Sakaguchi: HD grafika je ve světě videoher zbytečná

Diskuze čtenářů k článku

Blackmane  |  07. 02. 2012 22:27

Je to pravda. K čemu mi bude hra s tou nejlepší grafikou světa, když bude mít nulovou hratelnost? :) K ničemu

 |   |  Odpovědět
Andrew  |  07. 02. 2012 23:23

a jeste k tomu, kdyz dana hra se pak da dohrat za par hodin (obvykle do desiti a mene)

 |   |  Odpovědět
Sasakr  |  08. 02. 2012 00:04

Jenže není pravda, že je vysoce kvalitní grafika zbytečná. To možná u nějakých Mariů a Soniců, ale pokud mám střílečku odehrávající se v nějakém reálném prostředí, tedy představující realitu, no tak by se to mělo taky snažit tý realitě co nejvíc blížit.

 |   |  Odpovědět
Smash!  |  08. 02. 2012 00:30

Ano, ale pouze za předpokladu, že se jedná o hru která je testována, laděna a takřka bez chyb, což nelze nikdy 100% zaručit. Jednoduše řečeno, grafika je jen vizuální stránka věci, a ta hráčovy ruce přece "neživý" a hráč chce především kvalitně hrát.
K čemu ti bude hra, která vypadá reálně, když se ti v ní bude např. zasekávat tvoje hratelná postava v prostředí, nebo pro změnu budeš svědkem absolutně infantilního chování tvých nepřátel? Tyhle dvě zmiňované věci se do oblasti grafiky skutečně neřadí. .a vývojář(i) by je mohl(y) snadno opomenout, ať už za předpokladu, že právě na grafice samotné pracovaly většinu svého úsilí, nebo pro změnu z jiných důvodů, finance, kompatibilita, čas, divily by jste se, jak moc velké časové rozmezí potřebují programátoři k vytvoření právě takové grafiky.
Co stojí za zmíňku, je například to, že mnohdy je hráč navíc vizuálností grafiky tak očarován, že hra samotná zkrátka odvádí pozornost od jiných chyb nebo nedodělků, skutečně! Jen ryzí fanoušek takové hry nebo její dlouhý obdivovatel obvykle na takovéhle chyby narazí, a to až po delší "zkušební" době. .

 |   |  Odpovědět
Sasakr  |  08. 02. 2012 13:16

Proč furt mluvíte o hrách nehratelných, zabugovaných, prostě celkově na ho*no? Ano, pokud je hra na ho*no, grafika jí nepomůže, ale je nesmysl to, co říká ten pán, a sice že dobrá grafika je zbytečná. Tvůrci by se měli snažit o co nejvěrnější ztvárnění reality, ale samozřejmě ne na úkor ostatních složek hry.

 |   |  Odpovědět
Smash!  |  08. 02. 2012 14:40

Ruku v ruce nejde dodržet ideální stav dobrá Grafika/Hratelnost v jedné soudržné rovině, ano, jsou jisté hry, které excelují svým grafickým provedením, a po hratelné stránce jsou rovnež velice inovativní, kvalitní a originální zároveň.
Ale uznejte pánové, že psát nebo uvádět konkrétní jména her tohoto druhu by bylo sobecké, a za předpokladu, že mnoho hráčů i tak své oblíbené hry bude přesto zastávat (chyba nechyba) nestojí za to zmiňovat některé konkrétní tituly.
Vytváření a programování "počítačových her" bych přirovnal k měsíční výplatě jednoho fiktivního, a nepojmenovaného člověka, který má tak nějak každý měsíc co dělat aby se svými peněžnímy prostředky pokryl veškeré náklady a investice, jen s těží mu zbyde na nějakou tu návštěvu restaurace, hospody nebo divadla. Musí proto rovnoměrně rozprostřít své finance tak, aby stihnul proplatit veškeré složenky, ještě mu zbylo alespoň na jídlo. .nebavme se, o průměrném platu, nebo práci kterou tato osoba koná.
Důležité je si uvědomit, že podobně to zřejmě funguje i v oblasti vytváření her.
Jsou jisté finanční náklady a ty buď pokryjí nebo nepokryjí existující vykonanou práci na právě probíhajícím herním projektu.
Pokud je financí nedostatek, k čemuž může vést více než jen přílišné ohánánění pěnezmi jakož to zdroji, může se stát, že vydavatelský tým např. odloží termín původního vydání, nebo v ranném stádiu vývoje hru tzv. ořezají, nebo dojde ke kompresi některých herních mechanismů, v opačném případě se může také stát, že taková hra nikdy nespatří světlo světa, příliš nákladná tvorba nebo její zdlouhavé vyvíjení ji v procesu tvorby paradoxně "zahubí" "nedokončenou". .bohužel, i takových her je spoustu, a to nejhorší na nich je, že o řadě z nich se již nikdy nedozvíme!
V takovém kvapném tempu v jakém se vývojáří snaží hru dovršit až do konce jejího vydání obvikle vznikne řada "nenucených" chyb, "buggů", a když né přímých buggů tak jiných kompatibilních nesrovnalostí, které se v pozdějším hotovém produktu zdají být někdy mnohem žřejmější.
Je možné hru tzv. testovat a nenalézt "přímé" chyby, ale i tak o ní nemůžeme tvrdit, že je bezchybná. 8 z 10 testerů nezaznamenají chybu, ale ti zbývající 2 ano. .to se stává.
Otázkou je zda-li se jedná o náhodu, nebo o seriozní chybu.
Když hru navíc hrajete opakovaně, obvzlášť některý její "Level". Šance na objevení ať už jakýchkoliv chyb se jen zvyšuje! Tvůrci zkrátka mohly více jak 2x měřit než začnou jednou řezat. .obrazně řečeno.
Dnešní hry chybují, chybovaly a chybovat budou, dělají je jen lidé a ti na tom jsou stejně, možná i hůř, nebo lépe ať nekřivdím.
Hry dnešní současnosti by si však ale zasloužily mnohem více originality, inovace a více prostoru pro vyjímečnost, než jak tomu dnes je či bývá. ."ostřílené" způsoby a zaručený "gentlemanský" postoj vůči těmto dnešním hrám by v průběhu několika let zasloužil obměnit, nahradit za jiné herní mechanismi, prvky nebo elementy. .já sám jsem vždy toužil po originalitě v počítačových hrách, a jen malá hrstka titulů mě o nich dokázala přesvědčit, opět nebudu jmenovat.
Komerce a mediální publicita (ne)přímo "nutí" hry ke stereotipu všeobecně, stálo by však ale za zamyšlení, uvědomit si fakt, že k tomu opět přispívá hráčská komunita jako taková, bohužel. .

 |   |  Odpovědět
Afrodedek  |  08. 02. 2012 09:58

Souhlas, já si po letech zahrál FF 7 a prastará grafika mi vůbec nevadila, protože všechno ostatní bylo prostě geniální. Pokud bych měl dát přednost něčemu, tak určitě hratelnosti a příběhu !!!

 |   |  Odpovědět
op  |  08. 02. 2012 13:47

to jo

 |   |  Odpovědět
uzivatel_cz  |  09. 02. 2012 13:30

ja si teda radeji zahraju dobrou hru, ktera dobre vypada, nez dobrou hru, ktera nevypada nic moc...

vzhledem k tomu, ze grafiku, hudbu, pribeh, level design, herni mechanismy atd. delaji ve firmach vesmes ruzni lide, tak se to ani nijak nevylucuje
jenze z Wii a 3DS proste HD nevymacknou, i kdyby se na hlavu staveli, takze grafika je ted nepritel Nintenda (a potazmo Mistwalker) ... aspon do vydani WiiU

 |   |  Odpovědět
Smash!  |  07. 02. 2012 23:41

Ježiši já to říkám pořád, no sakra, ještě, že to tu někde zaznělo. .těch nespočet pře-velkosáhle dlouhých příspěvků, který sem tady na Doupěti psal, rádo-by na toto téma. Ano, jistě, že při vytváření právě "takovéhle" grafiky, zřejmě tvůrci tak nějak "pozapomenou" (na to co může ale také nemusí být důležité) na jiný prvek nebo element obsažený v tákové hře! A to ještě slušně řečeno, bývá to i horší. Ostatně, avšak i navzdory tomuto faktu, tu máme spoustu kvalitních již existujících herních titulů, ne třeba jmenovat.
Čím to však ale je, že některé pracovní týmy právě těchto vývojářů s právě těmito soudobými nástroji dokáží vytvářet tak kvalitní hry, když ty "ostatní" tak nějak zůstavají po zadu, podotýkám pozadu v oblasti herní interaktivity, ovladatelnosti a jiných těch důležitějších aspektů hry. .které ji přinejmenším mohou buďto dělat scela originální, nebo vyjímečnou a to v mnoha směrech, bez ohledu na žánr hry.
Podívejte se např. na sérii Call of Duty. Jinak jedna celkem potápějící se nejmenovaná společnost, která dříve vznikla na základě rozpadu původního vývojářského týmu jenž tehdy pracoval na sérii Medal of Honor se tak nějak chopila příležitosti a začala se svým Call of Duty doslova razit cestu do světa. .dva konkurenční hity, oba taktéž pojednávající o druhé světové válce. Medal of Honor samozřejmě trochu jiným stylem než tak jak to předvedlo dřívější Call of Duty.
Dlé mého osobního názoru se tato společnost snad nejvíce prosadila se svým titulem Call of Duty 2, ano myslím ten pověstně zmiňovaný díl ve druhé světové válce např. v Rusku ve Stalingradu a pod. Tento díl byl bezpochyb posledním kvalitním počinem ve směru Call of Duty, a to ať už mě kdokoliv dá za pravdu či naopak, alespoň tak nějak bych to řekl.
Dnešní Modern Warfare je skutečně jen velmi vychvalovanou komerční a mediální omeletou se kterou se u stolu baví hlavně ti mladší hráči, kteří se ještě v životě dostatečně nepokochaly vojenskými událostmi nebo zbraněmi jako takovými, bez urážky boys and girls! Nic proti názoru, i já hraji FPS hry, i já hrál některé z dílů Call of Duty, ale pokud se podíváte zpětně na vývoj konkrétně těchto her, a obvzláště na Modern Warfare, měli by jste se tak nějak rozumně vrátit na začátek toho všeho, a říct si, zda-li to vývojáři opravdu nědělají jen kvůli pěnězům, nebo jestly je fakt baví tlačit světem jednu z mnoha dalších her tohoto protiteroristického konceptu? A že jich je. .na paty mu dokonce tlačí i současný Medal of Honor, jaká náhoda, který se také tak nějak "opičil" nebo přiblížil k "modernímu konfliktu". A nebylo by na škodu také zmínit další a možná ještě komerčnější Battlefield 3. .co vy na to? Nemáte rádi pokrok, originalitu nebo vyjímečnost?
Nepostrádají právě tyto hry "to" o čem je řeč. .jsou tu i jiné herní série, ke kterým však ale nemohu říct půl slova, bacha na to! Každým svým dalším dílem ukazují hráči nové věci, prvky, nebo mechanismy, snaží se být originální. .nebudu jmenovat.
Grafika je důležitá, ano, ale měla by být "postavena" až na propracovaný herní základ, pevný základ, na kvalitní hratelný "korpus", který se zprvu i bez grafiky samotné zdá být slibný, potencionálně barvitý a stojí za to jej obohatit o tak dokonalou grafiku. .

 |   |  Odpovědět
host  |  08. 02. 2012 00:23

JJ máš pravdu ( mimochodem si pěkně plodné básnické střevo - mohl si být stručnější) Já si myslím že grafika je naopak hodně důležitá a musí spolupracovat s hratelností jinak to prostě nejde. Pokud si myslí že odvádí pozornost vývojářů od hratelnosti tak je chyba někde jinde. Špatné vedení projektu. A jestli nestíhaj ať naberou pracovní sílu. Mě to spíš připadá jako výmluva.

 |   |  Odpovědět
eee  |  08. 02. 2012 12:22

Musis se na to divat ekonomicky. Na hru jsou vyhrazeny nejake prostredky, s kterymi vyvojari musi vyjit. A dnes se cpe vetsina prostredku do audiovizualni stranky hry, cimz trpi ostatni slozky hry. Pritom u hry by to nemelo byt imho to hlavni, hra neni film. Kdyz posilis nejakou slozku hry, tak to musi byt na ukor jine. Kdyz napriklad ai nebude delat jeden programator, ale tri, tak musis skrtnout dva grafiky nebo udelat levnejsi hudbu, nebo dabing. Nejvic penez se cpe do grafiky proto, ze ta je videt na prvni pohled a hru prodava. A proto dnes mame ve srovnani s hrami pred 10 - 15 lety graficky famozni skvosty, ale herni mechanismy preslapuji na miste ci spis je dokonce pozorovatelna regrese. Typicka ukazka demonstrujici tento jev je remake fantasticke hry ufo enemy unknown, ktera si silne polepsi v audiovizualni casti, ale z herniho hlediska bude orezana az na kost.

 |   |  Odpovědět
Host  |  09. 02. 2012 00:21

To co jsi napsal má smysl. Je vidět že nad tím umíš přemýšlet. Tady je opravdu problém spíš kvalitně odvyprávět příběh. Já jsem toho názoru že by se měli nejdříve zamyslet kolik lidí je k tomu nutné aby žádná složka hry netrpěla ( viz jak si poukazoval na grafika a programátora ) Většinou u titulků když dokončíš hru jsou autoři a většina má více funkcí co se týká vývoje. Třeba u Crysis tam ten chudák měl na starosti grafiku, scénář a režii a pak to na tebe působí jako tech demo. Mimochodem u HL2 jsem ten pocit měl taky. Prostě grafik nebo programátor by neměl kecat do režie hry.

 |   |  Odpovědět
mmm  |  08. 02. 2012 07:31

už aby vyšlo diablo 3

 |   |  Odpovědět
haha :)  |  08. 02. 2012 09:06

vybornej prizpevek, presne do diskuse. Krasne si vyjadril nazor k tomuto clanku :) gratuluji k zitrejsim 8 narozeninam lamo

 |   |  Odpovědět
host  |  08. 02. 2012 10:15

Jen ho nech on má aspoň šanci se vydání dožít

 |   |  Odpovědět
SilentCry  |  09. 02. 2012 06:21

Posledni dobou mi hlavne strilecky pripadaji preefektovane az skoro prehnane, tento nazor zastavam uz od posledniho Crysis nebo Battlefieldu, sem rad, ze si to uvedomuje vice lidi.

 |   |  Odpovědět
Promo999  |  09. 02. 2012 07:36

Taková Mafia, na dnešní poměry otřesná grafika (spíš detaily světa apod. než samotná auta) ale jako protiváhu nabízí super příběh a dlouhou kampaň, klidně si to zahraju i teď. Half-life 2 to stejné, Fallout 3 taky není s grafikou mistr světa, ale příběh mě chytil. Naopak, vizuální sra*ka 145. pokračování Call of Duty je na tom s příběhem bídně, v podstatě není žádný, inteligence protivníka na úrovni houpacího koně.

 |   |  Odpovědět
Agent  |  09. 02. 2012 09:15

Zrovna třeba Minecraft a jeho úspěch potvrzuje jeho slova.

 |   |  Odpovědět
Kluk  |  09. 02. 2012 10:48

Mě kvalita grafiky v podstatě nezajímá. Stačí, když je na úrovni nebo něják šikovně stylizovaná. Z rádoby uberrealistických naleštěných megaakčních stříleček s vojáčkama bych blil. A z toho, že to hraje tolik lidí taky.

 |   |  Odpovědět
med  |  09. 02. 2012 10:51

prveho Maria a Sonic som hral aj koli spickovej grafike a zvukom. Ak ste mal doma ZxSpectrum tak sa vam Sega a ich Sonic javila ako z ineho sveta - farby, efekty a detaily. Takze to bolo vlastne take "HD" na tie vtedajsie pomery.
Dnes sa najde vela kvalitnych titulov pri ktorych je HD grafika prinos a nehovorim len o FPSkach. Taky Small World na Playstation je uplny diamant.

Necital som cely rozhovor - len prezute vytrzky tu na Doupe takze nechcem hodnotit

 |   |  Odpovědět
aminux  |  09. 02. 2012 12:16

Grafiku posledních pár let neřeším. Od jisté doby mi příde dostatečně dobrá i když jistě ne bez chyb.
Když nad tim tak uvažuju, tak sem grafiku nikdy moc neřešil. Ať už to bylo na 8bitech kde byl člověk nadšenej z toho, že je to berevné, hýbe se to a někdy je to na pokračování.
Když sem si konečně pořídil první PC a viděl ten pokrok, nadšení bylo ještě větší. No a dnes mě grafika už ani nezajímá.
Beztak mi všechny hry co se týče grafiky přídou na jedno brdo. Všechny se snaží být stejně dokonalé. Příde mi to už nuda. Vývojáři by se namísto co největší dokonalost měli zaměřit spíš na originalitu, mít svůj jedinečnej styl apod. Realističnost je jen pro určité hry. A i ta se dá chápat různě.

 |   |  Odpovědět
lobo  |  09. 02. 2012 14:58

"pořídil první PC a viděl ten pokrok"
ako ZX spectrum odchovanci sme chodili ku kamaratovi slintat na Amigu 500

 |   |  Odpovědět
BlackRider  |  09. 02. 2012 15:36

Jinymi slovy na detailni grafiku nemame penize/neumime, tak ji aspon shodime :).
Samozrejme, ze grafika je dulezita. Grafika je hlavni interface mezi hrou a hracem. Sebelepsi hra se spatnou grafikou se proste bude hur hrat nez s dobrou grafikou. A to rozhodne neni nakej dnesni trend, tak to bylo vzdy...

 |   |  Odpovědět
mroz  |  09. 02. 2012 17:40

Takze to znamena ze jedna konkretni hra bude mit postupem casu horsi a horsi grafiku a tim padem bude cim dal hur hratelna az po X letech bude vlastne uplne nehratelna. To teda vypada dost divne.

 |   |  Odpovědět
BlackRider  |  09. 02. 2012 18:38

Jedna konkretni hra ma porad stejnou grafiku. Jen bude samozrejme ztracet s novejsima hrama a bude ji hrat cim dal mene lidi. Ale o tom sem nemluvil...

 |   |  Odpovědět
eee  |  12. 02. 2012 11:07

A proc jsou tedy starsi hry s horsi grafikou lepsi nez ty nove? Proc me dnes bavi vic hrat na konzoli nez na pc? Proc nintendo strcilo microsoft i sony do kapsy se svou zastaralou grafikou?

 |   |  Odpovědět
BlackRider  |  12. 02. 2012 22:49

Jak ktere.
Protoze hrat v kresle je prijemnejsi nez sedet na zidli.
Protoze prislo s uplne novym ovladanim.

 |   |  Odpovědět
Smash!  |  09. 02. 2012 18:28

To je hloupost, grafika hry přeci neovlivňuje její hratelnost, pokud není však tak špatná, že by se opírala o jiné problémy např. špatná vyditelnost a pod. Vzpoměnte si kdo jen můžete například na hru Sheep Dog 'n' Wolf (PS1), která měla velice pochybnou grafiku (kreslenou, dětskou, abstraktní), avšak hratelnost a zábavnost této hry dodnes žádná jiná podotýkám "podobná" hra dosud nepřekonala, a to nejsou jen moje "heroické" slova, tak to tvrdí ti co pamatují, nebo znají či min. ti kteří hru hrály. Tato hra měla opravdu nenáročnou grafiku stylizovanou do kresleného světa Looney tunes, v roly známého kojota jste se snažily vždy ukrást svému úhlavnímu nepřítely, psovy Samovi, jeho "střežené" ovce. .brilantní provedení známého kresleného seriálu v herní podobě!
Pokud nejsem moc náročný a dokáži ve vás vyvolat vzpomínky i na starší hry, jistě si např. vzpomenete na hru Shadow-Men (PS1), Michael LeRoi/Shadow-Man jako jediný chodec mezi dvěma světy, světem mrtvých a světem živých putuje mezi těmito dimenzemi, získává nové temné schopnosti, a odhaluje různé peklem zapomenuté místa. .styl blízký ke kořenům GTA už tehdy vypovýdal o velkolepé rozlehlosti obou navštěvovaných světů. Grafika této hry byla sice jedna z prvních svého tehdejšího 3D druhu, ale opět, hratelnost a rozmanitost této hry překonávala snad všechny (dnes) vytýkané aspekty, na tuto Voodoo atmosféru snad žádný znalý hráč nemůže zanevřít. I Mass Effect by si mohl od Shadow-Mana brát příklad(y) nemluvě o sérii GTA.
Prosím pokud někdo pamatuje tyto dřívější "klasiky" nechť ať přidá sůj názor, nebo komentář.
Jinak bych jen na závěr rád dodal, že si vážím dnešních lidí, kteří se grafiku snaží neřešit, nebo ji nepovažují za onen "uctívaný" střed herní pozornosti a ještě k tomu se to otevřeně nebojí přiznat. Klobouk dolů všem kteří toto tvrzení pustí na plnou hubu!
I já mám doma PC, které je schopné plynulého hraní např. Mass Effect, Dead Space nebo té mediální "omelety" nazývané Modern Warfare (3) bohužel, i přesto upřednostňuji hraní na konzolích (Xbox 360) a PC tak ve směs využívám jen jako platformu, která zaplať pánu bohu ještě dnes dokáže spustit (o.s. Windows 7) tyto výše uvedené starší klasiky. .mějte mě za blbce, hlupáka či podobně, ale já si raději stáhnu "torrent" jedné z těchto dřívějších vykopávek, a užiji si tak jak možná nikdo z vás. .

 |   |  Odpovědět
BlackRider  |  09. 02. 2012 18:59

PS1 sem nemel, takze mi ty zminovany tituly vubec nic nerikaj. Ja zacinal na C=64 kde moje nejoblibejnejsi hra byla Elite, ktera i presto ze C=64 zvladal 16 barev byl pouze cernobily. Ale to neznamenalo ze mel spatnou grafiku. Ta grafika byla na tehdejsi pomery neskutecna. Ted mam PS3 a samozrejme ta dnes trpi graficky hodne v porovnani s PC. Ale ja nemluvil o vykonu... ja mluvil o tom jestli ta grafika dobre prezentuje tu hru. Napriklad Albion mel nadhernou grafiku i presto, ze byl pouze ve VGA a tehdy uz byly hry v SVGA. Tady nejde vubec o rozliseni ci nejmodernejsi efekty. Bez ty pohadkovy grafiky by Albion tezko vubec nekdo hral, ale takhle je z ni kultovni hra. Dalsi priklad muze byt treba Monkey Island, kde krasna kreslena grafika krasne navozovala atmosferu. Remake Monkey Islandu ma sice vyssi rozliseni, ale ta grafika uz zdaleka neni tak zajmava jako ta puvodni, se kterou si nekdo dal evidentne daleko vic prace.

 |   |  Odpovědět
sx  |  09. 02. 2012 16:11

vemte takovy counter strike, pobezi i na deset let starym pc a je to jedna z nejrozsirenejsich online strilecek, mno ci aspon pred takovyma par rokma, moc do toho nefusuju.

 |   |  Odpovědět
tom  |  09. 02. 2012 19:40

Chci ještě mnohem víc grafiky v hrách, aby se pořádně pracovalo na výkonných čipech. Potřebuju je na simulace jako hromada dalších vědců, ale tohle použití samotné výrobce finančně nikdy dostatečně motivovat nebude. Takže prosím jen víc grafiky, a spoustu výpočtů v OpenCL

 |   |  Odpovědět
pavel  |  09. 02. 2012 19:43

Jasně že nintendo tvrdí, že vysoké rozlišení neni potřeba. To se jim moc hodí do krámu protože jejich konzole stojí za prd.

 |   |  Odpovědět
Mike74  |  09. 02. 2012 23:46

Zase jeden který tomu rozumí. By mě zajímalo kolik ti je let. Mě dost na to abych pochopil, že NINTENDO je jediná firma v oboru, která umí dělat svůj business pořádně. A vím, že když přijdou s novým produktem tak to nebude jen o "máme o 30% více výkonu v plovoucí čárce", "máme o 50% více výkonu na shaderech", ale bude to "vymysleli jsme nový druh ovládání, který za 2 roky budou ostatní neúspěšně kopírovat", "vymysleli jsem jak zajistit aby si s vámi někdy zahrála vaše přítelkyně" ... a takhle bych mohl pokračovat donekonečna.

Inovace je to co by mělo zajímat hráče. Ne jestli hra jede ve Full HD při 60 fps.

Naštěstí i můj syn v 7mi pochopil, že i když krásná grafika tak hry na PSP ho opravdu moc nezabaví a chtěl k narozeninám DSi od podle tebe trapného NINTENDA. Teď je mu 10 a DSi nevyměnil za PSVita, ale hádej za co.

Jsem na něj za to pyšný. Prostě ví co stojí za to a kde má hledat opravdovou kvalitu a ne jen market pozlátko.

domluvil jsem, Howk.

 |   |  Odpovědět
Smash!  |  10. 02. 2012 00:21

Pravda, stačí si vzpomenout na dřívější Nintendo/Gamecube s minidisky, a pro mne tehdy snad nejcharakterystyčtější Resident Evil, jakožto "Remake" původního prvního dílu. .jeden z nejlepších Resident Evilů ze všech, včetně Resident Evil : Zero

 |   |  Odpovědět
jedna  |  09. 02. 2012 19:46

Nechápu, proč někdo spojuje vysoké rozlišení a chyby hry? Vždyť to nemá nic společného. Dnešní hry typu stalker fallout nemají hd grafiku a jsou tak plné chyb, že v základu se téměř nedají hrát. Tak klid

 |   |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor