Reportáž: Nintendo Festival 2007

Tento víkend se konala zajímavá akce nejen pro fanoušky japonského herního fenoménu jménem Nintendo. My jsme si ji pochopitelně nemohli nechat ujít. Pokud ovšem vy ano a zajímá vás, o co jste přísli, nahlédněte do naší reportáže.
Reportáž: Nintendo Festival 2007

Nintendo Festival probíhal ve dnech 27. až 29. dubna v prostorách multiplexu Palace Cinemas Park Hostivař v Praze. Sál číslo 8. nabídl během tří dnů návštěvníkům festivalu opravdu vysoký komfort. Navíc i špičkové technické zázemí každého muselo ujistit o tom, že se jedná o pečlivě naplánovanou a zorganizovanou akci, které ale bohužel tak nějak chyběli návštěvníci. Ale vše pěkně popořadě.

  

Sál č.8  poskytoval 236 sedadel, ze kterých se dalo velmi pohodlně sledovat dění na pódiu a na plátně nebo hrát na handheldech. V sále bylo volně k dispozici několik stojanů s konzolami Wii a Gamecube, na kterých probíhaly soutěže či si mohli návštěvníci volně vyzkoušet některou z mnoha her, které společně se stojany poskytla společnost Conquest. Největším lákadlem se však stalo velké plátno, na kterém se střídavě hrálo a promítaly herní trailery. Musím říct, že Mario Smash Football i třeba Excite Truck vypadaly naprosto famózně. Jako absolutní lahůdka pak zněla možnost vidět i si dokonce zahrát Super Paper Mario, vysoce očekávaný titul, který v současnosti ani nemá pevně stanovené datum vydání v Evropě.

  

V prostorách před sálem jste mohli narazit na jeden stojan s Wii a pár stojanů s NDS. Na nich běžela další exkluzivita - zcela noví Pokémoni Pearl a Diamond, jenž jsou zatím v prodeji pouze v Severní Americe. U stojanů s NDS se povalovala i nenápadná černá krabice -Download Station pro stahování demoverzí her pro Nintendo DS.

  

Mimo sál se nacházelo  malé Nintendo muzeum. Mezi nezajímavější vystavované exponáty bezesporu patřil hybridní Gamecube s DVD od Panasonic, který se objevil na pultech obchodů pouze v Japonsku. Osobně mě muzeum lehce zklamalo, čekal jsem i vzácnější kousky, třeba neblaze proslulý Virtual Boy. Ale i tak pořadatele musím pochválit za výborný nápad.

U malého stolku před sálem s usměvavou hosteskou si každý mohl koupit lístky do sobotní tomboly, či si vyplnit dotazník. A to nejen ledajaký. Jak už jsem uvedl, společnost Conquest, tedy výhradní distributor Nintenda v ČR se bohatě podílela na celé akci a dokonce připravila speciální možnost si objednat některou z bohaté nabídky her pro Gamecube, NDS a GBA za velmi atraktivní ceny. Stačilo jen vyplnit dotazník, zaškrtat si zvolené hry a odevzdat hostesce.

  

Organizátoři připravili vskutku zajímavý program – soutěže ve hrách na Wii a NDS, tematický večer s tombolou, povídáním o historii Nintenda a hudbou z her toho herního giganta, bohužel vše tak trochu trpělo nízkou návštěvností. Všech soutěží se zúčastnilo pouze pár hráčů, díky čemuž proběhly velmi rychle a akčně se upravoval program. Navíc soutěže ve hrách na NDS se už ze své podstaty nemohly stát atraktivními pro ostatní návštěvníky. Což bylo vidět na finále ve Wii Tennis, které probíhalo na plátně, díky čemuž si soutěžící mohli užít i povzbuzování fanoušků. :)

Celkově akce probíhala ve velmi odlehčeném a přátelském duchu. Hlavně na sobotní tombolu, kde se nejvíce touženou cenou stávaly reklamní plakáty a krabice, asi ještě dlouho nezapomenu. Mimochodem jedna taková krabice s podpisy všech pořadatelů ozdobí i redakci Doupěte.

  

Na festival dorazili ve valné míře hlavně fanouškové Nintenda, což se dalo snadno poznat podle poblikávajících displejů handheldů NDS a GBA, které v potemnělém sále vytvářely kouzelnou atmosféru. Na mnoha místech jste mohli zastihnout skupinky hráčů v družném rozhovoru, či pořadatele starající se o hladký chod akce, kteří se ovšem s vámi klidně dali do rozhovoru třeba o nejnovějších herních hitech. Nintendo Festival 2007 měl sice pár mušek, ale vzhledem k tomu, že se jednalo o první ročník se dají s lehkým srdcem odpustit. Organizátoři vše zvládli se ctí, za což si zaslouží velký dík, a já jen doufám, že za rok budu zase moci zajet na další Nintendo Festival. Příště byste tam neměli chybět ani vy.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější hry uplynulých let: hráči ve hrách „fotografují“ úchvatné snímky

Nejkrásnější hry uplynulých let: hráči ve hrách „f…

Stále více her začíná nativně využívat foto režimy a my se tak můžeme dívat na umělecká díla hodná našich obrazovek.

8.  1.  2020 | | 5 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na PlayStation Plus a Sundered zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na PlayStation Pl…

Na všech platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Někdy je toho ale tolik, že se v tom člověk jen těžko orientuje. My vám s tím rádi pomůžeme. Podívejte se níže na akce, které by vám tento týden neměly uniknout.

10.  1.  2020 |
V Assassin

V Assassin's Creed Ragnarok procestujete Evropu, p…

Další díl populární série začíná unikat na internet stále více a oficiální odhalení už je víceméně na spadnutí.

11.  1.  2020 | | 5 N/A
Black Desert Mobile: orgie herních nadšenců | Recenze

Black Desert Mobile: orgie herních nadšenců | Rece…

Masivní MMORPG Black Desert konečně dorazilo na mobilní telefony a vypadá to na hodně slušnou zábavu.

13.  1.  2020 | | 3 N/A
Unikly nové fotografie chystaného ovladače Dualshock 5 pro PS5

Unikly nové fotografie chystaného ovladače Dualsho…

Pátý dualshock zřejmě bude vypadat skoro stejně jako jeho předchůdce.

6.  1.  2020 |