Resident Evil mění plány. Spolu s devítkou se má chystat remake nultého dílu a spinoffu Code: Veronica

Před nedávnem jsme pro vás připravili článek se vším, co se traduje o připravovaném pokračování série Resident Evil. Obecně se poslední dobou předpokládá, že jeho oficiální odhalení proběhne během léta. To ale nyní vyvrací insider Dusk Golem, podle kterého se nakonec opravdu devátý díl měl odložit s plánem vydání na přelom roku 2025 a 2026. Zároveň se omlouvá za předchozí prohlášení, která tvrdila něco jiného. 

Mohli jste se také dočíst, že ke 30. výročí značky má Capcom připravovat kompletní předělávku prvního dílu. To je prý nesmysl, stejně jako spekulace ohledně remaku Resident Evilu 5, který aktuálně nemá být v aktivním vývoji. Nejdůležitější z nového prohlášení ale je, že kompletního remaku se mají dočkat Resident Evil Zero a Resident Evil: Code Veronica. Právě druhý jmenovaný titul je velmi žádaný. Poprvé vyšel v roce 2000 a na žádné z aktuálních platforem není dostupný, což je velká škoda vzhledem k tomu, že v příběhu série hraje vcelku zásadní roli.

U nultého dílu vyvstává otázka, jestli je remake opravdu potřeba. Přeci jen už jednu moderní předělávku dostal a není to až tak zásadní díl. Pro mnohé fanoušky mezi ty nejoblíbenější rozhodně nepatří. Ve vývoji má být každopádně tato dvojice, což naznačuje i Andy Robinson, redaktor webu VGC, který má častokrát také pravdivé informace ze zákulisí. Možná že už za pár týdnů se dozvíme, co se pro nás v rámci této kultovní série chystá. Capcom zatím neoznámil vlastní letní prezentaci, ovšem může se objevit třeba na Summer Game Festu nebo dalších plánovaných akcích.

Zdroj: Dusk Golem, Andy Robinson

Váš názor Další článek: Diablo IV dostává potřebná vylepšení. Vyzkoušeli jsme novou sezónu s úpravami základních systémů

Témata článku: , , ,