Schiffbruch – Robinsonem snadno a rychle

Vždycky mě lákaly opuštěné ostrovy. Snad právě tím, že byly opuštěné a zahalené nějakým tajemstvím. Dnes se mi sen splnil – stal jsem se Robinsonem na jednom takovém opuštěném ostrovu a snažím se najít způsob, jak se z ostrova dostat a zůstat přitom naživu… Je to zajímavé, jak člověk touží po něčem, co krátce po jeho získání už nechce.
Schiffbruch – Robinsonem snadno a rychle
Schifferbruch je název adventurně-rpg-strategické hry, která vás staví do role člověka, který se plavil na lodi, jež ztroskotala nedaleko jednoho opuštěného ostrova, a vy jako jste jediný, kdo ztroskotání přežil. Nebudete to mít však jednoduché – zpočátku u sebe nemáte nic. Později najdete v trávě pár klacků a nějaké kameny – vytvoříte si nástroj blízce připomínající sekyru. Pak už můžete kácet stromy, ze kterých si můžete např. postavit chýši. Pozdějším vývojem budete nacházet stále nové a nové věci, které vám budou velmi nápomocny. Jen pro příklad uvedu třeba motyku, s jejíž pomocí si můžete obdělávat pole nebo rybářský prut na chytání ryb. Takovýchto nástrojů je tu celá řada.

SchiffBruchSchiffBruch

Velmi důležitou složku hry tvoří také tři zásadní věci, které jsou ve hře signalizovány třemi barevnými sloupci – voda, jídlo a zdraví. Toto je základ celé hry, protože pokud nemáte jídlo nebo vodu, bude brzy po vás. Proto je velice výhodné si postavit chatrč (stan, domek, chajdu, nazvěte si to jak chcete) někde blízko vody, začít tam pěstovat obilí apod. Vždy se budete muset najíst a napít. Přes den vám totiž vyhládne, při práci dvojnásob!

A o co že ve hře vůbec jde? Je to prosté: vaším hlavním cílem je se dostat živ a zdráv z ostrova pryč za pomoci některé z lodí nebo letadel, na které musíte upoutat svou pozornost. Hlavně nápisy S.O.S. sestavenými z kamenů nebo zapálenými ohni. Musíte se hodně snažit. Budete-li důslední, po nějaké době si vás někdo všimne a budete zachráněni.

SchiffBruchSchiffBruch

Hra je rozdělena na jednotlivé dny, přičemž každý den začíná v 6.00 a končí v 18.00, v tento čas byste se měli potulovat někde kolem svého přístřeší, jinak nestihnete dojít domů včas a budete muset spát pod širým nebem, což není dvakrát příjemné, protože vás neustále obtěžují netopýři a mohou vás napadnout i nějaká větší zvířata.

Ovládání hry je velice intuitivní – vpravo máte umístěny veškeré vaše pohyby a úkony, jež můžete provést. Je tam také inventář a mapa a různá tlačítka pro nastavení hudby a zvuků, pro uložení hry, kousek níže jsou již zmiňované tři sloupce indikující vodu, jídlo a zdraví.

Pokud bych mohl celou hru shrnout do dvou slov, byla by to tato: jednoduše zábavné. A tomu věřte – od hry se nebudete moci odtrhnout, budete stále nacházet nové a nové způsoby, prostě si ji zamilujete. Tak na co čekáte? Stahujte!


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počítačem si zahrajete

Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počí…

Vývojáři se konečně naučili zveřejňovat přesné specifikace PC a k nim kvalitu nastavení a očekávaný výkon.

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry od českých a slovenských tvůrců

Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry o…

27.  10.  2020 | | 2 N/A