RPG Arcanum podle Verneho...

Všichni z nás si jistě velmi dobře pamatují Fallout, ten herní RPG skvost. A teď si představte, že od původního vývojového týmu se oddělilo několik programátorů, designérů a dalších, kteří založili svou vlastní společnost Troika Games a chystají zcela nové RPG, které by mohlo Fallout klidně pokořit! A jmenuje se Arcanum.
Arcanum je tradiční fantasy svět, promíchaný s trochou Tolkiena a zalitý lžičkou Anglie 18. století. Vyskytují se zde klasické fantasy rasy, jako trpaslíci, elfové, orkové, dokonce budete mít i možnost kouzlení, ale také "nové" technologie, výrazně podobné představám Julese Verna (tedy ocel a pára). Příběh začíná v okamžiku vraždy jakési osoby. Než tato osoba skoná, stačí vám dát ještě jistý předmět a říct jméno člověka, kterému ho máte doručit. Tím se neotvírá příliš mnoho možností pro nelineární příběh - víte co musíte udělat a jdete přímo za tím, takže hra bude mít naopak lineární příběh s patnácti hlavními questy a více než stovkou podružných. Čistý herní čas by se podle Troika Games měl pohybovat kolem sta hodin.

K tomu by mělo přispět i jednoduché ovládání a přehledný interface, lehce podobný Falloutu (proč zlepšovat něco, co je téměř dokonalé?). Co je velmi překvapivé, že hra nebude obsahovat pouze singleplayer, ale také multiplayer. Zatím není známo pro jaký přesně počet hráčů, ale stejně - samotná idea multiplayeru v takovémto druhu RPG je velmi zajímavá. Multiplayerové mapy mají být odlišné od těch single a hra se má podobat spíše Diablu, jen s více RPG elementy.

Dokonalé počítačové zpracování představ z knih Julese Verna.Množství různorodého vybavení je silným prvkem hry.

Se svými více než dvěma sty protivníků se Arcanum zařadí na špici role-playing her. Boj proti nim bude, jak se stává zvykem, možný buď na tahy nebo v reálném čase. Zbraní bude také velké množství, i pomineme-li kouzla. Na výběr budou např. sečné zbraně, jako sekery, meče, ale i střelné zbraně a luky, na obranu vám jistě dobře poslouží štíty. Samozřejmě, že narazíte na množství "ne-herních" (NPC) postav, od kterých budete moct získávat řešením zadaných úkolů zkušenosti či je verbovat do své party.

 Některé lokace se opravdu velmi podobají Falloutu. Názorný příklad propracované grafiky.

Vy sami si na začátku hry budete moct svoji postavu bohatě konfigurovat a dokonce i vlastnoručně grafiky ztvárnit. Samozřejmě je tu volba rasy (celkem 7) a pohlaví, ale také dalších vlastností, které se základně dělí na fyzické (síla, krása, atd.) a mentální (inteligence, vůle, atd.). Takzvaných "skills", neboli dovedností, bude celkem 16 rozdělených do čtyř kategorií. Neméně důležitou součástí hry bude systém kouzel, čítající na 80 různých magických dovedností, rozdělených do 16 kategorií, každá z nich s pěti obtížnostními úrovněmi.

Tvůrci naštěstí nepropadli dnešní všeobjímající 3D mánii a tvoří Arcanum v klasické 2D izometrické grafice, v rozlišení 800x600 se 16ti bitovými barvami. Jak je vidět, mají se příznivci RPG žánru již na podzim tohoto roku na co těšit.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 76 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

včera | | 4 N/A