Robot Gladi8or – pořádná nakládačka s roboty (recenze)

Lidský vývoj se točí v kruzích. Kdysi si dávali na budku v koloseu dva zpocení borci, v budoucnosti to podobné předvedou obří roboti.
Robot Gladi8or – pořádná nakládačka s roboty (recenze)

Úspěch série Infinity Blade jednoznačně inspiroval mnoho dalších studií. Se svou troškou do mlýna přichází i Speedbump Studios. Nutno dodat, že se jedná opravdu o malé studio, které pracovalo na hře několik týdnů s minimálním finančním rozpočtem. I proto je výsledek příjemným překvapením.

Robot Gladiator 01.jpg

Příběh vás zavede na podivnou kosmickou loď. Zde se ocitnete v místnosti, kde vám místní boss vysvětlí, že pokud chcete přežít, budete muset bojovat s velkými bojovými roboty.

Inspirace bojovým systémem á la Infinity Blade je do očí bijící

Neznáte své jméno, jen že jste soutěžící číslo 8. Jediné co víte je, že jste člověk s vylepšeními (zřejmě inspirace v Desu Ex). Veškeré souboje se potom v přímém přenosu vysílají pro akcechtivé fanoušky ve speciální TV show.

Hlavní částí hry se stávají samozřejmě samotné souboje s  roboty. Inspirace bojovým systémem á la Infinity Blade je do očí bijící hned od začátku, což ale nemusí být úplně na škodu. Zamrzí poněkud limitovaný počet úderů, respektive možností, jak jich docílit. Pokud nepřejedete prstem po displeji přesně tak, jak po vás hra chce, protivníka prostě netrefíte. Musíte se také občas krýt, nicméně umělá inteligence není na tak vysoké úrovni jako ve zmiňovaném Infinity Blade, takže bitky nepředstavují bohužel takovou výzvu.

Mezi souboji máte relativní volnost, což je určitě velkým plusem. Čekají na vás přesuny mezi jednotlivými částmi lodě, přičemž se svezete i na střeše místního vláčku. Můžete řešit různé puzzly, kterých je ve hře bohužel jen pár. Sem tam si tak poskládáte bedny nad vodu pod proudem, abyste tento úsek bezpečně přehopsali a mohli vletět na dalšího mecha. Po kosmické lodi můžete zdánlivě pobíhat, jak chcete, nicméně hra je v pořadí bojů přísně striktní. I když při zkoumaní vesmírného škuneru najdete spoustu různých dveří, otevřít půjdou jen jedny – ty, za kterými vás čeká další souboj. I tak se určité rozvolnění herního tempa a imaginární pocit svobody cení.

Robot Gladiator 02.jpg

Grafické zpracování je na vysoké úrovni, a přestože lokace nejsou tak propracované, jak bychom si přáli, samotní mechové jsou vymodelováni do posledního detailu. Unreal Engine se opět ukazuje ve velmi pozitivním světle. Ani audio stránka není opovrženíhodná, spíše naopak.

Unreal Engine se opět ukazuje ve velmi pozitivním světle

Potemnělá hudba na pozadí jen umocňuje skličující pocit při prohledávání zdánlivě opuštěné lodi. Hlas vládce TV show, ve které hrajete hlavní roli, je zase správně démonický.

Robot Gladiator 03.jpg

Velká škoda, že právě v nejlepším, kdy se příběh začíná rozvíjet zajímavým směrem, je hra nemilosrdně ukončena nápisem „pokračování příště“. Na druhou stranu, možná to nepředstavuje až takovou chybu, protože v soubojích je později znatelná jistá repetetivnost. Po odhalení slabin robotů se další bušení do hromad (budoucího) šrotu stává čistě rutinním. Na krátké zabavení poslouží Robot Gladi8or velmi dobře a jenom se dá ocenit, co dokázalo malé studio udělat s minimálním rozpočtem. Infinity Blade to úplně není, ale aspoň tvůrci na rozdíl třeba od Dark Meadow jen tupě nekopírovali, ale dokázali zapojit i vlastní invenci.

Dostupné pro: iPhone
Žánr: Akce | Bojovka ve stylu Infinity Blade
Výrobce: Speebumb Studios | Webové stránky hry
  • Dobré hádanky mezi souboji
  • Kvalitní audio i video stránka
  • Zajímavý příběh
  • Moc krátké
  • Jen iluze volnosti
Související články
  1. Infinity Blade II vypadá graficky naprosto neuvěřitelně
  2. Dungeon Hunter 2 - kapesní Diablo verze 2.0 (recenze)
  3. N.O.V.A. 2 – Halo do kapsy (recenze)
  4. Dead Space - strach v kapesní verzi (recenze)
  5. Shadow Guardian – ve stopách Uncharted a Lary Croft (recenze)

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

18.  1.  2018 |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

17.  1.  2018 |
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A