Robin Hood – remake šestnáct let staré klasiky

Přiznám se, že osobně jsem jediného počítačové Robina Hooda hrál na svém starém dobrém Didaktiku M, a jediná zásadní vzpomínka na něj je ta, že tomu panáčkovi vlály vlasy :-). Ono to bylo spíše několik málo desítek poměrně neuspořádaně se pohybujících pixelů, ale v té době nebyl problém si nějakou tu kštici domyslet. Ale proč se tady rozkecávám o těchhle staruškách? Inu protože Robin Hood přichází znovu!
Robin Hood – remake šestnáct let staré klasiky
Jenže tentokrát už ne na Didaktika (to bych se vskutku divil!), ale samozřejmě na PC (a také na PS2 a XBox). Právě ji ve svých dílnách v Kalifornii kutí (či lépe teprve začíná kutit) společnost Cinemaware a oficiální název bude Robin Hood: Defender of the Crown.

Celá hra bude založena na slavné gamesce na Amigu, která se překvapivě jmenovala Defender of the Crown a vyšla někdy kolem roku 1986. Později byla konvertována i na mnoho jiných platforem a celosvětově se jí prodalo přes 1 milion kopií.

Hra bude založena přibližně na těchto činnostech (řazeno dle důležitosti): boj s mečem a jinými zbraněmi, střelba z luku, myšlení a taktika. Zřejmě tedy půjde o 3rd person adventuru, ale to je pouze můj odhad, nic takového zatím oznámeno nebylo.

V boji proti princi Johnovi (který unesl slavného krále Richarda) a při sjednocování Anglie vám budou pomáhat staří známí - pivní bratr Tuck, bojovný Malý John, Lady Mariana (jen abych tam ty dvě hlásky nepřipsal:) a další.

Jak vidíte, jasných informací o hře zatím příliš není (natožpak nějaké screenshoty, pche!). Ale jakmile bude, můžete si být jisti, že vás budeme okamžitě informovat.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát nebo přát k Vánocům

Nejlepší hry pro PC, které si teď může…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

10.  11.  2018 | | 4 N/A
Nejlepší hry pro mobily: 11 tipů na zaručenou zábavu do kapsy

Nejlepší hry pro mobily: 11 tipů na za…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Poradíme vám ty nejlepší!

17.  11.  2018 | | 5 N/A
Hráči fotí v Battlefieldu 5: obrázky lákají do bitevní vřavy (galerie)

Hráči fotí v Battlefieldu 5: obrázky l…

Co si budeme povídat, Frostbite engine je prostě to nejlepší, co střílečky z pohledu první osoby v dnešní době mohou mít.

15.  11.  2018 | | 9 N/A
Fallout 76 se na Metacriticu sotva přehoupl přes hodnocení 30%

Fallout 76 se na Metacriticu sotva pře…

Nový Fallout hráče opravdu nepotěšil.

15.  11.  2018 | | 14 N/A
Call Of Duty: Black Ops 4 - měsíc poté aneb hráči vs fakta (galerie)

Call Of Duty: Black Ops 4 - měsíc poté…

Uplynulo teprve pár týdnů, ale již nyní jsou některé skutečnosti evidentní.

7.  11.  2018 | | 2 N/A