Robot Gladi8or – pořádná nakládačka s roboty (recenze)

Lidský vývoj se točí v kruzích. Kdysi si dávali na budku v koloseu dva zpocení borci, v budoucnosti to podobné předvedou obří roboti.
Robot Gladi8or – pořádná nakládačka s roboty (recenze)

Úspěch série Infinity Blade jednoznačně inspiroval mnoho dalších studií. Se svou troškou do mlýna přichází i Speedbump Studios. Nutno dodat, že se jedná opravdu o malé studio, které pracovalo na hře několik týdnů s minimálním finančním rozpočtem. I proto je výsledek příjemným překvapením.

Robot Gladiator 01.jpg

Příběh vás zavede na podivnou kosmickou loď. Zde se ocitnete v místnosti, kde vám místní boss vysvětlí, že pokud chcete přežít, budete muset bojovat s velkými bojovými roboty.

Inspirace bojovým systémem á la Infinity Blade je do očí bijící

Neznáte své jméno, jen že jste soutěžící číslo 8. Jediné co víte je, že jste člověk s vylepšeními (zřejmě inspirace v Desu Ex). Veškeré souboje se potom v přímém přenosu vysílají pro akcechtivé fanoušky ve speciální TV show.

Hlavní částí hry se stávají samozřejmě samotné souboje s  roboty. Inspirace bojovým systémem á la Infinity Blade je do očí bijící hned od začátku, což ale nemusí být úplně na škodu. Zamrzí poněkud limitovaný počet úderů, respektive možností, jak jich docílit. Pokud nepřejedete prstem po displeji přesně tak, jak po vás hra chce, protivníka prostě netrefíte. Musíte se také občas krýt, nicméně umělá inteligence není na tak vysoké úrovni jako ve zmiňovaném Infinity Blade, takže bitky nepředstavují bohužel takovou výzvu.

Mezi souboji máte relativní volnost, což je určitě velkým plusem. Čekají na vás přesuny mezi jednotlivými částmi lodě, přičemž se svezete i na střeše místního vláčku. Můžete řešit různé puzzly, kterých je ve hře bohužel jen pár. Sem tam si tak poskládáte bedny nad vodu pod proudem, abyste tento úsek bezpečně přehopsali a mohli vletět na dalšího mecha. Po kosmické lodi můžete zdánlivě pobíhat, jak chcete, nicméně hra je v pořadí bojů přísně striktní. I když při zkoumaní vesmírného škuneru najdete spoustu různých dveří, otevřít půjdou jen jedny – ty, za kterými vás čeká další souboj. I tak se určité rozvolnění herního tempa a imaginární pocit svobody cení.

Robot Gladiator 02.jpg

Grafické zpracování je na vysoké úrovni, a přestože lokace nejsou tak propracované, jak bychom si přáli, samotní mechové jsou vymodelováni do posledního detailu. Unreal Engine se opět ukazuje ve velmi pozitivním světle. Ani audio stránka není opovrženíhodná, spíše naopak.

Unreal Engine se opět ukazuje ve velmi pozitivním světle

Potemnělá hudba na pozadí jen umocňuje skličující pocit při prohledávání zdánlivě opuštěné lodi. Hlas vládce TV show, ve které hrajete hlavní roli, je zase správně démonický.

Robot Gladiator 03.jpg

Velká škoda, že právě v nejlepším, kdy se příběh začíná rozvíjet zajímavým směrem, je hra nemilosrdně ukončena nápisem „pokračování příště“. Na druhou stranu, možná to nepředstavuje až takovou chybu, protože v soubojích je později znatelná jistá repetetivnost. Po odhalení slabin robotů se další bušení do hromad (budoucího) šrotu stává čistě rutinním. Na krátké zabavení poslouží Robot Gladi8or velmi dobře a jenom se dá ocenit, co dokázalo malé studio udělat s minimálním rozpočtem. Infinity Blade to úplně není, ale aspoň tvůrci na rozdíl třeba od Dark Meadow jen tupě nekopírovali, ale dokázali zapojit i vlastní invenci.

Dostupné pro: iPhone
Žánr: Akce | Bojovka ve stylu Infinity Blade
Výrobce: Speebumb Studios | Webové stránky hry
  • Dobré hádanky mezi souboji
  • Kvalitní audio i video stránka
  • Zajímavý příběh
  • Moc krátké
  • Jen iluze volnosti
Související články
  1. Infinity Blade II vypadá graficky naprosto neuvěřitelně
  2. Dungeon Hunter 2 - kapesní Diablo verze 2.0 (recenze)
  3. N.O.V.A. 2 – Halo do kapsy (recenze)
  4. Dead Space - strach v kapesní verzi (recenze)
  5. Shadow Guardian – ve stopách Uncharted a Lary Croft (recenze)

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A