Rekordy, kuriozity a zajímavosti z ambiciózního světa videoher

Vytvořit dnes nějaký rekord a zapsat se tak do Guinessovy knihy můžete takřka v jakémkoliv odvětví, které vás jen napadne a nemusí to dávat prakticky žádný smysl. Stačí jen vymyslet nějakou šílenost, která by běžně uvažujícího jedince nenapadla a své zvěčnění na lesklých stránkách Guinessovky máte zajištěné. Takže jste-li vášnivými sběrateli chlupů z nosu, není co řešit. My se však dnes zaměříme na ty krapet racionálnější rekordy a to z nejrozličnějších koutů herního světa.

Za začátku se podíváme na zoubek rekordů, jež byly pokořeny přímo ve hrách. Australan Okan Kaya loni překonal rekord v nejdelším herním maratonu, který činil něco málo přes 135 hodin, a to ve hře CoD: Black Ops 2. To je, musím uznat, docela solidní čas. Taková průměrná délka jednoho vztahu dnešní facebookové generace.

Dlužno dodat, že během snahy o pokoření rekordu musel být mladík pod dohledem lékařů, aby nedopadl jako jistý osmnáctiletý nešťastník z Taiwanu, který po čtyřiceti hodinách hraní Diabla 3 zkolaboval a bohužel zemřel. Mnoho rekordů můžeme samozřejmě také zaznamenat v nejrychlejším dokončením konkrétních her. Namátkou Batman: Arkham City byl dohrán za 2 hodiny, 3 minuty, 19 sekund, Ninja Gaiden Black za 1 hodinu, 55 minut, 5 sekund a třeba takový Portal zase za 24 minut a 37 sekund. Rekord v počtu zabití nepřátel pak drží Jonathan Wendel, který v multiplayeru hry Quake zasadil 671 zabití, a to během 60 minut. Působivé. Mívám podobná skóre, jen s tím rozdílem, že místo sázení sklízím.

Okan Kaya.jpg

Hra, která byla nejrychleji schopna vydělat jednu miliardu dolarů je ještě poměrně čerstvé mláďátko. Je jí nepřekvapivě jedna z nejočekávanějších her vůbec, a to GTA 5, na kterou se nedočkavostí třepaly i svazy jeptišek. Svoji první miliardu GTA vydělalo už po pouhých třech dnech od zahájení prodeje, čímž se po právu stala nejrychleji výdělečnou hrou. Nejprodávanější hrou vůbec se však překvapivě staly Wii Sports od Nintenda, a to s 82 miliony prodaných kopií.

Obézní lidé tak patrně brali obchody útokem, aby spojili zábavné s užitečným, leč při prvním odpalu golfového míčku omdleli vyčerpáním. Kdo však zcela jistě zhubnout musel je madam Carrie Swidecki z Kalifornie, která u Just Dance 4 tančila v kuse celých 49 hodin, 3 minuty a 22 vteřin. Ale co si budeme nalhávat, stačí si dát pár LSD pilulek a doma budete tančit o mnoho déle i do rytmu vrzajících dveří.

GTA.jpg

Jistě se shodneme na tom, že během hraní některých obzvlášť zapeklitých pasáží ze sebe chrlíme takové nadávky a vulgární novotvary, nad kterými by kroutil hlavou i Nešpor. Ovšem samotné hry nám to nezřídka vracejí. Největší hustota kouzelného slovíčka "fuck" zazněla ve hře Scarface, kde jím bylo v průměru každé šesté slovo, a to při celkovém počtu 5688 fucků za hru, což je standardní počet nadávek vaší přítelkyně, když zapomenete dát dolů prkýnko.

Stejně tak nadáváme i nad vysokými cenami dnešních her, o to hůře, když si chceme pořídit limitovanou edici našeho oblíbeného titulu. To pak holt musí jít na popravu naše prasátko. Ani celé generace prasátek by však nestačily na koupi speciální edice hry GRID 2: Mono Edition, která se prodává za 125 000 liber, tedy v přepočtu něco přes čtyři miliony korun. Edice obsahuje totiž krom konzole a závodního obleku také skutečnou závodní formuli Bac Mono. Ano, nyní můžete zaplakat nad samolepkou Altaira, co vám tak hrdě zdobí školní penál.

Grid_2_Mono_Edition.jpg

Máte-li doma svoji těžce vydřenou sbírku originálek, kterou jste zaplatili vlastním potem a krví, a rádi ji předvádíte svým přátelům, pak vězte, že vás vášnivý sběratel Michael Thomasson z New-Yorku hravě strčí do kapsy. Jeho sbírka čítá 10 607 originálních her, čímž se stává vlastníkem nejpočetnější sbírky na světě, a ta se mu každým dnem rozrůstá. Jak jste se navíc mohli dočíst ve včerejší aktualitě, Michael dokázal vše prodat za slušný peníz. Sbírat však kromě her a pohlavních nemocí můžete třeba také konzole, přičemž i tento rekord je oficiálně obsazen. Jeho držitelem je jistý Richard Leece, který je vlastníkem 483 nejrůznějších herních konzolí, což je počet vskutku obdivuhodný. Kdyby se s Michaelem spolčili, mohli by z nudy zkoušet kompatibilitu až do bezvědomí.

Michael Thomasson.jpg

Za zmínku stojí také zcela jistě zajímavost, jenž je spjata s MMORPG hrou EverQuest 2. Vývojáři do ni v únoru 2005 integrovali objednávkový systém, který byl napojen na stránky skutečné restaurace, čili jste si mohli skrze hru objednat skutečnou dovážku pizzy až domů. EverQuest2 se tak stal vůbec první hrou, ve které jste mohli obchodovat s reálnými předměty. Po této informaci mám docela obavy, že mi u dveří brzy zazvoní PPL kurýr s těžkou zbrojí drakobijce.

Nicméně, je čas pohlédnout na další rekord a tím je nejdelší videosekvence během hry. Některá videa jsou vskutku dlouhá a my už po několika vteřinách nervózně mačkáme „přeskočit“, přičemž ve hře Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots na nás čeká krásný sedmadvaceti minutový snímeček. Mezi misemi si tak můžeme bez problémů dát šlofíka, nebo v bytě utřít prach.

Richard-Leece.jpg

Nejčastěji obsazovanou herní postavou se stává tolik známý italský instalatér vymyšlený Japonci, co vypadá jako Mexičan a hovoří anglicky – ano, je to náš baculatý fousáč Mario, jehož tělo po konzumaci houbiček dostane erekci. Poprvé zavítal do hry léta páně 1981 a od té doby navštívil hned 210 herních titulů. Byly doby, kdy se člověk bál jít na záchod, aby tam na něj nevyskočil Mario. Mario se také zároveň stává, dle regulérního průzkumu, druhou nejznámější postavou herního světa.

Mario.png

Celých 93% dotazovaných lidí vědělo, kdo onen vrah želviček vlastně je, o jedno pouhé procento však první místo vyhrál žlutý flek Pac-Man. Tak, to byly z mého pohledu ty rekordy a zajímavosti, jež mi učarovaly nejvíce, ale neméně zajímavé jsou i ty ostatní, které se do výčtu nevešly, a co je nejdůležitější; velká spousta jich čeká na pokoření a ještě větší spousta na objevení. Směle do toho.

Tak který rekord se pokusíte trumfnout jako první?


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční řežby na všechny způsoby

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční …

V prosinci to vypadá, že se majitelé účtů PS Plus mají na co těšit.

26.  11.  2021 |
Michal Maliarov
Hry zdarmaPlayStation
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

22.  11.  2021 | |91 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček. Ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček…

Dobrá klávesnice a myš jsou pro hraní na PC nezbytně nutné. Vybrali jsme osvědčené modely, se kterými neuděláte chybu.

30.  11.  2021 | |10 N/A
Michal Maliarov
Herní myšHerní klávesnice
Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a lovecký theHunt zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a loveck…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od párty her až po strategie

16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od …

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Vybrali jsme nejzajímavější deskovky hlavně mezi novinkami, ale i stálicemi, napříč kategoriemi od her pro občasné hráče až po ty náročnější.

22.  11.  2021 | |3 N/A
Vojtěch Malý
Deskové hry
15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které si můžete zahrát mezi svátky

15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které…

Nejen na PC, ale i na konzolích bylo letos co hrát. Kromě velkých kousků došlo i na pár menších překvapení, které vás přes svátky bez problému zabaví.

27.  11.  2021 | |4 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravují textury a další detaily

Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravu…

Není to tak dlouho po vydání a modeři už mají žně.

28.  11.  2021 | |2 N/A
Michal Maliarov
GTA San AndreasModifikace
Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvuk, prostor, ale i dobrý mikrofon

Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvu…

Dobrá herní sluchátka dokážou umocnit zážitky ze hry svým zvukem a podáním prostoru. Díky mikrofonu pak poslouží i jako nástroj pro komunikaci ve hře. Vybrali jsme osvědčené herní headsety, které se teď vyplatí koupit.

včera | |11 N/A
Michal Maliarov
Sluchátka