Reportáž: oslava 10. výročí magazínu SCORE

Deset let existence herního magazínu, to už stojí za pořádnou oslavu! Činorodá redakce SCORE jednu takovou připravila na čtvrtek 5. února. Pražský klub Rock Café tehdy praskal ve švech a z jeho útrob se ozýval bujarý povyk. SCORE slavilo a my jsme měli tu čest zúčastnit se velkolepé party také.
Reportáž: oslava 10. výročí magazínu SCORE

Číslem 120 byla završena desetiletá historie jednoho z nejznámějších herních magazínů u nás. Ke kulatému výročí nadělila redakce sobě i svým čtenářům nejen bohatý obsah nejnovějšího čísla, ale také celkovou vizuální proměnu časopisu. Pro své známé, kolegy a vůbec lidi z branže pak současní redaktoři vymysleli místy příjemně odvázanou party v pražském klubu Rock Café.

     

Kapelka vyhrávala, ale bohužel nijak dlouho * Partička nových známých :) * Ať si kdo chce co chce říká, Volejte šéfredaktorovi má prostě šmrnc

Hry? Ale jó, někde tady budou...

Asi nejnápadnější vlastností SCORE party byl fakt, že se na první pohled jednalo o oddechovou záležitost, kde počítačové hry stály až na druhém místě. Pár počítačů s internetem k dispozici bylo, ale předně se jednalo o setkání známých lidí, kteří si zase jednou přišli popovídat pěkně na živo a ne jen skrze jedničky a nuly svých ICQ a emailů.

Ba co víc, lidé se přišli pobavit a zapít spolu s redaktory SCORE jejich úspěch, kterým dotáhnutí SCORE až ke 120. číslu bezesporu je - ať už je váš názor na tento magazín jakýkoliv. Takže se pilo, jedlo a místy dokonce i tančilo.

Redakce se nějaký čas po zahájení celé akce nechala stylově přivézt bílou limuzínou přímo před bar a ačkoliv se jednalo o "fingovaný" příjezd, nic to neubralo na jeho slavnostní atmosféře. K té velkou měrou přispívaly také obrovské stoly obložené jídlem a alkoholické nápoje zdarma, čehož dosyta využíval snad každý přítomný, mě samotného nevyjímaje. Mělo to své následky, ale o tom až později.

    

Toho vepřového se nastole vystřídalo hned několik kusů * Kapela balí... * ...ale lidé se baví dál

Oběma patry klubu se vyjma rozléhala živá i reprodukovaná hudba, v obou případech přesně pasující k názvu podniku. Vyhlašování tomboly pak učinilo několik šťastlivců bohatších o zajímavé ceny.

"Známé firmy"

Na oslavách desátého výročí SCORE se sešla většina z těch, kteří k tomuto magazínu za celou dobu jeho existence stačili přičuchnout. Mohli jste zahlédnout dokonce i samotného otce zakladatele Oldřicha Hejtmánka. Trochu podivné (snad až trapné, ale to ať už posoudí každý sám) mi přišlo, že se neobjevil žádný z redaktorů konkurenčního LEVELu - údajně tady však zasahovala "vyšší místa", odkud přišel pokyn jim vstup přímo zakázat. Bestiálně podlé....

     

Po čase byly stopy bujarého veselí patrné také na redaktorech SCORE * Na party se nezapomínalo ani na umění :) * Někteří v rámci všeobecného veselí dokonce obnažovali svá těla...

Co naplat, kompenzací mohli být početní zástupci českých vývojářských týmu, ať už to byl Karel Papík z Mindware Studios nebo Martin Klíma z Altaru interactive, další Velká Zvířata našeho počítačového byznysu, anebo třeba také úplně neznámí lidé z celé republiky (třeba z Ústí:). Klubem také korzovalo hned několik kameramanů a redaktoři SCORE byli v některých chvílích doslova na roztrhání.

Jak utíkaly hodiny, tak stoupaly i promile alkoholu v krvi všech přítomných (kteří alkohol pili), což vyústilo v nejeden zábavný okamžik. Přeborníky se tentokrát stala družstva Mindware Studios a Playstation magazínu. Konzoláři hulákali na celé kolo píseň "SCORÉEE, SCOREEEE, óoo SCORE" a tančili do pasu obnaženi po nábytku, zatímco Mindware se pohodlně rozvalovali v křeslech a snažili se neusnout na zemi. Obojí bylo zábavné a poučné zároveň :).

Pohodový večírek

Jídlo zadarmo, pití zadarmo, skvělí lidé všude kolem, pohoda až do konce. Zajímavá epizodka, jedna z mála, které si docela živě vybavuji ještě teď, se odehrála někdy kolem jedenácté, kdy jsem si odběhl ven, nadýchat se čerstvého vzduchu. Když jsem se pak chtěl vrátit, zastavila mě u vchodu jakási dáma z personálu a podezřívavě se mě ptala, zda jsem mezi zvanými. Když jsem ze sebe po notné chvilce přemýšlení vypravil, že "jsem z Doupěte", bez zaváhání mě vpustila dovnitř se slovy "Jo tak to jó, to jó, to běžte..." a nebyla daleka toho, aby se ještě omluvila. Takové má Doupě jméno! :)

    

...a někteří bohužel ne ;) * "Pauzovací" místnost s klidnou hudbou a tunami japonského jídla * Zaplněná vstupní hala

Zábava běžela celý večer, vstupní místnost bzučela čilým ruchem téměř nonstop. Nebo alespoň vždycky, když jsem si tam šel pro pití. Už kolem první hodiny ranní se lidé z dolního patra začali trousit domů (asi proto, že spodní patro bylo vyvoleným místem těch nej... nej... no prostě společensky nejunavenějších), zanedlouho servírky začaly poklízet, a tak nezbylo než to taky zabalit. Vycházka krásnou noční Prahou mi alespoň z části provětrala hlavu a já teď mohu s klidem prohlásit, že SCORE party se povedla. Takových jen houšť!


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |