Saints Row IV: bláznivá jízda pokračuje

Viděl někdy někdo poblázněného leprikóna, jak tančí v rytmu znělky seriálu z osmdesátých let, přitom má na hlavě obří masku žlutého Pac-mana a na každý třetí takt vystřelí do vzduchu z bazuky? Ani já ne, nicméně v Saints Row IV bych se tomu nedivil.

Série městských akcí Saints Row si získala příznivce právě díky své značné trhlosti a humoru, který paroduje, šokuje a někdy i uráží. Tento v pořadí již čtvrtý díl bude pevně kráčet v zaběhnutých kolejích svých předchůdců. Znamená to ale, že budeme slýchat stokrát ohrané vtipy a provařené narážky známé z dílů minulých? Ó nikoliv! Co takhle velký boss gangu Saints jako prezident spojených států?

Radši se připoutejte

Kdo hledá klon GTA IV, hrajícího na vážnou notu městských akcí ať raději sáhne po loňském Sleeping Dogs. Saints Row zaplňuje mezeru na trhu, kterou tvoří ti, kdo si v české Mafii oblíbili mód extrémní jízdy, nebo slintali blahem, když ve zběsilé honičce udělali z vozidla harmoniku a cestou srazili nebohého chodce.

 

Vetřelci zaútočí na Bílý dům a všechny členy fialového gangu pošlou kamsi do hloubi imaginárního světa.

 

To, co můžeme s trochou nadsázky označit jako dějovou linku, se po vzoru třetího dílu odehrává ve městě Steelport. Vše se točí kolem mimozemšťanů a jejich invaze na planetu Zemi. Aby toho nebylo málo, vetřelci zaútočí na Bílý dům a všechny členy fialového gangu pošlou kamsi do hloubi imaginárního světa, ne náhodou připomínajícího slavný Matrix. Zkrátka je zde možné úplně všechno, což se hře jako je Saints Row náramně hodí do krámu. Děj přímo navazuje na události ze třetího dílu, to by ovšem nemělo „čerstvým“ hráčům série nijak překážet.

1371057004-wh-turret.jpg 1371057005-wh-zinyak-arrival.jpg 1371057007-wh-hallway-battle.jpg

Rozstřílet, nebo vykuchat?

Ve zmíněné simulaci reality zvané Zin Empire dostaneme do ruky kromě nepřeberné škály různých zbraní také superschopnosti, usnadňující jak pohyb na mapě, tak likvidaci nepřátel. Ve výsledku je všechno vyšponováno natolik, že hlavní hrdina skáče přes mrakodrapy, běhá po zdech, zapaluje lidi pouhým dotykem, zkrátka se dobře baví.

 

Jednotlivé zbraně lze přetvořit doslova k nepoznáním a z raketometu se pak rázem může stát třeba pouzdro na kytaru po vzoru filmu Desperado.

 

Vraťme se ale ještě ke zbraním, jelikož ty opět ve stylu série dominují a teprve s nimi začíná ta pravá, šílená, testosteronem nabitá zábava. Standartní arzenál, který tvoří navíc ještě pár zajímavých kousků do sbírky duševně narušeného jedince, lze dle libosti také modifikovat. Tím nemám na mysli klasické přicvaknutí puškohledu nebo tlumiče. Jednotlivé zbraně lze přetvořit doslova k nepoznáním a z raketometu se pak rázem může stát třeba pouzdro na kytaru po vzoru filmu Desperado. Nevěřícně můžeme už jen kroutit hlavou nad bazukou, která dokáže nepřítele roztančit, dokud neexploduje, nebo nad zbraní určené k výrobě černých děr.

1371057009-sr4-supersprint.jpg

Cesta k vydání

Vývoj hry samotné, která se vzhledem k uvedenému datu vydání nachází již téměř ve finální fázi, nebyl tentokrát ani z daleka tak jednoduchý. Jak je známo, její vydavatel THQ na konci loňského roku v požehnaném věku 23 let podlehl těžké chorobě, kterou podnikatelé nazývají „zadluženost“. Co se bude dít s jednotlivými studii bylo ve hvězdách a některé rozpracované projekty již nikdy nespatří světlo světa. To se naštěstí této série ani vývojářů z Volition netýká. Je si totiž vzali pod svá křídla němečtí Deep Silver, kteří po rozpadu THQ vydali také nové „Metro“, nebo Dead Island Riptide.

1371057008-wh-kenzie.jpg 1371057009-wh-shaundi.jpg 1371057208-wh-walking.jpg

Ze spolupráce těchto dvou společností nakonec vzešlo něco, co se vymyká dnešním herním stereotypům a občas i lidskému chápání. Hra podle posledních informací vyjde 20. srpna v USA a o tři dny později ve zbytku světa na platformách Xbox360, PS3 a PC.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce