Sahara – hledačem tibéria na poušti

V dnešní plné hře s příznačným názvem Sahara, jež se odehrává na stejnojmenné poušti, se vžijete do role hledače vzácného tibéria, které zde bylo roztroušeno po ztroskotání dopravní lodi. Ale pozor, není to jednoduché – jste omezeni časem a za ten musíte najít co nejvíce beden s tibériem. Jste připraveni? Vaše mise začíná.
Sahara – hledačem tibéria na poušti
V dnešní plné hře s příznačným názvem Sahara, jež se odehrává na stejnojmenné poušti, se vžijete do role hledače vzácného tibéria, které zde bylo roztroušeno po ztroskotání dopravní lodi. Ale pozor, není to jednoduché – jste omezeni časem a za ten musíte najít co nejvíce beden s tibériem. Jste připraveni? Vaše mise začíná.

Začneme pěkně od podlahy a popíšeme si věci, které na vašem monitoru proběhnou od zapnutí hry. Jako první se zde objeví celkem nevzhledné windowsovské okno a je v něm napsáno onen úvod do děje, který jsem nastínil výše. Jedinou věcí, kterou teď můžete udělat je změna grafické kvality – celkem tři stupně – první je pro majitele velmi slabých pc, třetí pro majitele rychlých pc, ale i při nastavení této volby jsem měl stále dojem, že všechen výkon, jež poskytuje má GeForce 2 MX nebyl plně využit a navíc hra běží jen v rozlišení 640×480.

SaharaSahara

Váš úkol již byl popsán, avšak ne zcela – sbírání tibéria provádíte tak, že řídíte vznášedlo cylindrovitého tvaru, jež má v sobě zabudovaný speciální detektor záření omega, které tibérium vydává. Ten je symbolizován položkou cíl: x metrů v pravém horním rohu herní obrazovky. Pomocí něhož pak můžete v poušti jezdit či spíše se vznášet a hledat tak podle vzrůstající či klesající hodnoty tibérium. Nikde se však nepraví, kolik jej máte najít a zde vidím jednu z nejpodstatnějších chyb této hry – konec je jaksi otevřen, neukončen. Na hru máte celkem pět minut a po tuto dobu se musíte snažit hledat. Myslel jsem si, že při určité hodnotě mi hra oznámí, že vše tibérium bylo nalezeno, že jsem se stal vítězem a zapíše si můj výsledný čas, ale chyba lávky, nic takového tu totiž není. Pět beden nestačí, možná jich musí být deset, nevím, můj rekord je zatím pouze devět, ale i tak vychází zhruba půlminuta na každou bednu, ale ke konci jsou bedny rozmístěny daleko od sebe a je velmi těžké to stihnout.

SaharaSahara

Technické zpracování není nejhorší, ale také se neřadí mezi špičku. O grafice jsem se již zmínil, snad jen malý dodatek, že hra působí tak trochu graficky chudě a nezáživně, i přestože je 3D. Je zde totiž minimum objektů – poušť, vaše vznášedlo, bedny, nic víc. Rozhodně by neškodilo hru obohatit o pár objektů navíc. Zvuků také není mnoho, tedy mám-li být přesný je tu jen jeden, co jsem zaznamenal – hukot vašeho vznášedla, který mění svou výšku s přibývající/ubývající rychlostí.

Homepage: www.gemtree.cz.

Download (770 kB) zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšího hitu Rockstaru?

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšíh…

GTA V je jistě stále celkem cool záležitost, poločas rozpadu se ovšem přiblížil a spolu s ním i myšlenky na nástupce v podobě GTA VI. Jaké bude?

9.  5.  2018 | | 6 N/A
Hráči kouzlí s fotorežimem v God of War, výsledkem jsou nádherné obrázky

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of Wa…

God of War je jednou z nejlépe vypadajících her současnosti a fotorežim je toho jasným důkazem.

16.  5.  2018 | | 2 N/A
Call of Duty: Black Ops 4 je novým dílem série, co boří zažité standardy

Call of Duty: Black Ops 4 je novým díl…

Prvotní představení máme za sebou, teď přišel čas na nášup videí a obrázků z očekávané akce.

18.  5.  2018 | | 8 N/A
Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Pomalými krůčky se k nám dostává léto a s ním i období sucha. Květnový line-up tomu ale rozhodně neodpovídá.

11.  5.  2018 |
LEGENDY: Gangsterské herní šílenství se zrodilo ze zkratky GTA

LEGENDY: Gangsterské herní šílenství s…

Slavná série Grand Theft Auto nastartovala žánr, kterému se dnes zjednodušeně říká gangsterky. Od svého zrodu jako chyba v kódu se dostala až na výsluní herního průmyslu.

9.  5.  2018 |
Walmart zešílel: odhalil Splinter Cell, Rage 2, Borderlands 3 a řadu dalších

Walmart zešílel: odhalil Splinter Cell…

Úniky se občas stávají, obchodní řetězec Walmart to ale tentokrát opravdu slušně skonil.

9.  5.  2018 | | 3 N/A
E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na největším herním veletrhu

E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na…

Letošní E3 bude velké. A bude stát za to.

21.  5.  2018 | | 7 N/A
Marvel v herním průmyslu: nastává zlom po vzoru filmů?

Marvel v herním průmyslu: nastává zlom…

Jednomu ze dvou největších komiksových vydavatelství světa se to v poslední době daří jak na poli komiksů, tak na filmovém plátně. Co se ale týče produkce počítačových her, nikdy na tom nebylo extra dobře. To se ale možná v blízké budoucnosti změní a my si tak užijete s našimi oblíbenými superhrdiny a záporáky také nějaké pořádné herní dobrodružství.

20.  5.  2018 | | 2 N/A