Revoluční RPG Infinite Undiscovery na Xbox 360

Microsoft se prostřednictvím své konzole Xbox 360 snaží převzít žezlo vládce japonských RPG. Po Blue Dragon se spojil s tvůrcem projektů Tales of Phantasia a Star Ocean: Fantastic Space Odyssey, Yoshiharu Gotandou, který ve své společnosti tri-Ace pracuje na novátorském titulu Infinite Undiscovery. Ten se netradičně nemá zařadit mezi klasickou japonskou produkci, ale pokusí se zlomit zažité standardy žánru. Gotanda v hlavě již deset let nosí plány na RPG, ve které by se hráč skutečně vžil do role hrdiny a prožíval by s ním výpravný příběh, jenž ale bude režírovat on sám. „Hraní RPG v poslední době připomíná práce než zábavu,“ říká Gotanda. Právě proto je hra jmenuje Undiscovery – hráč nebude nikdy vědět, k jakému konci povede jeho další akce, protože děj a herní úkoly se mají takřka nekonečně větvit.

  

Dříve produkce tak komplexní hry nebyla možná. Až Xbox 360 přinesl dostatek hardwarového výkonu, takže se lze těšit na velkolepé exteriéry i detailně zpracované postavy. Rovněž souboje nebudou poplatné trendu asijských RPG, kdy se většinou odehrávají vždy ve vlastní „aréně“ odříznuty od okolního dění. Zdejší systém probíhající v reálném čase dovolí, aby se doprostřed potyčky s jakýmkoliv monstrem přidal další nepřítel, který třeba jen prochází kolem. Datum vydání Infinite Undiscovery není stanoveno, nicméně hra se nachází ve třiceti procentech kompletace, takže si na ni hráči ještě minimálně rok počkají.

  

Zdroj: IGN


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 5 N/A
V Minecraftu postavíte cokoliv, podívejte se na Paříž z 19. století

V Minecraftu postavíte cokoliv, podíve…

Minecraft nás svými možnostmi nepřestává překvapovat. Nejzajímavější projekty jsou však stále ty, které simulují reálná města.

17.  7.  2018 | | 8 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 6 N/A