Ryse: Son of Rome poodhaluje hlavní postavy a příběh

Vývojáři akční rubačky z římské doby Ryse: Son of Rome na Comic-Conu nakousli hlavní příběhovou linku a prozradili první informace o ústředních postavách.

Kdyby se měly z připravovaných next-gen her vypíchnout ty, které mají nejhezčí prezentovanou grafikou, určitě by se na seznamu objevil exkluzivní Xbox One titul Ryse: Son of Rome od německého studia Crytek, známého především díky akční sci-fi sérii Crysis. Ovšem až dnes se Peter Gornstein, Michael Read a Justin Robey, tvůrci hry, rozpovídali o příběhové lince a zastoupených postavách ve svém stánku na Comic-Conu.

1374230689-ryse-cinematic-2.jpg

Příběh se bude točit kolem hlavního protagonisty Maria Tituse, mladého válečníka schopného obětovat cokoliv pro slávu, ideály a blaho Říma. Svoji dobrodružnou pouť zahájí epickým vyloděním na březích tehdejší Británie proti znepřáteleným barbarům, kteří chladnokrevně pozabíjeli celou jeho rodinu. Zpočátku je odhodlaný se pomstít za každou cenu, ale časem zjistí, že barbaři nejsou jeho skutečnými nepřáteli, jsou jimi samostatní vůdci Impéria.

Po boku mu bude většinou stát Vitallion, moudrý a charismatický generál, který slouží Římu celá desetiletí a bojoval v mnoha taženích, ale nyní slouží jako rádce Maria, jemuž bude šeptat, jak se nejlépe zachovat v dané situaci a jestli sebeovládání je vždy to pravé řešení.

1374230690-ryse-cinematic-3.jpg

Na scéně se objeví taktéž římský císař Nero, známí pro jeho neutuchající vidinu po nekonečné moci. Kdo se mu pokusí alespoň trošičku překřížit cestu, skončí minimálně s useknutou hlavou na špalku. Prosazovat v parlamentu bude i své dva potomky, Commoda a Basilliuse. Starší syn Commodus se sám vidí jako bůh a veškerou populaci Británie vnímá jako poddané. Oproti tomu jeho mladší bratr dává přednost brutálním gladiátorským zápasům v římském Koloseu.

Na scéně taktéž budou pochopitelně hrát roli Angličané, přesněji anglický král Oswald a dcera Boudica. Když je rebelská armáda krále brutálně potlačena, přiznává prohru a naivně se připojuje k Římu, aby zabránil dalšímu krveprolití. Ovšem jeho dcera Řím k smrti nenávidí za to, co provedli jejímu lidu a veškeré otěže vezme na sebe právě ona. Spojí všechny dostupné síly a vydá se bojovat proti svým utlačovatelům, i kdyby to mělo být až na konec světa.

1374230691-ryse-cinematic-1.jpg

Proti těmto dvou armádám se navíc ještě postaví tajemný vůdce Glött. Ten sám o sobě tvrdí, že je víc zvíře než člověk. Nakonec byli představeny ještě dvě boží duše, které bdí nad lidstvem a samotným Mariusem. První s z nich je neznámá žena, která se umí zjevit ve smrtelné podobě s vyzařující aurou z jiného světa kolem sebe. Druhá je pak Aquilo, ta touží po zničení Říma a spojení s jejím nepřítelem.

K této příležitosti byl spuštěn i interaktivní grafický román Ryse: Sword of Damocles založený na původní hře. Jeho čtení a následná interakce odemkne speciální sběratelské bonusy, která lze pak využít při hraní multilpayeru.

1374230700-ryse-palace.jpg

Nakonec ještě dodejme, že Ryse: Son of Rome vyjde jako exkluzivní startovní titul pro Xbox One.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

včera | | 8 N/A
Jak by vypadaly současné herní hity v minulém století? (galerie)

Jak by vypadaly současné herní hity v …

Napadlo vás někdy, jak by vlastně vypadaly současné hry, kdyby byly vytvořeny v dobách dávno minulých? My už odpověď známe!

16.  1.  2018 | | 6 N/A
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A
PlayerUnknown

PlayerUnknown's Battlegrounds: v jedno…

Když ze zkušeností v herní branži vycucáte geniálně jednoduchý koncept, občas to může fungovat. Občas až tak, že se z vašeho projektu stane nejhranější titul na světě. Skoro.

12.  1.  2018 | | 8 N/A
6 tipů na originální sci-fi pařby, u kterých se nebudete nudit

6 tipů na originální sci-fi pařby, u k…

Sci-fi žánr se opět vrací do formy, a to takovým tempem, že zombie nákazu zahnal do kouta. Jaké vesmírné pecky nás potěšily během posledních pár let?

10.  1.  2018 |