Saints Row IV: bláznivá jízda pokračuje

Viděl někdy někdo poblázněného leprikóna, jak tančí v rytmu znělky seriálu z osmdesátých let, přitom má na hlavě obří masku žlutého Pac-mana a na každý třetí takt vystřelí do vzduchu z bazuky? Ani já ne, nicméně v Saints Row IV bych se tomu nedivil.

Série městských akcí Saints Row si získala příznivce právě díky své značné trhlosti a humoru, který paroduje, šokuje a někdy i uráží. Tento v pořadí již čtvrtý díl bude pevně kráčet v zaběhnutých kolejích svých předchůdců. Znamená to ale, že budeme slýchat stokrát ohrané vtipy a provařené narážky známé z dílů minulých? Ó nikoliv! Co takhle velký boss gangu Saints jako prezident spojených států?

Radši se připoutejte

Kdo hledá klon GTA IV, hrajícího na vážnou notu městských akcí ať raději sáhne po loňském Sleeping Dogs. Saints Row zaplňuje mezeru na trhu, kterou tvoří ti, kdo si v české Mafii oblíbili mód extrémní jízdy, nebo slintali blahem, když ve zběsilé honičce udělali z vozidla harmoniku a cestou srazili nebohého chodce.

 

Vetřelci zaútočí na Bílý dům a všechny členy fialového gangu pošlou kamsi do hloubi imaginárního světa.

 

To, co můžeme s trochou nadsázky označit jako dějovou linku, se po vzoru třetího dílu odehrává ve městě Steelport. Vše se točí kolem mimozemšťanů a jejich invaze na planetu Zemi. Aby toho nebylo málo, vetřelci zaútočí na Bílý dům a všechny členy fialového gangu pošlou kamsi do hloubi imaginárního světa, ne náhodou připomínajícího slavný Matrix. Zkrátka je zde možné úplně všechno, což se hře jako je Saints Row náramně hodí do krámu. Děj přímo navazuje na události ze třetího dílu, to by ovšem nemělo „čerstvým“ hráčům série nijak překážet.

1371057004-wh-turret.jpg 1371057005-wh-zinyak-arrival.jpg 1371057007-wh-hallway-battle.jpg

Rozstřílet, nebo vykuchat?

Ve zmíněné simulaci reality zvané Zin Empire dostaneme do ruky kromě nepřeberné škály různých zbraní také superschopnosti, usnadňující jak pohyb na mapě, tak likvidaci nepřátel. Ve výsledku je všechno vyšponováno natolik, že hlavní hrdina skáče přes mrakodrapy, běhá po zdech, zapaluje lidi pouhým dotykem, zkrátka se dobře baví.

 

Jednotlivé zbraně lze přetvořit doslova k nepoznáním a z raketometu se pak rázem může stát třeba pouzdro na kytaru po vzoru filmu Desperado.

 

Vraťme se ale ještě ke zbraním, jelikož ty opět ve stylu série dominují a teprve s nimi začíná ta pravá, šílená, testosteronem nabitá zábava. Standartní arzenál, který tvoří navíc ještě pár zajímavých kousků do sbírky duševně narušeného jedince, lze dle libosti také modifikovat. Tím nemám na mysli klasické přicvaknutí puškohledu nebo tlumiče. Jednotlivé zbraně lze přetvořit doslova k nepoznáním a z raketometu se pak rázem může stát třeba pouzdro na kytaru po vzoru filmu Desperado. Nevěřícně můžeme už jen kroutit hlavou nad bazukou, která dokáže nepřítele roztančit, dokud neexploduje, nebo nad zbraní určené k výrobě černých děr.

1371057009-sr4-supersprint.jpg

Cesta k vydání

Vývoj hry samotné, která se vzhledem k uvedenému datu vydání nachází již téměř ve finální fázi, nebyl tentokrát ani z daleka tak jednoduchý. Jak je známo, její vydavatel THQ na konci loňského roku v požehnaném věku 23 let podlehl těžké chorobě, kterou podnikatelé nazývají „zadluženost“. Co se bude dít s jednotlivými studii bylo ve hvězdách a některé rozpracované projekty již nikdy nespatří světlo světa. To se naštěstí této série ani vývojářů z Volition netýká. Je si totiž vzali pod svá křídla němečtí Deep Silver, kteří po rozpadu THQ vydali také nové „Metro“, nebo Dead Island Riptide.

1371057008-wh-kenzie.jpg 1371057009-wh-shaundi.jpg 1371057208-wh-walking.jpg

Ze spolupráce těchto dvou společností nakonec vzešlo něco, co se vymyká dnešním herním stereotypům a občas i lidskému chápání. Hra podle posledních informací vyjde 20. srpna v USA a o tři dny později ve zbytku světa na platformách Xbox360, PS3 a PC.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

21.  4.  2018 | | 36 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

20.  4.  2018 | | 32 N/A
Playstation 5: datum vydání, výkon a vše, co víme o příští herní konzoli

Playstation 5: datum vydání, výkon a v…

Playstation 5 ještě možná neukázal ani palec u nohy, to ale neznamená, že o nim nic nevíme. Pojďme se podívat na to, co je známo.

24.  4.  2018 | | 239 N/A
Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdinové a pestrý svět

Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdin…

Kromě pěkného CG filmečku jsme stále z Cyberpunku 2077 neviděli vůbec nic. S přibližující se E3 se ale začaly objevovat opravdu zajímavé informace. Co všechno o megalomanském projektu víme?

22.  4.  2018 | | 7 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A