Rok 2000 ve znamení Cryo Interactive

Od každého produktu (všimněte si, že ne všemu, co Cryo vytvoří, říkám hra), které Cryo Interactive přivedlo na svět, se dá docela přesně očekávat, co bude hra obsahovat. Skvělou hudbu, úžasnou grafiku a pár lehčích adventurních zápletek. Kromě toho ale bude taky většinou notnou část hry tvořit jistý druh encyklopedie, které změní hru v edutainment.
Rok 2000 ve znamení Cryo Interactive
Od každého produktu (všimněte si, že ne všemu, co Cryo vytvoří, říkám hra), které Cryo Interactive přivedlo na svět, se dá docela přesně očekávat, co bude hra obsahovat. Skvělou hudbu, úžasnou grafiku a pár lehčích adventurních zápletek. Kromě toho ale bude taky většinou notnou část hry tvořit jistý druh encyklopedie, které změní hru v edutainment.

V roce 2000 plánuje Cryo Interactive pustit do světa celkem čtyři tituly, které opět zdolají hranice možností klasického PC a předvedou světu, že „to jde“. O některých hrách jsme již slyšeli dříve, nicméně i tak je dobré si všechny čtyři tituly blíže představit. Tím prvním bude hra The Time Machine. O vlivu H.G.Wellse, který nebude jen tím, kdo přispěl ke scénáři svým dílem, ale dokonce se bude ve hře i vyskytovat, není třeba pochybovat. Představte si cestování časem do vzdálených dob – a to oběma směry. Mladý Wells pozná jak hlubokou minulost plnou dinosaurů a pračlověků, ale i přetechnizovaný svět budoucnosti – bude-li jaký. Tato hra by měla vyrazit na světový trh již počátkem dubna.

The Odysee, hra navazující prakticky podobně jako hra Invictus na motivy Helénského Řecka. Půjde o hledání ztraceného manžela. Pokud znáte řecké příběhy, jistě víte, jak dlouhé a strastiplné hledání musela Penelope podstoupit. Jedenáct let čekání bez vidiny konce – z války, jakou Trojská válka byla, se vracelo jen velice málo lidí, a bylo s podivem, že se po jedenácti letech Odyseus vrátil, aby poznal svou postel se stromem místo jedné nohy. Báječný svět starobylého Řecka, který nám Cryo plánuje předložit, by se měl objevit snad již koncem května tohoto roku, což je zpráva navýsost vítaná.

Směsicí historie a fantasy světa, kde dobro je pouze prostředkem k poražení zla, vám přinese na skla monitorů titul Kiss the Sword. Příběh bude začínat v 18. století v Benátkách (ne těch nad Jizerou, ale těch v Itálii). Složitá pouť nepřeberným kvantem dobrodružství bude tím, co bude hru vyznačovat. Nevím, do jaké míry jsou Cryo spřáteleni s RPG žánrem – spousta jejich her byla adventurami, napůl filmy, ale stejně tak i například strategiemi. Nejblíže má tedy z titulů Crya do řádného RPG zřejmě Dreams: To Reality, který již ukázal, kterak zkombinovat dobrou hratelnost, kouzelnou grafiku a soubojový systém. Počkejme ale do doby Invexu, kdy přijde Kiss the Sword na trh.

Čtvrtý titul, který byl nazván již nyní The Sword of Justice, předvede divokou krajinu Anglie sedmého století. Staňte se šlechticem odhalující symboly a stopy zanechané zde mytologií, která ze značné části vychází z myšlenky Artuše a rytířů kulatého stolu. Zajímavostí na celé hře bude to, že příběh bude možné sledovat buď z hlediska keltské nebo křesťanské kultury. Netřeba dodávat, že oboje cesty nebudou stejné. A kdy? Opět v říjnu, podobně jako Kiss the Sword.

Shrnu-li výše uvedené, sleduji vcelku čistě, kam vedou proudy současného adventuření. Záhady, mystéria a mýty spolu s legendami. To budou hry od Crya, které přijdou v roce 2000. Již Faust nebo Aztec ukázali, kudy by se mohla cesta ubírat, věřím proto, že tyto zmíněné tituly jen prohloubí lačnost po adventurách, kterých je poslední dobou tak dramaticky málo.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation má speciální nabídku na Černý pátek, konzole i hry s velkou slevou

Playstation má speciální nabídku na Če…

Sony oznamuje, že v právě probíhající akci Black Friday nabízí ještě atraktivnější cenové podmínky svých produktů.

21.  11.  2017 |
Hrajeme Star Wars Battlefront II: hvězdné války ve 4K

Hrajeme Star Wars Battlefront II: hvěz…

Zapli jsme Xbox One X a rozhodli se vyzkoušet, jak vypadají Hvězdné Války ve 4K. A víte co? Vypadá to parádně!

15.  11.  2017 | | 6 N/A