Saving Master Joga aneb variace na Star Trek

Jestliže jsem ve včerejší plné hře napsal, že mě zaujala především grafikou, pak u dnešního titulu, který vám chci tímto představit, je tomu přesně naopak. Hra Saving Master Joga totiž opravdu neexceluje v oblasti svého vizuálního zpracování, její síla však je skryta jinde. V perfektní hratelnosti, která dostatečně kompenzuje slabou grafiku…
Saving Master Joga aneb variace na Star Trek
Jestliže jsem ve včerejší plné hře napsal, že mě zaujala především grafikou, pak u dnešního titulu, který vám chci tímto představit, je tomu přesně naopak. Hra Saving Master Joga totiž opravdu neexceluje v oblasti svého vizuálního zpracování, její síla však je skryta jinde. V perfektní hratelnosti, která dostatečně kompenzuje slabou grafiku

Při vybírání vhodného titulu pro dnešní plnou hru mě titul Saving Master Joga zaujal „na první pohled“ svým názvem. Po prozkoumání bližších podrobností vyšlo na povrch, že hra je zcela evidentně inspirovaná sérii Star Wars. Vždyť posuďte – ocitáte se v roli Luke Styltakera a musíte zachránit svého učitele, mistra Jogu. Přehoďte si písmenko v jménech hlavních hrdinů této hry a bude vám jasné, o čem to tu vlastně notnou chvíli píši. Autoři pochopitelně nemohli využít pravé značky Star Wars (myslím, že není třeba vysvětlovat, proč) a tak přišli s vlastním nápadem – slovo Star nahradili výrazem Trek. Tyto „zkomolené“ názvy (a setkáte se kromě těch, které jsem zde vyjmenoval, i s mnoha dalšími) mě v některých pasážích hry docela pobavily, takže je nepočítám z celkového hlediska jako mínus, ale spíše jako výhodu, tedy plus.

Saving master JogaSaving master Joga

Jak jsem již napsal, ocitáte se v roli Luke Styltakera, který musí najít svého dávného učitele a zachránit ho. To nebude jednoduché, protože se cestou k vašemu učiteli setkáte s množstvím nepřátel a nevyhnete se tak mimo jiné ani boji. K tomu použijete především svůj meč, ale souboje se budete snažit řešit i jinými a rozhodně ne nezajímavými způsoby – například hned zpočátku hry musíte porazit prvního „bosse“ hrou „kámen, nůžky, papír :-)”. A že to není zrovna jednoduché, o tom se přesvědčíte – musíte takto protivníka porazit celkem děvetkrát, přičemž za každou prohru zaplatíte velice cenným životem. Na mnoha místech se však skrývají předměty, které vám ztracené životy navrátí, takže to zase až takový problém není. Jen je potřeba pečlivě prohlédnout každé místečko, které by mohlo skrývat nějakou zajímavou věc. Kromě spousty soubojů na vás čekají také logické hádanky, svou obtížností však zkušené hráče jistě na dlouhou dobu nezdrží.

Saving master JogaSaving master Joga

Hra Saving Master Joga rozhodně neoplývá přitažlivou grafikou, ale to není důvod, proč ji alespoň nevyzkoušet. Naopak, pokud nebudete hledět pouze na vzhled samotné hry, bezesporu se u tohoto titulu dobře pobavíte. A o to jde především, nebo ne?

Download (0,3 MB) zde.