Robert Iger i přes protesty novým šéfem Disney

Společnost Disney má nového výkonného ředitele. Vcelku logicky se jím stal Robert Iger, který doposud vykonával funkci prezidenta společnosti, nyní si tak v hierarchii firmy polepšil ještě o jedno místo. Ve funkci vystřídal Michaela Eisnera, který dobrovolně odstoupil i přesto, že měl smlouvu až do roku 2006. Důvodem byly dlouhotrvající soudní pře kvůli jeho managmentu ve firmě. Eisner ale společnost neopustí - nadále zůstává členem správní rady.

Zajímavé je, že Iger byl do funkce zvolen i přes protesty Rona Disneyho, synovce zakladatele Waltera, který je jedním z největších akcionářů firmy. Ten se nevyjádřil negativně přímo k Igerově osobě, ale dal najevo svůj nesouhlas s tím, že se nejvyšším mužem ve společnosti nestal někdo nový, ale člověk, který doposud firmu prakticky pomáhal vést.

Zdroj: TZ


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |18 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce