Roztomilá 3D – aneb nesmrtelní cartoon heroes

Postavy populárních 3D her již byly od dob Wolfensteina nejrůznější. Byli tu tajní agenti a agentky, slavné osobnosti i zcela neznámí teenageři, krásní mladí lidé i oškliví mutanti. Nikdy za celou dobu ale nebyly hlavními postavami přímo cartoonové postavy, byť příběhem, ale rozhodně ne svým vzhledem přímo ve hře.
Roztomilá 3D – aneb nesmrtelní cartoon heroes
Postavy populárních 3D her již byly od dob Wolfensteina nejrůznější. Byli tu tajní agenti a agentky, slavné osobnosti i zcela neznámí teenageři, krásní mladí lidé i oškliví mutanti. Nikdy za celou dobu ale nebyly hlavními postavami přímo cartoonové postavy, byť příběhem, ale rozhodně ne svým vzhledem přímo ve hře.

No Escape je pohodová multiplayerová 3D střílečka. Hlavní důraz je ve hře kladen především na zábavu a humor, než na realitu a fyzikální model, i když samozřejmě ani ten se nesmí podcenit. Zajímavé je už například třeba jen to, že se hra podobně jako například Moonshine Runners bude odehrávat na zemi ve tvaru koule, takže se brzy dostanete zpět na místo, odkud jste přišli. To všechno umožňuje Funcomácký vlastní engine nazvaný Randy. Zajímavý nápad, malého prince a jeho drobné planetky jsem měl rád.

No EscapeNo Escape

No Escape

Původně se mělo jednat o čistokrevný multiplayer, tedy podobnou oddechovou záležitost plnou napětí, jako například Unreal Tournament nebo Quake III Arena. Tlak veřejného mínění byl zřejmě neúprosný – takže součástí hry bude rovněž i singleplayerová mise. Budete si moci vybrat mezi jednou z osmi postav, které se ve hře nachází. Každá má své specifikace, které ji determinují – nejde tedy jen o kosmetickou změnu, kdy bude hrdina trousit své rozumy ženským či mužským hlasem, ale přímo schopnosti se budou lišit podle zvoleného charakteru. I když… uvidíme, do jaké míry tuto zajímavou myšlenku dotáhnou autoři do konce.

Dánský Funcom, který má No Escape na svědomí, patří k velice rychle rostoucím firmám dneška. Mají za sebou vynikající hru The Longest Journey, mimo toho současně s No Escape připracují Anarchy Online, tedy masivně multiplayerovou záležitost. No… na podzim uvidíme, v tu dobu se totiž No Escape dostane na trh (měl by – jedná se o 3D akci, která by měla možnost uspět i na našem trhu).

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

dnes | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

dnes | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |