Riddle of the Sphinx

O prvních zmínkách o hře Riddle of The Sphinx se hovoří již zhruba od dubna, nicméně pořádné informace, které by do jeskyně, v níž Hádanka Sfingy dlí, vnesly více světla, byly stejně vzácné jako šafrán. Posuďte tedy nyní sami – nepřipomíná vám to tak trošku Timelapse, pokud jste o něj někdy zavadili?
Riddle of the Sphinx
Hra Timelapse, kterou jsem poprvé hrál někdy před dvěma lety, mi skutečně velice učarovala, právě proto mi jakákoliv zmínka o podobných projektech přijde jak památný ukazovák nesoucí ceduli „na něco jsi si právě vzpomněl“. nejinak tomu bylo v případě Riddle of the Sphinx. Hra s podobným příběhem, zpracováním a ideou. Vydal jsem se tedy na stránky o projektu Riddle of the Sphinx na další průzkumy.

Sfingo, jak majestátná jen jsi...Na tomto záběru grafika exceluje, pokud si domyslím volnost pohybu, je před námi velice zajímavá hra

Samotná nosná story jako by na vlas vypadla Timelapse ze scénáře – jistý archeolog sólově bádá kdesi odříznut os civilizace, když tu jednoho dne rozluští šifru a přijde velkému tajemství na kloub. Ihned o tom spravuje své kolegy z oboru a speciálně vás žádá o pomoc při výzkumech. Okamžitě se vydáte na cestu, nacházíte však již jen opuštěný camp, záhadnou šifru, zápisky profesora Gila Blythe Geoffreyse a pár nepatrných indicií.

Stojíte na okraji pouště, v rukou třímáte překlad svitku s hieroglyfickým zápisem, máte podezření, že přerušení pečeti, která držela svitek dohromady, rozpoutá kletbu předků a nemýlíte se - je to tak. Dohady profesora Gila o kletbě jménem „jistá smrt“ se ukazují být pravdivé, nezbývá tedy, než se po stopách profesora Geoffreyse vydat. Cesta vede do nitra pyramidy, do tajné místnosti, o které se Gil zmínil ve svých poznámkách.

Kdoví, k čemu byl tento nůž dříve používánStan profesore Geoffreyse – ukrývá tajné poznámky, překlad hieroglyfů, nové skutečnosti

Technickým zpracováním je ROTS o kousek před zmiňovaným Timelapse. Podobně jako tomu bylo ve hře Atlantis, i zde jde 360stupňový rotoskopický systém, umožňující průzkum každé lokace do posledního dostupného detailu. Hra běží v rozlišení 640*480 bodů, pokrývá přibližně 50 milionů čtverečních stop plně renderovaného prostředí. K tomu všemu vám příjemně do uší brnká autentická egyptská hudba, která nezůstala pouze v pozadí, ale naopak představuje složku, která dodává hře notně na atmosféře.

A konečně požadavky na stroj – je to neuvěřitelné, ale veškerou parádu, kterou ROTS nabízí, bude možno jakž takž (=nějak ano, ale nic moc) provozovat již na Pentiu 90 s minimálně 8 MB paměti a zvukovou kartou. Nic víc, nic míň. Samozřejmostí je i podpora grafických akcelerátorů, přestože hra bude přeci jen více statická.

Riddle of the Sphinx je velice zajímavá hra, byť zatím jen svým webem a screenshoty. Živě si již nyní dokážu představit, s jakou vášní a zvědavostí se budu prohánět po krémově pískových pláních Egypta. Zatím tedy nezbývá ale než čekat, než bude Riddle of the Spinhx volně k prodeji, datum vydání je totiž určeno na jaro roku 2000. Předpokládám ale, že čekání bude stát za to - lidé z Dreamcatcher Gaames již dokázali adventurou Nightlong, že hry dělat umí.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

včera | | 2 N/A
V God of War je tajemství, které ještě nikdo neobjevil, tvrdí studio

V God of War je tajemství, které ještě…

Podle kreativního ředitele studia Santa Monica, Coryho Barloga, je v God of War stále ještě ukryté něco, co zatím nikdo z více než pěti milionů hráčů na světě neodhalil.

4.  6.  2018 | | 6 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

včera | | 1 N/A
Skvělá akční parodie Totally Accurate Battlegrounds dočasně zdarma

Skvělá akční parodie Totally Accurate …

Je to free, tak proč to nezkusit.

7.  6.  2018 |
Tennis World Tour: zpátky na kurt (recenze)

Tennis World Tour: zpátky na kurt (rec…

Po opravdu dlouhé době se nám dostává návratu na virtuální kurt od původních tvůrců Top Spinu. Stojí to za to?

4.  6.  2018 | | 6 N/A
Nový Assassin

Nový Assassin's Creed možná nabídne vě…

Líbil se vám větší příklon k RPG žánru v Origins? Vývojáři v tom podle všeho hodlají pokračovat.

4.  6.  2018 | | 1 N/A