Rozhovor s Markem Španělem o Operation Flashpoint Resistance

Není to tak dávno, co Bohemia Interactive Studio vyslyšeli žádosti fanoušků a rozšířili tak možnosti hráčů ve Flashpointu datadiskem Red Hammer. Neuplynulo ani pár měsíců a už je oficiálně oznámen další. Bude se jmenovat Resistance a tentokrát si v něm vyzkoušíte, jak se cítí jeden takový neobyčejný občan před vypuknutím známého konfliktu ve Flashpointu. O hře jsme si povídali s Markem Španělem.
Rozhovor s Markem Španělem o Operation Flashpoint Resistance

Marek ŠpanělO připravovaném datadisku Resistance už jsme jednou psali, takže už jenom stručně: Tento datadisk se bude odehrávat několik let před původní hrou na blízkém ostrůvku Nogovo, který byl v podstatě sovětským satelitem. Pak však došlo ke změně poměrů a Nogovo se stalo demokratickým státem. Na tomto ostrůvku žije i bývalý příslušník speciálních jednotek Viktor Troška, který se po mnohaleté službě rozhodl prožít klidné stáří na svém rodném ostrově. Jenže co se nestane, ostrov napadne sovětská armáda. A tak musí Viktor vyhrabat z kůlny své staré dobré nádobíčko, vyleštit sniperku a vydat se proti obrovské přesile vojáků SSSR. To byl ve stručnosti stručný nástin děje a teď už dejme slovo Marku Španělovi, který nám o hře prozradil trochu víc.

Doupě: Flashpoint se stal v podstatě kultovní hrou. Prodalo se neuvěřitelné množství kopií, získal mnoho prestižních cen. Jakého ocenění si ceníte nejvíce?

Marek Španěl:Velkým oceněním byl titul jako „Hra roku“ v americkém časopise Computer Gaming World. To jsem opravdu nečekal, udělují tuto cenu již téměř patnáct let, a cenu před Flashpointem získaly hry jako SimCity, Civilizace, Doom, Diablo ci Half-Life. Velmi si vážím i ocenění jako nové vývojářské studio roku na Game Developers Choice awards na nedávné konferenci herních vývojářů v San José, neboť tato cena je udílena samotnými herními vývojáři.

Operation Flashpoint Resistance   Operation Flashpoint Resistance

Doupě: Jak dlouho už vyvíjíte připravovaný datadisk Resistance?

M.Š.:Zhruba půl roku.

Doupě: Existuje už nějaké hratelná verze hry? V jakém stádiu vývoje hry jste?

M.Š.: Ano. Vzhledem k tomu, že se nejedná o zcela novou hru, tak vlastně máme co hrát od úplného začátku. Nyní jsme v tom stádiu, že musíme vše dokončit během jednoho měsíce a naložili jsme si toho opravdu hodně.

Doupě: V podstatě třetí Flashpoint – třetí úhel pohledu na stejný konflikt. Inspirovali jste se u Half-life?

M.Š.: Half-Life jsme v této souvislosti vůbec nepřemýšleli. Celý příběh a zasazení vlastně vyšly tak nějak samozřejmě, bylo to zcela přirozené zasazení. A pro upřesnění: toto již není stejný konflikt, ale zcela jiná válka, ve které Američané ani nejsou přímo zainteresováni, takže celkové vyznění je o dost jiné.

Doupě: Bude to poslední datadisk k Flashpointu nebo chystáte další?

M.Š.: Bude to nejspíš poslední klasický datadisk, protože my se již chceme naplno věnovat naši příštím hrám. Přesto jsou určité možnosti, hlavně díky vojenskému simulátoru VBS1 odvozeném z Flashpointu, díky kterým bychom hráčům Flashpointu mohli ještě něco většího nabídnout. Uvidíme, ale teď se stejně naplno soustředíme jen na Resistance.

Operation Flashpoint Resistance   Operation Flashpoint Resistance

Doupě: Znamená osoba Viktora Trošky, že se dočkáme více partyzánských misí a úkolů?

M.Š.: Přesně tak.

Doupě: Nepřijdou zkrátka ani fanoušci „tankových“ misí?

M.Š.: To určitě ne. Navíc v jednotlivých misích mimo kampaň se soustředíme hlavně na to, nabídnout klasický typ misí jak ho znají hráči z původního Flashpointu.

Doupě: Kolik misí celkově Resistance nabídne?

M.Š.: Pro hru jednoho hráče zhruba 20.

Doupě: Dostane se hráč stará známá místa (původní ostrovy)? Setká se s původními postavami?

M.Š.: Na původní ostrovy se v kampani nedostane. Nový ostrov je sám o sobě dost velký a navíc má výrazně lepší grafiku, takže by takový přechod asi nebyl příliš přirozený.

Doupě: Slibujete nová vozidla, můžete uvést příklady?

M.Š.: Motorka a autobus.

Doupě: Nové zbraně zní také slibně. Jaké to budou?

M.Š.: Pokud se to podaří, tak to bude hlavně jeden úplně nový typ zbraně, který dosud ve hře opravdu chyběl.

Doupě: V jakém směru se má zlepšit grafika? Neovlivní to negativně nároky na HW?

M.Š.: Především se bude jednat o vyšší rozlišení textur a detailnější modely, ale také o vylepšení vykreslovaní krajiny a detailnější osvětlení. Co se týče HW, tak se nyní zaměřujeme hlavně na grafické karty s podporou HWTL. Zatímco původní Flashpoint jsme z větší časti vytvořili na počítačích s Voodoo 2/3, nyní již všichni hru hrajeme především na kartách GeForce 2/3. Takže Resistance sice stále lze hrát i na počítačích se staršími grafickými kartami, ale příliš už si s tím hlavu nelámeme. Jinak se snažíme vše co nejvíc optimalizovat, takže dopad na ostatní hardwarové komponenty snad nebude až tak drastický.

Doupě: Jaké bude plánované vylepšení multiplayeru?

M.Š.: Především se jedná o zcela přepracovaný multiplayer kód, od kterého si slibujeme hlavně možnost plynulejší hry případně i více hráčů na internetu. Dále také kompletně přepracováváme připojení k multiplayerové hře, aby bylo rychlejší a přehlednější.

Operation Flashpoint Resistance   Operation Flashpoint Resistance

Doupě: Slyšel jsem, že Resistance vyjde koncem června. Stihnete to?

M.Š.: Uděláme pro to maximum.

Doupě: Můžete trošku poodkrýt Vaše další plány?

M.Š.: Po Resistance se chceme již naplno soustředit na vývoj našich her příští generace. Také se budeme snažit prosadit s VBS1, protože nám to pomůže zůstat na technologické špičce, no a to nám zase pomůže vytvořit v budoucnu co nejlepší hry. Ale nové hry se od nás nedočkáte dříve, než za dva roky, takže zatím nemá příliš smysl prozradit cokoli bližšího.

Doupě: Děkuji za rozhovor.

Co dodat? Vypadá to, že fanoušci Flashpointu se nebudou nudit ani o prázdninách. Resistance vypadá velice slibně a ostudu asi BI Studiu neudělá.

Oficiální stránka hry (http://www.bistudio.com/resistance/).

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

7.  9.  2020 | | 14 N/A
Mafia je zpět a vypadá skvěle. Hra dostala vylepšenou grafiku i příběh

Mafia je zpět a vypadá skvěle. Hra dostala vylepše…

Legendární Mafia se vrací ve svém remaku, ale není to jen nový vizuál, co hra přinese. Vlastně působí úplně jinak, než jako ta hra, kterou jsme hráli před lety.

3.  9.  2020 | | 47 N/A
Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uchem uvnitř

Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uc…

Ubisoft už trápí bugy i v reálném životě.

10.  9.  2020 | | 5 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: výběr toho nejlepšího na PS4 a Division zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: výběr toho nejlepšího …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

5.  9.  2020 |