Saving Master Joga aneb variace na Star Trek

Jestliže jsem ve včerejší plné hře napsal, že mě zaujala především grafikou, pak u dnešního titulu, který vám chci tímto představit, je tomu přesně naopak. Hra Saving Master Joga totiž opravdu neexceluje v oblasti svého vizuálního zpracování, její síla však je skryta jinde. V perfektní hratelnosti, která dostatečně kompenzuje slabou grafiku…
Saving Master Joga aneb variace na Star Trek
Jestliže jsem ve včerejší plné hře napsal, že mě zaujala především grafikou, pak u dnešního titulu, který vám chci tímto představit, je tomu přesně naopak. Hra Saving Master Joga totiž opravdu neexceluje v oblasti svého vizuálního zpracování, její síla však je skryta jinde. V perfektní hratelnosti, která dostatečně kompenzuje slabou grafiku

Při vybírání vhodného titulu pro dnešní plnou hru mě titul Saving Master Joga zaujal „na první pohled“ svým názvem. Po prozkoumání bližších podrobností vyšlo na povrch, že hra je zcela evidentně inspirovaná sérii Star Wars. Vždyť posuďte – ocitáte se v roli Luke Styltakera a musíte zachránit svého učitele, mistra Jogu. Přehoďte si písmenko v jménech hlavních hrdinů této hry a bude vám jasné, o čem to tu vlastně notnou chvíli píši. Autoři pochopitelně nemohli využít pravé značky Star Wars (myslím, že není třeba vysvětlovat, proč) a tak přišli s vlastním nápadem – slovo Star nahradili výrazem Trek. Tyto „zkomolené“ názvy (a setkáte se kromě těch, které jsem zde vyjmenoval, i s mnoha dalšími) mě v některých pasážích hry docela pobavily, takže je nepočítám z celkového hlediska jako mínus, ale spíše jako výhodu, tedy plus.

Saving master JogaSaving master Joga

Jak jsem již napsal, ocitáte se v roli Luke Styltakera, který musí najít svého dávného učitele a zachránit ho. To nebude jednoduché, protože se cestou k vašemu učiteli setkáte s množstvím nepřátel a nevyhnete se tak mimo jiné ani boji. K tomu použijete především svůj meč, ale souboje se budete snažit řešit i jinými a rozhodně ne nezajímavými způsoby – například hned zpočátku hry musíte porazit prvního „bosse“ hrou „kámen, nůžky, papír :-)”. A že to není zrovna jednoduché, o tom se přesvědčíte – musíte takto protivníka porazit celkem děvetkrát, přičemž za každou prohru zaplatíte velice cenným životem. Na mnoha místech se však skrývají předměty, které vám ztracené životy navrátí, takže to zase až takový problém není. Jen je potřeba pečlivě prohlédnout každé místečko, které by mohlo skrývat nějakou zajímavou věc. Kromě spousty soubojů na vás čekají také logické hádanky, svou obtížností však zkušené hráče jistě na dlouhou dobu nezdrží.

Saving master JogaSaving master Joga

Hra Saving Master Joga rozhodně neoplývá přitažlivou grafikou, ale to není důvod, proč ji alespoň nevyzkoušet. Naopak, pokud nebudete hledět pouze na vzhled samotné hry, bezesporu se u tohoto titulu dobře pobavíte. A o to jde především, nebo ne?

Download (0,3 MB) zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšího hitu Rockstaru?

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšíh…

GTA V je jistě stále celkem cool záležitost, poločas rozpadu se ovšem přiblížil a spolu s ním i myšlenky na nástupce v podobě GTA VI. Jaké bude?

9.  5.  2018 | | 6 N/A
Hráči kouzlí s fotorežimem v God of War, výsledkem jsou nádherné obrázky

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of Wa…

God of War je jednou z nejlépe vypadajících her současnosti a fotorežim je toho jasným důkazem.

16.  5.  2018 | | 2 N/A
Když jsou hry umění: nádherné obrázky, které by se klidně daly vystavit v galerii

Když jsou hry umění: nádherné obrázky,…

Hry jsou uměním a díky moderních nástrojům můžeme tvořit nádherné pohlednice z našich výprav. Pojďme se podívat na ty nejlepší z posledních let.

7.  5.  2018 | | 1 N/A
Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Pomalými krůčky se k nám dostává léto a s ním i období sucha. Květnový line-up tomu ale rozhodně neodpovídá.

11.  5.  2018 |
LEGENDY: Gangsterské herní šílenství se zrodilo ze zkratky GTA

LEGENDY: Gangsterské herní šílenství s…

Slavná série Grand Theft Auto nastartovala žánr, kterému se dnes zjednodušeně říká gangsterky. Od svého zrodu jako chyba v kódu se dostala až na výsluní herního průmyslu.

9.  5.  2018 |
Call of Duty: Black Ops 4 je novým dílem série, co boří zažité standardy

Call of Duty: Black Ops 4 je novým díl…

Prvotní představení máme za sebou, teď přišel čas na nášup videí a obrázků z očekávané akce.

18.  5.  2018 | | 8 N/A
Thanos míří do akce Fortnite díky speciálnímu, časově omezenému eventu

Thanos míří do akce Fortnite díky spec…

Nejpopulárnější světový film zavítá do nejpopulárnější videohry.

8.  5.  2018 |
Walmart zešílel: odhalil Splinter Cell, Rage 2, Borderlands 3 a řadu dalších

Walmart zešílel: odhalil Splinter Cell…

Úniky se občas stávají, obchodní řetězec Walmart to ale tentokrát opravdu slušně skonil.

9.  5.  2018 | | 3 N/A