Robin Hood – remake šestnáct let staré klasiky

Přiznám se, že osobně jsem jediného počítačové Robina Hooda hrál na svém starém dobrém Didaktiku M, a jediná zásadní vzpomínka na něj je ta, že tomu panáčkovi vlály vlasy :-). Ono to bylo spíše několik málo desítek poměrně neuspořádaně se pohybujících pixelů, ale v té době nebyl problém si nějakou tu kštici domyslet. Ale proč se tady rozkecávám o těchhle staruškách? Inu protože Robin Hood přichází znovu!
Robin Hood – remake šestnáct let staré klasiky
Jenže tentokrát už ne na Didaktika (to bych se vskutku divil!), ale samozřejmě na PC (a také na PS2 a XBox). Právě ji ve svých dílnách v Kalifornii kutí (či lépe teprve začíná kutit) společnost Cinemaware a oficiální název bude Robin Hood: Defender of the Crown.

Celá hra bude založena na slavné gamesce na Amigu, která se překvapivě jmenovala Defender of the Crown a vyšla někdy kolem roku 1986. Později byla konvertována i na mnoho jiných platforem a celosvětově se jí prodalo přes 1 milion kopií.

Hra bude založena přibližně na těchto činnostech (řazeno dle důležitosti): boj s mečem a jinými zbraněmi, střelba z luku, myšlení a taktika. Zřejmě tedy půjde o 3rd person adventuru, ale to je pouze můj odhad, nic takového zatím oznámeno nebylo.

V boji proti princi Johnovi (který unesl slavného krále Richarda) a při sjednocování Anglie vám budou pomáhat staří známí - pivní bratr Tuck, bojovný Malý John, Lady Mariana (jen abych tam ty dvě hlásky nepřipsal:) a další.

Jak vidíte, jasných informací o hře zatím příliš není (natožpak nějaké screenshoty, pche!). Ale jakmile bude, můžete si být jisti, že vás budeme okamžitě informovat.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |