Reportáž: StarCraft 2 launch – splněný sen

Jeden z našich pravidelných čtenářů a návštěvníků fóra se podíval na Londýnský SC2 launch. Jaké to bylo?
Seznam kapitol
 1. Dojmy z masivního setkání fanoušků
 2. Galerie

Některé věci k vám přijdou ani nevíte jak. V případě redaktorování se pak občas stane, že vám do klína spadne námět na článek, u kterého jste marně vymýšleli, jak by se dal získat. Přesně to se mně stalo včera večer, když jsem se víceméně náhodou dostal k informaci, že Lo!zza, jeden z návštěvníků SuperFóra, se vypravil do Londýna na oficiální Blizzard launch Starcraftu 2. Samozřejmě, že jsem neváhal ani minutu, a okamžitě jsem jej kontaktoval, zda by nám nechtěl zaslat fotografie, sdělit zážitky a podělit se i s vámi o dojmy. Užijte si je.

strcraft2report_02.jpg strcraft2reportgalerie_02.jpg

„K prodejně jsem přišel někdy po jedenácté hodině, a už v té době se stála asi dvou set metrová fronta. V této skrumáži natěšených fanoušků jsem si pak postál dobrou hodinku a půl, kterou jsem si však, stejně jako spousta jiných, zpříjemnil focením. Focením ne jen tak někoho, ale parádně strcraft2report_01.jpgvypadajícího Terranského mariňáka, který se sice zprvu ochotně se všmi fotil, avšak zmizel už někdy po půlnoci – předpokládám, že to bylo kvůli únavě herce, jenž se přeci jen v kostýmu asi necítil zrovna pohodlně, a také kvůli až přílišnému zájmu fanoušků.

Pokud jste měli zájem, mohli jste si nechat svojí edici StarCraftu 2 podepsat od Carla Chimese (Lead Software Engneer SC2) a Michaela Rydera


Jejich obdivu se pak nevyhla ani herečka, oblečená do kostýmu Královny Čepelí (nebo Královny Dlouhých Nožů, kterýžto hlod se vyskytuje v českém manuálu, pozn. redakce.) Osobně se mně ale i přes detailnost kostýmu zamlouvala její podoba o něco méně – navenek totiž působil hrozně uměle a jaksi levně, plastově. Mimo Kerriganové se však kolem vyskytovala i spousta jiných žen – hostesek, jež všem fanouškům nabízely občerstvení a koláčky s logem StarCraftu 2.

U pokladny stál

Vevnitř v prodejně potom fronta pokračovala, ale čekání už bylo úplně jiné – v podstatě se stála jen fronta k pokladnám, kterou si nedočkaví fanoušci mohli zpříjemnit četbou oficiálních herních příruček, jež ochotně nabízeli k zapůjčení (a případně i prodeji) zaměstnanci Game. Každý fanoušek poté obdržel ke hře ještě plakát a potom už se mohl zařadit do fronty třetí, nejlepší – podpisové. Pokud jste měli zájem, mohli jste si nechat svojí edici StarCraftu 2 podepsat od Carla Chimese (Lead Software Engneer SC2) a Michaela Rydera (Blizzard Entertainment’s VP and executive MD of internal operations.)

strcraft2report_03.jpg strcraft2report_04.jpg

Oba dva tito pánové byli velice příjemní, i když na nich byla znát únava z předchozího podepisování – přes to se se mnou ale bavili a tázali se, kde se přesně mají podepsat. A pak už jen ven a rychle domů – hra je přece hlavně od toho, aby se hrála. Jediné, co mě mrzí, je fakt, že modrá papírová taštička se samolepkami StarCraftu 2 se dávala jen těm, kteří přišli mezi prvními a já mezi ně bohužel nepatřil. Přesto si ale myslím, že se jednalo o extrémně povedenou akci.“

strcraft2report_05.jpg strcraft2report_06.jpg

Všechny fotky si pak můžete prohlédnout buď v textu, kde jsou vybrány ty nejzajímavější, nebo v druhé kapitole článku, která slouží jako Galerie. My si zatím užíváme StarCraft, abychom vám zítra mohli přinést první dojmy a co nejdříve i recenzi.

 

strcraft2report_art1.jpg
 

Dostupné pro: PC
Žánr: Strategie | RTS
Výrobce: Blizzard Entertainment | Webové stránky hry
Začátek prodeje: 27. července 2010
 • Příběh a postavy
 • Originální mise
 • Znovuhratelnost
 • Zakomponování achievementů
 • Editor
 • Online služby
 • Nejasnosti u upgradů
 • Příliš velký zoom a UI
Související články
 1. Frajeřinky ve Starcraft 2 editoru – Tetris nebo třeba Metal Slug
 2. Dojmy: Starcraft 2: Wings of Liberty – sakra, už bylo na čase
 3. Starcraft 2 nestál 100 miliónů
 4. 5 důvodů, proč se stal Starcraft legendou
 5. Epický trailer na StarCraft 2 s titulky
 6. Dojmy: StarCraft II: Wings of Liberty – nášup z bety, část 2.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním městem ve Forza Motorsport 7 (galerie)

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním…

Forza Motorsport 7 je na světě a stejně tak jako v předchozích dílech, i nyní máme možnost zajezdit si skrze historické centrum Prahy. Pokochejte se s námi.

13.  10.  2017 | | 13 N/A
Žánr Battle Royale bere trh útokem, podívejte se na nejlepší hry

Žánr Battle Royale bere trh útokem, po…

Battle Royale sice není žádný nově objevený žánr, ale až nyní ukazuje svůj pravý potenciál. Nejenže prodejní čísla obrovsky narůstají, ale počet hráčů přesahuje i takové stálice, jako je Counter-Strike Global Offensive nebo Dota 2.

11.  10.  2017 | | 4 N/A
Hrajeme si s vláčky: Mashinky jsou zábava, i když ještě nejsou dodělané

Hrajeme si s vláčky: Mashinky jsou záb…

Nová hra vám umožní stavět tratě a posílat po nich mašinky. Budete budovat a vydělávat. Herní model je zábavný a grafika líbivá. Hra má ještě dost nedostatků a není divu, zatím se totiž jedná o vývojovou verzi dostupnou v rámci předběžného přístupu. I přesto už ale poskytne docela dost zábavy.

20.  10.  2017 | | 18 N/A
Unikly slevové akce Steamu, Halloween a Černý pátek vám vysají peněženku

Unikly slevové akce Steamu, Halloween …

Již tradičně předčasně unikají informace o připravovaných slevových tornádech na Steamu, které začnou už během následujících dní.

21.  10.  2017 | | 3 N/A
Světové recenze Middle-earth: Shadow of War mluví o hitu

Světové recenze Middle-earth: Shadow o…

Pokračování výletu do Mordoru je tu a můžeme-li věřit zahraničním kritikům, jde o důstojného nástupce.

10.  10.  2017 | | 2 N/A
Gran Turismo Sport - návrat klasiky (recenze)

Gran Turismo Sport - návrat klasiky (r…

Ikona závodních her konečně dorazila na startovní čáru a nás nezajímá nic jiného než zjistit, zda se jedná o „návrat krále“, nebo o naleštěné zklamání.

22.  10.  2017 | | 13 N/A
Middle-earth: Shadow of War - naplňte svůj osud (recenze)

Middle-earth: Shadow of War - naplňte …

Talion se vrací, aby dobyl Středozem a navždy zbavil svět zla. Povede se mu to tentokrát?

17.  10.  2017 | | 4 N/A
South Park: The Fractured But Whole – sprostí hrdinové v akci (recenze)

South Park: The Fractured But Whole – …

Důvodem, proč lidé milují South Park, je už samotný fakt, že si v dnešní době nebojí dělat srandu z černochů a nacistických krav. A v tomhle ohledu naštěstí nezklame ani nová hra.

19.  10.  2017 | | 2 N/A