Sahara – hledačem tibéria na poušti

V dnešní plné hře s příznačným názvem Sahara, jež se odehrává na stejnojmenné poušti, se vžijete do role hledače vzácného tibéria, které zde bylo roztroušeno po ztroskotání dopravní lodi. Ale pozor, není to jednoduché – jste omezeni časem a za ten musíte najít co nejvíce beden s tibériem. Jste připraveni? Vaše mise začíná.
Sahara – hledačem tibéria na poušti
V dnešní plné hře s příznačným názvem Sahara, jež se odehrává na stejnojmenné poušti, se vžijete do role hledače vzácného tibéria, které zde bylo roztroušeno po ztroskotání dopravní lodi. Ale pozor, není to jednoduché – jste omezeni časem a za ten musíte najít co nejvíce beden s tibériem. Jste připraveni? Vaše mise začíná.

Začneme pěkně od podlahy a popíšeme si věci, které na vašem monitoru proběhnou od zapnutí hry. Jako první se zde objeví celkem nevzhledné windowsovské okno a je v něm napsáno onen úvod do děje, který jsem nastínil výše. Jedinou věcí, kterou teď můžete udělat je změna grafické kvality – celkem tři stupně – první je pro majitele velmi slabých pc, třetí pro majitele rychlých pc, ale i při nastavení této volby jsem měl stále dojem, že všechen výkon, jež poskytuje má GeForce 2 MX nebyl plně využit a navíc hra běží jen v rozlišení 640×480.

SaharaSahara

Váš úkol již byl popsán, avšak ne zcela – sbírání tibéria provádíte tak, že řídíte vznášedlo cylindrovitého tvaru, jež má v sobě zabudovaný speciální detektor záření omega, které tibérium vydává. Ten je symbolizován položkou cíl: x metrů v pravém horním rohu herní obrazovky. Pomocí něhož pak můžete v poušti jezdit či spíše se vznášet a hledat tak podle vzrůstající či klesající hodnoty tibérium. Nikde se však nepraví, kolik jej máte najít a zde vidím jednu z nejpodstatnějších chyb této hry – konec je jaksi otevřen, neukončen. Na hru máte celkem pět minut a po tuto dobu se musíte snažit hledat. Myslel jsem si, že při určité hodnotě mi hra oznámí, že vše tibérium bylo nalezeno, že jsem se stal vítězem a zapíše si můj výsledný čas, ale chyba lávky, nic takového tu totiž není. Pět beden nestačí, možná jich musí být deset, nevím, můj rekord je zatím pouze devět, ale i tak vychází zhruba půlminuta na každou bednu, ale ke konci jsou bedny rozmístěny daleko od sebe a je velmi těžké to stihnout.

SaharaSahara

Technické zpracování není nejhorší, ale také se neřadí mezi špičku. O grafice jsem se již zmínil, snad jen malý dodatek, že hra působí tak trochu graficky chudě a nezáživně, i přestože je 3D. Je zde totiž minimum objektů – poušť, vaše vznášedlo, bedny, nic víc. Rozhodně by neškodilo hru obohatit o pár objektů navíc. Zvuků také není mnoho, tedy mám-li být přesný je tu jen jeden, co jsem zaznamenal – hukot vašeho vznášedla, který mění svou výšku s přibývající/ubývající rychlostí.

Homepage: www.gemtree.cz.

Download (770 kB) zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

dnes | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

dnes | | 17 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |