Rockstar odhaluje grafické režimy a novinky pro next-gen verze Grand Theft Auto 5

Hra dostane pořádný grafický boost a speciální vychytávky podle konzolí.

Grand Theft Auto 5 míří na novou generaci konzolí a Rockstar uvolnil hrstku informací o tom, co od nových verzí čekat. Samozřejmostí je solidní boost grafiky včetně Fidelity Mode, který na obou konzolích nabídne 4K rozlišení a ray tracing při 30FPS. 

Režim výkonu se pak soustředí na 60FPS s upscalingem na 4K rozlišení pro výkonnější konzole a 1080p pro Xbox Series S. Jak PS5 tak Xbox Series X také budou mít k mání Performance RT režim, což bude v zásadě hybrid mezi výkonem a hezkou grafikou, podporující upscalované 4K rozlišení a 60FPS. 

Obě verze samozřejmě budou mít celou řadu technických vylepšení včetně rychlejšího načítání, mnohem hustší dopravy a počtu obyvatel na mapě, lepší vegetaci, práci se světlem a stíny, vylepšený anti-aliasing, detailnější exploze a řadu dalšího. 

Nebyla by to pořádná next-gen verze bez plnohodnotného využití také ovladače DualSense u konzole PS5 včetně adaptivních triggerů a jejich adaptivního odporu, integrovaného repráčku a unikátních vibrací v ovladači, reagujících na počasí, střelbu, výbuchy a jiné dění ve světě. Samozřejmostí je i podpora pro Tempest 3D Audio pro PS5 a Spatial Sound pro Xbox Series X/S. 

Grand Theft Auto 5 dorazí v next-gen podobě už 15. března letošního roku. Po boku remasteru se objeví také samostatná verze GTA Online, která bude první 3 měsíce k mání zcela zdarma. 

Speciál: 10 let Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V slaví deset let. GTA 5 se začalo prodávat 17. září 2013, tenkrát pro PS3 a Xbox 360. O rok později přišel port pro PS4 a Xbox One a v roce 2015 také verze pro Windows. Je to úspěšná akční hra s otevřeným světem, která se odehrává ve smyšleném současném světě inspirovaným Jižní Kalifornií a hráči se dostávají do role kriminálníků. Hra zaujala svým rozsahem, pestrostí, zábavností i vysokou úrovní grafického zpracování.

Váš názor Další článek: Tvůrci Halo Infinite potřebují více času na přidání kooperace a režimu Forge

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,