Riddle of the Sphinx - egyptské dobrodružství

Egypt a jeho historie fascinují lidstvo již mnoho desítek let. V poslední době se jak na filmové plátno tak i na monitory našich počítačů dere mnoho děl inspirovaných či se přímo odehrávajících v Egyptských reáliích. Jedním z nich je také adventura Riddle of the Sphinx aneb Záhada Sfingy od společností DreamCatcher Interactive a Omni Creative Group.
Riddle of the Sphinx - egyptské dobrodružství
Po mnoha letech kopání se slavnému archeologovi, Siru Gil Blythe Geoffreymu, podařilo odkrýt kdysi dávnou krutými písky zavátou tajnou komnatu, která byla přehlížena po celá staletí. Geoffreyho první a poslední výprava odkrývá dávnověký, křehký papyrový svitek. Po hrubém překladu se ukazuje, že týmu se podařilo nalézt slavný Rosetský kámen. Geoffrey je přesvědčen, že se mu konečně podařilo odkrýt záhadu Sfingy.

Zapečetěn tlustou vrstvou pryskyřice, nachází se na svitku nerozeznatelný hieroglyf. Poté, co pečeť rozlomí a písmo vyluští, s lítostí si uvědomuje, že "vypustil" i dávnou kletbu, která postihne všechny, kdo na ni nebudou brát zřetel, jistou smrtí. Sir Gil Blythe Geoffrey si uvědomuje, že je ztracen, a proto posílá pro vás, svého nejlepšího přítele a kolegu.

Riddle of the SphinxRiddle of the Sphinx

Riddle of the SphinxRiddle of the Sphinx

Ihned po příjezdu do Gizi si uvědomujete, že kletba nelhala. Gil je mrtev. A svitek i s překladem, pomocí kterého jste měl definitivně rozřešit záhadu Sfingy, zmizel.

Ostatní členové Geoffreyho týmu, kteří věří, že Sir narazil na něco výjimečně výnosného, se vydají pátrat po svitku i překladu na vlastní pěst, a každý pomalu mizí ve Velké Pyramidě.

Vaším prvním úkolem tedy bude lokalizovat zmizelý svitek. Poté využijete Gilova překladu a přijdete na záhadu Sfingy. Možná.

Riddle of the SphinxRiddle of the Sphinx

V této first-person adventuře se budete cítit jako skuteční archeologové odkrývající dávná tajemství. Veškeré stavby (hrobky, síně, chrámy, pyramidy, včetně té Velké), byly naprosto věrně a s maximální realističností převedeny do počítačové podoby. Stejně tak mnoho dalších informací ve hře využitých se opírá o skutečné události.

Hra Riddle of the Sphinx bude dostupná pro platformy Windows a Macintosh. Měla by vyjít kolem poloviny tohoto měsíce.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |