Sahara – hledačem tibéria na poušti

V dnešní plné hře s příznačným názvem Sahara, jež se odehrává na stejnojmenné poušti, se vžijete do role hledače vzácného tibéria, které zde bylo roztroušeno po ztroskotání dopravní lodi. Ale pozor, není to jednoduché – jste omezeni časem a za ten musíte najít co nejvíce beden s tibériem. Jste připraveni? Vaše mise začíná.
Sahara – hledačem tibéria na poušti
V dnešní plné hře s příznačným názvem Sahara, jež se odehrává na stejnojmenné poušti, se vžijete do role hledače vzácného tibéria, které zde bylo roztroušeno po ztroskotání dopravní lodi. Ale pozor, není to jednoduché – jste omezeni časem a za ten musíte najít co nejvíce beden s tibériem. Jste připraveni? Vaše mise začíná.

Začneme pěkně od podlahy a popíšeme si věci, které na vašem monitoru proběhnou od zapnutí hry. Jako první se zde objeví celkem nevzhledné windowsovské okno a je v něm napsáno onen úvod do děje, který jsem nastínil výše. Jedinou věcí, kterou teď můžete udělat je změna grafické kvality – celkem tři stupně – první je pro majitele velmi slabých pc, třetí pro majitele rychlých pc, ale i při nastavení této volby jsem měl stále dojem, že všechen výkon, jež poskytuje má GeForce 2 MX nebyl plně využit a navíc hra běží jen v rozlišení 640×480.

SaharaSahara

Váš úkol již byl popsán, avšak ne zcela – sbírání tibéria provádíte tak, že řídíte vznášedlo cylindrovitého tvaru, jež má v sobě zabudovaný speciální detektor záření omega, které tibérium vydává. Ten je symbolizován položkou cíl: x metrů v pravém horním rohu herní obrazovky. Pomocí něhož pak můžete v poušti jezdit či spíše se vznášet a hledat tak podle vzrůstající či klesající hodnoty tibérium. Nikde se však nepraví, kolik jej máte najít a zde vidím jednu z nejpodstatnějších chyb této hry – konec je jaksi otevřen, neukončen. Na hru máte celkem pět minut a po tuto dobu se musíte snažit hledat. Myslel jsem si, že při určité hodnotě mi hra oznámí, že vše tibérium bylo nalezeno, že jsem se stal vítězem a zapíše si můj výsledný čas, ale chyba lávky, nic takového tu totiž není. Pět beden nestačí, možná jich musí být deset, nevím, můj rekord je zatím pouze devět, ale i tak vychází zhruba půlminuta na každou bednu, ale ke konci jsou bedny rozmístěny daleko od sebe a je velmi těžké to stihnout.

SaharaSahara

Technické zpracování není nejhorší, ale také se neřadí mezi špičku. O grafice jsem se již zmínil, snad jen malý dodatek, že hra působí tak trochu graficky chudě a nezáživně, i přestože je 3D. Je zde totiž minimum objektů – poušť, vaše vznášedlo, bedny, nic víc. Rozhodně by neškodilo hru obohatit o pár objektů navíc. Zvuků také není mnoho, tedy mám-li být přesný je tu jen jeden, co jsem zaznamenal – hukot vašeho vznášedla, který mění svou výšku s přibývající/ubývající rychlostí.

Homepage: www.gemtree.cz.

Download (770 kB) zde.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční řežby na všechny způsoby

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční …

V prosinci to vypadá, že se majitelé účtů PS Plus mají na co těšit.

26.  11.  2021 |
Michal Maliarov
Hry zdarmaPlayStation
Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček. Ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček…

Dobrá klávesnice a myš jsou pro hraní na PC nezbytně nutné. Vybrali jsme osvědčené modely, se kterými neuděláte chybu.

30.  11.  2021 | |10 N/A
Michal Maliarov
Herní myšHerní klávesnice
Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si o Vánocích můžete zahrát. Většina je zdarma

Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si o Váno…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

6.  12.  2021 | |1 N/A
Ladislav Novák
Mobily
Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a lovecký theHunt zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a loveck…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které si můžete zahrát mezi svátky

15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které…

Nejen na PC, ale i na konzolích bylo letos co hrát. Kromě velkých kousků došlo i na pár menších překvapení, které vás přes svátky bez problému zabaví.

6.  12.  2021 | |4 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravují textury a další detaily

Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravu…

Není to tak dlouho po vydání a modeři už mají žně.

28.  11.  2021 | |2 N/A
Michal Maliarov
GTA San AndreasModifikace
Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvuk, prostor, ale i dobrý mikrofon

Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvu…

Dobrá herní sluchátka dokážou umocnit zážitky ze hry svým zvukem a podáním prostoru. Díky mikrofonu pak poslouží i jako nástroj pro komunikaci ve hře. Vybrali jsme osvědčené herní headsety, které se teď vyplatí koupit.

5.  12.  2021 | |13 N/A
Michal Maliarov
Sluchátka
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si můžete nadělit pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si můžete …

Herní průmysl neustále doprovází jeden odklad za druhým, i tak jsme ale měli v posledním roce stále co hrát. Urodily se výborné kousky skrz všechny žánry a my jsme vybrali ty, které byste neměli minout.

3.  12.  2021 | |10 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hry