Sacrifice – rudá růže na oltáři

Britský herní tým Shiny Entertainment je znám především svou revoluční střílečkou MDK. Hitem poslední doby je jejich Messiah, který byl vyvíjen déle než dva roky. A protože je tento projekt již u konce, mohli Shiny poodhrnout roušku tajemství z jejich nadcházejícího projektu - 3D real-time strategie Sacrifice.
Sacrifice – rudá růže na oltáři
Dave Perry, hlava pomazaná u Shiny, popsala Sacrifice jako hru v šachy. Královnou je v tomto případě kouzelník, kterého máte od začátku hry. Je vaším pojítkem s bohem (neplést s Bobem;) a pokud ho ztratíte, prohráli jste. Vaším základním úkolem je obětovat potvory na nepřátelském oltáři a tak se podbízet jejich bohovi, a nakonec ho kompletně zviklat na svou stranu. Až se vám toto podaří, on se vám ve své neskutečné blahosklonnosti odvděčí tím, že vám nadělí další kouzla, která budete poté moct praktikovat na své nepřátele (možnost kouzlení nových potvor, apod.). Ke všelikému tomuto kouzlení bude ale samozřejmě zapotřebí surovina - mana. Ta se bude vyskytovat v jakýchsi fontánách. Protože je ale svět ve kterém se bude vše odehrávat velice rozsáhlý, je možné distribuovat manu i jinými způsoby. Např. si lze na fontánce postavit jakýsi vysílač many. Ten má ovšem taktéž omezený dosah - proto je nejlepším řešením vykouzlit si několik nosičů magických orbů, které nepřetržitě manu vyzařují.

Sacrifice bude zaměřen na vlastní boj mnohem více než na výrobu či sběr surovin (které v tomto případě stejně představuje jenom mana). Lze také čekat velice originální "jednotky", či spíše nestvůry. Autoři se neupoutali ke klasickým Tolkienovským představám elfů a orků, ale zapojili mnohem víc vlastní invence a fantazie, takže výsledky mohou být opravdu překvapivé ;).

Sacrifice bude využívat technologie RT-DAT, která se poprvé objevila v Mesiášovi a která dělá hru mnohem méně náročnou na hardware (resp. na grafický subsystém), než běžné dnešní kousky. Zbytek grafického enginu je však údajně zcela nový. Budou v něm možné dokonce takové kousky, jako hrátky s terénem (real-time deformace!) - např. po hutné bitvě nezůstane, jak se říká, kámen na kameni. Také některá kouzla budou moci měnit terén (např. vytvářet vulkány, ze kterých se bude valit horká láva). Zde lze najít jistou podobnost s posledním Populousem. Zásadním rozdílem jsou ovšem duše - tedy přesněji duše mrtvých nepřátel, které se po vítězné bitvě budou vznášet nad bývalým bojištěm. Ty jsou v jistém smyslu také jednou ze "surovin". Tyto duše lze chytat a přeměňovat v kreatury (jednotky). Nebo je lze taktéž obětovat na vlastním oltáři vlastnímu bohovi, z čehož posléze plynou další kouzla.

Poprvé v historii Shiny Entertainment bude také v jejich hře přítomen multiplayer, samozřejmě dle všech standardních protokolů. Sacrifice má vyjít v létě tohoto roku. Bude se prodávat i s level editorem, takže by to mohla být další z RTS, které vydrží déle než týden.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 120 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 75 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

11.  2.  2018 | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

8.  2.  2018 | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A