Reportáž: Nintendo Festival 2007

Tento víkend se konala zajímavá akce nejen pro fanoušky japonského herního fenoménu jménem Nintendo. My jsme si ji pochopitelně nemohli nechat ujít. Pokud ovšem vy ano a zajímá vás, o co jste přísli, nahlédněte do naší reportáže.
Reportáž: Nintendo Festival 2007

Nintendo Festival probíhal ve dnech 27. až 29. dubna v prostorách multiplexu Palace Cinemas Park Hostivař v Praze. Sál číslo 8. nabídl během tří dnů návštěvníkům festivalu opravdu vysoký komfort. Navíc i špičkové technické zázemí každého muselo ujistit o tom, že se jedná o pečlivě naplánovanou a zorganizovanou akci, které ale bohužel tak nějak chyběli návštěvníci. Ale vše pěkně popořadě.

  

Sál č.8  poskytoval 236 sedadel, ze kterých se dalo velmi pohodlně sledovat dění na pódiu a na plátně nebo hrát na handheldech. V sále bylo volně k dispozici několik stojanů s konzolami Wii a Gamecube, na kterých probíhaly soutěže či si mohli návštěvníci volně vyzkoušet některou z mnoha her, které společně se stojany poskytla společnost Conquest. Největším lákadlem se však stalo velké plátno, na kterém se střídavě hrálo a promítaly herní trailery. Musím říct, že Mario Smash Football i třeba Excite Truck vypadaly naprosto famózně. Jako absolutní lahůdka pak zněla možnost vidět i si dokonce zahrát Super Paper Mario, vysoce očekávaný titul, který v současnosti ani nemá pevně stanovené datum vydání v Evropě.

  

V prostorách před sálem jste mohli narazit na jeden stojan s Wii a pár stojanů s NDS. Na nich běžela další exkluzivita - zcela noví Pokémoni Pearl a Diamond, jenž jsou zatím v prodeji pouze v Severní Americe. U stojanů s NDS se povalovala i nenápadná černá krabice -Download Station pro stahování demoverzí her pro Nintendo DS.

  

Mimo sál se nacházelo  malé Nintendo muzeum. Mezi nezajímavější vystavované exponáty bezesporu patřil hybridní Gamecube s DVD od Panasonic, který se objevil na pultech obchodů pouze v Japonsku. Osobně mě muzeum lehce zklamalo, čekal jsem i vzácnější kousky, třeba neblaze proslulý Virtual Boy. Ale i tak pořadatele musím pochválit za výborný nápad.

U malého stolku před sálem s usměvavou hosteskou si každý mohl koupit lístky do sobotní tomboly, či si vyplnit dotazník. A to nejen ledajaký. Jak už jsem uvedl, společnost Conquest, tedy výhradní distributor Nintenda v ČR se bohatě podílela na celé akci a dokonce připravila speciální možnost si objednat některou z bohaté nabídky her pro Gamecube, NDS a GBA za velmi atraktivní ceny. Stačilo jen vyplnit dotazník, zaškrtat si zvolené hry a odevzdat hostesce.

  

Organizátoři připravili vskutku zajímavý program – soutěže ve hrách na Wii a NDS, tematický večer s tombolou, povídáním o historii Nintenda a hudbou z her toho herního giganta, bohužel vše tak trochu trpělo nízkou návštěvností. Všech soutěží se zúčastnilo pouze pár hráčů, díky čemuž proběhly velmi rychle a akčně se upravoval program. Navíc soutěže ve hrách na NDS se už ze své podstaty nemohly stát atraktivními pro ostatní návštěvníky. Což bylo vidět na finále ve Wii Tennis, které probíhalo na plátně, díky čemuž si soutěžící mohli užít i povzbuzování fanoušků. :)

Celkově akce probíhala ve velmi odlehčeném a přátelském duchu. Hlavně na sobotní tombolu, kde se nejvíce touženou cenou stávaly reklamní plakáty a krabice, asi ještě dlouho nezapomenu. Mimochodem jedna taková krabice s podpisy všech pořadatelů ozdobí i redakci Doupěte.

  

Na festival dorazili ve valné míře hlavně fanouškové Nintenda, což se dalo snadno poznat podle poblikávajících displejů handheldů NDS a GBA, které v potemnělém sále vytvářely kouzelnou atmosféru. Na mnoha místech jste mohli zastihnout skupinky hráčů v družném rozhovoru, či pořadatele starající se o hladký chod akce, kteří se ovšem s vámi klidně dali do rozhovoru třeba o nejnovějších herních hitech. Nintendo Festival 2007 měl sice pár mušek, ale vzhledem k tomu, že se jednalo o první ročník se dají s lehkým srdcem odpustit. Organizátoři vše zvládli se ctí, za což si zaslouží velký dík, a já jen doufám, že za rok budu zase moci zajet na další Nintendo Festival. Příště byste tam neměli chybět ani vy.

Diskuze (7) Další článek: Dreamfall v edici Game of the Year již v květnu

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
K americkému námořnictvu se připojila robotická minolovka. K likvidaci min nepotřebuje posádku

K americkému námořnictvu se připojila robotická minolovka. K likvidaci min nepotřebuje posádku

** Robotické válečné lodě se už stávají realitou ** Do služby v US Navy nedávno oficiálně vstoupila robotická minolovka ** Námořní miny detekuje a likviduje pomocí sonaru a magnetickými systémy

Stanislav Mihulka
NámořnictvoLoděVojenství
Samsung zřejmě ukončí řadu pro fanoušky. Posledním výkřikem má být odlehčená LTE varianta Galaxy S21 FE

Samsung zřejmě ukončí řadu pro fanoušky. Posledním výkřikem má být odlehčená LTE varianta Galaxy S21 FE

** Samsung zřejmě brzy ukončí existenci řady pro fanoušky ** Začalo to modelem S20 FE, skončí to letošním Galaxy S21 FE ** Na trh se však ještě chystá jeho odlehčená LTE varianta

Martin Chroust
GalaxySmartphony
Na Mezinárodní vesmírné stanici bude pracovat chirurgický robot. Je překvapivě malý
Jiří Černý
ChirurgieMezinárodní vesmírná staniceRoboti
Prohlédněte si 1600 ruských základen na detailní družicové mapě. Rezavějící Kuzněcov, Moskva i raketoplán Bajkal

Prohlédněte si 1600 ruských základen na detailní družicové mapě. Rezavějící Kuzněcov, Moskva i raketoplán Bajkal

** Google má kvalitní družicové snímky Ruska ** Najdete na nich i tu poslední ruskou vojenskou základnu ** Nadšenci jich lokalizovali už okolo 1 600

Jakub Čížek
RuskoArmádaMapy