Reportáž z 4C Prague: světová herní smetánka v Česku

Jak je vidět, tak Praha vývojáře přitahuje. Co jsme se dozvěděli na konferenci 4C?

Naše hlavní město Praha mělo opět možnost stát se střediskem zajímavé herní konference, jako tomu bylo třeba v únoru, kdy se zde pořádala akce White Nights Prague. Umístěna též v kongresovém hotelu Clarion, jako 4C: Prague, která se zde konala 5. a 6. října. Jedná se o putovní konferenci. Před tím se pořádala v Kyjevu a Petrohradu. 

Konference 4C vznikla pod taktovkou vývojářů ze studia Wargaming a jejich cílem je přinést účastníkům nejnovější poznatky z oblasti technologií, umění, herního designu, publikování, marketingu a nebo budoucnosti her. Není tak divu, že členů tohoto studia se zde nacházelo opravdu hodně. Jedním z nich byla například herní ředitel Paul Barnett, který pracuje v pražské pobočce tohoto populárního studia. 

My se konference účastnili pouze v sobotu, a to spíše jen tak na otočku, jelikož byla  zaměřena především na byznys okolo herního vývoje, což pro média jako my není tolik žhavé, avšak přesto na nás udělala velice dobrý dojem. Mezi přednášející patřili například lidé z Riot Games, kteří stojí např. za Leagues of Legends, nebo Jason Cahill (technický ředitel Minecraftu). Jak to na konferenci vypadalo nalezte v popsané galerii, výše se pak můžete podívat na samotnou reportáž z akce.

7 tipů na bláznivé hry, které překvapí i zabaví

7 tipů na bláznivé hry, které překvapí i zabaví

 
 
 
 

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A