Restaurant Manager – v roli restauratéra!

Vůně čerstvě uvařených jídel, pobíhající číšníci a spousta pojídajících hostů – to je nástin typické situace, se kterou se můžeme dnes a denně setkat v našich restauracích či hospodách. Nelíbí se vám úroveň českého pohostinství? Myslíte si, že byste zvládli vést podobný podnik lépe? Díky titulu Restaurant Manager to nyní máte šanci dokázat.
Restaurant Manager – v roli restauratéra!

Netoužili jste někdy mít vlastní restauraci, pár pěkných servírek a spoustu spokojené klientely? Já osobně ani ne :-), ale když jsem zavadil o možnost virtuální zkušenosti s vedením vlastního pohostinství, neváhal jsem ani minutu. Ve hře Restaurant Manager se tedy ocitáte v roli majitele jedné z menších restaurací ve městě a dále už je to vše jen na vás – vybudujete rozsáhlou síť restaurací a barů nebo se zaměříte pouze na jeden jediný podnik a na jeho neustále vylepšování? Jakou cestu zvolíte je pochopitelně na vás, každopádně vás hra Restaurant Manager prakticky v žádném směru neomezuje a to je více než dobře.

Restaurant Manager Restaurant Manager

Po prvním spuštění hry je nejprve nutné vybrat si místo, kde se vaše budoucí „putika“ bude vyskytovat. Hra vám nabídne na několik desítek míst, které se liší nejen svým umístěním, ale také cenou – vybranou budovu můžete nejenom koupit, ale také pronajmout. Vzhledem k počátečnímu velmi omezenému rozpočtu vám nezbude než si baráček prozatím pronajmout – nic však nebrání ho v pozdější době koupit. Z mých zkušeností vyplývá, že v zásadě na umístění vaší restaurace příliš nezáleží. Všude totiž existují hladoví a lační lidé, které můžete upoutat a také se bezpochyby stanou vaší stálou klientelou. Výběrem vhodné budovy však počáteční příprava a vstup do světa velkého byznysu zdaleka nekončí. Co byste si totiž počali s domkem, který je nevybaven, navíc bez personálu a proto tedy nepoužitelný? Nejprve je tedy nutné nakoupit několik stolů a židlí, přičemž na výběr máte ze třech kategorií určujících kvalitu nábytku. Ze začátku pochopitelně dáte přednost kategorii nejnižší, opět je zde hlavním faktorem tohoto rozhodnutí vaše peněžní hotovost. Dům máte, nábytek máte, zbývá tedy ještě personál. Osob, které můžete do svých služeb najmout najdete vždy dostatečně velké množství, přičemž o jejich kvalitách vás informují příslušné tabulky. V zásadě existují tři kategorie zaměstnanců – kuchaři, číšníci a pak také všestranně zdatní lidé na výpomoc. Posledním krokem před „rozjetím“ vašeho podniku je vytvoření jídelního lístku – na výběr máte zhruba z 20 různých jídel, hra vás však informuje o tom, které pokrmy jsou v současné době „in“ a které „out“. Cenu pokrmů můžete pochopitelně měnit, ze začátku doporučuji nechat nastavené hodnoty.

Restaurant Manager Restaurant Manager

Grafické zpracování hry je na slušné úrovni, pochopitelně ho nelze příliš srovnávat s komerčními tituly, ale oči vám z něj neoslepnou :-). Zhruba stejná situace je i co se týče zvuků. Hlavním záporem hry tak zůstává především fakt, že je celá v německém jazyce – angličtina je přece jenom univerzálnější a pro většinu hráčů i přijatelnější než jazyk našich západních sousedů. I přes tuto zdánlivou „nevýhodu“ je Restaurant Manager více než výbornou strategií.

Download (3,7 MB) zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

5.  12.  2017 | | 17 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

30.  11.  2017 |
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A
Xbox One vs Xbox One X: grafický pokrok nebo bláboly? (galerie)

Xbox One vs Xbox One X: grafický pokro…

Xbox One X vyšlo nedávno a mezi vylepšeními jasně dominuje grafika. Rozhodli jsme se, že několik her detailně porovnáme v galerii.

29.  11.  2017 | | 30 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
Playstation přichází se speciální nabídkou oblíbených herních titulů

Playstation přichází se speciální nabí…

Vánoce se blíží, tak šup do obchodu pro pořádné PS4 hity.

27.  11.  2017 | | 4 N/A
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A