Rychlost v hlavní roli – Rollcage Stage II

Máte rádi automobilové závody za monitorem a také jste vždy litovali, že autíčka jezdí moc pomalu? No pak právě pro vás připravila firma Psygnosis pokračování skvělé hry Rollcage Stage s pořadovým číslem 2. Předem upozorňuji, že pokud jste nehráli dosud žádnou jinou závodní hru, neměli byste touto rozhodně začínat.
Rychlost v hlavní roli – Rollcage Stage II

Žánr: závodní hra
Minimum: Pentium 266, 64 RAM, 3D karta
3D: ano
Multiplayer: ano
Výrobce: Psygnosis
Distributor:
Take 2 Interactive

Máte rádi automobilové závody za monitorem a také jste vždy litovali, že autíčka jezdí moc pomalu? No pak právě pro vás připravila firma Psygnosis pokračování skvělé hry Rollcage Stage s pořadovým číslem 2. Předem upozorňuji, že pokud jste nehráli dosud žádnou jinou závodní hru, neměli byste touto rozhodně začínat.

Rollcage Stage IIRollcage Stage II

Na rozdíl od všech ostatních, dostupných na trhu, porušuje Rollcage všechny pravidla. Nejezdíte podle silničních pravidel, rychlostní limit dodržujete jen před sešlápnutím pedálu a své soupeře nejen předjíždíte, ale také z trati sestřelujete různými zbraněmi, popřípadě se trefujete do okolních staveb, aby spadly na jezdce za vámi. Ale nebojte, skutečně jde ještě o závody.

Rollcage Stage IIRollcage Stage II

Po vychutnání rychlého, dobře sestříhaného a akčně působícího dema máte na výběr několik variant. Buď budete závodit jako o život s počítačem nebo s vašimi přáteli. Multiplayer funguje nejen přes Internet, ale také na jednom počítači a to až pro 4 hráče. I když není ovládání pro více hráčů nejjednodušší jistě tuto možnost ocení každý, kdo nerad hraje sám. Pro příznivce Playstationu je však zpráva o volbě až čtyř hráčů jistě více než potěšující.

Rollcage Stage IIRollcage Stage II

Rollcage Stage IIRollcage Stage II

Ale věnujme se možnosti hrát jako jeden proti počítači. Kromě nabídky aut, která se rozšiřuje podle počtu získaných trofejí, máte na výběr i typ závodu. Klasický závod na čas, kdy se vám soupeři budou plést pod kola a trať všelijak „zpestřovat“, pak trénink bez protihráčů a časový závod na komplikovanější trati, který si musíte zamilovat. Jak jsem již předeslal dříve, závod v pravém slova smyslu není na pořadu dne. Když vás někdo předjede, nemusíte hned být rychlejší abyste ho odrovnali, stačí mít tu správnou zbraň na jeho sestřelení nebo bonus na přidání plynu. Všechny bonusy, ať už útočného, obraného či jiného charakteru sbíráte na trati a většinou jsou šikovně umístěné, takže na ně narazíte jen pokud pojedete vzhůru nohama, což věřte že můžete opravdu často nebo po kraji silnice. No silnice, pokud vám hliněné tratě ohraničené zábradlím s futuristickými stavbami uprostřed a ufo letícím nad hlavou budou silnice připomínat. Závod má spád. Stačí jediné zaváhání nebo škobrtnutí o kámen a můžete z tratě vykolejit a z prvního místa jste rázem poslední. Musíte si během hry navyknout nejen na úžasnou rychlost, ale také velmi specifické tratě, na nichž odvedli grafici opravdu dobrou práci. Co jen přidává hře na kouzle je fakt, že všechny auta jsou oboustranné, tudíž nemůžete spadnout na střechu a znovu nasazování do hry tu neexistuje (kromě zmíněného vyjetí z tratě). Jakmile si na rychlost závodu člověk zvykne, pak ocení i to, že rozehrání dalšího a samotná orientace v menu má podobné tempo. Když jsme u té nabídky, je laděná velmi funky a příjemně se v ní orientuje. Žádné zdlouhavé odpočítávání na začátku, žádné zbytečné ovace na konci. Pokud si však chcete vychutnat svou jízdu znovu, máte k dispozici skvělé opakování závodu, které pro svou propracovanost hodnotím opravdu vysoko. Během opakování závodu se kamera točí kolem vašeho vozidla v různých úhlech, chvíli jste zabírán zepředu a vidíte jak těsně jste vyhráli a hned zase z boku, abyste si vychutnali svou mazanost ve střelbě. Střelba také není typická, vždyť nejde o akční hru. Spíš než střelba je to vysílání signálu, který buď, když správně trefíte, odstaví protihráče z dráhy nebo pokud jste první a vystřelíte proti budově stojící v cestě, zřítí se na auta za vámi jedoucí. Čím dál se v závodech dostanete, tím máte k dispozici lepší auta na komplikovanější tratě a věřte, že nejen v rychlosti je jejich síla. K výbavě lepších aut patří dokonalejší bonusy a lepší vzhled.

Rollcage Stage IIRollcage Stage II

Rollcage Stage IIRollcage Stage II

Přiznám se, že nejsem žádný odborník na závodní hry, ale Stage Rollcage dvojka mě nadchla svým tempem, zpracováním, grafikou a promyšleností. Opravdu se při ní dokonale odreagujete a k tomu, abyste ovládli komplikované tratě nepotřebujete ani řidičák a kupodivu ani zbrojní pas.

Grafika: 8/10
Zvuky: 7/10
Hudba: 7/10
Hratelnost: 9/10
Hra vás unese svým tempem a zpracováním tratí a velmi důvtipnou komplikovaností.
Celkové hodnocení: 8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 11 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Call of Duty: WWII - válka se nikdy nezmění (recenze)

Call of Duty: WWII - válka se nikdy ne…

Call of Duty se po dlouhé době opět vrací na domácí půdu, přitom se ale snaží zůstat moderní. Jak mu to vychází?

6.  11.  2017 | | 12 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 11 N/A