Resident Evil – po hře přichází film

Morek tuhne v kostech hrůzou, davy nenažraných zombií se pomalu, ale vytrvale blíží. V legendární sérii Resident Evil jsme takovou situaci zažili mnohokrát. Teď se připravuje její filmová podoba s Millou Jovovich v hlavní roli. Pokud chcete vědět víc, čtěte dál. Dozvíte se zápletku, podrobnosti z natáčení a čeká vás i jeden velmi zajímavý odkaz.
Resident Evil – po hře přichází film
Morek tuhne v kostech hrůzou, davy nenažraných zombií se pomalu, ale vytrvale blíží. V legendární sérii Resident Evil jsme takovou situaci zažili mnohokrát. Teď se připravuje její filmová podoba s Millou Jovovich v hlavní roli. Pokud chcete vědět víc, čtěte dál. Dozvíte se zápletku, podrobnosti z natáčení a čeká vás i jeden velmi zajímavý odkaz.

Celé to začalo tak, že Milla Jovovich pařila Resident Evil se svým bratrem. Byla ze hry tak unešená, že se začala zajímat o to, jaká je situace ohledně práv na filmové zpracování. Když zjistila, že cesta k natočení filmu je volná, spojila se s režisérem Paulem Andersonem. Slovo dalo slovo, Anderson napsal scénář a na jaře tohoto roku ho začal v Berlíně realizovat.

Resident Evil film Resident Evil film

Film nebude vycházet ani z jedné originální hry celé série a bude fungovat jako prequel k tomu, co už známe. Tento postup umožnil tvůrcům víc svobody při vymýšlení zápletky a lepší práci s postavami. Anderson dobře zná fanoušky her a ví, že případné změny, kterých by se dopustil, pokud by zpracovával film přímo podle děje hry, by mu jen stěží prošly. Být na jeho místě, taky bych si to nechtěl s kolegou Martinem Zavřelem rozházet:-).

V tajné podzemní laboratoři dojde souhrou okolností k nehodě. Nebezpečný virus přemění vše živé v mrtvé a pak znovu v živé. Počítač Red Queen sice provede bezpečnostní opatření a celou zónu uzavře, ale nebezpečí, že virus pronikne do světa přetrvává. Milla Jovovich jako Alice se proto jako velitelka speciální skupiny vydává půl míle pod zemský povrch, aby virus zlikvidovala. Času moc nemá, necelé tři hodiny. Navíc brzy zjistí, že krvežíznivé nenasytné zombie nejsou tím nejhorším stvořením, které jí jde po krku.

Resident Evil film Resident Evil film

Paul Anderson není na režisérské stoličce žádným nováčkem. Pro natáčení Resident Evil: Ground Zero (jak zní celý název filmu), má několik předpokladů. Zfilmoval první díl Mortal Kombatu, který je řadou lidí považován za jednu z vůbec nejlepších filmových adaptací hry (i když osobně mám na to jiný názor). Další Andersonův film Žoldák: Legie zkázy (podle něhož naopak hra vznikla) sice propadl, ale je tu ještě jeden snímek, který tento režisér spáchal na samém počátku své kariéry - vesmírný sci-fi horor se satanskými motivy Horizont události. Anderson ho svého času naplnil až po kraj dusnou atmosférou a brutálními scénami pohybujícími se na hranici únosnosti. Kdo jiný než autor takového filmu by měl natáčet filmovou verzi Resident Evilu?

Resident Evil film Resident Evil film

V současné době je film v poslední, dokončovací fázi. Natáčet se začalo letos na jaře v Berlíně, kde autoři našli oproti původně plánovanému Londýnu dostatek rozsáhlých a přístupných podzemních lokací. Kromě Milly Jovovich coby Alice se ve filmu objeví i Michelle Rodriguez v roli Rain, která s Millou vytvoří ústřední ženské double-komando. Pro natáčení bylo najato víc než dvě stě komparsistů, kteří se díky makeupu změnili v zombie (film nespoléhá na digitální efekty), oživlých mrtvol se ale podle údajů produkce objeví ve filmu celkem 526. Jeden z komparsistů měl mezi ostatními ale výsadní postavení. Disponoval totiž schopností abnormálně vykroutit své končetiny a dostat je do úhlů, v nichž normálnímu člověku praskají kosti. Díky tomuto dobrému muži nás tedy čekají realisticky vyvrácené nohy či plandající ruka vyhozená z ramenního kloubu, díky trikům nás pak čekají utržené hlavy a další lahůdky.

Resident Evil film Resident Evil film

Na straně Zla ale nebudou jen obyčejné lidské oživlé mrtvoly. Paul Anderson slibuje i psí zombie, což budou dobrmani s počítačem upravenými hlavami. Z hlubin Internetu se mi podařilo vykutat také informaci o tom, že oním hlavním zlem stojícím v pozadí všeho by měl být velký mutant s napůl odhaleným mozkem a dlouhým jazykem. A některé zdroje, jako např. http://www.13thstreet.com ve své recenzi scénáře zdůrazňují, že zombie ve filmu ani zdaleka nevystupují tolik, jak bychom čekali. Scénář je ale jedna věc a výsledná podoba filmu druhá.

Resident Evil film Resident Evil film

To nejzajímavější jsem si nechal nakonec. Francouzská televize Canal Plus v jednom ze svých pořadů uvedla exkluzivní sestřih některých scén z filmu. Viděl jsem a musím říct, nevypadalo to špatně (i když moc vidět toho vzhledem k nízké kvalitě nebylo). Mně osobně atmosféra ukázek připomněla Vetřelce, pokud ale chcete, můžete si udělat vlastní názor zde. Potřebovat k tomu budete RealPlayer a chvilku trpělivosti. Jakmile záznam z pořadu začne (a nechcete-li vidět ukázky z jiných připravovaných hitů), skočte až na cca 3:40 min. záznamu, kde ukázky z Resident Evilu začínají. Příjemnou zábavu.

Světová premiéra Resident Evil: Ground Zero byla oficiálně stanovena na 5. dubna 2002.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

21.  2.  2018 | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A