Sahara – hledačem tibéria na poušti

V dnešní plné hře s příznačným názvem Sahara, jež se odehrává na stejnojmenné poušti, se vžijete do role hledače vzácného tibéria, které zde bylo roztroušeno po ztroskotání dopravní lodi. Ale pozor, není to jednoduché – jste omezeni časem a za ten musíte najít co nejvíce beden s tibériem. Jste připraveni? Vaše mise začíná.
Sahara – hledačem tibéria na poušti
V dnešní plné hře s příznačným názvem Sahara, jež se odehrává na stejnojmenné poušti, se vžijete do role hledače vzácného tibéria, které zde bylo roztroušeno po ztroskotání dopravní lodi. Ale pozor, není to jednoduché – jste omezeni časem a za ten musíte najít co nejvíce beden s tibériem. Jste připraveni? Vaše mise začíná.

Začneme pěkně od podlahy a popíšeme si věci, které na vašem monitoru proběhnou od zapnutí hry. Jako první se zde objeví celkem nevzhledné windowsovské okno a je v něm napsáno onen úvod do děje, který jsem nastínil výše. Jedinou věcí, kterou teď můžete udělat je změna grafické kvality – celkem tři stupně – první je pro majitele velmi slabých pc, třetí pro majitele rychlých pc, ale i při nastavení této volby jsem měl stále dojem, že všechen výkon, jež poskytuje má GeForce 2 MX nebyl plně využit a navíc hra běží jen v rozlišení 640×480.

SaharaSahara

Váš úkol již byl popsán, avšak ne zcela – sbírání tibéria provádíte tak, že řídíte vznášedlo cylindrovitého tvaru, jež má v sobě zabudovaný speciální detektor záření omega, které tibérium vydává. Ten je symbolizován položkou cíl: x metrů v pravém horním rohu herní obrazovky. Pomocí něhož pak můžete v poušti jezdit či spíše se vznášet a hledat tak podle vzrůstající či klesající hodnoty tibérium. Nikde se však nepraví, kolik jej máte najít a zde vidím jednu z nejpodstatnějších chyb této hry – konec je jaksi otevřen, neukončen. Na hru máte celkem pět minut a po tuto dobu se musíte snažit hledat. Myslel jsem si, že při určité hodnotě mi hra oznámí, že vše tibérium bylo nalezeno, že jsem se stal vítězem a zapíše si můj výsledný čas, ale chyba lávky, nic takového tu totiž není. Pět beden nestačí, možná jich musí být deset, nevím, můj rekord je zatím pouze devět, ale i tak vychází zhruba půlminuta na každou bednu, ale ke konci jsou bedny rozmístěny daleko od sebe a je velmi těžké to stihnout.

SaharaSahara

Technické zpracování není nejhorší, ale také se neřadí mezi špičku. O grafice jsem se již zmínil, snad jen malý dodatek, že hra působí tak trochu graficky chudě a nezáživně, i přestože je 3D. Je zde totiž minimum objektů – poušť, vaše vznášedlo, bedny, nic víc. Rozhodně by neškodilo hru obohatit o pár objektů navíc. Zvuků také není mnoho, tedy mám-li být přesný je tu jen jeden, co jsem zaznamenal – hukot vašeho vznášedla, který mění svou výšku s přibývající/ubývající rychlostí.

Homepage: www.gemtree.cz.

Download (770 kB) zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A