůže stát, aby někdo jako sufražetka volal o svůj volební hlas. Právě volba imperátora je důležitá. On rozhoduje s jakou cizí aliancí se povede válka a se kterou bude mír. Zakládat aliance se opravdu vyplatí, na skupinu o 20 lidech se útočí podstatně hůře než na jednoho chudáka s třemi Hoplíty.V Reddragonovi jsem nalezl několik malých chyb, avšak důležitých.

  • Zaprvé: začátečník skoro nemá šanci i když ho chrání prvních pár dnů protektorát. Pak si na něm dříve nebo později smlsnou osoby s obrovskou vojenskou silou.
  • Zadruhé: to považuji za nejmenší chybu, ale mě osobně se nezobrazovali obrázky.
  • Zatřetí: pokud nejste právě nejsilnější tak je to místy nudné.
  • Začtvrté: pokud jste nejsilnější tak je to horší než droga, nemůžete se odtrhnout dokud neodehrajete všech 30 period.
Red Dragona najdete na adrese reddragon.qgir.cz

P.S. pokud se to dá považovat za recenzi tak hodnotím 10 – 2 (za první chybu), 8 – 0,2 (za druhou), 7,8 – 0,5 (za třetí), 7,3 + 0,4 (za čtvrtou), což se rovná 7,7/10.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A