Restaurant Manager – v roli restauratéra!

Vůně čerstvě uvařených jídel, pobíhající číšníci a spousta pojídajících hostů – to je nástin typické situace, se kterou se můžeme dnes a denně setkat v našich restauracích či hospodách. Nelíbí se vám úroveň českého pohostinství? Myslíte si, že byste zvládli vést podobný podnik lépe? Díky titulu Restaurant Manager to nyní máte šanci dokázat.
Restaurant Manager – v roli restauratéra!

Netoužili jste někdy mít vlastní restauraci, pár pěkných servírek a spoustu spokojené klientely? Já osobně ani ne :-), ale když jsem zavadil o možnost virtuální zkušenosti s vedením vlastního pohostinství, neváhal jsem ani minutu. Ve hře Restaurant Manager se tedy ocitáte v roli majitele jedné z menších restaurací ve městě a dále už je to vše jen na vás – vybudujete rozsáhlou síť restaurací a barů nebo se zaměříte pouze na jeden jediný podnik a na jeho neustále vylepšování? Jakou cestu zvolíte je pochopitelně na vás, každopádně vás hra Restaurant Manager prakticky v žádném směru neomezuje a to je více než dobře.

Restaurant Manager Restaurant Manager

Po prvním spuštění hry je nejprve nutné vybrat si místo, kde se vaše budoucí „putika“ bude vyskytovat. Hra vám nabídne na několik desítek míst, které se liší nejen svým umístěním, ale také cenou – vybranou budovu můžete nejenom koupit, ale také pronajmout. Vzhledem k počátečnímu velmi omezenému rozpočtu vám nezbude než si baráček prozatím pronajmout – nic však nebrání ho v pozdější době koupit. Z mých zkušeností vyplývá, že v zásadě na umístění vaší restaurace příliš nezáleží. Všude totiž existují hladoví a lační lidé, které můžete upoutat a také se bezpochyby stanou vaší stálou klientelou. Výběrem vhodné budovy však počáteční příprava a vstup do světa velkého byznysu zdaleka nekončí. Co byste si totiž počali s domkem, který je nevybaven, navíc bez personálu a proto tedy nepoužitelný? Nejprve je tedy nutné nakoupit několik stolů a židlí, přičemž na výběr máte ze třech kategorií určujících kvalitu nábytku. Ze začátku pochopitelně dáte přednost kategorii nejnižší, opět je zde hlavním faktorem tohoto rozhodnutí vaše peněžní hotovost. Dům máte, nábytek máte, zbývá tedy ještě personál. Osob, které můžete do svých služeb najmout najdete vždy dostatečně velké množství, přičemž o jejich kvalitách vás informují příslušné tabulky. V zásadě existují tři kategorie zaměstnanců – kuchaři, číšníci a pak také všestranně zdatní lidé na výpomoc. Posledním krokem před „rozjetím“ vašeho podniku je vytvoření jídelního lístku – na výběr máte zhruba z 20 různých jídel, hra vás však informuje o tom, které pokrmy jsou v současné době „in“ a které „out“. Cenu pokrmů můžete pochopitelně měnit, ze začátku doporučuji nechat nastavené hodnoty.

Restaurant Manager Restaurant Manager

Grafické zpracování hry je na slušné úrovni, pochopitelně ho nelze příliš srovnávat s komerčními tituly, ale oči vám z něj neoslepnou :-). Zhruba stejná situace je i co se týče zvuků. Hlavním záporem hry tak zůstává především fakt, že je celá v německém jazyce – angličtina je přece jenom univerzálnější a pro většinu hráčů i přijatelnější než jazyk našich západních sousedů. I přes tuto zdánlivou „nevýhodu“ je Restaurant Manager více než výbornou strategií.

Download (3,7 MB) zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of War, výsledkem jsou nádherné obrázky

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of Wa…

God of War je jednou z nejlépe vypadajících her současnosti a fotorežim je toho jasným důkazem.

16.  5.  2018 | | 2 N/A
Call of Duty: Black Ops 4 je novým dílem série, co boří zažité standardy

Call of Duty: Black Ops 4 je novým díl…

Prvotní představení máme za sebou, teď přišel čas na nášup videí a obrázků z očekávané akce.

18.  5.  2018 | | 8 N/A
Playstation 4 je na konci svého životního cyklu, říká šéf konzolové divize

Playstation 4 je na konci svého životn…

Konzole PS4 už se pomalu blíží konci cesty a za rohem začíná vykukovat další generace.

22.  5.  2018 | | 17 N/A
Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Pomalými krůčky se k nám dostává léto a s ním i období sucha. Květnový line-up tomu ale rozhodně neodpovídá.

11.  5.  2018 |
Wargaming pod palbou kritiky: podvodník jako kontributor World of Tanks?

Wargaming pod palbou kritiky: podvodní…

Českou a slovenskou komunitou světoznámého MMO World of Tanks otřásá skandál. Co se stalo?

včera | | 12 N/A
E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na největším herním veletrhu

E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na…

Letošní E3 bude velké. A bude stát za to.

21.  5.  2018 | | 7 N/A
Zaklínač: Dobrodružná hra - obuj si boty železné (recenze)

Zaklínač: Dobrodružná hra - obuj si bo…

Dohráli jste všechny tři díly videoherního Zaklínače a ságu i s povídkami znáte stránku po stránce? Pak je na čase vyzkoušet deskovou hru Zaklínač: Dobrodružná hra, která vás přenese do zaklínačského světa plného strig, graveinů, ghúlů a dalších starých známých.

22.  5.  2018 | | 8 N/A
Marvel v herním průmyslu: nastává zlom po vzoru filmů?

Marvel v herním průmyslu: nastává zlom…

Jednomu ze dvou největších komiksových vydavatelství světa se to v poslední době daří jak na poli komiksů, tak na filmovém plátně. Co se ale týče produkce počítačových her, nikdy na tom nebylo extra dobře. To se ale možná v blízké budoucnosti změní a my si tak užijete s našimi oblíbenými superhrdiny a záporáky také nějaké pořádné herní dobrodružství.

20.  5.  2018 | | 2 N/A