ROCK - první dojmy a screenshoty

Tři v jednom - simulátor kosmických bitev, simulátor mechů a akční střílečka z vlastního pohledu. To všechno nabízí ROCK.

Postapokalyptická éra lidstva je vděčným námětem filmů, knih i her. Deprimující krajina (obvykle po výbuchu atomové bomby) s holými zbytky stromů a radioaktivním spadem připadá bůhví proč mnoha autorům jako to pravé prostředí pro jejich neméně deprimující příběh. Single Trac (vývojářská firma, která má na svědomí sci-fi střílečku Outwars) se tímto dílem zařadila mezi výše uvedené autory.

     

Jejich nejnovější věc se jmenuje krátce a úderně: ROCK. Své místo v ní má jak kladný hrdina, tak i nesympatická společnost se zločineckými choutkami. Příběh však není tou nejzajímavější částí hry, takže už ho nebudeme rozmazávat a radši se podíváme na to úvodní heslo "tři v jednom". V ROCKu se skutečně prolíná několik žánrů: nejdřív sednete do kosmického válečného korábu,  jehož pomocí si probojujete cestu skrz zástupy nepřátel, potom havarujete na cizí planetě, kde se vám naskytne příležitost zavraždit (samozřejmě v sebeobraně) posádku obrněného mecha, zaujmete její místo a po nehostinném povrchu pokračujete pěkně bezpečně v kokpitu ukořistěného stroje, abyste z něj nakonec vyskočili a celou anabázi zakončili ryzí střílečkou ve stylu Doomu.

Vybrat si můžete jednu ze tří stran, pro každou z nich je připraveno 10 singleplayerových misí, ve kterých dostanete na starost maximálně devět vojáků. Vaši spolubojovníci budou podle svých zkušeností z misí získávat body a vylepšovat své charakteristiky. Týmová spolupráce je velmi důležitou součástí hry, a protože všichni vaši lidé mají různé specializace, přidělíte jim v každé misi vždy ty úkoly, které odpovídají jejich zaměření, čímž se nakonec propracujete k vítězství. To ale nebude dřív než na podzim roku 2000, kdy se má ROCK teprve objevit ve finální podobě.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce