Resident Evil – po hře přichází film

Morek tuhne v kostech hrůzou, davy nenažraných zombií se pomalu, ale vytrvale blíží. V legendární sérii Resident Evil jsme takovou situaci zažili mnohokrát. Teď se připravuje její filmová podoba s Millou Jovovich v hlavní roli. Pokud chcete vědět víc, čtěte dál. Dozvíte se zápletku, podrobnosti z natáčení a čeká vás i jeden velmi zajímavý odkaz.
Resident Evil – po hře přichází film
Morek tuhne v kostech hrůzou, davy nenažraných zombií se pomalu, ale vytrvale blíží. V legendární sérii Resident Evil jsme takovou situaci zažili mnohokrát. Teď se připravuje její filmová podoba s Millou Jovovich v hlavní roli. Pokud chcete vědět víc, čtěte dál. Dozvíte se zápletku, podrobnosti z natáčení a čeká vás i jeden velmi zajímavý odkaz.

Celé to začalo tak, že Milla Jovovich pařila Resident Evil se svým bratrem. Byla ze hry tak unešená, že se začala zajímat o to, jaká je situace ohledně práv na filmové zpracování. Když zjistila, že cesta k natočení filmu je volná, spojila se s režisérem Paulem Andersonem. Slovo dalo slovo, Anderson napsal scénář a na jaře tohoto roku ho začal v Berlíně realizovat.

Resident Evil film Resident Evil film

Film nebude vycházet ani z jedné originální hry celé série a bude fungovat jako prequel k tomu, co už známe. Tento postup umožnil tvůrcům víc svobody při vymýšlení zápletky a lepší práci s postavami. Anderson dobře zná fanoušky her a ví, že případné změny, kterých by se dopustil, pokud by zpracovával film přímo podle děje hry, by mu jen stěží prošly. Být na jeho místě, taky bych si to nechtěl s kolegou Martinem Zavřelem rozházet:-).

V tajné podzemní laboratoři dojde souhrou okolností k nehodě. Nebezpečný virus přemění vše živé v mrtvé a pak znovu v živé. Počítač Red Queen sice provede bezpečnostní opatření a celou zónu uzavře, ale nebezpečí, že virus pronikne do světa přetrvává. Milla Jovovich jako Alice se proto jako velitelka speciální skupiny vydává půl míle pod zemský povrch, aby virus zlikvidovala. Času moc nemá, necelé tři hodiny. Navíc brzy zjistí, že krvežíznivé nenasytné zombie nejsou tím nejhorším stvořením, které jí jde po krku.

Resident Evil film Resident Evil film

Paul Anderson není na režisérské stoličce žádným nováčkem. Pro natáčení Resident Evil: Ground Zero (jak zní celý název filmu), má několik předpokladů. Zfilmoval první díl Mortal Kombatu, který je řadou lidí považován za jednu z vůbec nejlepších filmových adaptací hry (i když osobně mám na to jiný názor). Další Andersonův film Žoldák: Legie zkázy (podle něhož naopak hra vznikla) sice propadl, ale je tu ještě jeden snímek, který tento režisér spáchal na samém počátku své kariéry - vesmírný sci-fi horor se satanskými motivy Horizont události. Anderson ho svého času naplnil až po kraj dusnou atmosférou a brutálními scénami pohybujícími se na hranici únosnosti. Kdo jiný než autor takového filmu by měl natáčet filmovou verzi Resident Evilu?

Resident Evil film Resident Evil film

V současné době je film v poslední, dokončovací fázi. Natáčet se začalo letos na jaře v Berlíně, kde autoři našli oproti původně plánovanému Londýnu dostatek rozsáhlých a přístupných podzemních lokací. Kromě Milly Jovovich coby Alice se ve filmu objeví i Michelle Rodriguez v roli Rain, která s Millou vytvoří ústřední ženské double-komando. Pro natáčení bylo najato víc než dvě stě komparsistů, kteří se díky makeupu změnili v zombie (film nespoléhá na digitální efekty), oživlých mrtvol se ale podle údajů produkce objeví ve filmu celkem 526. Jeden z komparsistů měl mezi ostatními ale výsadní postavení. Disponoval totiž schopností abnormálně vykroutit své končetiny a dostat je do úhlů, v nichž normálnímu člověku praskají kosti. Díky tomuto dobrému muži nás tedy čekají realisticky vyvrácené nohy či plandající ruka vyhozená z ramenního kloubu, díky trikům nás pak čekají utržené hlavy a další lahůdky.

Resident Evil film Resident Evil film

Na straně Zla ale nebudou jen obyčejné lidské oživlé mrtvoly. Paul Anderson slibuje i psí zombie, což budou dobrmani s počítačem upravenými hlavami. Z hlubin Internetu se mi podařilo vykutat také informaci o tom, že oním hlavním zlem stojícím v pozadí všeho by měl být velký mutant s napůl odhaleným mozkem a dlouhým jazykem. A některé zdroje, jako např. http://www.13thstreet.com ve své recenzi scénáře zdůrazňují, že zombie ve filmu ani zdaleka nevystupují tolik, jak bychom čekali. Scénář je ale jedna věc a výsledná podoba filmu druhá.

Resident Evil film Resident Evil film

To nejzajímavější jsem si nechal nakonec. Francouzská televize Canal Plus v jednom ze svých pořadů uvedla exkluzivní sestřih některých scén z filmu. Viděl jsem a musím říct, nevypadalo to špatně (i když moc vidět toho vzhledem k nízké kvalitě nebylo). Mně osobně atmosféra ukázek připomněla Vetřelce, pokud ale chcete, můžete si udělat vlastní názor zde. Potřebovat k tomu budete RealPlayer a chvilku trpělivosti. Jakmile záznam z pořadu začne (a nechcete-li vidět ukázky z jiných připravovaných hitů), skočte až na cca 3:40 min. záznamu, kde ukázky z Resident Evilu začínají. Příjemnou zábavu.

Světová premiéra Resident Evil: Ground Zero byla oficiálně stanovena na 5. dubna 2002.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |
Vyzkoušeli jsme 4K jízdu v akci Destiny 2, donutí vás běžet pro PC verzi

Vyzkoušeli jsme 4K jízdu v akci Destin…

Že už vlastníte Destiny 2 na konzoli? Vydali jsme se do space opery Bungie i na PC platformě, a musíme uznat, že to opravdu stojí za to!

10.  11.  2017 | | 10 N/A