Sankce proti Rusku se nevyhnuly ani hernímu průmyslu. Zakáže se Xbox a Playstation?

Předseda vlády Ukrajiny se vyjádřil i směrem k technologickým gigantům a jejich sankcím proti Rusku.

Válečný konflikt na Ukrajině pokračuje a svět pomalu ale jistě přidává tvrdší sankce proti Rusku. Ty se nevyhnuly ani technologickém odvětví a hernímu průmyslu, který je v Rusku velmi lákavým byznysem. Předseda vlády Ukrajiny, Mykhailo Fedorov, se o něm zmínil ve svých nedávných prohlášeních na Twitteru. V nich žádá světové technologické giganty, aby zablokovali ruské a běloruské internetové účty a herní akce. 

"Všem herním vývojářským společnostem a esportovým platformám, Ruská Federace započala brutální válečný konflikt v naší zemi! Jen si představte, v roce 2022, naváděcí raketové systémy útočí na civilní obyvatelstvo, dětské školky a nemocnice v srdci Evropy," píše se v prohlášení. 

"Potřebujeme vaši podporu. V roce 2022 je moderní technologie pravděpodobně nejlepší odpovědí tankům a raketám," pokračoval Mykhailo. "Prosím tedy o dočasné blokování všech Ruských a Běloruských účtů a herních akcí na území těchto států."

Společnosti prozatím nevydali žádné oficiální prohlášení ani odpověď, Sony ale ve středu oznámilo dvoumilionový příspěvek pro agenturu UNHCR a mezinárodní organizaci Save the Children. 

Diskuze (1) Další článek: Recenze herního monitoru ViewSonic Elite XG320Q. Pohyblivý kolos co hraje barvami

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,