Ryse: Son of Rome poodhaluje hlavní postavy a příběh

Vývojáři akční rubačky z římské doby Ryse: Son of Rome na Comic-Conu nakousli hlavní příběhovou linku a prozradili první informace o ústředních postavách.

Kdyby se měly z připravovaných next-gen her vypíchnout ty, které mají nejhezčí prezentovanou grafikou, určitě by se na seznamu objevil exkluzivní Xbox One titul Ryse: Son of Rome od německého studia Crytek, známého především díky akční sci-fi sérii Crysis. Ovšem až dnes se Peter Gornstein, Michael Read a Justin Robey, tvůrci hry, rozpovídali o příběhové lince a zastoupených postavách ve svém stánku na Comic-Conu.

1374230689-ryse-cinematic-2.jpg

Příběh se bude točit kolem hlavního protagonisty Maria Tituse, mladého válečníka schopného obětovat cokoliv pro slávu, ideály a blaho Říma. Svoji dobrodružnou pouť zahájí epickým vyloděním na březích tehdejší Británie proti znepřáteleným barbarům, kteří chladnokrevně pozabíjeli celou jeho rodinu. Zpočátku je odhodlaný se pomstít za každou cenu, ale časem zjistí, že barbaři nejsou jeho skutečnými nepřáteli, jsou jimi samostatní vůdci Impéria.

Po boku mu bude většinou stát Vitallion, moudrý a charismatický generál, který slouží Římu celá desetiletí a bojoval v mnoha taženích, ale nyní slouží jako rádce Maria, jemuž bude šeptat, jak se nejlépe zachovat v dané situaci a jestli sebeovládání je vždy to pravé řešení.

1374230690-ryse-cinematic-3.jpg

Na scéně se objeví taktéž římský císař Nero, známí pro jeho neutuchající vidinu po nekonečné moci. Kdo se mu pokusí alespoň trošičku překřížit cestu, skončí minimálně s useknutou hlavou na špalku. Prosazovat v parlamentu bude i své dva potomky, Commoda a Basilliuse. Starší syn Commodus se sám vidí jako bůh a veškerou populaci Británie vnímá jako poddané. Oproti tomu jeho mladší bratr dává přednost brutálním gladiátorským zápasům v římském Koloseu.

Na scéně taktéž budou pochopitelně hrát roli Angličané, přesněji anglický král Oswald a dcera Boudica. Když je rebelská armáda krále brutálně potlačena, přiznává prohru a naivně se připojuje k Římu, aby zabránil dalšímu krveprolití. Ovšem jeho dcera Řím k smrti nenávidí za to, co provedli jejímu lidu a veškeré otěže vezme na sebe právě ona. Spojí všechny dostupné síly a vydá se bojovat proti svým utlačovatelům, i kdyby to mělo být až na konec světa.

1374230691-ryse-cinematic-1.jpg

Proti těmto dvou armádám se navíc ještě postaví tajemný vůdce Glött. Ten sám o sobě tvrdí, že je víc zvíře než člověk. Nakonec byli představeny ještě dvě boží duše, které bdí nad lidstvem a samotným Mariusem. První s z nich je neznámá žena, která se umí zjevit ve smrtelné podobě s vyzařující aurou z jiného světa kolem sebe. Druhá je pak Aquilo, ta touží po zničení Říma a spojení s jejím nepřítelem.

K této příležitosti byl spuštěn i interaktivní grafický román Ryse: Sword of Damocles založený na původní hře. Jeho čtení a následná interakce odemkne speciální sběratelské bonusy, která lze pak využít při hraní multilpayeru.

1374230700-ryse-palace.jpg

Nakonec ještě dodejme, že Ryse: Son of Rome vyjde jako exkluzivní startovní titul pro Xbox One.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 5 N/A
V Minecraftu postavíte cokoliv, podívejte se na Paříž z 19. století

V Minecraftu postavíte cokoliv, podíve…

Minecraft nás svými možnostmi nepřestává překvapovat. Nejzajímavější projekty jsou však stále ty, které simulují reálná města.

17.  7.  2018 | | 8 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 6 N/A