Rychlost v hlavní roli – Rollcage Stage II

Máte rádi automobilové závody za monitorem a také jste vždy litovali, že autíčka jezdí moc pomalu? No pak právě pro vás připravila firma Psygnosis pokračování skvělé hry Rollcage Stage s pořadovým číslem 2. Předem upozorňuji, že pokud jste nehráli dosud žádnou jinou závodní hru, neměli byste touto rozhodně začínat.
Rychlost v hlavní roli – Rollcage Stage II

Žánr: závodní hra
Minimum: Pentium 266, 64 RAM, 3D karta
3D: ano
Multiplayer: ano
Výrobce: Psygnosis
Distributor:
Take 2 Interactive

Máte rádi automobilové závody za monitorem a také jste vždy litovali, že autíčka jezdí moc pomalu? No pak právě pro vás připravila firma Psygnosis pokračování skvělé hry Rollcage Stage s pořadovým číslem 2. Předem upozorňuji, že pokud jste nehráli dosud žádnou jinou závodní hru, neměli byste touto rozhodně začínat.

Rollcage Stage IIRollcage Stage II

Na rozdíl od všech ostatních, dostupných na trhu, porušuje Rollcage všechny pravidla. Nejezdíte podle silničních pravidel, rychlostní limit dodržujete jen před sešlápnutím pedálu a své soupeře nejen předjíždíte, ale také z trati sestřelujete různými zbraněmi, popřípadě se trefujete do okolních staveb, aby spadly na jezdce za vámi. Ale nebojte, skutečně jde ještě o závody.

Rollcage Stage IIRollcage Stage II

Po vychutnání rychlého, dobře sestříhaného a akčně působícího dema máte na výběr několik variant. Buď budete závodit jako o život s počítačem nebo s vašimi přáteli. Multiplayer funguje nejen přes Internet, ale také na jednom počítači a to až pro 4 hráče. I když není ovládání pro více hráčů nejjednodušší jistě tuto možnost ocení každý, kdo nerad hraje sám. Pro příznivce Playstationu je však zpráva o volbě až čtyř hráčů jistě více než potěšující.

Rollcage Stage IIRollcage Stage II

Rollcage Stage IIRollcage Stage II

Ale věnujme se možnosti hrát jako jeden proti počítači. Kromě nabídky aut, která se rozšiřuje podle počtu získaných trofejí, máte na výběr i typ závodu. Klasický závod na čas, kdy se vám soupeři budou plést pod kola a trať všelijak „zpestřovat“, pak trénink bez protihráčů a časový závod na komplikovanější trati, který si musíte zamilovat. Jak jsem již předeslal dříve, závod v pravém slova smyslu není na pořadu dne. Když vás někdo předjede, nemusíte hned být rychlejší abyste ho odrovnali, stačí mít tu správnou zbraň na jeho sestřelení nebo bonus na přidání plynu. Všechny bonusy, ať už útočného, obraného či jiného charakteru sbíráte na trati a většinou jsou šikovně umístěné, takže na ně narazíte jen pokud pojedete vzhůru nohama, což věřte že můžete opravdu často nebo po kraji silnice. No silnice, pokud vám hliněné tratě ohraničené zábradlím s futuristickými stavbami uprostřed a ufo letícím nad hlavou budou silnice připomínat. Závod má spád. Stačí jediné zaváhání nebo škobrtnutí o kámen a můžete z tratě vykolejit a z prvního místa jste rázem poslední. Musíte si během hry navyknout nejen na úžasnou rychlost, ale také velmi specifické tratě, na nichž odvedli grafici opravdu dobrou práci. Co jen přidává hře na kouzle je fakt, že všechny auta jsou oboustranné, tudíž nemůžete spadnout na střechu a znovu nasazování do hry tu neexistuje (kromě zmíněného vyjetí z tratě). Jakmile si na rychlost závodu člověk zvykne, pak ocení i to, že rozehrání dalšího a samotná orientace v menu má podobné tempo. Když jsme u té nabídky, je laděná velmi funky a příjemně se v ní orientuje. Žádné zdlouhavé odpočítávání na začátku, žádné zbytečné ovace na konci. Pokud si však chcete vychutnat svou jízdu znovu, máte k dispozici skvělé opakování závodu, které pro svou propracovanost hodnotím opravdu vysoko. Během opakování závodu se kamera točí kolem vašeho vozidla v různých úhlech, chvíli jste zabírán zepředu a vidíte jak těsně jste vyhráli a hned zase z boku, abyste si vychutnali svou mazanost ve střelbě. Střelba také není typická, vždyť nejde o akční hru. Spíš než střelba je to vysílání signálu, který buď, když správně trefíte, odstaví protihráče z dráhy nebo pokud jste první a vystřelíte proti budově stojící v cestě, zřítí se na auta za vámi jedoucí. Čím dál se v závodech dostanete, tím máte k dispozici lepší auta na komplikovanější tratě a věřte, že nejen v rychlosti je jejich síla. K výbavě lepších aut patří dokonalejší bonusy a lepší vzhled.

Rollcage Stage IIRollcage Stage II

Rollcage Stage IIRollcage Stage II

Přiznám se, že nejsem žádný odborník na závodní hry, ale Stage Rollcage dvojka mě nadchla svým tempem, zpracováním, grafikou a promyšleností. Opravdu se při ní dokonale odreagujete a k tomu, abyste ovládli komplikované tratě nepotřebujete ani řidičák a kupodivu ani zbrojní pas.

Grafika: 8/10
Zvuky: 7/10
Hudba: 7/10
Hratelnost: 9/10
Hra vás unese svým tempem a zpracováním tratí a velmi důvtipnou komplikovaností.
Celkové hodnocení: 8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

21.  4.  2018 | | 36 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

20.  4.  2018 | | 32 N/A
Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdinové a pestrý svět

Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdin…

Kromě pěkného CG filmečku jsme stále z Cyberpunku 2077 neviděli vůbec nic. S přibližující se E3 se ale začaly objevovat opravdu zajímavé informace. Co všechno o megalomanském projektu víme?

22.  4.  2018 | | 7 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
Playstation 5: datum vydání, výkon a vše, co víme o příští herní konzoli

Playstation 5: datum vydání, výkon a v…

Playstation 5 ještě možná neukázal ani palec u nohy, to ale neznamená, že o nim nic nevíme. Pojďme se podívat na to, co je známo.

včera | | 210 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A