RSS: Doupě vás informuje okamžitě „až do domu“!

Před několika dny jsme na Doupěti spustili novou službu. Pod její tajuplnou zkratkou RSS se skrývá možnost nechat se celý den průběžně informovat o novinkách z herního světa bez nutnosti neustále aktualizovat okno ve webovém prohlížeči. Novinky vám bez meškání dorazí přímo na váš počítač. Vše co k tomu potřebujete se dozvíte v tomto článku.
RSS: Doupě vás informuje okamžitě „až do domu“!

Ne nadarmo je dnešní doba označována za informační věk. Informace se na nás valí ze všech stran, z televize, novin, časopisů nebo internetu. Aby se člověk v té záplavě zpráv neztratil, musí si mezi nimi umět vybrat a jejich vyhledání nesmí zabrat moc času. Právě proto vznikla služba RSS, která většinu práce udělá za vás.

Co je to RSS?

RSS (Resource Description Format Site Summary) je systém, který po nainstalování prográmku a nastavení internetových adres automaticky provádí pravidelnou kontrolu podle příslušného zadání a vyhledává, co se na nich změnilo. Pokud žádné novinky nenajde, nic zajímavého se nestane. Když však obsah není totožný s daty z předchozí kontroly, prográmek je schopný vybrat si nejnovější informace a oznámit je uživateli.

A co to má společného s Doupětem?

My se ale nyní raději podíváme na to, co RSS přináší v praxi vám čtenářům. Jistě jste si všimli určitých změn na našem serveru ze začátku září. Jednou z nich byla i nová koncepce zpravodajství na Doupěti, které je podrobnější a rozsáhlejší než kdy předtím. Každý den vám přinášíme spoustu zpráv z dění okolo her, herního byznysu a dalších oblastí (HW apod.). Jelikož jsou však možnosti naší homepage omezené na 8 takovýchto zpráv zobrazených v jednu chvíli, mohlo se stát, že vám zajímavá bleskovka utekla, resp. díky dalším zprávám vydaným v krátkém intervalu po sobě již nebyla na titulce vidět.

Právě RSS zaručí, že vám neunikne ani jedna zpráva, kterou na Doupěti vydáme. Po týdenní dovolené nebo několikahodinové návštěvě příbuzných jedním pohledem v přehledném okně zjistíte, co všechno vám uniklo. Samozřejmě to samé nabízíme i formou každodenního newsletteru, ovšem zde budete mít všechno přehledně na jednom místě.

Druhou velkou devizou tohoto sytému je rychlost. Každou zprávu dostanete okamžitě (řádově v několika minutách) na váš počítač. Už nemusíte znova a znova procházet stránky při čekání na vydání očekávané demoverze, ohlášení nových her či ukončení vývoje - vše se dozvíte takřka ihned. Krom bleskovek se díky RSS dozvíte i o všech nově vycházejících článcích opět vzápětí poté co je vydáme.

Návod - co je potřeba k RSS 

Vše co k zprovoznění RSS potřebujete je jeden malinký program. Těch existuje velké množství, my si vše ukážeme a vysvětlíme na příkladu FeadReaderu. FeedReader má 1,20 MB a můžete si jej stáhnout přímo z Doupěte.

Po bleskové instalaci spusťte program kliknutím na zástupce na ploše. Otevře se vám okno programu rozdělené do několika částí.

V hlavní liště vyberte příkaz "New" a do nově otevřeného okna zadejte http://www.doupe.cz/system/RSS.xml.

Klepněte na tlačítko "Next". V dalším okně si nastavíte název složky a pomocí "Finish" ukončíte tento jednoduchý proces.

Všimněte si, že nyní se vám v levé části obrazovky v podsložce "New threads" objevil adresář Doupě. Když na něj kliknete, program na vás hned vybafne s prémiovou várkou nejnovějších informací, které se zobrazí v okně vpravo.

Pokud vás některá ze zpráv zaujme, klikněte na ni a v dolní části obrazovky si ji odkazem na "Read on" můžete přečíst přímo ve FeedReaderu bez nutnosti otevírání externího prohlížeče.

Všechny důležité nastavení od počtu zobrazovaných zpráv přes interval aktualizace po specifikaci pro připojování přes proxy server se nacházejí v horní liště pod tlačítkem Properties.

Pokud necháte FeedReader spuštěný, bude se vám od této chvíle každá novinka hlásit rotací ikonky programu ve spodní liště (vedle hodin) a speciálním oknem se sdělením.

Doupě není jediné

Nejlepší na celém systému je, že má univerzální použití. I přesto, že je nastavení RSS programu otázkou několika minut, nejedná se o věc, kterou byste instalovali jen kvůli zprávám z herní oblasti. Spousta zpravodajských serverů již tento systém používá nebo jej připravuje spustit. Stačí se informovat a pak si můžete jednoduše vybrat internetové magazíny, které vás zajímají, a místo ranního kávového posezení nad novinami nejnovější zprávy získávat přímo z nejaktuálnějších zdrojů na jedné obrazovce.

Místo čtení novin si raději stáhněte program FeedDemon (www.feeddemon.com), pak budete mít všechny důležité informace pěkně při ruce

RSSmánie postihla i všechny naše sesterské weby. Po zadání následujících adres budete dostávat pravidelný přísun novinek ze světa mobilních telefonů (MobilMania), informačních technologií (Živě) nebo třeba praktické rady pro vaši peněženku (Osobní finance).

http://www.zive.cz/system/RSS.xml
http://www.autorevue.cz/system/RSS.xml

 

Váš názor Další článek: Vyzkoušejte akci Apocalyptica japonského Konami!

Témata článku: , , ,Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Formuláře bez tisk. Jak snadno vyplňovat a podepisovat formuláře přímo v mobilu [NÁVOD]

Formuláře bez tisk. Jak snadno vyplňovat a podepisovat formuláře přímo v mobilu [NÁVOD]

Ať už jde o papírový formulář, nebo statické PDF, pro vyplnění lze použít vynikající aplikaci od Adobe. Kromě rychlého vkládání údajů umí chytře skenovat papírové dokumenty a převádět vyfotografované podpisy.

Stanislav Janů
PDFNávody
DJI Mini 3 Pro: Tohle by mohl být nejlepší rekreační dron pro letošní léto

DJI Mini 3 Pro: Tohle by mohl být nejlepší rekreační dron pro letošní léto

** DJI představilo třetí generaci svých nejmenších dronů Mini ** A pozor, už to není žádné ořezovátko. Konečně dorazil autopilot ** Také ale výrazně poskočila cena

Jakub Čížek
DJIDrony
Motorola Edge 30. Tenká stylovka má šmrnc i výkon. Přesto bude ve stínu modelu Pro

Motorola Edge 30. Tenká stylovka má šmrnc i výkon. Přesto bude ve stínu modelu Pro

** Telefon je opravdu tenký, což jsme ověřili šuplerou i obtížnějším zvedáním ze stolu ** Má ale dostatek výkonu a nadějný fotoaparát ** Za 11 tisíc korun může jít o zajímavou koupi.

Martin Miksa
Vyšší třídaVideo
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Co dokáže československý salvový raketomet RM-70

Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Co dokáže československý salvový raketomet RM-70

** Oživený výčet zbraní, které zaujmou technologickým řešením ** Neděláme si nárok na kompletní výčet** Informace často chybí, a tak se snažíme kličkovat mezi propagandou

Jakub Čížek
UkrajinaZbraněRuskoArmáda
Vyrobte si elektřinu sami. S dobře vybranou fotovoltaikou vás nebude trápit zdražování, Rusko a vlastně ani vlastní stát

Vyrobte si elektřinu sami. S dobře vybranou fotovoltaikou vás nebude trápit zdražování, Rusko a vlastně ani vlastní stát

Zdražení se na nás valí ze všech stran a nejvíce se týká energií. Ať už je to plyn, pohonné hmoty, nebo elektřina. Z těchto tří můžete nejvíce zahýbat právě s elektřinou, a to investicí do fotovoltaické elektrárny. Podívejme se objektivním pohledem, pro koho je vhodná, a komu se naopak vůbec nevyplatí.

Jiří Kuruc
EnergetikaFotovoltaika
Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

** Americké letectvo chce v nejbližší době postavit a otestovat prototyp nového samohybného děla ** To by mělo být schopné sestřelovat střely s plochou dráhou letu ** Při tom bude využívat munici určenou původně pro railgun

Stanislav Mihulka
VojenstvíUSA