Rune - první dojmy a screenshoty

Severské dálavy před mnoha a mnoha stoletími jsou nejen domovským prostředím Vikingů, ale i prostředím, do kterého je zasazen děj chystané akční adventure (nebo adventurní akce) Rune.

Human Head Studios vypustili v tomto týdnu pár nových screenshotů ze své připravované hry Rune, což je žánrově něco mezi 3D akcí a adventure plnou bojovných Vikingů, trpaslíků a jiných podivných kreatur, s kterými skandinávští rodiče straší své děti, když zlobí. Vikingskou tématiku protlačila do herního světa logická hříčka Lost Vikings a jak to tak vypadá, bude Rune popularizovat severskou historii ještě lépe.

     

Většině z vás asi název Human Head Studios neřekne vůbec nic, ale vězte, že lidé skrývající se pod křídly této firmy už mají leccos úspěšného za sebou. A když říkám leccos, myslím tím například Hexen, Heretic nebo Take No Prisoners, takže o zkušenosti evidentně nemají nouzi.

     

Společné dílo Human Head Sudios, Epicu a GOD poběží na vylepšeném enginu Unrealu, který je ostatně pro vykreslování nehostinných pustin protkaných jeskyněmi jako stvořený. Zmíněná vylepšení se týkají například animace postav, systému LOD - "Level of Detail" (přidávání a ubírání počtu polygonů v závislosti na tom, zda se postava vzdaluje nebo přibližuje) nebo AI nepřátel (no, tím se chlubí dneska skoro každá nová hra, uvidíme, jestli Rune přijde s něčím opravdu dobrým).

     

Ocitnete se v roli vikingského mladíka Ragnara, s kterým budete putovat mýtickými kraji a hrdinskými rozmachy meče, sekery nebo nože likvidovat hordy nepřátel. Zbraně poražených, které by jinak zůstaly opuštěně ležet na zemi a čekalo by je jenom potupné rezavění, můžete sebrat a obohatit jimi svůj zabijácký repertoár. Kleptománii však musíte držet na uzdě, protože unesete jen určité množství předmětů. Smyslem vaší pouti je nalezení odpovědí na naléhavé otázky související se životem a smrtí vašich soukmenovců - a vy jste jediný kandidát na titul hrdinného obránce principu dobra.

     

Vydání je zatím ohlášeno na druhou polovinu příštího roku a za tu dobu se může ledacos změnit. V případě Rune se však zřejmě můžeme začít těšit už teď, protože všechno nasvědčuje tomu, že kurs je nastavený správným směrem a tak to může skončit jedině dobře.

     

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |16 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce