Ryse: Son of Rome poodhaluje hlavní postavy a příběh

Vývojáři akční rubačky z římské doby Ryse: Son of Rome na Comic-Conu nakousli hlavní příběhovou linku a prozradili první informace o ústředních postavách.

Kdyby se měly z připravovaných next-gen her vypíchnout ty, které mají nejhezčí prezentovanou grafikou, určitě by se na seznamu objevil exkluzivní Xbox One titul Ryse: Son of Rome od německého studia Crytek, známého především díky akční sci-fi sérii Crysis. Ovšem až dnes se Peter Gornstein, Michael Read a Justin Robey, tvůrci hry, rozpovídali o příběhové lince a zastoupených postavách ve svém stánku na Comic-Conu.

1374230689-ryse-cinematic-2.jpg

Příběh se bude točit kolem hlavního protagonisty Maria Tituse, mladého válečníka schopného obětovat cokoliv pro slávu, ideály a blaho Říma. Svoji dobrodružnou pouť zahájí epickým vyloděním na březích tehdejší Británie proti znepřáteleným barbarům, kteří chladnokrevně pozabíjeli celou jeho rodinu. Zpočátku je odhodlaný se pomstít za každou cenu, ale časem zjistí, že barbaři nejsou jeho skutečnými nepřáteli, jsou jimi samostatní vůdci Impéria.

Po boku mu bude většinou stát Vitallion, moudrý a charismatický generál, který slouží Římu celá desetiletí a bojoval v mnoha taženích, ale nyní slouží jako rádce Maria, jemuž bude šeptat, jak se nejlépe zachovat v dané situaci a jestli sebeovládání je vždy to pravé řešení.

1374230690-ryse-cinematic-3.jpg

Na scéně se objeví taktéž římský císař Nero, známí pro jeho neutuchající vidinu po nekonečné moci. Kdo se mu pokusí alespoň trošičku překřížit cestu, skončí minimálně s useknutou hlavou na špalku. Prosazovat v parlamentu bude i své dva potomky, Commoda a Basilliuse. Starší syn Commodus se sám vidí jako bůh a veškerou populaci Británie vnímá jako poddané. Oproti tomu jeho mladší bratr dává přednost brutálním gladiátorským zápasům v římském Koloseu.

Na scéně taktéž budou pochopitelně hrát roli Angličané, přesněji anglický král Oswald a dcera Boudica. Když je rebelská armáda krále brutálně potlačena, přiznává prohru a naivně se připojuje k Římu, aby zabránil dalšímu krveprolití. Ovšem jeho dcera Řím k smrti nenávidí za to, co provedli jejímu lidu a veškeré otěže vezme na sebe právě ona. Spojí všechny dostupné síly a vydá se bojovat proti svým utlačovatelům, i kdyby to mělo být až na konec světa.

1374230691-ryse-cinematic-1.jpg

Proti těmto dvou armádám se navíc ještě postaví tajemný vůdce Glött. Ten sám o sobě tvrdí, že je víc zvíře než člověk. Nakonec byli představeny ještě dvě boží duše, které bdí nad lidstvem a samotným Mariusem. První s z nich je neznámá žena, která se umí zjevit ve smrtelné podobě s vyzařující aurou z jiného světa kolem sebe. Druhá je pak Aquilo, ta touží po zničení Říma a spojení s jejím nepřítelem.

K této příležitosti byl spuštěn i interaktivní grafický román Ryse: Sword of Damocles založený na původní hře. Jeho čtení a následná interakce odemkne speciální sběratelské bonusy, která lze pak využít při hraní multilpayeru.

1374230700-ryse-palace.jpg

Nakonec ještě dodejme, že Ryse: Son of Rome vyjde jako exkluzivní startovní titul pro Xbox One.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráč Soulcaliburu VI zaskočil internet ještěrem s gigantickým přirozením

Hráč Soulcaliburu VI zaskočil internet…

Kreativita některých lidí při editaci vlastních postav nezná mezí. U Soulcaliburu se to ale trošku zvrhlo.

20.  10.  2018 | | 2 N/A
Je potřeba mít hardware nové generace, říká Sony o Playstation 5

Je potřeba mít hardware nové generace,…

Společnost Sony potvrdila, že již pracuje na další generaci herního hardwaru.

10.  10.  2018 | | 24 N/A
Sony dnes startuje program odměn pro členy PS Plus

Sony dnes startuje program odměn pro č…

Ten rozšiřuje řadu výhod pro členy PS Plus o další skvělé slevy a nabídky od našich lokálních partnerů.

14.  10.  2018 |
7 tipů na bláznivé hry, které překvapí i zabaví

7 tipů na bláznivé hry, které překvapí…

Což takhle dát si oddych? Což takhle zahrát si něco trochu méně seriózního?

10.  10.  2018 | | 2 N/A
Zabíjení bezbranných hráčů ve Fallout 76 vás přijde draho

Zabíjení bezbranných hráčů ve Fallout …

Zabíjet bezbranné se ve Falloutu 76 moc nevyplatí.

10.  10.  2018 | | 5 N/A