Reportáž: StarCraft 2 launch – splněný sen

vytisknout velikost písma
Jeden z našich pravidelných čtenářů a návštěvníků fóra se podíval na Londýnský SC2 launch. Jaké to bylo?
Seznam kapitol
 1. Dojmy z masivního setkání fanoušků
 2. Galerie

Některé věci k vám přijdou ani nevíte jak. V případě redaktorování se pak občas stane, že vám do klína spadne námět na článek, u kterého jste marně vymýšleli, jak by se dal získat. Přesně to se mně stalo včera večer, když jsem se víceméně náhodou dostal k informaci, že Lo!zza, jeden z návštěvníků SuperFóra, se vypravil do Londýna na oficiální Blizzard launch Starcraftu 2. Samozřejmě, že jsem neváhal ani minutu, a okamžitě jsem jej kontaktoval, zda by nám nechtěl zaslat fotografie, sdělit zážitky a podělit se i s vámi o dojmy. Užijte si je.

strcraft2report_02.jpg strcraft2reportgalerie_02.jpg

„K prodejně jsem přišel někdy po jedenácté hodině, a už v té době se stála asi dvou set metrová fronta. V této skrumáži natěšených fanoušků jsem si pak postál dobrou hodinku a půl, kterou jsem si však, stejně jako spousta jiných, zpříjemnil focením. Focením ne jen tak někoho, ale parádně strcraft2report_01.jpgvypadajícího Terranského mariňáka, který se sice zprvu ochotně se všmi fotil, avšak zmizel už někdy po půlnoci – předpokládám, že to bylo kvůli únavě herce, jenž se přeci jen v kostýmu asi necítil zrovna pohodlně, a také kvůli až přílišnému zájmu fanoušků.

Pokud jste měli zájem, mohli jste si nechat svojí edici StarCraftu 2 podepsat od Carla Chimese (Lead Software Engneer SC2) a Michaela Rydera


Jejich obdivu se pak nevyhla ani herečka, oblečená do kostýmu Královny Čepelí (nebo Královny Dlouhých Nožů, kterýžto hlod se vyskytuje v českém manuálu, pozn. redakce.) Osobně se mně ale i přes detailnost kostýmu zamlouvala její podoba o něco méně – navenek totiž působil hrozně uměle a jaksi levně, plastově. Mimo Kerriganové se však kolem vyskytovala i spousta jiných žen – hostesek, jež všem fanouškům nabízely občerstvení a koláčky s logem StarCraftu 2.

U pokladny stál

Vevnitř v prodejně potom fronta pokračovala, ale čekání už bylo úplně jiné – v podstatě se stála jen fronta k pokladnám, kterou si nedočkaví fanoušci mohli zpříjemnit četbou oficiálních herních příruček, jež ochotně nabízeli k zapůjčení (a případně i prodeji) zaměstnanci Game. Každý fanoušek poté obdržel ke hře ještě plakát a potom už se mohl zařadit do fronty třetí, nejlepší – podpisové. Pokud jste měli zájem, mohli jste si nechat svojí edici StarCraftu 2 podepsat od Carla Chimese (Lead Software Engneer SC2) a Michaela Rydera (Blizzard Entertainment’s VP and executive MD of internal operations.)

strcraft2report_03.jpg strcraft2report_04.jpg

Oba dva tito pánové byli velice příjemní, i když na nich byla znát únava z předchozího podepisování – přes to se se mnou ale bavili a tázali se, kde se přesně mají podepsat. A pak už jen ven a rychle domů – hra je přece hlavně od toho, aby se hrála. Jediné, co mě mrzí, je fakt, že modrá papírová taštička se samolepkami StarCraftu 2 se dávala jen těm, kteří přišli mezi prvními a já mezi ně bohužel nepatřil. Přesto si ale myslím, že se jednalo o extrémně povedenou akci.“

strcraft2report_05.jpg strcraft2report_06.jpg

Všechny fotky si pak můžete prohlédnout buď v textu, kde jsou vybrány ty nejzajímavější, nebo v druhé kapitole článku, která slouží jako Galerie. My si zatím užíváme StarCraft, abychom vám zítra mohli přinést první dojmy a co nejdříve i recenzi.

 

strcraft2report_art1.jpg
 

Dostupné pro: PC
Žánr: Strategie | RTS
Výrobce: Blizzard Entertainment | Webové stránky hry
Začátek prodeje: 27. července 2010
 • Příběh a postavy
 • Originální mise
 • Znovuhratelnost
 • Zakomponování achievementů
 • Editor
 • Online služby
 • Nejasnosti u upgradů
 • Příliš velký zoom a UI
Související články
 1. Frajeřinky ve Starcraft 2 editoru – Tetris nebo třeba Metal Slug
 2. Dojmy: Starcraft 2: Wings of Liberty – sakra, už bylo na čase
 3. Starcraft 2 nestál 100 miliónů
 4. 5 důvodů, proč se stal Starcraft legendou
 5. Epický trailer na StarCraft 2 s titulky
 6. Dojmy: StarCraft II: Wings of Liberty – nášup z bety, část 2.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 podzimních herních hitů, které prostě musíte mít

10 podzimních herních hitů, které pros…

Okurková sezóna již tradičně zavítala v letních měsících i do herního průmyslu. Toto období ale za chvíli končí. S počátkem podzimu se na nás zase jednou spustí lavina očekávaných titulů, které mnohdy mají ambice dosáhnout na post letošní hry roku. Co by vás v této záplavě AAA her mělo zajímat?

10.  8.  2017 | | 12 N/A
Nejnovější úprava dělá ze hry GTA 5 pastvu pro oči

Nejnovější úprava dělá ze hry GTA 5 pa…

Grand Theft Auto 5 má za sebou již spoustu grafických modifikací. Ta nejnovější ale nastavuje novou laťku grafických orgií.

4.  8.  2017 | | 2 N/A
7 herních pecek, které vás dostanou svou atmosférou

7 herních pecek, které vás dostanou sv…

Některé hry vám dokážou proniknout pod kůži tak hluboko, že tam zůstanou navždy. Jaké kdysi oslnily nás?

5.  8.  2017 | | 15 N/A
4K obrázky z Battlefieldu téměř nerozeznáte od reality

4K obrázky z Battlefieldu téměř neroze…

Battlefield 1 stále patří mezi nejlépe vypadající hry současnosti. A z některých 4K pohlednic není těžké vyvodit, proč.

13.  8.  2017 | | 12 N/A
Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Je libo hokej? Nový ročník nejslavnější hokejové ligy světa klepe na dveře a spolu s ním i nový díl NHL od EA Sports. Jaké jsou první dojmy z betaverze?

11.  8.  2017 | | 4 N/A
Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak východní tvorba udává směr (galerie)

Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak …

Možná jste o hře nikdy neslyšeli. Možná už se ji nemůžete dočkat. Ať je to jak chce, Tarkov nemůžete minout z jednoho důvodu - realismus.

9.  8.  2017 | | 4 N/A
10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet MMO hry

10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet M…

MMO je zkratkou anglického Massively Multiplayer Online, což je označení her pro obrovskou masu online hráčů. Je to neutuchající fenomén, do kterého se ale mnozí zdráhají proniknout. Tady máte 10 důvodů, proč byste si měli nějakou MMO hru zahrát. Hned.

14.  8.  2017 | | 3 N/A
Nejnovější aktualizace pro Playstation 4 konečně přinese češtinu

Nejnovější aktualizace pro Playstation…

Sony chystá na svou konzoli PS4 zbrusu novou aktualizaci s pořadovým číslem 5.0 a ta přinese celou řadu novinek. Pro našince je tu ale podstatná hlavně ta jedna.

10.  8.  2017 |