Riddle of the Sphinx

O prvních zmínkách o hře Riddle of The Sphinx se hovoří již zhruba od dubna, nicméně pořádné informace, které by do jeskyně, v níž Hádanka Sfingy dlí, vnesly více světla, byly stejně vzácné jako šafrán. Posuďte tedy nyní sami – nepřipomíná vám to tak trošku Timelapse, pokud jste o něj někdy zavadili?
Riddle of the Sphinx
Hra Timelapse, kterou jsem poprvé hrál někdy před dvěma lety, mi skutečně velice učarovala, právě proto mi jakákoliv zmínka o podobných projektech přijde jak památný ukazovák nesoucí ceduli „na něco jsi si právě vzpomněl“. nejinak tomu bylo v případě Riddle of the Sphinx. Hra s podobným příběhem, zpracováním a ideou. Vydal jsem se tedy na stránky o projektu Riddle of the Sphinx na další průzkumy.

Sfingo, jak majestátná jen jsi...Na tomto záběru grafika exceluje, pokud si domyslím volnost pohybu, je před námi velice zajímavá hra

Samotná nosná story jako by na vlas vypadla Timelapse ze scénáře – jistý archeolog sólově bádá kdesi odříznut os civilizace, když tu jednoho dne rozluští šifru a přijde velkému tajemství na kloub. Ihned o tom spravuje své kolegy z oboru a speciálně vás žádá o pomoc při výzkumech. Okamžitě se vydáte na cestu, nacházíte však již jen opuštěný camp, záhadnou šifru, zápisky profesora Gila Blythe Geoffreyse a pár nepatrných indicií.

Stojíte na okraji pouště, v rukou třímáte překlad svitku s hieroglyfickým zápisem, máte podezření, že přerušení pečeti, která držela svitek dohromady, rozpoutá kletbu předků a nemýlíte se - je to tak. Dohady profesora Gila o kletbě jménem „jistá smrt“ se ukazují být pravdivé, nezbývá tedy, než se po stopách profesora Geoffreyse vydat. Cesta vede do nitra pyramidy, do tajné místnosti, o které se Gil zmínil ve svých poznámkách.

Kdoví, k čemu byl tento nůž dříve používánStan profesore Geoffreyse – ukrývá tajné poznámky, překlad hieroglyfů, nové skutečnosti

Technickým zpracováním je ROTS o kousek před zmiňovaným Timelapse. Podobně jako tomu bylo ve hře Atlantis, i zde jde 360stupňový rotoskopický systém, umožňující průzkum každé lokace do posledního dostupného detailu. Hra běží v rozlišení 640*480 bodů, pokrývá přibližně 50 milionů čtverečních stop plně renderovaného prostředí. K tomu všemu vám příjemně do uší brnká autentická egyptská hudba, která nezůstala pouze v pozadí, ale naopak představuje složku, která dodává hře notně na atmosféře.

A konečně požadavky na stroj – je to neuvěřitelné, ale veškerou parádu, kterou ROTS nabízí, bude možno jakž takž (=nějak ano, ale nic moc) provozovat již na Pentiu 90 s minimálně 8 MB paměti a zvukovou kartou. Nic víc, nic míň. Samozřejmostí je i podpora grafických akcelerátorů, přestože hra bude přeci jen více statická.

Riddle of the Sphinx je velice zajímavá hra, byť zatím jen svým webem a screenshoty. Živě si již nyní dokážu představit, s jakou vášní a zvědavostí se budu prohánět po krémově pískových pláních Egypta. Zatím tedy nezbývá ale než čekat, než bude Riddle of the Spinhx volně k prodeji, datum vydání je totiž určeno na jaro roku 2000. Předpokládám ale, že čekání bude stát za to - lidé z Dreamcatcher Gaames již dokázali adventurou Nightlong, že hry dělat umí.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

včera | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

včera | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |