S novým rokem slevy na Vltavě nekončí!

Ceny počítačových her - to je velice diskutované téma. Určitě jste také četli desítky úvah na téma cen her, počítačového pirátství a spousty dalších. Dnes se ale touto problematikou zabývat nebudeme, ale raději vám poradíme, kde se dají sehnat hry o pěkných pár stovek levněji než bývá zvykem.
S novým rokem slevy na Vltavě nekončí!

Kamenné obchody. Známe je všichni. Ať už jdeme pro nezbytné suroviny k uspokojení svých základních životních potřeb nebo chceme koupit jízdenku v trafice, musíme se způsobně obléci, vyštrachat nějaké drobné ze svých tajných skrýši a vyrazit do nejbližšího obchůdku. V případě mnou uvedených potřeb to ještě jde, lístek a kus žvance :-) seženete skoro kdekoliv, ale co když se vám zrovna zachce po nějaké zábavě v podobě počítačové hry?

Pokud mohu mluvit ze svých zkušeností, tak ve skoro čtyřistatisícovém městě se nachází pár specializovaných obchůdků, které se shodou okolností vyskytují na opačném konci města a několik hypermarketů, které se rozmanitostí nabídky chlubit moc nemohou. Neodvažuji se vůbec domýšlet, jaké utrpení prožívají hráči v menších městech a vesničkách.

Naštěstí doba už poněkud pokročila a řešení existuje, jsou jimi internetové obchody. Internetový obchod má oproti klasickým několik výhod. Zaprvé je to neomezená otevírací doba. Když se vám zachce, můžete si objednat zboží třeba ve tři hodiny ráno. Dále také můžete zapomenout na protivné čekání ve frontách či neochotné prodavače (Vánoce byly nedávno, takže si určitě ještě pamatujete;-), neboť vše dostanete poštou přímo domů.

Posledním a nejpádnějším důvodem je cena zboží. Internetové obchody jsou podstatně levnější a není to tím, že by vás šidili, ale díky nižším nákladům na provoz. Uvažte sami, co stojí pronájem obchodu v atraktivní lokalitě, plat neochotné prodavačky, náklady na teplo, světlo atd. a toho všeho je internetový obchod ušetřen. V případě obchodu Vltava (www.vltava.cz) z toho vyplývá většinou 15% sleva na počítačové hry oproti běžně doporučené ceně. I když k tomu připočtete poštovné (35 - 60 Kč podle způsobu platby), které je navíc při objednávce nad 1500 Kč zdarma, tak vás hra vyjde mnohem levněji než v obyčejném obchodě. A navíc můžete zboží v souladu se zákonem do 14 dnů bez udání důvodu vrátit. Nevěříte? Zabrouzdejte sami www.vltava.cz a vyberte si tam třeba jednu z následujících her.


Mafia: The City of Lost Heaven - koupit
Cena: 849 Kč (sleva 150 Kč)

Dost bych se divil, kdybyste o téhle hře ještě neslyšeli. Skvělá akční záležitost od brněnských autorů dobývá nejen naši krásnou republiku, ale i celý svět. Našinec si navíc užije skvělý český dabing v podání známých herců filmové scény. Ale nezapomeňte - jakmile se jednou necháte najmout mafii, už není cesty zpátky!

Recenzi (hodnocení 9/10) na hru si přečtěte zde a kompletní návod, který vám pomůže vyvarovat se zákysů; nabízíme na tomto místě.

Warcraft 3: Reign of Chaos - koupit 
Cena: 849 Kč (sleva 150 Kč)

Real-time strategie se dlouho nemohli vymanit z určitého stereotypu, který je pronásledoval v posledních letech, a tak se dlouho čekalo na hru, která jej prolomí. A ukázalo se, že Warcraft 3 je právě jednou z her, která posunula žánr zase o kousek dál, do krásného 3D prostředí, kde důležitou roli hraje příběh a zajímavé úkoly a postupně se zlepšující hrdinové. To vše s možností hry za čtyři různorodé strany konfliktu a kompletně v češtině!

V naší recenzi dostal Warcraft 3 samozřejmě vysoké hodnocení, konkrétně devítku (9/10).

Harry Potter a Tajemná Komnata - koupit
Cena: 1274 Kč (sleva 225 Kč)

Malý brýlatý kouzelník dokázal za posledních několik měsíců doslova hypnotizovat celý svět. "Potterománie" se však neomezila pouze na knihy a filmy, ale zaklepala i na bránu království počítačových her. V souvislosti s druhým dílem se na trh dostala i stejnojmenná hra, která určitě zaujme nejednoho fanatického obdivovatele tohoto kouzelného klučíka.

Recenzi této zajímavé 3D plošinovky naleznete zde, jen vám prozradím, že získala 7 bodů z 10.

No One Lives Forever 2 - koupit
Cena: 1104 Kč (sleva 195 Kč)

Máte rádi Jamese Bonda ale nevzrušuje vás pohled na charismatický pohled Pierce Brosnana? Co takhle udělat malou změnu v obsazení a místo ostříleného tvrďáka postavit do hlavní role něžně vypadající dívku. Ale pozor! Cate Archer vypadá něžně jen na první pohled, své špiónské umění dokázala již v prvním dílu této střílečky prošpikované vtipnými narážkami. V pokračování na Cate nečeká o nic menší úkol než zachránit svět před třetí světovou válkou.

Recenzi můžete zhlédnout zde (8/10).

Unreal Tournament 2003 - koupit
Cena: 1699 Kč (sleva 300 Kč)

Multiplayerové střílečky jsou na samotném vrcholu žebříčku s hrami pro více hráčů. Jen si zkuste někdy zajít do počítačové herny a porovnejte počet monitorů, ze kterých teče krev a těch ostatních. :-) Unreal Tournament 2003 je nejnovějším kouskem tohoto žánru a myslím si, že hodnocení, které si odnesl v naší recenzi (9,5/10) hovoří za vše.

Age of Wonders 2 - koupit
Cena: 1274 Kč (sleva 225 Kč)

Kolové strategie sice nejsou mezi hráči tak oblíbené jako jejich real-time sestřičky, ale to neznamená, že by byly nekvalitnější. Mnohdy je tomu právě naopak. Age of Wonders 2 nabízí stejný koncept jako u nás trochu populárnější série Heroes of Might and Magic, ale navíc obsahuje mnohé vlastní nápady. Kupříkladu propracovanou diplomacii nebo rozšířené možnosti budování vlastních měst.  

V naší recenzi dostala hra 9/10.

FIFA 2003 - koupit
Cena: 1189 Kč (sleva 210 Kč)

Nový díl nejoblíbenější fotbalové série je opět na světě. Autorům se v něm povedlo provést mnoho radikálních kroků, které změnily celkový ráz hry. Nutno dodat, že z valné většiny k lepšímu. Sportovní zážitek ze hry je lepší, ovládání umožňuje provádět s balonem roztodivné fígle a skvělé narážečky, které dohromady dávají simulaci, která více připomíná dění na opravdových stadiónech.

Recenzi (8,5/10) si můžete přečíst zde.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation má speciální nabídku na Černý pátek, konzole i hry s velkou slevou

Playstation má speciální nabídku na Če…

Sony oznamuje, že v právě probíhající akci Black Friday nabízí ještě atraktivnější cenové podmínky svých produktů.

21.  11.  2017 |
Hrajeme Star Wars Battlefront II: hvězdné války ve 4K

Hrajeme Star Wars Battlefront II: hvěz…

Zapli jsme Xbox One X a rozhodli se vyzkoušet, jak vypadají Hvězdné Války ve 4K. A víte co? Vypadá to parádně!

15.  11.  2017 | | 6 N/A