Rychlost v hlavní roli – Rollcage Stage II

Máte rádi automobilové závody za monitorem a také jste vždy litovali, že autíčka jezdí moc pomalu? No pak právě pro vás připravila firma Psygnosis pokračování skvělé hry Rollcage Stage s pořadovým číslem 2. Předem upozorňuji, že pokud jste nehráli dosud žádnou jinou závodní hru, neměli byste touto rozhodně začínat.
Rychlost v hlavní roli – Rollcage Stage II

Žánr: závodní hra
Minimum: Pentium 266, 64 RAM, 3D karta
3D: ano
Multiplayer: ano
Výrobce: Psygnosis
Distributor:
Take 2 Interactive

Máte rádi automobilové závody za monitorem a také jste vždy litovali, že autíčka jezdí moc pomalu? No pak právě pro vás připravila firma Psygnosis pokračování skvělé hry Rollcage Stage s pořadovým číslem 2. Předem upozorňuji, že pokud jste nehráli dosud žádnou jinou závodní hru, neměli byste touto rozhodně začínat.

Rollcage Stage IIRollcage Stage II

Na rozdíl od všech ostatních, dostupných na trhu, porušuje Rollcage všechny pravidla. Nejezdíte podle silničních pravidel, rychlostní limit dodržujete jen před sešlápnutím pedálu a své soupeře nejen předjíždíte, ale také z trati sestřelujete různými zbraněmi, popřípadě se trefujete do okolních staveb, aby spadly na jezdce za vámi. Ale nebojte, skutečně jde ještě o závody.

Rollcage Stage IIRollcage Stage II

Po vychutnání rychlého, dobře sestříhaného a akčně působícího dema máte na výběr několik variant. Buď budete závodit jako o život s počítačem nebo s vašimi přáteli. Multiplayer funguje nejen přes Internet, ale také na jednom počítači a to až pro 4 hráče. I když není ovládání pro více hráčů nejjednodušší jistě tuto možnost ocení každý, kdo nerad hraje sám. Pro příznivce Playstationu je však zpráva o volbě až čtyř hráčů jistě více než potěšující.

Rollcage Stage IIRollcage Stage II

Rollcage Stage IIRollcage Stage II

Ale věnujme se možnosti hrát jako jeden proti počítači. Kromě nabídky aut, která se rozšiřuje podle počtu získaných trofejí, máte na výběr i typ závodu. Klasický závod na čas, kdy se vám soupeři budou plést pod kola a trať všelijak „zpestřovat“, pak trénink bez protihráčů a časový závod na komplikovanější trati, který si musíte zamilovat. Jak jsem již předeslal dříve, závod v pravém slova smyslu není na pořadu dne. Když vás někdo předjede, nemusíte hned být rychlejší abyste ho odrovnali, stačí mít tu správnou zbraň na jeho sestřelení nebo bonus na přidání plynu. Všechny bonusy, ať už útočného, obraného či jiného charakteru sbíráte na trati a většinou jsou šikovně umístěné, takže na ně narazíte jen pokud pojedete vzhůru nohama, což věřte že můžete opravdu často nebo po kraji silnice. No silnice, pokud vám hliněné tratě ohraničené zábradlím s futuristickými stavbami uprostřed a ufo letícím nad hlavou budou silnice připomínat. Závod má spád. Stačí jediné zaváhání nebo škobrtnutí o kámen a můžete z tratě vykolejit a z prvního místa jste rázem poslední. Musíte si během hry navyknout nejen na úžasnou rychlost, ale také velmi specifické tratě, na nichž odvedli grafici opravdu dobrou práci. Co jen přidává hře na kouzle je fakt, že všechny auta jsou oboustranné, tudíž nemůžete spadnout na střechu a znovu nasazování do hry tu neexistuje (kromě zmíněného vyjetí z tratě). Jakmile si na rychlost závodu člověk zvykne, pak ocení i to, že rozehrání dalšího a samotná orientace v menu má podobné tempo. Když jsme u té nabídky, je laděná velmi funky a příjemně se v ní orientuje. Žádné zdlouhavé odpočítávání na začátku, žádné zbytečné ovace na konci. Pokud si však chcete vychutnat svou jízdu znovu, máte k dispozici skvělé opakování závodu, které pro svou propracovanost hodnotím opravdu vysoko. Během opakování závodu se kamera točí kolem vašeho vozidla v různých úhlech, chvíli jste zabírán zepředu a vidíte jak těsně jste vyhráli a hned zase z boku, abyste si vychutnali svou mazanost ve střelbě. Střelba také není typická, vždyť nejde o akční hru. Spíš než střelba je to vysílání signálu, který buď, když správně trefíte, odstaví protihráče z dráhy nebo pokud jste první a vystřelíte proti budově stojící v cestě, zřítí se na auta za vámi jedoucí. Čím dál se v závodech dostanete, tím máte k dispozici lepší auta na komplikovanější tratě a věřte, že nejen v rychlosti je jejich síla. K výbavě lepších aut patří dokonalejší bonusy a lepší vzhled.

Rollcage Stage IIRollcage Stage II

Rollcage Stage IIRollcage Stage II

Přiznám se, že nejsem žádný odborník na závodní hry, ale Stage Rollcage dvojka mě nadchla svým tempem, zpracováním, grafikou a promyšleností. Opravdu se při ní dokonale odreagujete a k tomu, abyste ovládli komplikované tratě nepotřebujete ani řidičák a kupodivu ani zbrojní pas.

Grafika: 8/10
Zvuky: 7/10
Hudba: 7/10
Hratelnost: 9/10
Hra vás unese svým tempem a zpracováním tratí a velmi důvtipnou komplikovaností.
Celkové hodnocení: 8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

dnes | | 8 N/A
Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

18.  1.  2018 |
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A
PlayerUnknown

PlayerUnknown's Battlegrounds: v jedno…

Když ze zkušeností v herní branži vycucáte geniálně jednoduchý koncept, občas to může fungovat. Občas až tak, že se z vašeho projektu stane nejhranější titul na světě. Skoro.

12.  1.  2018 | | 8 N/A