Restaurant Manager – v roli restauratéra!

Vůně čerstvě uvařených jídel, pobíhající číšníci a spousta pojídajících hostů – to je nástin typické situace, se kterou se můžeme dnes a denně setkat v našich restauracích či hospodách. Nelíbí se vám úroveň českého pohostinství? Myslíte si, že byste zvládli vést podobný podnik lépe? Díky titulu Restaurant Manager to nyní máte šanci dokázat.
Restaurant Manager – v roli restauratéra!

Netoužili jste někdy mít vlastní restauraci, pár pěkných servírek a spoustu spokojené klientely? Já osobně ani ne :-), ale když jsem zavadil o možnost virtuální zkušenosti s vedením vlastního pohostinství, neváhal jsem ani minutu. Ve hře Restaurant Manager se tedy ocitáte v roli majitele jedné z menších restaurací ve městě a dále už je to vše jen na vás – vybudujete rozsáhlou síť restaurací a barů nebo se zaměříte pouze na jeden jediný podnik a na jeho neustále vylepšování? Jakou cestu zvolíte je pochopitelně na vás, každopádně vás hra Restaurant Manager prakticky v žádném směru neomezuje a to je více než dobře.

Restaurant Manager Restaurant Manager

Po prvním spuštění hry je nejprve nutné vybrat si místo, kde se vaše budoucí „putika“ bude vyskytovat. Hra vám nabídne na několik desítek míst, které se liší nejen svým umístěním, ale také cenou – vybranou budovu můžete nejenom koupit, ale také pronajmout. Vzhledem k počátečnímu velmi omezenému rozpočtu vám nezbude než si baráček prozatím pronajmout – nic však nebrání ho v pozdější době koupit. Z mých zkušeností vyplývá, že v zásadě na umístění vaší restaurace příliš nezáleží. Všude totiž existují hladoví a lační lidé, které můžete upoutat a také se bezpochyby stanou vaší stálou klientelou. Výběrem vhodné budovy však počáteční příprava a vstup do světa velkého byznysu zdaleka nekončí. Co byste si totiž počali s domkem, který je nevybaven, navíc bez personálu a proto tedy nepoužitelný? Nejprve je tedy nutné nakoupit několik stolů a židlí, přičemž na výběr máte ze třech kategorií určujících kvalitu nábytku. Ze začátku pochopitelně dáte přednost kategorii nejnižší, opět je zde hlavním faktorem tohoto rozhodnutí vaše peněžní hotovost. Dům máte, nábytek máte, zbývá tedy ještě personál. Osob, které můžete do svých služeb najmout najdete vždy dostatečně velké množství, přičemž o jejich kvalitách vás informují příslušné tabulky. V zásadě existují tři kategorie zaměstnanců – kuchaři, číšníci a pak také všestranně zdatní lidé na výpomoc. Posledním krokem před „rozjetím“ vašeho podniku je vytvoření jídelního lístku – na výběr máte zhruba z 20 různých jídel, hra vás však informuje o tom, které pokrmy jsou v současné době „in“ a které „out“. Cenu pokrmů můžete pochopitelně měnit, ze začátku doporučuji nechat nastavené hodnoty.

Restaurant Manager Restaurant Manager

Grafické zpracování hry je na slušné úrovni, pochopitelně ho nelze příliš srovnávat s komerčními tituly, ale oči vám z něj neoslepnou :-). Zhruba stejná situace je i co se týče zvuků. Hlavním záporem hry tak zůstává především fakt, že je celá v německém jazyce – angličtina je přece jenom univerzálnější a pro většinu hráčů i přijatelnější než jazyk našich západních sousedů. I přes tuto zdánlivou „nevýhodu“ je Restaurant Manager více než výbornou strategií.

Download (3,7 MB) zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 16 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
7 nejlepších historických zážitků, které můžete zažít ve hrách

7 nejlepších historických zážitků, kte…

Kingdom Come dokázalo v posledních dnech ukousnout solidní porci pozornosti. Není ale jedinou hrou, která se zaměřuje na středověk a věrohodnou historii. Pojďme se podívat na ty nejlepší alternativy.

20.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A