Rok 2000 ve znamení Cryo Interactive

Od každého produktu (všimněte si, že ne všemu, co Cryo vytvoří, říkám hra), které Cryo Interactive přivedlo na svět, se dá docela přesně očekávat, co bude hra obsahovat. Skvělou hudbu, úžasnou grafiku a pár lehčích adventurních zápletek. Kromě toho ale bude taky většinou notnou část hry tvořit jistý druh encyklopedie, které změní hru v edutainment.
Rok 2000 ve znamení Cryo Interactive
Od každého produktu (všimněte si, že ne všemu, co Cryo vytvoří, říkám hra), které Cryo Interactive přivedlo na svět, se dá docela přesně očekávat, co bude hra obsahovat. Skvělou hudbu, úžasnou grafiku a pár lehčích adventurních zápletek. Kromě toho ale bude taky většinou notnou část hry tvořit jistý druh encyklopedie, které změní hru v edutainment.

V roce 2000 plánuje Cryo Interactive pustit do světa celkem čtyři tituly, které opět zdolají hranice možností klasického PC a předvedou světu, že „to jde“. O některých hrách jsme již slyšeli dříve, nicméně i tak je dobré si všechny čtyři tituly blíže představit. Tím prvním bude hra The Time Machine. O vlivu H.G.Wellse, který nebude jen tím, kdo přispěl ke scénáři svým dílem, ale dokonce se bude ve hře i vyskytovat, není třeba pochybovat. Představte si cestování časem do vzdálených dob – a to oběma směry. Mladý Wells pozná jak hlubokou minulost plnou dinosaurů a pračlověků, ale i přetechnizovaný svět budoucnosti – bude-li jaký. Tato hra by měla vyrazit na světový trh již počátkem dubna.

The Odysee, hra navazující prakticky podobně jako hra Invictus na motivy Helénského Řecka. Půjde o hledání ztraceného manžela. Pokud znáte řecké příběhy, jistě víte, jak dlouhé a strastiplné hledání musela Penelope podstoupit. Jedenáct let čekání bez vidiny konce – z války, jakou Trojská válka byla, se vracelo jen velice málo lidí, a bylo s podivem, že se po jedenácti letech Odyseus vrátil, aby poznal svou postel se stromem místo jedné nohy. Báječný svět starobylého Řecka, který nám Cryo plánuje předložit, by se měl objevit snad již koncem května tohoto roku, což je zpráva navýsost vítaná.

Směsicí historie a fantasy světa, kde dobro je pouze prostředkem k poražení zla, vám přinese na skla monitorů titul Kiss the Sword. Příběh bude začínat v 18. století v Benátkách (ne těch nad Jizerou, ale těch v Itálii). Složitá pouť nepřeberným kvantem dobrodružství bude tím, co bude hru vyznačovat. Nevím, do jaké míry jsou Cryo spřáteleni s RPG žánrem – spousta jejich her byla adventurami, napůl filmy, ale stejně tak i například strategiemi. Nejblíže má tedy z titulů Crya do řádného RPG zřejmě Dreams: To Reality, který již ukázal, kterak zkombinovat dobrou hratelnost, kouzelnou grafiku a soubojový systém. Počkejme ale do doby Invexu, kdy přijde Kiss the Sword na trh.

Čtvrtý titul, který byl nazván již nyní The Sword of Justice, předvede divokou krajinu Anglie sedmého století. Staňte se šlechticem odhalující symboly a stopy zanechané zde mytologií, která ze značné části vychází z myšlenky Artuše a rytířů kulatého stolu. Zajímavostí na celé hře bude to, že příběh bude možné sledovat buď z hlediska keltské nebo křesťanské kultury. Netřeba dodávat, že oboje cesty nebudou stejné. A kdy? Opět v říjnu, podobně jako Kiss the Sword.

Shrnu-li výše uvedené, sleduji vcelku čistě, kam vedou proudy současného adventuření. Záhady, mystéria a mýty spolu s legendami. To budou hry od Crya, které přijdou v roce 2000. Již Faust nebo Aztec ukázali, kudy by se mohla cesta ubírat, věřím proto, že tyto zmíněné tituly jen prohloubí lačnost po adventurách, kterých je poslední dobou tak dramaticky málo.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

21.  2.  2018 | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A