Robot Gladi8or – pořádná nakládačka s roboty (recenze)

Lidský vývoj se točí v kruzích. Kdysi si dávali na budku v koloseu dva zpocení borci, v budoucnosti to podobné předvedou obří roboti.
Robot Gladi8or – pořádná nakládačka s roboty (recenze)

Úspěch série Infinity Blade jednoznačně inspiroval mnoho dalších studií. Se svou troškou do mlýna přichází i Speedbump Studios. Nutno dodat, že se jedná opravdu o malé studio, které pracovalo na hře několik týdnů s minimálním finančním rozpočtem. I proto je výsledek příjemným překvapením.

Robot Gladiator 01.jpg

Příběh vás zavede na podivnou kosmickou loď. Zde se ocitnete v místnosti, kde vám místní boss vysvětlí, že pokud chcete přežít, budete muset bojovat s velkými bojovými roboty.

Inspirace bojovým systémem á la Infinity Blade je do očí bijící

Neznáte své jméno, jen že jste soutěžící číslo 8. Jediné co víte je, že jste člověk s vylepšeními (zřejmě inspirace v Desu Ex). Veškeré souboje se potom v přímém přenosu vysílají pro akcechtivé fanoušky ve speciální TV show.

Hlavní částí hry se stávají samozřejmě samotné souboje s  roboty. Inspirace bojovým systémem á la Infinity Blade je do očí bijící hned od začátku, což ale nemusí být úplně na škodu. Zamrzí poněkud limitovaný počet úderů, respektive možností, jak jich docílit. Pokud nepřejedete prstem po displeji přesně tak, jak po vás hra chce, protivníka prostě netrefíte. Musíte se také občas krýt, nicméně umělá inteligence není na tak vysoké úrovni jako ve zmiňovaném Infinity Blade, takže bitky nepředstavují bohužel takovou výzvu.

Mezi souboji máte relativní volnost, což je určitě velkým plusem. Čekají na vás přesuny mezi jednotlivými částmi lodě, přičemž se svezete i na střeše místního vláčku. Můžete řešit různé puzzly, kterých je ve hře bohužel jen pár. Sem tam si tak poskládáte bedny nad vodu pod proudem, abyste tento úsek bezpečně přehopsali a mohli vletět na dalšího mecha. Po kosmické lodi můžete zdánlivě pobíhat, jak chcete, nicméně hra je v pořadí bojů přísně striktní. I když při zkoumaní vesmírného škuneru najdete spoustu různých dveří, otevřít půjdou jen jedny – ty, za kterými vás čeká další souboj. I tak se určité rozvolnění herního tempa a imaginární pocit svobody cení.

Robot Gladiator 02.jpg

Grafické zpracování je na vysoké úrovni, a přestože lokace nejsou tak propracované, jak bychom si přáli, samotní mechové jsou vymodelováni do posledního detailu. Unreal Engine se opět ukazuje ve velmi pozitivním světle. Ani audio stránka není opovrženíhodná, spíše naopak.

Unreal Engine se opět ukazuje ve velmi pozitivním světle

Potemnělá hudba na pozadí jen umocňuje skličující pocit při prohledávání zdánlivě opuštěné lodi. Hlas vládce TV show, ve které hrajete hlavní roli, je zase správně démonický.

Robot Gladiator 03.jpg

Velká škoda, že právě v nejlepším, kdy se příběh začíná rozvíjet zajímavým směrem, je hra nemilosrdně ukončena nápisem „pokračování příště“. Na druhou stranu, možná to nepředstavuje až takovou chybu, protože v soubojích je později znatelná jistá repetetivnost. Po odhalení slabin robotů se další bušení do hromad (budoucího) šrotu stává čistě rutinním. Na krátké zabavení poslouží Robot Gladi8or velmi dobře a jenom se dá ocenit, co dokázalo malé studio udělat s minimálním rozpočtem. Infinity Blade to úplně není, ale aspoň tvůrci na rozdíl třeba od Dark Meadow jen tupě nekopírovali, ale dokázali zapojit i vlastní invenci.

Dostupné pro: iPhone
Žánr: Akce | Bojovka ve stylu Infinity Blade
Výrobce: Speebumb Studios | Webové stránky hry
  • Dobré hádanky mezi souboji
  • Kvalitní audio i video stránka
  • Zajímavý příběh
  • Moc krátké
  • Jen iluze volnosti
Související články
  1. Infinity Blade II vypadá graficky naprosto neuvěřitelně
  2. Dungeon Hunter 2 - kapesní Diablo verze 2.0 (recenze)
  3. N.O.V.A. 2 – Halo do kapsy (recenze)
  4. Dead Space - strach v kapesní verzi (recenze)
  5. Shadow Guardian – ve stopách Uncharted a Lary Croft (recenze)

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

včera | | 28 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
PUBG: na mobilu lepší, než byste čekali (mobilní recenze)

PUBG: na mobilu lepší, než byste čekal…

Žánr Battle Royale prožívá v této době rozkvět, a to tak velký, že mimo PC a konzolí zasáhl také mobilní telefony. Zatímco Fortnite je zatím jen pro vyvolené, PUBG jsme se začali blíže věnovat a opravdu se to povedlo.

8.  4.  2018 | | 3 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A
Viděli jsme budoucnost: Na Playstation přijdou úžasné hry pro VR

Viděli jsme budoucnost: Na Playstation…

V Londýně se konala akce věnovaná budoucnosti platformy Playstation VR. Dostali jsme exkluzivní možnost nahlédnout, co Sony v oblasti virtuální reality chystá.

12.  4.  2018 | | 18 N/A
Podívejte se na skvělý dokument ze zákulisí Kingdom Come: Deliverance

Podívejte se na skvělý dokument ze zák…

Tohle se klukům neskutečně povedlo!

8.  4.  2018 |