Report: KoprCon 2009 - hráči se světelným mečem

Nestihli jste se zúčastnit akce, na níž jsem vás minulý týden lákal? Pojďte zjistit, o co jste přišli.
Kapitoly článku

Petr Kolář: Koprcon. To jméno už nemohli vybrat trefněji, neboť se již pomalu blížil a já namísto mnoha slíbených přednášek měl jen KOPr. Navíc vidina vyrážet hned někdy po probuzení, aby se stihl brzký začátek, mi na náladě moc nepřidala. Ale naskákali jsme do auta, až na slunce naše jasné, co se na nás doslova vy...běhal z podoby, zanadávali si na nemožnost hrát na místě Guitar Hero, a vyrazili směr Kroměříž. Po drobné orientační hříčce a zjištění, že ta tlustá čára na mapě mezi Kroměříží a Olomoucí není dálnice, ale je na její rychlosti stavěná, jsme se vydali už lepším směrem a se zanedbatelným zpožděním se ocitli v prázdné přednáškové místnosti.

koprcon_08.jpg koprcon_09.jpg

Davidovo ego tak sestoupilo na úroveň jeho výšky, když se postupně začali trousit první zájemci o následující přednášku, shodou okolností moji. Já však zůstával klidný, protože jsem věděl, že ten pravý nával přijde až na další část v podání Ivana Buchty, a taky jsem se od půlky výkladu těšil neobyčejné pozornosti budoucích posluchačů jeho vyprávění.

Koho to zase napadlo vstávat v noci?

O pár přednášek a jeden přehnaně snadný test později konečně došlo na rozumnou společenskou konverzaci následovanou krátkým spánkem.

koprcon_11.jpg koprcon_12.jpg

Koho to zase napadlo vstávat v noci? Naštěstí ani účastníci nebyli příliš hbití a přednášek chtiví, takže jsem stihl posnídat oběd a navíc jsme otestovali další z deskovek. O tom, že tvorba jedné z dalších přednášek se stihla v průběhu tohoto času, a zabrala nakonec méně, než vlastní mluvení, se raději moc rozšiřovat nebudu, plni nových zážitků jsme se ale vrhli do odpoledního maratonu. Až na drobné faux-pas (po česku tra-pas) s návazností přednášek, kde jsem ve výsledku měl mínus čtvrt hodiny na přesun do jiné místnosti, proběhlo vše v poklidu, navíc se našel čas i na družbu před večerem.

Galavečer byl kapitolou sám pro sebe, ať už díky skvělým scénkám, předávání R2-Dor2 (čti dortu)

Galavečer byl kapitolou sám pro sebe, ať už díky skvělým scénkám, předávání R2-Dor2 (čti dortu), nebo navázání mnoha zajímavých rozhovorů, třeba s tvůrkyněmi poutavého komixu. Ale stačil okamžik nepozornosti a výsledkem bylo i Ertefailovo video, jehož shlédnutí očím rozhodně nesvědčí.

koprcon_art2.jpg

Prostě zábavy na celý večer, a také pak ráno, co někteří plánovali čile vyskočit a odjet, aby se pak probudili s partou permoníků v hlavě. A ty potvory si vzaly tak ostré krumpáče, že s nima musejí furt zevnitř kutat. Když jsem se podobným existencím dosmál, vzdal hold pořadatelům této povedené akce a rozloučil se s nimi, zbýval úkol poslední - neusnout cestou domů. Mission accomplished.

koprcon_art3.jpg

David Kopecký: Už tomu je nějaký pátek, co jsem se účastnil Novojíčínské akce CravataCon, ze které jsem byl doslova nadšen a historky z ní žijí dodnes. Když mi pak byl představen další, tentokrát Kopřivnický convention, vedený stejnou skupinou lidí, jako Cravata, dlouho jsem se nerozhodoval. Překvapivě s předstihem jsem připravil přednášku a pak už stačilo jen zvednout telefon a zavolat té méně líné a více spolehlivé části mé redakce (ne co se dochvilnosti týče) a nechat si svou skromnou existenci do Kopřivnice odvézt.

koprcon_04.jpg koprcon_05.jpg

Za značného nadávání jsem své kolegy navedl k místu rendezvous a po příjezdu ještě nějaké vulgarismy přidal. Předem jsem totiž předesílal, že vzhledem k povaze mé přednášky je více než záhodno shlédnout i přednášku Petra Koláře, takže bychom se v zájmu všech měli do Kopřivnice dostat před šestou. Za neustálého překonávání všech možných rychlostních rekordů, svižné navigaci za světla mobilního telefonu a vzájemného se častování všemi existujícími vulgarismy jsme do Kopřivnické základní školy dorazili s půlhodinovým zpožděním.

koprcon_13.jpg koprcon_14.jpg

Po vyřízení všech potřebných organizačních procedur jsem přešel k těm průzkumným a seznamovacím. Jakmile jsem potkal všechny známé tváře, odebral jsem se do herní místnosti, kde jsem (překvapivě) strávil většinu času. Herní svatyně sloužila jako jakýsi checkpoint. Naštěstí jsem ale neměl přednášku v sobotu v 8 ráno, jako v Novém Jičíně. Díky tomu jsem se v pozdních večerních hodinách mohl oddat inspirující rozpravě s redakcí Doupěte – z mé strany o MMO, z jejich o hypování World of Warcraft :).

Za neustálého překonávání všech možných rychlostních rekordů, svižné navigaci za světla mobilního telefonu a vzájemného se častování všemi existujícími vulgarismy

Sobota se odehrávala v duchu dobré nálady, zajímavých přednášek, zpestření v podobě neočekávaného příjezdu proslulého ježčího mládě, Darth Vadera, StomrTrooperů, nebo Jediů. O zábavu bylo tedy nepochybně postaráno. Pozdní odpoledne bylo prosyceno fyzickými i duševními přípravami na galavečer. Ten proběhl dle očekávání. Moc informací vám z něj neposkytnu, protože si je (ze záhadného důvodu) nepamatuji :).

koprcon_15.jpg koprcon_16.jpg

Ráno bylo…těžké. Skřeky vyjadřující množství bolehlavu přítomného v místnosti okolo desáté ráno mluvily za vše. Nadlidské nasazení organizátorů, kteří navzdory…okolnostem…vstali brzo ráno a pustili se do uklízení (dopolední přednášky se v zájmu všeobecného zdraví zrušily). Já o hodinu později už, tentokrát bez vulgarismů, nasedal do kočáru a šlehl opratěmi. Koně zaržáli, kola zahrabaly a já se v oblaku prachu řítil warp rychlostí zpět domů s pocitem lítosti nad každým, kdo se KoprConu 2009 nezúčastnil.

Kapitoly článku

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,