Runaway – zatraceně dobrá adventura

V dnešní době „frčí“ v hraní asi tak 4 věci. 3D akce, strategie, sporty a konečně adventury. Tento žánr je v posledních měsících velice žádaný. Nesmíte se divit. Nejen, že většina tohoto zboží je zábavná, je i výnosná. A proto to na herním trhu začíná být velmi zajímavé. Mezi sebou se předhánějí develpeři a my jen čekáme, co bude lepší...
Runaway – zatraceně dobrá adventura
Dnes vám představím opět jeden zajímavý kousek. Jedna skvělá americká adventka Runaway se bude snažit konkurovat Monkey Islandu 4 či G.Goodmatovi... Jsem zvědav, jestli má šanci na úspěch. Někdo si může myslet, že takový Monkey Island 4 je nejkvalitnější adventura na herním poli. Možná ano, ale možná taky ne. Je tu ještě totiž nová (na první pohled skvělá) adventka - Runaway. Její výrobci, Pendulos Studios, jí charakterizují jako komediální hru s 2D grafikou.

Příběh (s mojí velmi lámanou angličtinou:)) jsem překládal z developer listu, takže buďte shovívaví:)) Hlavní hrdina hry - Brian - student - je v New Yorku uvězněn mafií. Ta po něm něco chce (něco přechovává či co), ale co pak? Samozřejmě se Brian pokusí o útěk (stejně jako Desperado:)), a to se záhadným striptýzovým tanečníkem. Kteří jsou ale jeho opravdoví kamarádi, to se ukáže až si hru zahrajete... Mimo jiné ho napadne i pokusit se o útěk se zajímavou a také velmi bohatou dívkou...

RunawayRunaway

Poslední hra vývojového týmu Pendulos Studios byla také adventura, ba nepříliš známá. Vzpomene si někdo na Igor Objective Uikokahonia? Heh. Asi ne, ale mám takový pocit, že demoverze tohoto nepříliš zdařilého kousku se objevila na některém z cover cd jednoho z PC časopisů. Nepříliš působivé a hlavně grafika velmi silně připomínající Indiana Jonese 4... Mimo jiné byl Igor distribuován pouze v USA, takže většina českých hráčů si rozhodně na své nepřišla. U Runaway to je samozřejmě zcela naopak. Distribuce by měla být i v Evropě, takže se tohoto zdařilého kousku snad dočkáme.

Vizuální zpracování (nebo-li grafika) je zatím na první pohled perfektní. Možná grafika někomu připomene kousek z Gabriela Knighta 3 či část z připravovaného G. Goodmata, ale na všechny strany se jistě shodneme v tom, že Runaway patří k těm lepším. Totiž kombinace 2D s 3D animacemi je dosti v kurzu a bude se využívat častěji a častěji. Pendulos Studios slibují skvělé světelné efekty nebo paralaxní scrolling, což je vlastně v podstatě již standard.

Hudba, zvukové efekty a další věci okolo moc známí nejsou, ale jistě si na nich dají vývojaři záležet. Proč by také ne, když takový G.Goodmate nebo dokonce i český Ron Loo sázejí hodně právě na toto téma. Nová adventura Runaway je hotova již z 90% procent, což znamená, že se snad na Vánoce dočkáme další pecky na herním trhu...! Držte palce.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |