Sanitarium

Návod.
Autor: Ing. Miroslav Moucha

Útěk z věže
Jdi doleva a stiskni na zdi tlačítko alarmu. Pak pokračuj vpravo a jdi do druhých dveří. V místnosti najdeš ručník. Jdi dál doprava, po schodech nahoru a k soše anděla. Když půjdeš po schodech vpravo dolů, můžeš si promluvit s trpícím a dozvědět se tak nějaké informace. Potom jdi od anděla doleva po ochozu, až k elektrickému drátu. Použij na něj ručník a sjeď do centrální místnosti. Prozkoumej monitory, zapoj kabely v pořadí červený, žlutý, černý, zapni monitor a spusť přehrávání. To otevře sejf vlevo, kde najdeš klíč. Použij ho na zámek v podstavci sochy anděla a jsi venku.

Opuštěné město
Jsi v podivném městě, ze kterého se ztratili dospělí a zůstali tu jenom děti. Ale jaké děti ! Promluv si se dvěma, které si hrají před tebou na ulici. Nebudou se chtít s tebou bavit, dokud jim neřekneš, jak se jmenuješ. Promluv si s dívkou, která vlevo skáče přes švihadlo a rozpomeneš se na své jméno - Max. Znovu si promluv se dvěma dětmi, důkladně je prokecej a s holkou si zahraj piškvorky. Jdi doleva do kostela a přečti si knihu, která je hned za dveřmi na stojanu. Na sever od kostela je radnice, kde si prostuduj papíry v šuplíkách vlevo. Pokračuj na sever přes most a v domku hned za mostem si přečti kus novin a diář v nočním stolku. Vrať se přes most zpět na náměstí a jdi kousek doprava - dojdeš ke hřbitovu. Projdi brankou, důkladně si promluv se všemi dětmi a zvláště s Dennisem. Zeptej se ho, jestli si můžeš s nimi zahrát na schovávanou. Až Dennis svolí a všechny děti odejdou, jdi do domku vpravo a vem si tam páčidlo. Teď musíš jít hledat děti. Jedno je ve škole, zatlučenými dveřmi se musíš probourat páčidlem. Další je v sudu u rybího bufetu hned naproti škole. Třetí je schováno mezi stromy mezi kostelem a radnicí. Čtvrté je v domku za mostem pod postelí a poslední je v kostele na zemi za prvními lavicemi. Až je všechny najdeš, jdi na náměstí a promluv si s Dennisem. Od dívky u sochy si půjč lopatu a jdi na hřbitov, kopat u hrobu C. Driscolla (je to ten uprostřed). Pak si jdi znovu promluvit s Dennisem a dostaneš od něho klíče od obchodu (naproti radnici přes ulici). Otevři dveře vpravo a uvnitř si přečti další dokumenty a seber prázdný kanystr na benzín. Jdi ven a přímo před vchodem jsou tři prasátka - houpačky. Vezmi to prostřední, zelené, urvi ho, jdi doprava na rozbořený most a použij prasátko, aby ses dostal na druhou stranu. Promluv si s Marií. Bránu vpravo otevři pomocí číselného kódu (451) a jdi dovnitř.

Ze země seber kosu a jdi doleva klikatou cestičkou. Po cestě kosou zabíjej útočící ptáky a dojdi až na místo s blikajícími dýněmi. Vyhni se panákovi s dýňovou hlavou a nejdřív rozbij kosou všechny blikající dýně. Teprve potom zlikviduj panáka. Vzadu za dýněmi jsou dřevěná vrata, kterými projdeš k červené stodole. Všimni si jedovatě svítícího jezírka vpravo (ideální doupě pro Zelenou příšeru, co ?), generátoru u zdi stodoly a traktoru před stodolou. Otevři kapotu traktoru a vyber z něho kabely. Potom otevři dveře stodoly a jdi dovnitř. A hele ! Zelená příšera je tady ! A říká si “Matka". Důkladně ji prokecej a až vypadneš ven, nezapomeň ještě sebrat francouzák. Obejdi traktor a ťukni do prkna v plotě. To spadne přes vodu a ty se můžeš po této zkratce dostat rychleji do města. Jdi ke kašně před radnicí a na hadici, která se válí na zemi vpravo od kašny použij francouzák a seber ji. Pak jdi kolem kostela a školy až k zátarasu. Vpravo kolem něj vede cestička dolů k vodě. Tam si promluv s rybařícím hochem a pak se podívej na vrak auta vlevo. Otevři nádrž na benzín, použij hadici a kanystr a tak získáš trochu benzínu. Vrať se ke kostelu. Vlevo před vchodem do kostela se na zemi povaluje několik kamenů. Jeden seber a hoď ho na zvon nahoře na střeše.

Objeví se chlapec, který na břehu chytal ryby a vběhne do kostela. Jdi k vodě a seber rybářský prut, který tam zanechal. Kolem kostela a radnice jdi na most a rybářským prutem vylov velký kříž, který je ve vodě nalevo od mostu. Vrať se k červené stodole. Kříž zapíchni do zelené bažiny, kabelem spoj generátor a kříž, nalej do generátoru benzín a spusť ho. Tím je Zelená “Matka" příšera vyřízena a ty jdi zpět na most, kde už na tebe čeká Maria a průchod do další úrovně.

Blázinec
Projdi celým blázincem a se všemi promluv. Po velkém schodišti vystup ke kašně, za níž je budova s velkými dvoukřídlými dveřmi. Před nimi sedí žena, která vypadá celá jakoby ze zlata. Promluv s ní, ona se zvedne a odejde. Otevři dveře a jdi dovnitř. Promluv s řečníkem a s mužem poskakujícím po zemi, dozvíš se o svatém kříži. Jdi ven, doprava a po além bočním schodišti sestoupíš k doktorovu domku. Jdi dovnitř a promluv si s doktorem. Poslechni si zprávy z rádia a vpravo posbírej desky. Až najdeš desku “Belladonna in A Flat", tak ji pusť. Jeden blázen se zvedne z lavičky a začne tančit. Jdi k němu a z lavičky seber svatý kříž. Odevzdej ho řečníkovi ve velké budově a dostaneš koště. S jeho pomocí otevři kontrolní panel na doktorově domku vpravo od dveří. Tady tě čeká logický úkol. Ze čtyř trubek přitéká voda a dole jsou čtyři výpustě. Musíš nastavit všechna kolínka a rozbočky tak, aby všechna voda tekla do třetí výpustě zleva (sleduj zvyšující se modrý sloupec). Potom zatáhni za řetízek vpravo a velká kašna se naplní vodou. Jdi k ní a promluv si s chrličem, který je nejblíže dveřím do velké budovy.

Cirkus bláznů
Následující tři úrovně odehraješ v podobě dívky. Promluv si s mužem, který ti leží přes cestu a on ti dá lístek na squash. Pak se podívej dalekohledem na dům na druhém břehu. Po dřevěném chodníku sejdi o něco níž, do červeného domečku tetovače. Pokecej s mužem a prohlídni si věci, které má na stole. Jdi ven a pokračuj doprava po cestě kolem stánků. Poslední v řadě je hra Squid Squash. Promluv s jejím provozovatelem, dej mu legitimaci a hraj tak dlouho, až budeš mít nejméně 20 lístků. Ve vedlejším stánku si zahraj hru se srážením kuželek. Až vyhraješ, seber se země spadlou kuželku a jdi dále doprava přes můstek k boudám. Tam si promluv s klukem a o něco výše s jeho rodiči. U zdi seber olejničku a jdi se podívat do velkého cirkusového stanu. Můžeš promluvit se všemi artisty, ale hlavně promluv se žonglérem vpravo a dej mu kuželku za červený míč. Pak promluv se silákem a namluv mu, že má jít navštívit tetovače. Pak si ještě promluv s polykačkou ohně vlevo a vrať se k tetovači. Promluv s ním a dostaneš lahvičku alkoholu a se stolu vezmi jednu jehlu. Vrať se zpět do cirkusu k polykačce ohně, která tě naučí svému umění a dá ti pochodeň. Nyní jdi opět k herním stánků a odtud pokračuj po dřevěném schodišti dolů na pláž. Zkus páku před kolotočem vlevo a potom ji promaž olejem z olejničky. Kolotoč tě potom odveze na druhou stranu k domu hrůzy. Klaunovi, který ukazuje výšku návštěvníků dej červený míč místo nosu, aby výšku snížil a u prodavače si zaplať vstup za 5 lístků. Projdi domem na druhou stranu. Promluv s klaunem, který tam zametá (nebo co) a dostaneš zrcátko. Vejdi do stanu k věštkyni a promluv si s ní. Odčaruje tě k cirkusovémi stanu. Ještě jednou seběhni dolů na pláž a jdi doprava do panoptika (vstup je 5 lístků). Promluv si s exponáty v klecích a osvoboď vlkodlaka (poslední klec) tím, že použiješ jehlu od tetovače na mříže jeho klece. Nyní jdi doprava nahoru k boudám. Nedaleko válícího se kluka je teď velká díra do země. Podívej se do ní a potom do ní skoč.

Jeskyně
Nejdříve použij zrcátko na jamku v zemi a rozděláš oheň. Připal si pochodeň a jdi do vody. Na rozcestích pokračuj vždy horní cestou a chapadla, která se vynořují z vody, likviduj tím, že na ně klikneš. Nakonec dojdeš k místu, kde se objeví vodní monstrum. Počkej až vystřelí, rychle přiskoč, klikni na něj a zase ustup do bezpečné vzdálenosti. Po nějaké době se ti ho podaří zlikvidovat. Vydrápej se na břeh a po několika krocích se dostaneš do další úrovně.

Dům duchů
Jdi nahoru po schodech a objeví se první duchové. Projdi dveřmi a v kuchyni se objeví další duchové. Jdi ven z kuchyně, doleva do haly a podívej se na stojací hodiny pod schodama. Jdi po schodech nahoru a do obývacího pokoje - dveře v pravém horním rohu haly. Obývacím pokojem projdi k dalším dveřím, objeví se další duchové, potom jdi do druhé místnosti a se stolku seber klíček. Vrať se do přízemí k hodinám, klíčkem je otevři a nastav na 6 hodin. Duch - otec se zvedne a vyjde ven ze studovny. Jdi tam a najdi klíč a videokazetu. Kazetu si přehraj na rekordéru nahoře v obývacím pokoji. Potom vyjdi z pokoje do haly, jdi doleva a nahoru krátkou chodbou až ke dveřím na další schodiště. Otevři je klíčem a po schodech vyjdi na půdu. Prohlédni medvídka a najdeš další klíč. Klikni na trampolínu, abys ji dostal vpravo ke krabicím a mohl je přeskočit na druhou stranu. klíčem otevři truhlu a najdeš panáčka - klauna. Objeví se duch chlapce. Rychle přelez bedny a jdi za ním až do dětského pokoje. Je v prvním patře vpravo dole. Dívce v posteli dej panáčka a tím končí tahle úroveň.

Laboratoř
Už opět ve své podobě jdi doprava po schodech a opět doprava do studovny. Podívej se na obraz na zdi. Seber trubkový klíč, který se pod ním objeví a pusť si rádio. Jdi ven, doleva kolem mřížových dveří a po schodech nahoru k podivnému stroji. Nejprve použij trubkový klíč na trubky vpravo nahoře. Potom otoč malým kolem na stroji a objeví se hádanka, kterou máš vyřešit. Pootáčením kola a stiskem vypínače máš docílit toho, aby se všechny držáky otevřely a koule spadla do otvoru. Postupuj následujícím způsobem:

stiskni páku vpravo

otoč kolem 4x

stiskni páku

otoč kolem 1x

Kolem otáčej stále ve stejném směru a opakuj tento postup, dokud koule nepropadne do otvoru. Tím se otevře mříž dole pod schodama. Jdi tam a vstup do laboratoře. Po mezihře spusť magnetofon na stole a obejdi a přečti si zelené tabule (jsou celkem 3). Na každé z nich klikni vždy na první písmeno každé věty. Získaná písmenka přeházej tak, abys dostal následující slova:

Na 1. tabuli (počítáno ode dveří): SALVATION

Na 2. tabuli: THE YOUTH

Na 3. tabuli: KEY HIDES TO

Jdi dozadu ke dveřím s hlasovým zámkem. Klikni na zámek a řekni větu:

“YOUTH HIDES THE KEY TO SALVATION."

Otevři dveře a vstup do druhé části laboratoře, kde budeš předělán na krásného kyklopka a vypuštěn do další úrovně.

Kyklopiáda
Od mrtvého kyklopa před tebou si vezmi ID. Jdi po cestě dolů a do první chýše vlevo. Chýše se otevírají stiskem barevného tlačítka. Promluv si s kyklopem Gravinem. Dá ti kód od své chýše (poslední chýše vlevo dole). Ze zdi seber štípačky prokecej robota - technika v popředí. Jdi ven a dolů do Gravinovy chýše. Vlevo vezmi kladivo a ze stolku nářadí. Podívej se na televizi vpravo a jdi ven. Jdi kolem velké chýše doleva nahoru a vstup do chýše - kotelny. Na trubku vedle broučích tahačů měchů použij kladivo. Až brouci - pumpaři přestanou pracovat, vezmi to za ně a potom seber upadlé rameno. Klikni na podivný broučí stroj v popředí. Je to opět hádanka. Zelenými tlačítky na zádech brouka můžeš roztahovat tři páry křídel a kolečky v popředí můžeš měnit barvu světel po stranách brouka. Cílem je kombinací křídel a světel nastavit takovou dvojici znaků, která se vyskytuje na štítcích vlevo. Pak klikni na příslušný štítek, čímž se nastaví páka úplně vlevo a stiskni kulaté tlačítko vedle hlavy brouka. Postupně tak nastav všechny dvojice, které jsou na štítcích vyobrazeny. Až budeš hotov, zavře se káď pod broukovým zadečkem, ale také velké topeniště v chýši. Nyní se vrať do Gravinovy chýše. Důkladně ho prokecej a jdi do první chýše za robotem - technikem. Promluv s ním o upgradu tvého ID a potom vlož mechanickou paži z kotelny do scanneru vlevo nahoře. Hotovo ! Nyní jdi do příbytku královny, hned vpravo, vedle chýše s robotem. Hned za dveřmi narazíš na podivné stvoření - napůl kyklop, napůl brouk. Důkladně ho prokecej a potom použij štípačky na zelené nádoby nahoře. S jednou nádobou se vrať ke Gravinovi. Promluv s ním a on tě zavede do Gromnovy chýše. Počkej až odejde a podívej se na tabuli vpravo. Prohledej polštář na posteli vlevo a najdeš klíček. Použij ho na sejf vedle postele a najdeš v něm zvukový generátor. Znovu jdi do královnina příbytku a použij generátor na zvláštní přívěsek vpravo, ze kterého odkapává cosi zeleného. Otevře se průchod do další obrazovky. Promluv si s kyklopem - krmičem a s malými kyklopátky v klecích. Poslechni si jejich melodii a zkus ji zopakovat na panelu vlevo. Pokud nemáš zvuk (jako já) mačkej tlačítka s larvami v tomto pořadí : 5,2,2,4,1,3. Počítáno po směru hodinových ručiček a jednička je to, které je nejvýš. Vlevo se otevře výtah, kterým vyjedeš do dalšího patra. Nejprve si promluv s kyklopkou, která něco kutí vpravo u stroje. Potom použij nářadí na stroj vlevo od ní. Pracuj na stroji tak dlouho, až získáš strojní součást. Potom sjeď výtahem dolů a použitím zvukového generátoru se opět dostaň do kyklopské vesnice. Najdi kyklopa Gromna. Je u Velkého Stroje vlevo. Cesta k němu se ovšem propadla, takže na něj musíš zavolat a potom mu hodit získanou strojní součást. Vrať se do obrazovky s kyklopkou. Úplně vlevo najdeš provaz, po kterém vyšplháš do dalšího patra. Zapracuj na stroji vpravo od tebe azískáš druhou strojní součást. Proskoč portálem, který se otevře za tebou a strojní součást dej opět Gromnovi.

Márnice a hřbitov
Opět ve vlastní podobě. Jdi k velkým dveřím ven z márnice. Mrtvá žena na stole se posadí a začne s tebou mluvit. Promluv s ní a potom klikni na dveře. Je tady další hádanka. Kolem vpravo nahoře natahuješ mechanismus. Až se kolečko ve výřezu dostane až nahoru, pohni s dvousměrnou páčkou pod kolem. Pohyb doleva ovládá převody na horní závoře, pohyb doprava na dolní. Upřesnění se provádí přepínači nad a pod středovým kolem. Nakonec zatoč středovým kolem. Při správném nastavení se horní, nebo dolní závora zvedne. Hádanka je vyřešena zvednutím obou závor. Projdi dveřmi a jdi doprava, do kanceláře. Seber urnu na stolku za dveřmi a bystu a zápalky na stole. Přečti si papíry na povalené skříni. Potom hoď 2x bystu na zeď za skříní. Projdi vzniklým otvorem, seber trubku, ohnutou do tvaru U a kohoutem pusť plyn. Vyjdi ven z kanceláře a dveřmi vpravo jdi do spalovny. V pravém rohu najdeš na zemi klíč. Seber ho a jdi zase ven do chodby.

Zapracuj klíčem na dvou trubkách v rohu, které vedou od stropu k podlaze. Odmontované součásti nahraď trubkou ve tvaru U. Vrať se do spalovny a klikni na ovládací panel vpravo na stroji. Potom otevři vepředu dvířka pece. Vezmi prostřední z těl, která visí vlevo na zdi a polož ho na stůl. Počkej asi minutu a potom znovu otevři dvířka pece. Popel shrábni do urny a nezapomeň vzít skleněné oko. Vrať se velkými dveřmi do márnice. Otevři box v pravém horním rohu a pokecej s dědulou, který je tam zavřený. Potom otevři box č. 7 a podívej se dovnitř. Když použiješ zápalky, uvidíš vevnitř nějaké nesrozumitelné značky. Zeptej se na ně dědka, poradí ti, abys je zkusil přečíst pomocí skleněného oka. Až si prohlédneš celou zprávu, jdi do chodby a dveřmi vlevo se dostaneš ven, do zahrady. Po levé straně, kousek od dveří, najdeš povalený náhrobek. Použij popel z urny, aby sis mohl přečíst nápis na něm. Potom jdi doprava, kolem světelného kruhu, dále do zahrady. Najdi strom s obličejem a promluv si s ním. Strom poodstoupí a uvolní tak cestu k velkému sloupu ze zeleným kamenem. Kámen vyloupni a použij na světelný kruh u vchodu do této části zahrady. Otevřou se dveře do kruhové budovy. Jdi dovnitř a právě stačíš zahlédnout dr. Morgana, než zmizí. Prohlédni si sochu vpravo a vlevo glóbus a papíry na stole. Potom klikni na aztécký kalendář vzadu na zdi. Pomocí tlačítek musíš nastavit správné obrázky, aby ses dostal do další úrovně. Jsou to odleva : slunce se dvěma vrcholky hor, vycházející slunce, slunce nad obloukem v horní části okna, oko a poslední je trojúhelník.

Ztracená vesnice
Nyní hraješ v podobě aztéckého bojovníka. Nejprve si promluv se ženou, která tě vyvolala a potom po schodech nahoru opusť jeskyni. Projdi se ztracenou vesnicí a promluv si se všemi duchy, které potkáš. Potom jdi doleva kolem vodního chrámu ke schodišti, které vede nahoru na vulkán. Vyjdi asi do poloviny schodiště, do místa, kde jsou po stranách dvě sochy. Promluv si s Quetzalcoatlem, který stojí nahoře nad schodištěm. Potom strč do sochy vpravo od tebe. Láva steče do vody a vytvoří most k vodnímu chrámu. Jdi k němu a prohlédni si obrazy na zdi. Potom promluv s duchem - rybářem vlevo od chrámu. Jdi vesnicí dolů k velké soše, u které je duch Tepictoce. Promluv s ním a jdi doprava k chýším. Před nimi najdeš starou ženu. Promluv s ní a na druhé straně, za nádrží s vodou seber ozdobnou mísu. Pak projdi chýšemi a promluv si se všemi obyvateli. Dozvíš se, že se ztratila náčelníkova dcera. Vrať se k Tepictocovi, znovu s ním promluv, a potom strč do sochy. Spadne přes propast a ty můžeš po ní přejít k větrnému chrámu. Odsuň kameny před vchodem a uvnitř najdeš náčelníkovu dceru. Po krátké mezihře opět promluv se všemi obyvateli chýše a zejména s náčelníkovou dcerou. Až ji důkladně prokecáš, jdi zpět do větrného chrámu. Prohlédni si krystal a gongy na stěně. Musíš na ně zahrát postupně od největšího k nejmenšímu. Mělo by to fungovat takhle:

5

2 1 3

6 4

Potom jdi k vodnímu chrámu a podívej se na obrázky na stěně. Stiskni je v pořadí (odleva) : 5,3,1,2,6,4. Tím se otevřou dveře a můžeš vstoupit dovnitř. pokud to nestihneš, musíš znovu zadat kód. Uvnitř seber vodní totem a jdi ven. Jdi doleva, úzkou cestičkou kolem jaguářího chrámu. Dojdeš k čaroději. Prokecej ho a on tě pošle za náčelníkem. Náčelníka se zeptej na bojový rituál (warrior ritual). Zeptá se tě na šest jmen bojovníků. Odříkej mu je v tomto pořadí: Xilonen, Ometoch, Tepictoc, Centeotl, Huitzilop a Mixcoatl.

Podrobíš se rituálu, abys byl odolný vůči živlům. Jdi k lávovému jezírku vedle vodního chrámu a přines plod ze stromu uprostřed jezírka. Plod odnes čaroději. Až bude obětován, zeptej se ho na masku a potom si do mísy naber jeho krev. Jdi zpět do čarodějova domku a vezmi si tam srdce. Nyní můžeš jít do jaguáří pyramidy. Všimni si zvýrazněných piktogramů po levé straně schodiště. Vyjdi nahoru a k levé soše polož nádobu s krví a k pravé srdce. Vstup do chrámu a nastav obrázky na zadní stěně ve stejném pořadí, jako byly na schodišti odspoda nahoru. Měly by to být : býčí hlava, srpek měsíce, dva spojené kroužky (nebo co), černá tvář, hvězda, ryba a kolečko s křížem uvnitř. Vezmi si jaguáří totem. Jdi doprostřed vesnice, kde bývala socha Quetzalcoatla, a na plošinu rozmísti totemy tak, jak jsou rozmístěny chrámy ve vesnici. Nahoře vodní, vlevo jaguáří a vpravo větrný totem. Až se objeví díra, skoč do ní.

Bludiště
Octl jsi se v “elektrickém" bludišti. Dobře sleduj měnící se vzor a postupuj opatrně krok za krokem, aby ses dostal dolů k ovládacímu panelu. Kámen, který stiskneš, se rozsvítí. Stiskni 1. a 3. , a potom modrý panel vpravo. Pak se musíš vrátit na začátek bludiště a pokračovat doprava, kde s eobjevil most, až dojdeš k soše s napřaženými pažemi. Stlač její paže dolů, kámen zmizí a uvolní ti tak další cestu. Nyní pokračuj doleva, přes další elektrické bludiště, a potom dál doleva a dolů po schodech. Nyní jdi rovně, až dojdeš k hlavnímu, nejširšímu sloupu s pákou. Tu stiskni, potom jdi nahoru po stupních vlevo, nahoře se obrať doprava a po jiných stupních jdi zase dolů. Po pravé ruce bojovníka uvidíš další páku. Stiskni ji, a potom projdi krátkým tunelem a bránou na druhé straně. Vlez do velké tlamy, kterou uvidíš před sebou. Uvnitř seber Quetzalcoatlovu Masku Smrti a podívej se na videosekvence před vstupem do další úrovně.

Jak složit anděla
V této úrovni máš hned na začátku v inventáři tři ikony, jejichž pomocí můžeš měnit podobu. Dětská panenka tě promění v Sarah, aztécká soška v aztéckého bojovníka a kniha ve čtyřrukého kyklopa. Nejprve přejdi přes dřevěný můstek a klikni na náhrobní kámen vlevo. Až se objeví bezhlavý duch, proměň se v Aztéka a jdi k dýním napravo. Klikni na ně a dýně zahrají melodii. Musíš ji zopakovat. Jestliže si dýně takto očíslujeme:

1 4 7 10

2 5 8 11

3 6 9 12

musíš postupně kliknout na dýně č. 8,6,7,4,5 a 9. Dýně zmizí, jdi dovnitř seber vznášející se lebku a dones ji bezhlavému duchovi. Objeví se truhla. Změň se v kyklopa, abys ji mohl otevřít, a vezmi z ní hlavu anděla. Proměň se znovu v Aztéka a jdi dolů na dřevěnou plošinu vedle obrovské hlavy klauna. Změň se v kyklopa a klikni na silostroj v pravém horním rohu. Pak si vezmi podobu Aztéka a jdi k otevřené plamenné tlamě klauna. Stiskni následující barevně blikající zuby : červený, žlutý, zelený a modrý. Plameny uhasnou a klaunovi vypadne nos. Proměň se v Sarah a vyšplhej po nose do otvoru. Až vylezeš vlevo z ucha ven, seber křídlo anděla a stejnou cestou se vrať zpět. Stále v podobě Sarah jdi dolů k poškozené soše, po schodech vpravo nahoru a doprava přes pavučinu. Nyní máš před sebou pět nášlapných desek. Nyní se změň v Aztéka a sešlápni je v tomto pořadí odleva : 2,5,3,1 a 4. Klikni na všechny napíchnuté aztécké bojovníky kolem velké hlavy a změň se v kyklopa. Zatlač na velkou kamennou hlavu. Až spadne do otvoru, objeví se za tebou velký krystal.

Postupně klikni na všechny aztécké bojovníky, abys je trochu potrápil. Jejich společný křik způsobí, že krystal praskne a ty si můžeš vzít druhé křídlo anděla. Změň se v Sarah, jdi zpět přes pavučinu, dolů k poškozené soše a potom doprava do chýše - úlu. Uvnitř jdi doleva nahoru ke stěně z pláství. Postupně kliknutím rozbíjej všechny plástve, až v jedné najdeš larvu. Tu si vezmi a jdi ke stroji napravo. Změň se v kyklopa a zapracuj na stroji. Až kyklop vyčistí podlahu, objeví se zamřížovaný otvor. Klikni na něj a kyklop vytrhne mříž. Změň se v Sarah a skoč do otvoru. Až vylezeš ven, změň se v Aztéka a jdi po cestě vpravo nahoru na střech chýše. Až budeš nahoře, uvidíš vlevo od sebe otvor, ve kterém se ztrácí provaz. Použij larvu, aby překousla provaz, sestup zpět k otvoru a jako Sarah skoč dovnitř. Uvnitř chýše seber poslední část sochy anděla a jdi ven. Dojdi k poškozené soše na podstavci a postupně, kus po kuse, ji zkompletuj. Nahoře nad schody se otevře brána a nad ní se objeví průchod do poslední úrovně.

Poslední hádanka
Stojíš uprostřed černobílé šachovnicové podlahy, částečně zalité nějakým černým svinstvem. Proti tobě stojí tvůj černý odraz, kterého si nemusíš moc všímat. Bude dělat přesně to co ty. Nalevo sedí sochy, které drží v rukou koule. Jedna z nich září. Tvar začerněné plochy se v pravidelných intervalech mění. Je to podobné, jako v 11. úrovni (Bludiště), jenže tam šlo o elektrické výboje. Tvým úkolem nyní je vysledovat cestu k soše, která drží zářící kouli. Až se ti povede dojít bez úhony až k soše, Max sám kouli vezme a rozbije ji o podlahu. Celkem musíš takhle najít cestu ke třem koulím a rozbít je. Potom už si můžeš v klidu vychutnat závěrečné animované sekvence.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A