Riddle of the Sphinx

O prvních zmínkách o hře Riddle of The Sphinx se hovoří již zhruba od dubna, nicméně pořádné informace, které by do jeskyně, v níž Hádanka Sfingy dlí, vnesly více světla, byly stejně vzácné jako šafrán. Posuďte tedy nyní sami – nepřipomíná vám to tak trošku Timelapse, pokud jste o něj někdy zavadili?
Riddle of the Sphinx
Hra Timelapse, kterou jsem poprvé hrál někdy před dvěma lety, mi skutečně velice učarovala, právě proto mi jakákoliv zmínka o podobných projektech přijde jak památný ukazovák nesoucí ceduli „na něco jsi si právě vzpomněl“. nejinak tomu bylo v případě Riddle of the Sphinx. Hra s podobným příběhem, zpracováním a ideou. Vydal jsem se tedy na stránky o projektu Riddle of the Sphinx na další průzkumy.

Sfingo, jak majestátná jen jsi...Na tomto záběru grafika exceluje, pokud si domyslím volnost pohybu, je před námi velice zajímavá hra

Samotná nosná story jako by na vlas vypadla Timelapse ze scénáře – jistý archeolog sólově bádá kdesi odříznut os civilizace, když tu jednoho dne rozluští šifru a přijde velkému tajemství na kloub. Ihned o tom spravuje své kolegy z oboru a speciálně vás žádá o pomoc při výzkumech. Okamžitě se vydáte na cestu, nacházíte však již jen opuštěný camp, záhadnou šifru, zápisky profesora Gila Blythe Geoffreyse a pár nepatrných indicií.

Stojíte na okraji pouště, v rukou třímáte překlad svitku s hieroglyfickým zápisem, máte podezření, že přerušení pečeti, která držela svitek dohromady, rozpoutá kletbu předků a nemýlíte se - je to tak. Dohady profesora Gila o kletbě jménem „jistá smrt“ se ukazují být pravdivé, nezbývá tedy, než se po stopách profesora Geoffreyse vydat. Cesta vede do nitra pyramidy, do tajné místnosti, o které se Gil zmínil ve svých poznámkách.

Kdoví, k čemu byl tento nůž dříve používánStan profesore Geoffreyse – ukrývá tajné poznámky, překlad hieroglyfů, nové skutečnosti

Technickým zpracováním je ROTS o kousek před zmiňovaným Timelapse. Podobně jako tomu bylo ve hře Atlantis, i zde jde 360stupňový rotoskopický systém, umožňující průzkum každé lokace do posledního dostupného detailu. Hra běží v rozlišení 640*480 bodů, pokrývá přibližně 50 milionů čtverečních stop plně renderovaného prostředí. K tomu všemu vám příjemně do uší brnká autentická egyptská hudba, která nezůstala pouze v pozadí, ale naopak představuje složku, která dodává hře notně na atmosféře.

A konečně požadavky na stroj – je to neuvěřitelné, ale veškerou parádu, kterou ROTS nabízí, bude možno jakž takž (=nějak ano, ale nic moc) provozovat již na Pentiu 90 s minimálně 8 MB paměti a zvukovou kartou. Nic víc, nic míň. Samozřejmostí je i podpora grafických akcelerátorů, přestože hra bude přeci jen více statická.

Riddle of the Sphinx je velice zajímavá hra, byť zatím jen svým webem a screenshoty. Živě si již nyní dokážu představit, s jakou vášní a zvědavostí se budu prohánět po krémově pískových pláních Egypta. Zatím tedy nezbývá ale než čekat, než bude Riddle of the Spinhx volně k prodeji, datum vydání je totiž určeno na jaro roku 2000. Předpokládám ale, že čekání bude stát za to - lidé z Dreamcatcher Gaames již dokázali adventurou Nightlong, že hry dělat umí.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce