Robot Gladi8or – pořádná nakládačka s roboty (recenze)

Lidský vývoj se točí v kruzích. Kdysi si dávali na budku v koloseu dva zpocení borci, v budoucnosti to podobné předvedou obří roboti.
Robot Gladi8or – pořádná nakládačka s roboty (recenze)

Úspěch série Infinity Blade jednoznačně inspiroval mnoho dalších studií. Se svou troškou do mlýna přichází i Speedbump Studios. Nutno dodat, že se jedná opravdu o malé studio, které pracovalo na hře několik týdnů s minimálním finančním rozpočtem. I proto je výsledek příjemným překvapením.

Robot Gladiator 01.jpg

Příběh vás zavede na podivnou kosmickou loď. Zde se ocitnete v místnosti, kde vám místní boss vysvětlí, že pokud chcete přežít, budete muset bojovat s velkými bojovými roboty.

Inspirace bojovým systémem á la Infinity Blade je do očí bijící

Neznáte své jméno, jen že jste soutěžící číslo 8. Jediné co víte je, že jste člověk s vylepšeními (zřejmě inspirace v Desu Ex). Veškeré souboje se potom v přímém přenosu vysílají pro akcechtivé fanoušky ve speciální TV show.

Hlavní částí hry se stávají samozřejmě samotné souboje s  roboty. Inspirace bojovým systémem á la Infinity Blade je do očí bijící hned od začátku, což ale nemusí být úplně na škodu. Zamrzí poněkud limitovaný počet úderů, respektive možností, jak jich docílit. Pokud nepřejedete prstem po displeji přesně tak, jak po vás hra chce, protivníka prostě netrefíte. Musíte se také občas krýt, nicméně umělá inteligence není na tak vysoké úrovni jako ve zmiňovaném Infinity Blade, takže bitky nepředstavují bohužel takovou výzvu.

Mezi souboji máte relativní volnost, což je určitě velkým plusem. Čekají na vás přesuny mezi jednotlivými částmi lodě, přičemž se svezete i na střeše místního vláčku. Můžete řešit různé puzzly, kterých je ve hře bohužel jen pár. Sem tam si tak poskládáte bedny nad vodu pod proudem, abyste tento úsek bezpečně přehopsali a mohli vletět na dalšího mecha. Po kosmické lodi můžete zdánlivě pobíhat, jak chcete, nicméně hra je v pořadí bojů přísně striktní. I když při zkoumaní vesmírného škuneru najdete spoustu různých dveří, otevřít půjdou jen jedny – ty, za kterými vás čeká další souboj. I tak se určité rozvolnění herního tempa a imaginární pocit svobody cení.

Robot Gladiator 02.jpg

Grafické zpracování je na vysoké úrovni, a přestože lokace nejsou tak propracované, jak bychom si přáli, samotní mechové jsou vymodelováni do posledního detailu. Unreal Engine se opět ukazuje ve velmi pozitivním světle. Ani audio stránka není opovrženíhodná, spíše naopak.

Unreal Engine se opět ukazuje ve velmi pozitivním světle

Potemnělá hudba na pozadí jen umocňuje skličující pocit při prohledávání zdánlivě opuštěné lodi. Hlas vládce TV show, ve které hrajete hlavní roli, je zase správně démonický.

Robot Gladiator 03.jpg

Velká škoda, že právě v nejlepším, kdy se příběh začíná rozvíjet zajímavým směrem, je hra nemilosrdně ukončena nápisem „pokračování příště“. Na druhou stranu, možná to nepředstavuje až takovou chybu, protože v soubojích je později znatelná jistá repetetivnost. Po odhalení slabin robotů se další bušení do hromad (budoucího) šrotu stává čistě rutinním. Na krátké zabavení poslouží Robot Gladi8or velmi dobře a jenom se dá ocenit, co dokázalo malé studio udělat s minimálním rozpočtem. Infinity Blade to úplně není, ale aspoň tvůrci na rozdíl třeba od Dark Meadow jen tupě nekopírovali, ale dokázali zapojit i vlastní invenci.

Dostupné pro: iPhone
Žánr: Akce | Bojovka ve stylu Infinity Blade
Výrobce: Speebumb Studios | Webové stránky hry
  • Dobré hádanky mezi souboji
  • Kvalitní audio i video stránka
  • Zajímavý příběh
  • Moc krátké
  • Jen iluze volnosti
Související články
  1. Infinity Blade II vypadá graficky naprosto neuvěřitelně
  2. Dungeon Hunter 2 - kapesní Diablo verze 2.0 (recenze)
  3. N.O.V.A. 2 – Halo do kapsy (recenze)
  4. Dead Space - strach v kapesní verzi (recenze)
  5. Shadow Guardian – ve stopách Uncharted a Lary Croft (recenze)

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Duty, Mafii a další legendy

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Dut…

Období po roce 2000 bylo výborné pro nadšence do her. Vznikla celá řada ikonických her, které definovaly, jak hry vypadají v dnešní době.

15.  1.  2022 | |23 N/A
Martin Nahodil
Téma
Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Na sociálních sítích se v posledních měsících rozjel trend s menší hrou Wordle, která stále nabírá na popularitě. Přidáte se?

17.  1.  2022 | |6 N/A
Martin Nahodil
Logické
Největší videoherní obchod historie! Microsoft kupuje Activision Blizzard za 68,7 mld. dolarů

Největší videoherní obchod historie! Microsoft kup…

Tak tohle asi nikdo nečekal… Call of Duty, Diablo, Warcraft nebo Candy Crash Saga budou brzy patřit Microsoftu

18.  1.  2022 | |44 N/A
Lukáš Václavík
Activision BlizzardMicrosoft
Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita na Xboxu a Relicta zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  1.  2022 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

16.  1.  2022 | |108 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity pro PS5 a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity p…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

14.  1.  2022 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsíčně získáte až deset her pro PC

Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsí…

Více než sto her ročně za cenu ani ne dvou AAA titulů…

13.  1.  2022 | |11 N/A
Lukáš Václavík
Humble Bundle
Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si teď můžete zahrát. Většina je zdarma

Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si teď mů…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

24.  1.  2022 | |8 N/A
Ladislav Novák
TémaMobily