Ryse: Son of Rome poodhaluje hlavní postavy a příběh

Vývojáři akční rubačky z římské doby Ryse: Son of Rome na Comic-Conu nakousli hlavní příběhovou linku a prozradili první informace o ústředních postavách.

Kdyby se měly z připravovaných next-gen her vypíchnout ty, které mají nejhezčí prezentovanou grafikou, určitě by se na seznamu objevil exkluzivní Xbox One titul Ryse: Son of Rome od německého studia Crytek, známého především díky akční sci-fi sérii Crysis. Ovšem až dnes se Peter Gornstein, Michael Read a Justin Robey, tvůrci hry, rozpovídali o příběhové lince a zastoupených postavách ve svém stánku na Comic-Conu.

1374230689-ryse-cinematic-2.jpg

Příběh se bude točit kolem hlavního protagonisty Maria Tituse, mladého válečníka schopného obětovat cokoliv pro slávu, ideály a blaho Říma. Svoji dobrodružnou pouť zahájí epickým vyloděním na březích tehdejší Británie proti znepřáteleným barbarům, kteří chladnokrevně pozabíjeli celou jeho rodinu. Zpočátku je odhodlaný se pomstít za každou cenu, ale časem zjistí, že barbaři nejsou jeho skutečnými nepřáteli, jsou jimi samostatní vůdci Impéria.

Po boku mu bude většinou stát Vitallion, moudrý a charismatický generál, který slouží Římu celá desetiletí a bojoval v mnoha taženích, ale nyní slouží jako rádce Maria, jemuž bude šeptat, jak se nejlépe zachovat v dané situaci a jestli sebeovládání je vždy to pravé řešení.

1374230690-ryse-cinematic-3.jpg

Na scéně se objeví taktéž římský císař Nero, známí pro jeho neutuchající vidinu po nekonečné moci. Kdo se mu pokusí alespoň trošičku překřížit cestu, skončí minimálně s useknutou hlavou na špalku. Prosazovat v parlamentu bude i své dva potomky, Commoda a Basilliuse. Starší syn Commodus se sám vidí jako bůh a veškerou populaci Británie vnímá jako poddané. Oproti tomu jeho mladší bratr dává přednost brutálním gladiátorským zápasům v římském Koloseu.

Na scéně taktéž budou pochopitelně hrát roli Angličané, přesněji anglický král Oswald a dcera Boudica. Když je rebelská armáda krále brutálně potlačena, přiznává prohru a naivně se připojuje k Římu, aby zabránil dalšímu krveprolití. Ovšem jeho dcera Řím k smrti nenávidí za to, co provedli jejímu lidu a veškeré otěže vezme na sebe právě ona. Spojí všechny dostupné síly a vydá se bojovat proti svým utlačovatelům, i kdyby to mělo být až na konec světa.

1374230691-ryse-cinematic-1.jpg

Proti těmto dvou armádám se navíc ještě postaví tajemný vůdce Glött. Ten sám o sobě tvrdí, že je víc zvíře než člověk. Nakonec byli představeny ještě dvě boží duše, které bdí nad lidstvem a samotným Mariusem. První s z nich je neznámá žena, která se umí zjevit ve smrtelné podobě s vyzařující aurou z jiného světa kolem sebe. Druhá je pak Aquilo, ta touží po zničení Říma a spojení s jejím nepřítelem.

K této příležitosti byl spuštěn i interaktivní grafický román Ryse: Sword of Damocles založený na původní hře. Jeho čtení a následná interakce odemkne speciální sběratelské bonusy, která lze pak využít při hraní multilpayeru.

1374230700-ryse-palace.jpg

Nakonec ještě dodejme, že Ryse: Son of Rome vyjde jako exkluzivní startovní titul pro Xbox One.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
Viděli jsme budoucnost: Na Playstation přijdou úžasné hry pro VR

Viděli jsme budoucnost: Na Playstation…

V Londýně se konala akce věnovaná budoucnosti platformy Playstation VR. Dostali jsme exkluzivní možnost nahlédnout, co Sony v oblasti virtuální reality chystá.

12.  4.  2018 | | 18 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

12.  4.  2018 | | 22 N/A
PUBG: na mobilu lepší, než byste čekali (mobilní recenze)

PUBG: na mobilu lepší, než byste čekal…

Žánr Battle Royale prožívá v této době rozkvět, a to tak velký, že mimo PC a konzolí zasáhl také mobilní telefony. Zatímco Fortnite je zatím jen pro vyvolené, PUBG jsme se začali blíže věnovat a opravdu se to povedlo.

8.  4.  2018 | | 3 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
Podívejte se na skvělý dokument ze zákulisí Kingdom Come: Deliverance

Podívejte se na skvělý dokument ze zák…

Tohle se klukům neskutečně povedlo!

8.  4.  2018 |
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A