S rekonstrukcí ohořelé katedrály Notre Dame pomůže Assassin's Creed

Po nepříjemném incidentu se Francouzi pouští do oživení ikonické historické budovy.
S rekonstrukcí ohořelé katedrály Notre Dame pomůže Assassin

Určitě nikomu neuniklo, že se v uplynulých dnech v Paříži strhl velký požár, který poničil značnou část střechy a jednu z věží historické katedrály Notre Dame. Budova je stará přes 800 let a představuje nevyčíslitelnou hodnotu pro Francii i celý svět. 

Poté, co se podařilo požár uhasit se ihned začalo s plánováním rekonstrukce a oživení budovy, aby byla katedrála obnovena tak blízko k originálu, jak to jen půjde. A nepřekvapivě k tomu pomůže videohra Assassin's Creed: Unity. 

Assassin’s Creed: Unity – Dead Kings (recenze)

Assassin’s Creed: Unity – Dead Kings (recenze)

K dispozici jsou totiž nejen fotografie ve vysokém rozlišení a historické poznámky, ale také grafická data, která byla využita pro model katedrály ve hře samotné, který je samozřejmě blízko originálu. 

"Level artisti a grafici strávili doslova roky nad tvorbou detailů a všech zákoutí katedrály, aby byl model ve hře co nejvěrnější," nechala se slyšet Caroline Miousse z Ubisoftu v tehdejším rozhovoru pro The Verge. "Každá cihla, každý okenní rám je věrohodný."

I přes velkou tragédii se tak podařilo najít hned několik zdrojů, které pomohou při rekonstrukci a doufejme, že se světoznámá ikona Francie bude v budoucnu opět vyjímat mezi pařížskými domy. 


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: letní akce na Epicu a balíček strategií

Hry zadarmo nebo se slevou: letní akce na Epicu a …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

31.  7.  2020 |
Fotografové vyrazili do Japonska, umělecký styl Tsushimy vyráží dech

Fotografové vyrazili do Japonska, umělecký styl Ts…

Graficky možná nejde o naprosto špičku současné generace, jen málo co ale odkáže překonat umělecký styl hry Ghost of Tsushima.

4.  8.  2020 |
Blizzard vzdal hold zesnulému hráči, Reckful bude součástí světa WoW

Blizzard vzdal hold zesnulému hráči, Reckful bude …

Od datadisku Shadowlands ho můžete potkat ve světě Azerothu, a i ti, kteří WoW nehrají a Reckfula vlastně vůbec neznají, musí uznat že se jedná o velice pěkné gesto.

10.  8.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: balík českých her a začátek QuakeConu

Hry zadarmo nebo se slevou: balík českých her a za…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

7.  8.  2020 | | 1 N/A
Death Stranding na PC láká fotorealistickou grafikou a DLSS 2.0

Death Stranding na PC láká fotorealistickou grafik…

Nejnovější technologie v precizně optimalizovaném enginu pana Kojimy.

8.  8.  2020 | | 8 N/A