River Attack – útok nad řekou

Všichni víme, jak je na tom letectvo, ať už to naše, nebo obecně – každou chvíli nám z oblohy padá nějaký ten vrtulník či Mig. Tímto faktem se možná nechali inspirovat autoři této hry, protože vaše letadlo v této hře bude padat častěji, než v kterékoli jiné. Nevěříte? Čtěte dále a uvidíte!
River Attack – útok nad řekou
Ano, to co jsem řekl výše je pravda. Užijete si tu spoustu pádu letadel, ale možná by to bylo i vtipné, kdybyste pilotem onoho letadla nebyli vy sami. Tak, v této hře budete mít možnost ovládat nějaké letadlo, typoval bych to tak na ten Mig, ale nemohu to říci přesně, poněvadž mé znalosti ohledně letadel nejsou na vysoké úrovni. I když to nebude ovládání v pravém slova smyslu, protože letadlo vidíte shora, takže se o nějakém složitém ovládání hovořit nedá.

Hra začíná tím, že vaše letadlo poletuje nad řekou. Cílem je hlavně v pořádku proletět nepřátelským územím. Po celou dobu hry letíte nad touto řekou, kde stále proplouvají nebo kotví nepřátelské lodě, na břehu se sem tam objeví nějaký tank či na vás vyletí raketa. Všechny lodě a objekty plující po vodě můžete pomocí raket ničit, za což získáváte body. Na hru máte tři životy, takže minimálně třikrát za hru vám letadlo spadne :-). Všude po krajích řeky jsou různé domy, které se sice nedají zničit, ale aspoň dotvářejí atmosféru hry.

River AttackRiver Attack

Samotné létání by bylo asi o ničem, a tak autoři do hry přidali jeden element, který má také podstatný vliv na hru – tím prvkem je palivo. Indikátor paliva máte po celou dobu hraní stále na očích, a když máte pocit, že už vám hodně klesá, není nic jednoduššího než letět přes něco, co vypadá jako benzínová loď a trochu životodárné šťávy si zase načerpat.

Můžeme si také zvolit, jakou rychlostí chceme letět. Máme tu tři rychlosti – pomalu, normálně, rychle. Jsou tu i mosty,což jsou takové dělící čáry mezi jednotlivými oblastmi. Pokud se zřítíte blízko tohoto mostu, nemusíte letět úplně od začátku, ale začnete letět odsud. Také často se může stát, že budete mít málo životů, resp. jeden. Nic však není ztraceno – při dosažení 5000 bodů se vám automaticky obnoví jeden život a vy si můžete směle letět dál, jakoby se nechumelilo.

Co říci závěrem? River Attack je hra zábavná, i když neoplývá dvakrát oslňující grafikou, dá se na to koukat a určité stojí za vyzkoušení. Hra má zhruba 700 Kb a pro stáhnutí stačí kliknout na tento odkaz.

River AttackRiver Attack

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A