Revoluční konzole, aneb Nintendo Revolution je tady!

V našem dnešním článku jste se mohli dozvědět všechno o nedávno představené konzoli Xbox 360, která se světu ukázala jako vůbec první z budoucí nesmiřitelné trojice Xbox 360 - PS3 - Nintendo Revolution. Zatímco o prostředním jmenovaném kolují po internetu pouze fámy a s oficiální prezentací se čeká až na blížící se E3, Nintendo se svůj nový přírůstek do konzolové rodinky rozhodlo představit už nyní, den po Microsoftu.

První obrázek Revolution - otázkou zůstává, zda je pravý...

Narozdíl od nástupce Xboxu toho o sobě ale přímý následovatel GameCube moc neprozradil. Zatím víme asi jen tolik, že Revolution bude s GC plně kompatibilní a vynikat bude především svými malými rozměry. Samotné Nintendo přirovnává tloušťku Revolution k třem na sobě ležícím DVD obalům. Příjemná změna nastane i v zacházení s konzolí; Revolution si budete moct položit i postavit tak, jak je to možné kupříkladu u konkurenčního PS2. Stejně vítanou novinkou je i podpora multiplayeru. Konečně si pánové z Nintenda uvědomili, že budoucnost je online a zabudovali do své nové konzole podporu internetového připojení. Do žádných bližších technických specifikací bohužel první oficiální zpráva nezachází; zmiňuje jen takové samozřejmosti, jako je podpora přehrávání DVD disků a jiných médií.

Já osobně Nintendo Revolution vítám s nadšením. Bude zajímavé sledovat, jak se Nintendo vypořádá s tvrdou konkurencí a zda se dokáže vyrovnat novému Xboxu a samozřejmě také chystanému nástupci PS2. Prozatím to s Revolution vypadá velice slibně, nesmíme se tedy divit, až se na trhu objeví tři rovnocenní hráči a ne jen dva, jak jsme doposud slýchávali od Sony i Microsoftu.

Zdroj: Nintendo

Diskuze (4) Další článek: Galerie: Age of Empires 3 a dva nové obrázky

Témata článku: , , ,