Ryse: Son of Rome poodhaluje hlavní postavy a příběh

Vývojáři akční rubačky z římské doby Ryse: Son of Rome na Comic-Conu nakousli hlavní příběhovou linku a prozradili první informace o ústředních postavách.

Kdyby se měly z připravovaných next-gen her vypíchnout ty, které mají nejhezčí prezentovanou grafikou, určitě by se na seznamu objevil exkluzivní Xbox One titul Ryse: Son of Rome od německého studia Crytek, známého především díky akční sci-fi sérii Crysis. Ovšem až dnes se Peter Gornstein, Michael Read a Justin Robey, tvůrci hry, rozpovídali o příběhové lince a zastoupených postavách ve svém stánku na Comic-Conu.

1374230689-ryse-cinematic-2.jpg

Příběh se bude točit kolem hlavního protagonisty Maria Tituse, mladého válečníka schopného obětovat cokoliv pro slávu, ideály a blaho Říma. Svoji dobrodružnou pouť zahájí epickým vyloděním na březích tehdejší Británie proti znepřáteleným barbarům, kteří chladnokrevně pozabíjeli celou jeho rodinu. Zpočátku je odhodlaný se pomstít za každou cenu, ale časem zjistí, že barbaři nejsou jeho skutečnými nepřáteli, jsou jimi samostatní vůdci Impéria.

Po boku mu bude většinou stát Vitallion, moudrý a charismatický generál, který slouží Římu celá desetiletí a bojoval v mnoha taženích, ale nyní slouží jako rádce Maria, jemuž bude šeptat, jak se nejlépe zachovat v dané situaci a jestli sebeovládání je vždy to pravé řešení.

1374230690-ryse-cinematic-3.jpg

Na scéně se objeví taktéž římský císař Nero, známí pro jeho neutuchající vidinu po nekonečné moci. Kdo se mu pokusí alespoň trošičku překřížit cestu, skončí minimálně s useknutou hlavou na špalku. Prosazovat v parlamentu bude i své dva potomky, Commoda a Basilliuse. Starší syn Commodus se sám vidí jako bůh a veškerou populaci Británie vnímá jako poddané. Oproti tomu jeho mladší bratr dává přednost brutálním gladiátorským zápasům v římském Koloseu.

Na scéně taktéž budou pochopitelně hrát roli Angličané, přesněji anglický král Oswald a dcera Boudica. Když je rebelská armáda krále brutálně potlačena, přiznává prohru a naivně se připojuje k Římu, aby zabránil dalšímu krveprolití. Ovšem jeho dcera Řím k smrti nenávidí za to, co provedli jejímu lidu a veškeré otěže vezme na sebe právě ona. Spojí všechny dostupné síly a vydá se bojovat proti svým utlačovatelům, i kdyby to mělo být až na konec světa.

1374230691-ryse-cinematic-1.jpg

Proti těmto dvou armádám se navíc ještě postaví tajemný vůdce Glött. Ten sám o sobě tvrdí, že je víc zvíře než člověk. Nakonec byli představeny ještě dvě boží duše, které bdí nad lidstvem a samotným Mariusem. První s z nich je neznámá žena, která se umí zjevit ve smrtelné podobě s vyzařující aurou z jiného světa kolem sebe. Druhá je pak Aquilo, ta touží po zničení Říma a spojení s jejím nepřítelem.

K této příležitosti byl spuštěn i interaktivní grafický román Ryse: Sword of Damocles založený na původní hře. Jeho čtení a následná interakce odemkne speciální sběratelské bonusy, která lze pak využít při hraní multilpayeru.

1374230700-ryse-palace.jpg

Nakonec ještě dodejme, že Ryse: Son of Rome vyjde jako exkluzivní startovní titul pro Xbox One.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Project NVRX: Grand Theft Auto 5 ještě nikdy nevypadalo lépe

Project NVRX: Grand Theft Auto 5 ještě…

Grand Theft Auto 5 dostává grafické modifikace takřka každý měsíc. Nyní máte před sebou špičku současné tvorby - Project NVRX.

4.  11.  2017 | | 10 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Call of Duty: WWII - válka se nikdy nezmění (recenze)

Call of Duty: WWII - válka se nikdy ne…

Call of Duty se po dlouhé době opět vrací na domácí půdu, přitom se ale snaží zůstat moderní. Jak mu to vychází?

6.  11.  2017 | | 9 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A