Riddle of the Sphinx

O prvních zmínkách o hře Riddle of The Sphinx se hovoří již zhruba od dubna, nicméně pořádné informace, které by do jeskyně, v níž Hádanka Sfingy dlí, vnesly více světla, byly stejně vzácné jako šafrán. Posuďte tedy nyní sami – nepřipomíná vám to tak trošku Timelapse, pokud jste o něj někdy zavadili?
Riddle of the Sphinx
Hra Timelapse, kterou jsem poprvé hrál někdy před dvěma lety, mi skutečně velice učarovala, právě proto mi jakákoliv zmínka o podobných projektech přijde jak památný ukazovák nesoucí ceduli „na něco jsi si právě vzpomněl“. nejinak tomu bylo v případě Riddle of the Sphinx. Hra s podobným příběhem, zpracováním a ideou. Vydal jsem se tedy na stránky o projektu Riddle of the Sphinx na další průzkumy.

Sfingo, jak majestátná jen jsi...Na tomto záběru grafika exceluje, pokud si domyslím volnost pohybu, je před námi velice zajímavá hra

Samotná nosná story jako by na vlas vypadla Timelapse ze scénáře – jistý archeolog sólově bádá kdesi odříznut os civilizace, když tu jednoho dne rozluští šifru a přijde velkému tajemství na kloub. Ihned o tom spravuje své kolegy z oboru a speciálně vás žádá o pomoc při výzkumech. Okamžitě se vydáte na cestu, nacházíte však již jen opuštěný camp, záhadnou šifru, zápisky profesora Gila Blythe Geoffreyse a pár nepatrných indicií.

Stojíte na okraji pouště, v rukou třímáte překlad svitku s hieroglyfickým zápisem, máte podezření, že přerušení pečeti, která držela svitek dohromady, rozpoutá kletbu předků a nemýlíte se - je to tak. Dohady profesora Gila o kletbě jménem „jistá smrt“ se ukazují být pravdivé, nezbývá tedy, než se po stopách profesora Geoffreyse vydat. Cesta vede do nitra pyramidy, do tajné místnosti, o které se Gil zmínil ve svých poznámkách.

Kdoví, k čemu byl tento nůž dříve používánStan profesore Geoffreyse – ukrývá tajné poznámky, překlad hieroglyfů, nové skutečnosti

Technickým zpracováním je ROTS o kousek před zmiňovaným Timelapse. Podobně jako tomu bylo ve hře Atlantis, i zde jde 360stupňový rotoskopický systém, umožňující průzkum každé lokace do posledního dostupného detailu. Hra běží v rozlišení 640*480 bodů, pokrývá přibližně 50 milionů čtverečních stop plně renderovaného prostředí. K tomu všemu vám příjemně do uší brnká autentická egyptská hudba, která nezůstala pouze v pozadí, ale naopak představuje složku, která dodává hře notně na atmosféře.

A konečně požadavky na stroj – je to neuvěřitelné, ale veškerou parádu, kterou ROTS nabízí, bude možno jakž takž (=nějak ano, ale nic moc) provozovat již na Pentiu 90 s minimálně 8 MB paměti a zvukovou kartou. Nic víc, nic míň. Samozřejmostí je i podpora grafických akcelerátorů, přestože hra bude přeci jen více statická.

Riddle of the Sphinx je velice zajímavá hra, byť zatím jen svým webem a screenshoty. Živě si již nyní dokážu představit, s jakou vášní a zvědavostí se budu prohánět po krémově pískových pláních Egypta. Zatím tedy nezbývá ale než čekat, než bude Riddle of the Spinhx volně k prodeji, datum vydání je totiž určeno na jaro roku 2000. Předpokládám ale, že čekání bude stát za to - lidé z Dreamcatcher Gaames již dokázali adventurou Nightlong, že hry dělat umí.

Nejnovější komentáře

Jízdní řády Bileto

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

K boji proti lootboxům se připojují další země, nechybí ani ČR

K boji proti lootboxům se připojují da…

20.  9.  2018 | | 29 N/A
Hráči fotí: Tomb Raider ukazuje ve fotorežimu krásy peruánské džungle

Hráči fotí: Tomb Raider ukazuje ve fot…

Nejnovější Tomb Raider možná není nabitý akcí, jako historický výlet do Mayské minulosti však poslouží skvěle.

23.  9.  2018 | | 1 N/A
F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (recenze)

F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (r…

Codemasters jsou mistři závodních her a letošní ročník formulí patří k tomu nejlepšímu. Skoro.

16.  9.  2018 | | 3 N/A
Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapla, pár se rozešel před vydáním

Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapl…

Fanoušek poprosil Insomniac o možnost požádat přítelkyni o ruku velmi originálním způsobem. Vývojář vyhověl a nevědomky vytvořil jeden z nejsmutnějších easter eggů.

12.  9.  2018 | | 3 N/A
Shadow of the Tomb Raider: samé hrobky, žádná akce (recenze)

Shadow of the Tomb Raider: samé hrobky…

Reboot Tomb Raidera dospěl do svého zdárného konce a nám chybí jeho začátek.

14.  9.  2018 | | 9 N/A