Reproduktory Philips DSS350

Moje důvěra v kvalitu reproduktorů k počítači nebyla nikdy vysoká. Až do doby, kdy jsem rozbalil krabici s digitálními reproduktory Philips DSS350 pro port USB.

Účelné, jednoduché, pěkné
DSS350 jsou reproduktory, které na první pohled zaujmou svým designem: je jednoduchý a přitom maximálně účelný. Reproduktory patří svým vzhledem po právu do vyšší cenové kategorie. Ovládací prvky jsou na pravém reproduktoru, navíc nejsou v podobě umělohmotných analogových knoflíků, ale hezkých stříbrných tlačítek, která zachovávají dekorum své vyšší třídy a velmi pěkně ladí s celkovým provedením. Nechybí ani výstup na sluchátka a vstup pro analogový zvuk (např. pro jinou zvukovou kartu) nebo aktivní subwoofer. Bassreflex najdete na zadní straně.

Reproduktory se připojují přes rozhraní USB, což je nespornou výhodou pro uživatele, kteří nemají zvukovou kartu. Na druhou stranu to znamená konečnou pro vyznavače Windows NT. Instalace je lahůdka pro každého – nepotřebujete žádné ovladače, nemusíte se ani obávat konfliktů s jinou zvukovou kartou. k napájení se používá přiložený externí zdroj, protože napájení z USB by nebylo dostačující.

A jak to celé hraje?
Většina počítačových reproduktorů trpí jednou podstatnou vadou: jsou malé, navíc z umělé hmoty, takže reprodukce basů, které zvuku dávají plnost, je velmi slabá. Reproduktory DSS350 však tyto neduhy nemají. Jsou velice hluboké, takže i když mají přetažené výšky a zvýrazněny jsou především “brutální” středy, díky 15 wattům skutečného výkonu a funkci DBB (Dynamic Bass Boost – dynamické zvýraznění basů) rozechvějete pod reproduktory i stůl.

Celkově mají reproduktory DSS350 skutečně plastický a dostatečně prokreslený zvuk. Když k tomu připočtete velmi příjemné ovládání, a to buď z předního panelu reproduktoru či z menu, je výsledný dojem vynikající. Výrobci lze vytknout snad jen to, že zapomněl na krabici uvést varování o návykovosti.

Převzato z časopisu Computer, upraveno

Zdroj: Konsigna, Praha
Telefon:
(02) 67 99 31 11
Cena:
2 152 Kč bez DPH, 2 593 Kč vč. DPH
Záruka:
1 rok 
Parametry:
2 × 15 W reálného výkonu, externí zdroj, připojení přes USB, možnost připojení normální zvukové karty


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |18 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce