S novým rokem slevy na Vltavě nekončí!

Ceny počítačových her - to je velice diskutované téma. Určitě jste také četli desítky úvah na téma cen her, počítačového pirátství a spousty dalších. Dnes se ale touto problematikou zabývat nebudeme, ale raději vám poradíme, kde se dají sehnat hry o pěkných pár stovek levněji než bývá zvykem.
S novým rokem slevy na Vltavě nekončí!

Kamenné obchody. Známe je všichni. Ať už jdeme pro nezbytné suroviny k uspokojení svých základních životních potřeb nebo chceme koupit jízdenku v trafice, musíme se způsobně obléci, vyštrachat nějaké drobné ze svých tajných skrýši a vyrazit do nejbližšího obchůdku. V případě mnou uvedených potřeb to ještě jde, lístek a kus žvance :-) seženete skoro kdekoliv, ale co když se vám zrovna zachce po nějaké zábavě v podobě počítačové hry?

Pokud mohu mluvit ze svých zkušeností, tak ve skoro čtyřistatisícovém městě se nachází pár specializovaných obchůdků, které se shodou okolností vyskytují na opačném konci města a několik hypermarketů, které se rozmanitostí nabídky chlubit moc nemohou. Neodvažuji se vůbec domýšlet, jaké utrpení prožívají hráči v menších městech a vesničkách.

Naštěstí doba už poněkud pokročila a řešení existuje, jsou jimi internetové obchody. Internetový obchod má oproti klasickým několik výhod. Zaprvé je to neomezená otevírací doba. Když se vám zachce, můžete si objednat zboží třeba ve tři hodiny ráno. Dále také můžete zapomenout na protivné čekání ve frontách či neochotné prodavače (Vánoce byly nedávno, takže si určitě ještě pamatujete;-), neboť vše dostanete poštou přímo domů.

Posledním a nejpádnějším důvodem je cena zboží. Internetové obchody jsou podstatně levnější a není to tím, že by vás šidili, ale díky nižším nákladům na provoz. Uvažte sami, co stojí pronájem obchodu v atraktivní lokalitě, plat neochotné prodavačky, náklady na teplo, světlo atd. a toho všeho je internetový obchod ušetřen. V případě obchodu Vltava (www.vltava.cz) z toho vyplývá většinou 15% sleva na počítačové hry oproti běžně doporučené ceně. I když k tomu připočtete poštovné (35 - 60 Kč podle způsobu platby), které je navíc při objednávce nad 1500 Kč zdarma, tak vás hra vyjde mnohem levněji než v obyčejném obchodě. A navíc můžete zboží v souladu se zákonem do 14 dnů bez udání důvodu vrátit. Nevěříte? Zabrouzdejte sami www.vltava.cz a vyberte si tam třeba jednu z následujících her.


Mafia: The City of Lost Heaven - koupit
Cena: 849 Kč (sleva 150 Kč)

Dost bych se divil, kdybyste o téhle hře ještě neslyšeli. Skvělá akční záležitost od brněnských autorů dobývá nejen naši krásnou republiku, ale i celý svět. Našinec si navíc užije skvělý český dabing v podání známých herců filmové scény. Ale nezapomeňte - jakmile se jednou necháte najmout mafii, už není cesty zpátky!

Recenzi (hodnocení 9/10) na hru si přečtěte zde a kompletní návod, který vám pomůže vyvarovat se zákysů; nabízíme na tomto místě.

Warcraft 3: Reign of Chaos - koupit 
Cena: 849 Kč (sleva 150 Kč)

Real-time strategie se dlouho nemohli vymanit z určitého stereotypu, který je pronásledoval v posledních letech, a tak se dlouho čekalo na hru, která jej prolomí. A ukázalo se, že Warcraft 3 je právě jednou z her, která posunula žánr zase o kousek dál, do krásného 3D prostředí, kde důležitou roli hraje příběh a zajímavé úkoly a postupně se zlepšující hrdinové. To vše s možností hry za čtyři různorodé strany konfliktu a kompletně v češtině!

V naší recenzi dostal Warcraft 3 samozřejmě vysoké hodnocení, konkrétně devítku (9/10).

Harry Potter a Tajemná Komnata - koupit
Cena: 1274 Kč (sleva 225 Kč)

Malý brýlatý kouzelník dokázal za posledních několik měsíců doslova hypnotizovat celý svět. "Potterománie" se však neomezila pouze na knihy a filmy, ale zaklepala i na bránu království počítačových her. V souvislosti s druhým dílem se na trh dostala i stejnojmenná hra, která určitě zaujme nejednoho fanatického obdivovatele tohoto kouzelného klučíka.

Recenzi této zajímavé 3D plošinovky naleznete zde, jen vám prozradím, že získala 7 bodů z 10.

No One Lives Forever 2 - koupit
Cena: 1104 Kč (sleva 195 Kč)

Máte rádi Jamese Bonda ale nevzrušuje vás pohled na charismatický pohled Pierce Brosnana? Co takhle udělat malou změnu v obsazení a místo ostříleného tvrďáka postavit do hlavní role něžně vypadající dívku. Ale pozor! Cate Archer vypadá něžně jen na první pohled, své špiónské umění dokázala již v prvním dílu této střílečky prošpikované vtipnými narážkami. V pokračování na Cate nečeká o nic menší úkol než zachránit svět před třetí světovou válkou.

Recenzi můžete zhlédnout zde (8/10).

Unreal Tournament 2003 - koupit
Cena: 1699 Kč (sleva 300 Kč)

Multiplayerové střílečky jsou na samotném vrcholu žebříčku s hrami pro více hráčů. Jen si zkuste někdy zajít do počítačové herny a porovnejte počet monitorů, ze kterých teče krev a těch ostatních. :-) Unreal Tournament 2003 je nejnovějším kouskem tohoto žánru a myslím si, že hodnocení, které si odnesl v naší recenzi (9,5/10) hovoří za vše.

Age of Wonders 2 - koupit
Cena: 1274 Kč (sleva 225 Kč)

Kolové strategie sice nejsou mezi hráči tak oblíbené jako jejich real-time sestřičky, ale to neznamená, že by byly nekvalitnější. Mnohdy je tomu právě naopak. Age of Wonders 2 nabízí stejný koncept jako u nás trochu populárnější série Heroes of Might and Magic, ale navíc obsahuje mnohé vlastní nápady. Kupříkladu propracovanou diplomacii nebo rozšířené možnosti budování vlastních měst.  

V naší recenzi dostala hra 9/10.

FIFA 2003 - koupit
Cena: 1189 Kč (sleva 210 Kč)

Nový díl nejoblíbenější fotbalové série je opět na světě. Autorům se v něm povedlo provést mnoho radikálních kroků, které změnily celkový ráz hry. Nutno dodat, že z valné většiny k lepšímu. Sportovní zážitek ze hry je lepší, ovládání umožňuje provádět s balonem roztodivné fígle a skvělé narážečky, které dohromady dávají simulaci, která více připomíná dění na opravdových stadiónech.

Recenzi (8,5/10) si můžete přečíst zde.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

21.  2.  2018 | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A