RSS: Doupě vás informuje okamžitě „až do domu“!

Před několika dny jsme na Doupěti spustili novou službu. Pod její tajuplnou zkratkou RSS se skrývá možnost nechat se celý den průběžně informovat o novinkách z herního světa bez nutnosti neustále aktualizovat okno ve webovém prohlížeči. Novinky vám bez meškání dorazí přímo na váš počítač. Vše co k tomu potřebujete se dozvíte v tomto článku.
RSS: Doupě vás informuje okamžitě „až do domu“!

Ne nadarmo je dnešní doba označována za informační věk. Informace se na nás valí ze všech stran, z televize, novin, časopisů nebo internetu. Aby se člověk v té záplavě zpráv neztratil, musí si mezi nimi umět vybrat a jejich vyhledání nesmí zabrat moc času. Právě proto vznikla služba RSS, která většinu práce udělá za vás.

Co je to RSS?

RSS (Resource Description Format Site Summary) je systém, který po nainstalování prográmku a nastavení internetových adres automaticky provádí pravidelnou kontrolu podle příslušného zadání a vyhledává, co se na nich změnilo. Pokud žádné novinky nenajde, nic zajímavého se nestane. Když však obsah není totožný s daty z předchozí kontroly, prográmek je schopný vybrat si nejnovější informace a oznámit je uživateli.

A co to má společného s Doupětem?

My se ale nyní raději podíváme na to, co RSS přináší v praxi vám čtenářům. Jistě jste si všimli určitých změn na našem serveru ze začátku září. Jednou z nich byla i nová koncepce zpravodajství na Doupěti, které je podrobnější a rozsáhlejší než kdy předtím. Každý den vám přinášíme spoustu zpráv z dění okolo her, herního byznysu a dalších oblastí (HW apod.). Jelikož jsou však možnosti naší homepage omezené na 8 takovýchto zpráv zobrazených v jednu chvíli, mohlo se stát, že vám zajímavá bleskovka utekla, resp. díky dalším zprávám vydaným v krátkém intervalu po sobě již nebyla na titulce vidět.

Právě RSS zaručí, že vám neunikne ani jedna zpráva, kterou na Doupěti vydáme. Po týdenní dovolené nebo několikahodinové návštěvě příbuzných jedním pohledem v přehledném okně zjistíte, co všechno vám uniklo. Samozřejmě to samé nabízíme i formou každodenního newsletteru, ovšem zde budete mít všechno přehledně na jednom místě.

Druhou velkou devizou tohoto sytému je rychlost. Každou zprávu dostanete okamžitě (řádově v několika minutách) na váš počítač. Už nemusíte znova a znova procházet stránky při čekání na vydání očekávané demoverze, ohlášení nových her či ukončení vývoje - vše se dozvíte takřka ihned. Krom bleskovek se díky RSS dozvíte i o všech nově vycházejících článcích opět vzápětí poté co je vydáme.

Návod - co je potřeba k RSS 

Vše co k zprovoznění RSS potřebujete je jeden malinký program. Těch existuje velké množství, my si vše ukážeme a vysvětlíme na příkladu FeadReaderu. FeedReader má 1,20 MB a můžete si jej stáhnout přímo z Doupěte.

Po bleskové instalaci spusťte program kliknutím na zástupce na ploše. Otevře se vám okno programu rozdělené do několika částí.

V hlavní liště vyberte příkaz "New" a do nově otevřeného okna zadejte http://www.doupe.cz/system/RSS.xml.

Klepněte na tlačítko "Next". V dalším okně si nastavíte název složky a pomocí "Finish" ukončíte tento jednoduchý proces.

Všimněte si, že nyní se vám v levé části obrazovky v podsložce "New threads" objevil adresář Doupě. Když na něj kliknete, program na vás hned vybafne s prémiovou várkou nejnovějších informací, které se zobrazí v okně vpravo.

Pokud vás některá ze zpráv zaujme, klikněte na ni a v dolní části obrazovky si ji odkazem na "Read on" můžete přečíst přímo ve FeedReaderu bez nutnosti otevírání externího prohlížeče.

Všechny důležité nastavení od počtu zobrazovaných zpráv přes interval aktualizace po specifikaci pro připojování přes proxy server se nacházejí v horní liště pod tlačítkem Properties.

Pokud necháte FeedReader spuštěný, bude se vám od této chvíle každá novinka hlásit rotací ikonky programu ve spodní liště (vedle hodin) a speciálním oknem se sdělením.

Doupě není jediné

Nejlepší na celém systému je, že má univerzální použití. I přesto, že je nastavení RSS programu otázkou několika minut, nejedná se o věc, kterou byste instalovali jen kvůli zprávám z herní oblasti. Spousta zpravodajských serverů již tento systém používá nebo jej připravuje spustit. Stačí se informovat a pak si můžete jednoduše vybrat internetové magazíny, které vás zajímají, a místo ranního kávového posezení nad novinami nejnovější zprávy získávat přímo z nejaktuálnějších zdrojů na jedné obrazovce.

Místo čtení novin si raději stáhněte program FeedDemon (www.feeddemon.com), pak budete mít všechny důležité informace pěkně při ruce

RSSmánie postihla i všechny naše sesterské weby. Po zadání následujících adres budete dostávat pravidelný přísun novinek ze světa mobilních telefonů (MobilMania), informačních technologií (Živě) nebo třeba praktické rady pro vaši peněženku (Osobní finance).

http://www.zive.cz/system/RSS.xml
http://www.autorevue.cz/system/RSS.xml

 

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

13.  12.  2017 | | 19 N/A
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na skvělé nové pařby

Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na s…

Vánoce jsou za rohem a náš seriál speciálů je u konce. Pro majitele herní konzole Xbox One tady máme několik letošních tipů na dárek.

včera | | 5 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

30.  11.  2017 |
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Herní agenda: pochmurný listopad plný božích her

Herní agenda: pochmurný listopad plný …

Konec roku se blíží a hráčská komunita se stále těší z nových AAA titulů. Ne v každém případě to ale vyjde a v minulém měsíci jsme zaznamenali pár průšvihů, které se dostaly i mimo herní svět. Nebudeme ale listopad brát tak negativně. Přece jenom se v něm objevilo pár světlých chvil, které byste rozhodně neměli minout.

2.  12.  2017 |
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A