Report: Cravatacon 2009 – nejen hráči s kravatou

Jaká byla akce, na níž jste mohli potkat dobrou polovinu redakce? Čtěte reportáže z pohledu organizátora, VIP i návštěvníka.
Seznam kapitol
  1. Zarudlýma očima organizátora
  2. VIP - Vyprávíme, Inu Počin
  3. Report prostého návštěvníka

Jakub Kovář: Je čtvrtek večer, hodiny ukazují tři ráno a já konečně uléhám ke spánku s tím, že za cca pět hodin vstávám, abych nachystal vše potřebné na Cravatacon. Za sebou mám dokončení prezentací ke dvěma přednáškám a sbalení osobních potřeb na con. Musím se pousmát, když si vzpomenu na závěr minulého ročníku a na můj slib, že tentokrát nic nebudu dělat na poslední chvíli a vše pojede jako na drátkách. Ale kdo nečekal, že to nedopadne tak, jako to právě dopadlo? Takový nepoučitelný optimista snad na světě ani není.

cravatacon2009_01.JPGcravatacon2009_02.JPG

V osm třicet skutečně vstávám, vpravím do sebe něco málo jídla a podnikám hrdinský nájezd na domácí elektroniku, která se urychleně pakuje do krabic. Ve čtvrt na deset už zvoní zvonek s tím, že tu je můj odvoz a odnos na con. S pomocí dalšího organizátora a hlavní organizátorky nakládáme vše do auta. A děláme si první poznámku – příště objednat Tatrovku, aby se všechno pohodlně vešlo. To, že cesta do nedalekého Nového Jičína se nesla ve znamení sardinkového mačkání a veselých poznámek snad nemusím zmiňovat.

Jsem možná divný, ale jsem rád, když se lidi baví

Přímo na místě nás pak čekaly již familiérní prostory SVČ Fokus, v nichž se měl celý con odehrávat. Následovaly další přípravy – zprovoznění projekční techniky, natahání židlí a výzdoba přednášejících místností. To vše bylo ozvláštněno zmateným pobíháním, sháněním klíčů, řvaním na ostatní, jak to, že není toto a proč zapomněli ono... Po několika vyjížďkách pro zapomenuté redukce a prodlužky se konečně do SVČ začali hrnout první návštěvníci a my se mohli konečně věnovat té adrenalinovější části – řešení místních problémů, a někteří i samotnému přednášení.

Kecání za vlast

Přednášky jsou ostatně další věc, o níž chci mluvit. Nejenže jsem měl tu čest poslechnout si spoustu přednášejících, stejně jako si s nimi aspoň na chvíli skvěle popovídat, ale rovněž jsem do speciálního křesla pro hosta usednul ve třech případech i já sám. Tímto bych poděkoval publiku, které naprosto skvěle reagovalo a mluvilo se mnou. Jsem jim ohromně vděčný a nejvíce mě těší, že takovýchto posluchačů bylo víc – stokrát lepší je totiž i jeden komunikující divák, než deset, kteří jen sedí a poslouchají.

cravatacon2009_03.JPGcravatacon2009_04.JPG

Co mě dál potěšilo? Především nadšení v očích lidí, které dávalo i v těžkých chvílích jasný povel unavenému mozku, že teď se na to nemůže vykašlat, že musí pokračovat a nadšení a dobrou náladu udržet. K odhodlání se pak přidávaly i chvíle klidu, kdy jsem spolu s hosty i návštěvníky diskutoval nad sklenkou Kofoly o metafyzice, fantasy, občas o hrách, ale hlavně o životě. Každý takovýto rozhovor přilil až neskutečné množství nízkotučné energie do žil a hlavně vykouzlil i úsměv na tváři. Jsem možná divný, ale jsem rád, když se lidi baví.

Po conu jsem spal jako neprobuditelný medvěd brtník uprostřed zimního spánku

Stejně tak jsem měl až opovážlivě dobrou náladu z povedeného Galavečera, v jehož průběhu se losovala tombola a rovněž jste si mohli vyslechnout přednášku o etiketě v podání komediální dvojice Dam a Budji. Jako perličku na závěr jsme ztvárnili divadelní hru Popoluška. Musím jen smeknout před Marigoldem a jeho skvěle zahrané roli Dobré víly, který nás svým oslnivým výkonem všechny zastínil :-) Co však zastínit nedokázal, byla nadpozemská krása našeho týmu organizátorek, jejichž vzhled si pochvalovali i vývojáři z Bohemia Interactive.

Ranní vstávání

Chválení mám sice tak trochu v popisu práce, pokud chci, ať se příští rok dostaví více lidí, ale musím se zmínit i o několika málo negativech, které con provázely. Tím nejvýraznějším z nich bylo určitě ranní vstávání, kterého jsem si jako organizátor užil opravdu do sytosti. Na jeden večer jsem se totiž dobrovolně přihlásil na noční službu. S čistým svědomím prohlašuji, že na podobně sebevražednou misi se již nikdy v životě nepřihlásím – telefonování a následné sbíhání schodů po čtyřech hodinách spánku je to poslední, co bych si chtěl zopakovat.

cravatacon2009_05.JPGcravatacon2009_06.JPG

Jako celek však musím akci hodnotit jen pozitivně. I když s ní byla spousta starostí a já po conu osobně spal jako neprobuditelný medvěd brtník uprostřed zimního spánku, všechno se vyplatilo a vrátilo. Proto bych rád i takto poděkoval všem přednášejícím v čele se zdejší redakcí, Michalem Rybkou a z vývojářů pak Martinu Bočkovi, Ivanu Buchtovi a Karlu Mořickému. Stejně tak ohromně děkuji všem účastníkům. Bez jednoho jediného z vás by con byl jiný, a možná i horší. Ostatně, příští rok se uvidíme znovu. Těším se.

Žánr: Adventury | akční adventura
Výrobce: Tým organizátorů Cravataconu | Webové stránky hry
Související články
  1. Preview: ArmA 2 – co řekli tvůrci
  2. Cravatacon – stres z příprav
  3. Cravatacon – místo osudových setkání
  4. Cravatacon - Zbývají 4 dny do startu
  5. Cravatacon - Již za pět dní
  6. Cravatacon 2009
  7. CravataCon 2008 – setkání příznivců fantazie

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hra vs. skutečnost: Podívejte se na místa z Kingdom Come: Deliverance v reálu

Hra vs. skutečnost: Podívejte se na mí…

Kingdom Come je věrohodné nejen z hlediska hratelnosti, ale především zasazení do reálného světa. Podívejte se na místa, která najdete ve hře a přitom je můžete navštívit i ve skutečnosti.

2.  3.  2018 | | 4 N/A
10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom Come: Deliverance

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom…

České RPG Kingdom Come: Deliverance je zejména z hlediska zvládnutí mechanismů velmi náročnou hrou. Pokud jste hru ještě nepřeprali, možná vám pomohou naše tipy.

8.  3.  2018 | | 17 N/A
LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a ukázal střílečkám jasný směr

LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a uk…

Hra DOOM vznikla v roce 1993 a byla to první plnohodnotná 3D střílečka s omezeným třetím rozměrem • Šlo o největší vizuální skok, který se v herním průmyslu kdy povedl • Ze hry se postupně odvodila celá nová kategorie počítačových her.

14.  3.  2018 | | 21 N/A
Spekulace: K vývojářům třetí strany už míří dev kity konzole PS5

Spekulace: K vývojářům třetí strany už…

Spekulace o nadcházející konzoli PS5 se opět začínají rojit. Kdy se ji dočkáme?

8.  3.  2018 | | 10 N/A
8 tipů na karetní hry, které kralují svému žánru

8 tipů na karetní hry, které kralují s…

Když se řekne karetní hra, většině lidí se vybaví klasické hry se skutečnými kartami. V digitálním světě ale má tento žánr už také docela početné zastoupení. Pojďme se podívat na ty, které nesmí chybět žádnému milovníkovi karet.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Mobilní RPG Harry Potter: Hogwarts Mystery v prvních záběrech

Mobilní RPG Harry Potter: Hogwarts Mys…

Po nedávném odhalení nové mobilní hříčky z univerza Harryho Pottera tu máme první pořádné záběry ze hry.

3.  3.  2018 |
The Division dosáhlo na 20 milionů hráčů, slaví měsícem nových aktivit

The Division dosáhlo na 20 milionů hrá…

The Division možná na začátku neuhranulo tolik hráčů, kolik Ubisoft plánoval, společnost se ale všemi silami snažila reputaci napravit. A vypadá to, že to klaplo.

3.  3.  2018 | | 1 N/A
Valve jde opět do her, o Half-Life 3 se ale zatím nemluví

Valve jde opět do her, o Half-Life 3 s…

Kde je Half-Life 3, Team Fortress 3 a Portal 3? Valve dříve vydalo několik skvělých her, ale v poslední době není příliš aktivní. Údajně to chce konečně změnit.

10.  3.  2018 | | 2 N/A