Robin Hood – remake šestnáct let staré klasiky

Přiznám se, že osobně jsem jediného počítačové Robina Hooda hrál na svém starém dobrém Didaktiku M, a jediná zásadní vzpomínka na něj je ta, že tomu panáčkovi vlály vlasy :-). Ono to bylo spíše několik málo desítek poměrně neuspořádaně se pohybujících pixelů, ale v té době nebyl problém si nějakou tu kštici domyslet. Ale proč se tady rozkecávám o těchhle staruškách? Inu protože Robin Hood přichází znovu!
Robin Hood – remake šestnáct let staré klasiky
Jenže tentokrát už ne na Didaktika (to bych se vskutku divil!), ale samozřejmě na PC (a také na PS2 a XBox). Právě ji ve svých dílnách v Kalifornii kutí (či lépe teprve začíná kutit) společnost Cinemaware a oficiální název bude Robin Hood: Defender of the Crown.

Celá hra bude založena na slavné gamesce na Amigu, která se překvapivě jmenovala Defender of the Crown a vyšla někdy kolem roku 1986. Později byla konvertována i na mnoho jiných platforem a celosvětově se jí prodalo přes 1 milion kopií.

Hra bude založena přibližně na těchto činnostech (řazeno dle důležitosti): boj s mečem a jinými zbraněmi, střelba z luku, myšlení a taktika. Zřejmě tedy půjde o 3rd person adventuru, ale to je pouze můj odhad, nic takového zatím oznámeno nebylo.

V boji proti princi Johnovi (který unesl slavného krále Richarda) a při sjednocování Anglie vám budou pomáhat staří známí - pivní bratr Tuck, bojovný Malý John, Lady Mariana (jen abych tam ty dvě hlásky nepřipsal:) a další.

Jak vidíte, jasných informací o hře zatím příliš není (natožpak nějaké screenshoty, pche!). Ale jakmile bude, můžete si být jisti, že vás budeme okamžitě informovat.