Rok 2000 ve znamení Cryo Interactive

Od každého produktu (všimněte si, že ne všemu, co Cryo vytvoří, říkám hra), které Cryo Interactive přivedlo na svět, se dá docela přesně očekávat, co bude hra obsahovat. Skvělou hudbu, úžasnou grafiku a pár lehčích adventurních zápletek. Kromě toho ale bude taky většinou notnou část hry tvořit jistý druh encyklopedie, které změní hru v edutainment.
Rok 2000 ve znamení Cryo Interactive
Od každého produktu (všimněte si, že ne všemu, co Cryo vytvoří, říkám hra), které Cryo Interactive přivedlo na svět, se dá docela přesně očekávat, co bude hra obsahovat. Skvělou hudbu, úžasnou grafiku a pár lehčích adventurních zápletek. Kromě toho ale bude taky většinou notnou část hry tvořit jistý druh encyklopedie, které změní hru v edutainment.

V roce 2000 plánuje Cryo Interactive pustit do světa celkem čtyři tituly, které opět zdolají hranice možností klasického PC a předvedou světu, že „to jde“. O některých hrách jsme již slyšeli dříve, nicméně i tak je dobré si všechny čtyři tituly blíže představit. Tím prvním bude hra The Time Machine. O vlivu H.G.Wellse, který nebude jen tím, kdo přispěl ke scénáři svým dílem, ale dokonce se bude ve hře i vyskytovat, není třeba pochybovat. Představte si cestování časem do vzdálených dob – a to oběma směry. Mladý Wells pozná jak hlubokou minulost plnou dinosaurů a pračlověků, ale i přetechnizovaný svět budoucnosti – bude-li jaký. Tato hra by měla vyrazit na světový trh již počátkem dubna.

The Odysee, hra navazující prakticky podobně jako hra Invictus na motivy Helénského Řecka. Půjde o hledání ztraceného manžela. Pokud znáte řecké příběhy, jistě víte, jak dlouhé a strastiplné hledání musela Penelope podstoupit. Jedenáct let čekání bez vidiny konce – z války, jakou Trojská válka byla, se vracelo jen velice málo lidí, a bylo s podivem, že se po jedenácti letech Odyseus vrátil, aby poznal svou postel se stromem místo jedné nohy. Báječný svět starobylého Řecka, který nám Cryo plánuje předložit, by se měl objevit snad již koncem května tohoto roku, což je zpráva navýsost vítaná.

Směsicí historie a fantasy světa, kde dobro je pouze prostředkem k poražení zla, vám přinese na skla monitorů titul Kiss the Sword. Příběh bude začínat v 18. století v Benátkách (ne těch nad Jizerou, ale těch v Itálii). Složitá pouť nepřeberným kvantem dobrodružství bude tím, co bude hru vyznačovat. Nevím, do jaké míry jsou Cryo spřáteleni s RPG žánrem – spousta jejich her byla adventurami, napůl filmy, ale stejně tak i například strategiemi. Nejblíže má tedy z titulů Crya do řádného RPG zřejmě Dreams: To Reality, který již ukázal, kterak zkombinovat dobrou hratelnost, kouzelnou grafiku a soubojový systém. Počkejme ale do doby Invexu, kdy přijde Kiss the Sword na trh.

Čtvrtý titul, který byl nazván již nyní The Sword of Justice, předvede divokou krajinu Anglie sedmého století. Staňte se šlechticem odhalující symboly a stopy zanechané zde mytologií, která ze značné části vychází z myšlenky Artuše a rytířů kulatého stolu. Zajímavostí na celé hře bude to, že příběh bude možné sledovat buď z hlediska keltské nebo křesťanské kultury. Netřeba dodávat, že oboje cesty nebudou stejné. A kdy? Opět v říjnu, podobně jako Kiss the Sword.

Shrnu-li výše uvedené, sleduji vcelku čistě, kam vedou proudy současného adventuření. Záhady, mystéria a mýty spolu s legendami. To budou hry od Crya, které přijdou v roce 2000. Již Faust nebo Aztec ukázali, kudy by se mohla cesta ubírat, věřím proto, že tyto zmíněné tituly jen prohloubí lačnost po adventurách, kterých je poslední dobou tak dramaticky málo.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

19.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Skvělá akční parodie Totally Accurate Battlegrounds dočasně zdarma

Skvělá akční parodie Totally Accurate …

Je to free, tak proč to nezkusit.

7.  6.  2018 |
Agony: přehnaně odporné (recenze)

Agony: přehnaně odporné (recenze)

Kdo ví, třeba každý z nás jednou skončí v pekle. A pokud to tam vypadá jako v Agony, rozhodně se nemáme na co těšit.

7.  6.  2018 | | 3 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 8 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |